Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי כיוון פרונט

doesnotmatter
שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רכשתי רכב משומש ועל פי ממצאי הבדיקה עליי להחליף  משולשים (תותבים פגומים) + תושבת מנוע + צמיגים קדמיים.

עכשיו, הבנתי שאני צריך להחליף גם שני צמיגים קדמיים, למרות שיש עוד בשר, רציתי לחכות עם זה עוד כחצי שנה. 

הבנתי שבמקרה של משולשים צריך לעשות כיוון פרונט, וכיוון פרונט עושים גם עבור החלפה של צמיגים. לכן חשבתי לעצמי אולי להקדים את מועד החלפת הצמיגים כך שאעשה כיוון פרונט עבור שניהם וכך לחסוך מעט. (במקום לעשות כיוון פרונט עכשיו עבור משולשים, ופעם נוספת כאשר אחליף צמיגים)

השאלה האם באמת צריך כיוון פרונט לצמיגים? או שמספיק רק איזון גלגלים? וכיוון פרונט נחוץ למשולשים חדשים?

ורציתי לשאול- משולשים חדשים משפרים את חווית הנהיגה בצורה כולשהי? אני אמור להרגיש שיפור? כי בסה״כ אמרו לי שהתותבים פגומים, אבל אי אפשר להחליף תותבים בלבד אלא את כל המשולש.

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך כיוון פרונט אחרי החלפת צמיגים. א

מי אמר  שאי אפשר להחליף תותבים בלבד אלא את כל המשולש? איזה אוטו זה? שנה וכמה ק"מ עשה? 

ובכלל, תן למוסך שלך להסתכל על זה, אולי בכלל אין צורך להחליף תותבים ותושבות מנוע. מכוני בדיקה נוטים לפעמים להפריז באבחנות שלהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על מאזדה 3 2016. 

55,000 ק״מ. 

אני יודע שזה אפשרי להחליף תותבים בלבד, אבל לך תשיג תותבים ואחרי זה גם לך חפש מי ירכיב לך אותם... 

ממה שהבנתי לא מתעסקים עם תותבים אלא מחליפים משולש קומפלט וזהו. לצערי. (נאמר ע״י מוסך מורשה שי-לי ומוסך מורשה אביב ברחובות).

אבל עוד לא יצא לי לבדוק את זה לעומק, ככה שאולי באמת לא צריך להחליף.

לפני 20 דקות, Buki כתב:

ובכלל, תן למוסך שלך להסתכל על זה, אולי בכלל אין צורך להחליף תותבים ותושבות מנוע. מכוני בדיקה נוטים לפעמים להפריז באבחנות שלהם. 

לצערי אין לי מוסך שיכול להסתכל על זה.

יש לי ניסיון די מר עם מוסכים. 

אשמח לקבל המלצה על מוסך באזור רחובות.

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב ננהג בצורה נורמלית, סיכוי טוב שלא צריך להחליף משולשים אחרי 55.000 ק"מ. כנ"ל תושבות מנוע

אם כן צריך - כל עוד אתה מחליף למשולשים מקוריים, הכל בסדר (חוץ מהמחיר היקר). 

אם תחליט להחליף למשולשים תחליפיים - עדיף במקום זה להחליף תותבים בלבד (למקוריים) ולהשארי עם המשולשים המקורים הישנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@מרכז שירות שי-לי זה אחלה מקום - קפוץ אליהם שיבדקו את מצב המשולשים ותושבות המנוע.
בכל מקרה - אל תרכיב משולשים תחליפיים מטורקיה או סין - איכות הנסיעה שלך תפגע משמעותית והם יתחילו להתפגר אחרי שנה-שנה וחצי.
הק"מ וגיל הרכב אכן נשמעים נמוכים  לתושבות מנוע ומשולשים, אלא אם הרכב חי חיים קשים בכבישים משובשים.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

הייתי בבוקר במוסך מורשה אביב מאזדה פורד ברחובות.

לאחר בדיקה מסתבר שאין צורך להחליף תושבות מנוע, אבל כן יש בלאי של התותבים של המשולשים ואין מנוס מלהחליף את כל המשולשים קומפלט. 

עכשיו, קיבלתי הצעת מחיר של 1,440 ש״ח לשני משולשים כולל עבודה ומע״מ. הציעו לי גם איזון גלגלים בתוספת של 170 ש״ח.

מנגד, מוסך שי לי באור יהודה אומרים שלא צריך לעשות איזון גלגלים אלא כיוון פרונט. אז אני קצת מבולבל, אשמח אם תוכלו להסביר לי את ההבדלים ומה באמת נדרש לעשות לאחר החלפת משולשים...

ואם באמת צריך לעשות כיוון פרונט ולא איזון גלגלים, למה שמוסך מורשה יטעה לקוח? מה הם מרוויחים מזה? 

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי החלפת משולשים צריך לעשות כיוון פרונט. כיוון פרונט זה כיוון זווית הגלגלים שיכולות להשתנות אחרי פירוק והרכבת משולש. 

איזון גלגלים עושים אחרי החלפת צמיגים. איזון גלגלים זה הוספת משקולות קטנות לחישוק לפיצוי על הפרשי המשקל  בין החלקים השונים של הצמיג, כדי שלא ירעד כשהוא מסתובב במהירות גבוהה.  אין בין זה לבין החלפת משולשים קשר. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...