Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריבות בצבע על ידי לשלשת שלא טופלה בזמן (נערך)

שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זאת הזנחה קשה של שנים, ואי טיפול במפגעים במהירות, כמו לשלשת שאוכלת את הצבע עד היסוד. (יש בה חומצות)

לפי מה שאני רואה המצב לא טוב, כלומר, זה חדר לעומק הצבע. אתה חייב עזרה ראשונה לפני שהצבע יהיה גמור לגמרי.

יישום של פוליש רב שלבי, מעבר על צבע Touch Up וחובה לסיים עם ציפוי ננו מעל (לא אוטם צבע) כדי להציל את מה שנשאר.

(למרות שיישארו מעט כתמים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yogev20

תוך כמה זמן נהיה פגיעה בצבע מרגע שהלשלשת מוטלת על גבי הרכב?

לפעמים לי אישית לוקח יום-יומיים לנקות את הלשלשת.

(אני מנקה עם בקבוק ONR מהול עם מים שאני מחזיק קבוע ברכב, מעביר עם מטלית מיקרו פייבר של סנו). 

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yogev20 כתב:

זאת הזנחה קשה של שנים, ואי טיפול במפגעים במהירות, כמו לשלשת שאוכלת את הצבע עד היסוד. (יש בה חומצות)

לפי מה שאני רואה המצב לא טוב, כלומר, זה חדר לעומק הצבע. אתה חייב עזרה ראשונה לפני שהצבע יהיה גמור לגמרי.

יישום של פוליש רב שלבי, מעבר על צבע Touch Up וחובה לסיים עם ציפוי ננו מעל (לא אוטם צבע) כדי להציל את מה שנשאר.

(למרות שיישארו מעט כתמים)

כל הדוגמאות שהעלתי, קרוב לוודאי שזו תוצאה של צבע שנאכל בגלל לשלשת או שיכול להיות משהו אחר(כמו התמונה עם הכתמים הזעירים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלשת, זיהומים, עובי הלכה, חוסר הגנה של אוטם צבע (טיפולי דיטיילינג) קרבה לאזורי תעשייה מזהמים

מליחות ים, קור חום, כל אלה משפיעים על איכות הצבע. אבל בראש וראשונה, תחזוקה שכוללת ניקוי מיידי של מפגעים/לשלשת

שיכולים לאכול את הלכה/צבע גם לאחר יום בודד על צבע לא מטופל, ולכה דקה. (רכבים ישנים או כאלה שעברו פוליש בידיים לא מאומנות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, doesnotmatter כתב:

@yogev20

תוך כמה זמן נהיה פגיעה בצבע מרגע שהלשלשת מוטלת על גבי הרכב?

לפעמים לי אישית לוקח יום-יומיים לנקות את הלשלשת.

(אני מנקה עם בקבוק ONR מהול עם מים שאני מחזיק קבוע ברכב, מעביר עם מטלית מיקרו פייבר של סנו). 

אין לזה תשובה קבועה ויש מספר משתנים.

בגדול אתה רוצה לנקות כמה שיותר מהר- אם אפשר באותו היום זה אידיאלי.

עם זאת ציפוי קרמי מאוד עוזר לשמירה על הצבע מפני מפגעים כאלו- אבל לא להתייחס לזה בתור "יש ציפי אז לא צריך לנקות", אלא זה נותן שכבת הגנה נוספת ומאפשר לך יותר "זמן תגובה"

אותו הדבר לגבי ווקס, רק כאן אתה נדרש ליישום תדיר יותר, גם עם ווקס אתה מקבל מאין שכבה שתפקדת בתור "חוצץ" בין הצבע ללשלשת וזה מאפשר לך יותר "זמן תגובה" לפני שיגרם נזק.

ובכל מקרה גם אם יש ציפוי או ווקס(עדיף גם וגם) רצוי להמנע מאוד ממצבים שבהם יש לשלשת מעל שבוע.

לגבי אופן הטיפול, כדאי להשתמש בחומר ניקוי (ONR אכן אמור להיות פתרון טוב), תן לחומר כמה שניות לגרום למפגע להיות רך ולנסות להסיר עם כמה שפחות חיכוך עם הצבע, כלומר עם מטלית עדינה ורכה.

לנושא הייתי ממליץ לבדוק עם דיטיילר מומלץ אם יש ביכולתו לסדר את הפגיעות בצבע, אך יתכן ותצטרך צביעה של מכסה המנוע.

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...