Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המקרה ההזוי של אריה שיף

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 30 דקות, CX25GTI כתב:

תגובה משעשעת אשר מוכיחה ניתוק מוחלט מהמציאות בדרום , אנרכיה היא מילה עדינה על מנת לתאר את הברדק בדרום, פרוטקשן , התפרצויות על בסיס יומי , שוד באור יום של תחנות דלק ופיצוציות, הטרדות של נשים ובעצם מה לא..

הגיע הזמן להתחבר למציאות ולהבין שזה כבר מתפוצץ לנו בפנים.

משטרה אשר חווה מחסור בכוח אדם וציוד ובתי משפט רופסים זה בעצם הסיפור.

כאשר המשטרה כבר תופסת את העברין בית המשפט משחרר אותו לאחר דיון קצר, דוגמא רלוונטית היא השופטת אשר שחררה את העברין אשר גנב רכב וחדר לבסיס חיל האויר בדרום , נכנס בטעות כותבת השופטת , המשטרה עיערה למחוזי ורק אז המעצר הוארך בשבוע...

הניתוק לא אצלי.

שנינו מסכימים שאין אכיפה בדרום.

אנחנו לא מסכימים על האם ירי באדם אחר עקב גניבת רכוש היא מוצדקת.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכן. אמנם לא הייתי עושה זאת כדי לא לצאת שעיר לעזאזל. אם רכבי נגנב, אצטרך לבלות שבועות במשטרה ובבית המשפט כדי לעשות צדק ושרכושי יוחזר. וגם זה לא מובטח. אני לא שופט ולא עורך דין. אין לי עניין לבזבז את זמני, שגם ככה מוגבל מאוד, על דיונים בבית משפט. אין הרתאה ולכן לא מפחדים לגנוב, ובסוף מי שסובל מכל העניין זה האזרח שרק רוצה לישון עם אישתו בקרוואן. 

פעם מישהו נתקע ברכבי מאחורה. כשהבהרתי לבנאדם שאני הולך לתבוע אותו, הוא השיב: "שיהיה לך בהצלחה, לא תצליח". ככה זה כשאין הרתאה. 

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כ״כ מבין למה באים בטענות למשטרה. ״המדינה״ - כלומר נבחרי ציבור ומכתיבי המדיניות - הציבו למדינה די מזמן גבולות משילות מאוד ברורים, שלא חופפים את הגבולות החוקיים שלה. אפשר לצעוק את זה מחדש בכל שרשור רלוונטי - קורונה, פוליטיקה, פשע בדרום - מה שאתם רוצים. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 36 דקות, eitanuch כתב:

בין אם שיף אשם או לא - לפחות דבר אחד טוב יצא מהסיפור, והוא, שגנב מטורלל הלך מהעולם. 

אבל באיזה מחיר? בן אדם מבוגר יאבד את החופש שלו, לא ברור לכמה זמן.

הוא יכול לטעון שהוא חשב שהקראוון מחובר לרכב ואשתו ישנה בפנים, אולי יקלו עליו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, eitanuch כתב:

בין אם שיף אשם או לא - לפחות דבר אחד טוב יצא מהסיפור, והוא, שגנב מטורלל הלך מהעולם. 

כן, אף אחד לא מצטער שהצדיק הלך לעולמו (אולי אמא שלו), אבל באמת שהמילה "מטורלל", שמאוד אופנתית עכשיו, זו לא המילה המתאימה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפו"א, אתה כותב כאילו זה גנב אקראי שבא לחפש קצת תכשיטים במגירה ואולי 100 שקל בארנק.

אלו גניבות ממוסדות ובין-דוריות של ציוד בשווי עשרות ומאות אלפי שקלים מכל מקום אפשרי בדרום והשפלה, גניבה של בעלי חיים, הרס ציוד כדי להקל על הגניבה הבאה ומה לא. זו מלחמה והיא נמשכת עשרות שנים.

דינם של גנבים אלו צריך להיות אחד ויחיד - כדור בראש. אני באמת לא מבין למה הממשלה כל כך מתרפסת בטיפול בבעיה הזו, ועוד יותר הזויה הקלות שבה גונבים מבסיסי צהל.

לממשלה לא אכפת בכלל ובעתיד עוד נוכל להגיע לאילת רק במטוס כי לנסוע עם רכב מסוכן מידי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

לא כ״כ מבין למה באים בטענות למשטרה. ״המדינה״ - כלומר נבחרי ציבור ומכתיבי המדיניות - הציבו למדינה די מזמן גבולות משילות מאוד ברורים, שלא חופפים את הגבולות החוקיים שלה. אפשר לצעוק את זה מחדש בכל שרשור רלוונטי - קורונה, פוליטיקה, פשע בדרום - מה שאתם רוצים. 

זה לגמרי עניין של מדיניות.

כשהמדינה רצתה לסגור את עניין הסחר בנשים, תוך שנתיים חיסלו את התופעה, מסיכול ההברחות ועד סגירת בתי הבושת שהתעללו בנשים בתנאי עבדות. שמו מטרה, הפרקליטות והמשטרה נכנסו לעבוד, הכניסו את מי שצריך לכלא...בנג! נגמר.

כשרוצים לעצור מפגע, פתאום יש מספיק מודיעין בתוך המגזר לדעת מיהו, איפה הוא מתחבא ובאיזה פרק בעונה של האנטומיה של גריי הוא הגיע בבינג'.

העובדה שלא פועלים מול חמולות הפשע במגזר, בזמן שאלו יורות במקלעי אפס חמש בתוך עיר בשרון, זו החלטה של מדיניות.

נ.ב. כשטננבאום הגיע לעשות עסקת סמים בביירות ונתפס ע"י החזבאללה, מי שהתהפך עליו והסגיר אותו היה ארגון פשע ערבי מישראל. מאיפה הוא הכיר אותם? מטינדר?

• אהבתי 3

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, falou כתב:

כן, אף אחד לא מצטער שהצדיק הלך לעולמו (אולי אמא שלו), אבל באמת שהמילה "מטורלל", שמאוד אופנתית עכשיו, זו לא המילה המתאימה...

מסכים! בהחלט לא המילה המתאימה. הייתי צריך למצוא מילה יותר גסה. 

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, MadCat_LE כתב:

דינם של גנבים אלו צריך להיות אחד ויחיד - כדור בראש. אני באמת לא מבין למה הממשלה כל כך מתרפסת בטיפול בבעיה הזו, ועוד יותר הזויה הקלות שבה גונבים מבסיסי צהל.

אתה יכול להגיד את זה על מגוון עבירות.

המון תגובות ברשת טוענות שזה העונש המתאים לגבר שרוצח את אשתו/ילדיו.

ועדיין,מי שיקבע הוא בית משפט,גם אם המשפט לא צודק צריך לכבד אותו ולא לקחת את החוק לידיים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, falou כתב:

זה לגמרי עניין של מדיניות.

בוודאי. וזה גם מה שאני חושב ואומר: המדיניות היא הצבה של גבולות של אי התערבות. פעם זה פשע במגזר הערבי. פעם זה בתי ספר פתוחים במגזר החרדי. זו החלטה מודעת של מי שמחליט על המדיניות. וזה כנראה ככה כבר עשורים. פשוט העצימות מתגברת עם השנים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Potato כתב:

לא לקחת את החוק לידיים.

זה בדיוק העניין. החוק קיים על הנייר בלבד, לא במציאות. לכן מקרים כאלו יתרחשו יותר ויותר כי הפשיעה מתגברת והמדינה לא קיימת.

בסופו של דבר לחוק יש משמעות במציאות רק אם מישהו אוכף אותו. זו לא תופעה פיזיקלית שקיימת בין אם תרצה או לא.

• אהבתי 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מתחיל בצבא כבר רשמתי את זה מקודם.

ברגע שבדואי שבא לגנוב תחמושת לא חוטף כדור בראש ומפסיקים אימון של מיליוני שקל בגללו אז המשטרה תתנהג ככה 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, ArikC כתב:

רצח לדעתי לא היה פה

ברור שלא, פיספסת את הפואנטה בהאשמה ברצח על ההתחלה. סימנו את הטריטוריה, הם כבר החליטו בנקודה הזו שזכאי הוא לא ייצא, השאלות היחידות הן רק על איזה סעיף וכמה שנים.

לפני 13 שעות, vadim6385 כתב:

שתי האגורות שלי לדיון הזה - 

לרשויות החוק אולי אין מספיק יכולת להגן עליך, אבל תמיד תהיה להן היכולת להעניש אותך.

כן, אותך. לא את הבדואי שפרץ לך לחווה, או השיכור שנטפל אליך בפארק, אותך.

ואם אתה מחזיק נשק מכל סוג שהוא, זה נכון פי כמה, לא משנה כמה נראה לך שאתה צודק, והצד השני לא.

עצוב, אבל זה מה יש. ככה הדברים עובדים, לפחות בישראל.

זה נכון, מכאן יש שתי דרכים - להידרדר לאנרכיה - לאט לאט כל אחד יהיה אחראי לגורלו, כנופיות חמושות בתשלום יהיו מנת חלקנו, או לעשות רוויזיה מוחלטת בנושא ורשויות החוק יתחילו להגן על האזרח הנורמטיבי ולא על העבריין והפושע.

סטגנציה לא תהיה במצב הזה.

לפני 13 שעות, Potato כתב:

הפורץ גנב לו את הרכב והחל בנסיעה שלא לעבר היורה.

לא הייתה פה סכנת חיים ואף אחד לא איים על חיו.

לא מבין למה להכניס את עצמך לכזה בלאגן בגלל רכב-שיגבנו,יש מקיף.

ואם אין מקיף והרכב זול הלכו 10-15 אלף לפח,אז הלכו.

בשביל זה להרוג בן אדם?

נתעלם לרגע מהפסקה הראשונה שלך, לגבי הפסקה השנייה, כן, בשביל גניבת רכוש להרוג בן אדם, זה המצב החוקי הקיים היום בתנאים מסוימים.

עכשיו הדיון הוא האם התנאים צריכים להיות א' או ב'. ומכאן זה סובייקטיבי, יש מי שבעיניו מתקבל על הדעת לדפוק 4 כדורים בגנב, ויש מי שבעיניו לא יורים אפילו במחבל שלפני רגע רצח אבל הוריד את הסכין.

לפני 3 שעות, מיכה שטיינמן כתב:

מצד שני, מערכת השפיטה בארץ היא אולי עם האף למעלה כפי שמישהו ציין כאן, והשופטים צריכים ניעור רציני, אולי - אבל הם עדיין לא יכולים גם הם בעצמם לעבור על החוק. והיות ואין חוק מוסדר לגבי התגוננות בירי כנגד אדם שפורץ ומעמיד אותך אוטומטית בסכנת חיים (כי הרי אתה לא יודע אם יש לו מברג ביד, אם הוא עומד גם להתנפל עליך על הדרך וכו') - אז לשופט לא נותרה ברירה אלא להצמד לשילוש הקדוש.

הפוך גוטה, הפוך.

פורץ נכנס ואתה לא יודע את כוונותיו - יש לשפוט את בעל הבית לקולא, לא לחומרא. יש להניח שהגנב מעמיד אותך בסכנת חיים אלא אם יש הוכח אחרת.

זה אינדיקציה ברורה מאוד להעדפת העבריין על פני הנורמטיבי.

לפני 3 שעות, מיכה שטיינמן כתב:

את המטבע לא צריך לחפש מתחת לפנס. האשמה היא במדינה ובמחוקקים.

ספר את זה לשר לבטחון פנים, שהיה גם שר המשפטים, וגם עו"ד בפרקליטות, הוא דווקא טוען שהחוק בסדר.

ציטוט

אם אריה שיף היה מתעמת עם חוליית העבריינים כשהוא איננו חמוש, יש להניח שהיה משלם על כך בחייו. כבר היו דברים מעולם (ע"ע השוטר המנוח שלומי אסולין ז"ל). הוא פעל באופן שמתיישב לחלוטין עם החוק, המעניק פטור מאחריות פלילית בנסיבות אלה.

כמו בדרך כלל, ובניגוד לדעה הציבורית הרווחת — הבעיה איננה בחוק, ולא בלשון החוק. הבעיה היא במפרשי החוק. ברצותם — יעניקו לחוק פרשנות מצמצמת עד כדי מאיינת (וכך נוהגים בד"כ הפרשנים בסוגיות של הגנה עצמית), וברצותם — פרשנות רחבה ומאפשרת. הם נטלו לעצמם את הכוח ליצוק תוכן או לרוקן מתוכן את החוק.

כל מקרה צריך להיבחן לאור מכלול הנסיבות המרכיבות אותו.

אריה שיף הפך בעל כרחו לסמל. הבוקר ירדתי לערד כדי לפגוש אותו, אצל בני משפחתו שם הוא שוהה במעצר בית. ביקשתי לחזק אותו. בעיני הוא אזרח למופת.

אני קורא לרשויות החוק, לפרקליטות ולבתי המשפט לחזור למקורות: החוק נועד להגן על אנשים כמו אריה שיף מפני העבריינים שממעשיהם התגונן.

זה הזמן לתקן, ולבטל את כתב האישום נגד אריה שיף. לשלוח מסר חד וברור לעבריינים שדמם בראשם, ולאזרחים שומרי החוק — שחייהם ורכושם אינו הפקר.

פשטני ככל שזה ישמע, לפעמים אין ברירה מלהכיר שזו מלחמה בין הטובים לרעים. באיזה צד אתם רוצים להיות?

לפני שעתיים, Potato כתב:

מסכים איתך.

אבל מפה ועד ללירות בבן אדם כי הוא גנב לך משהו המרחק רב,אתה בעצם מייתר את מערכת המשפט קובע לו עונש מוות במקום 

על מה מותר לי לירות בו? לפטופ מותר אבל מכונת נספרסו אסור/סקודה פאביה מותר אבל סוזוקי ספלאש אסור?

זה חוסר הבנה של המונח עונש, עונש מוטל ע"י בית המשפט במקרים בהם המשטרה היא זו ששמה ידה על העבריין, והפרקליטות תובעת אותו בשם המדינה.

גנב שמנסה לגנוב, אבל השלל שלו זה כדור - זה אינו עונש, זה תוצאה ישירה של הבחירה שלו לגנוב. הגנב צריך לקחת בחשבון שפוטנציאלית הוא לא יגיע לבית המשפט.

זה חלק מהסיכונים של העבודה, לסבל סיכון מקצועי זה פריצת דיסק, לשוטר יש סיכון מקצועי אחר, למתכנת יש סיכון מקצועי אחר, לגנב גם יש סיכון מקצועי והוא לחטוף כדור, אלה, או סכין מבאי הבית שאליו הגיע לגנוב.

לפני שעתיים, Potato כתב:

אין אנרכיה,יש בן אדם  שהגיב בצורה חסרת פרופורציה.

תגיב גם אתה ככה ותזכה להירקב בכלא ביחד איתו.

לפחות האוטו יחכה לך עוד עשור כשתשתחרר.

זה עוד לא אנרכיה, אבל זה בהחלט צעד בכיוון.

ובין תגובה חסרת פרופורציה ל"המתה בקלות דעת" המרחק רב, מאוד.

בין תגובה חסרת פרופורציה ל"רצח" שרצו להאשים אותו בהתחלה, המרחק הוא בערך כמו המרחק מכדור הארץ לירח.

לפני 45 דקות, falou כתב:

כשהמדינה רצתה לסגור את עניין הסחר בנשים, תוך שנתיים חיסלו את התופעה, מסיכול ההברחות ועד סגירת בתי הבושת שהתעללו בנשים בתנאי עבדות. שמו מטרה, הפרקליטות והמשטרה נכנסו לעבוד, הכניסו את מי שצריך לכלא...בנג! נגמר.

ההשוואה לא נכונה, לעניין הסחר בנשים הפרקליטות נכנסה כשותף מלא (תחת לחץ אטומי בינלאומי כיוון שישראל הייתה על סף הגדרה של מדינת יעד לסחר בנשים וילדים למטרות מין).

לעניין הפשיעה במגזר הבדואי הפרקליטות הם לא רק שאינם שותף מלא, הם מתנגד חריף. והם גם אלה שאחראים לבקשות עונש הזויות על סף מתרפסות בפני הפושע הבדואי.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...