Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המקרה ההזוי של אריה שיף

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בין להוציא אותו זכאי, ובין להרשיע אותו בהמתה בקלות דעת (עד 12 שנות מאסר) יש מנעד רחב של עבירות ועונשים.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 שעות, מיכה שטיינמן כתב:

אתם כולכם מדברים מהפן האישי (כמעט כולם).
זאת הטעות שלכם.
אישית?  2 כדורים בברכיים ולאחר שעה להגיע ולתת 2 בראש.
אבל למי איכפת דעתי האישית? אני שוב אומר: יש חוק במדינה ועד שהמדינה לא תעבור את 3 השלבים* - היא לא תשנה את החוק הזה.

לפות"ש: מה זאת צרות האופקים הזאת בהתלהמות שלך - "המשטרה מעודדת פשיעה"? אתה שומע את עצמך? היית פעם שוטר? שכבת לילות גשומים במארבים? התעסקת עם הפירורים של תחתית המיץ של הזבל האנושי במדינה הזאת? מי אתה שתגיד דבר כזה? נכון! לא כל השוטרים ממלאים תפקידם כפי שנשבעו בסיום בית הספר לשוטרים, אבל כך גם כל שאר האזרחים ובעלי המקצוע והרופאים ובלה בלה. מתי תבין שהשוטרים הם לא הרשות המחוקקת! שוטר יודע לעבוד קשה, להסתכן, לעמוד בצהרי אוגוסט בחוץ שעות בלי צל ולבסוף השופט משחרר את החשוד. מה אתה רוצה מהמשטרה?
מי שיכול להביא את השינוי היא הכנסת והחקיקה.

*שלושת השלבים:

1. הכרה בכך שיש בעיה, הגדרתה המדוייקת והפנמה שלאורך השנים אף גורם לא טיפל ברצינות ולטווח ארוך ועם חזון, בבעיית המיעוטים באשר הם, לא רק הבדווים בדרום
  2. הקמת פורום מקצועי (לא פוליטי) שישאל שאלות, יעסיק בעלי מקצוע ויביא תוכנית יישומית ומעשית + תוכניות מגירה/ברירות מחדל
  3. ביצוע

כשבמשטרה מעודדים סולחה בהשתתפות 2 נציגים רשמיים ממשטרת ישראל, כדי ששתי משפחות פשע ימשיכו לחגוג מבלי לדרוך לשניה על הטריטוריה זה עידוד פשיעה. 

כשהסולחה היא כי מישהו נרצח ומבצע הרצח מתוודה ומבקש סליחה לעיני כל והמשטרה במקום לבצע את עבודתה מתגאה בהיותה בורר בעולם התחתון זו כבר יריקה בפרצופם של האזרחים. 

יש לטמון את הראש בחול ולהגיד "לא מכירים, לא התקבלו תלונות, התיק נסגר מחוסר עניין" ויש באופן אקטיבי לשמר סטטוס קוו של מערב פרוע. 

שני מקרים, שני נרצחים, שני רוצחים, האחד עבריין והשני אזרח נורמטיבי. 

אם האזרח עומד לדין והעבריין מסתובב חופשי, משהו בחוק ובישומו לא תקין

אולי כדאי להציע לאריה שיף לשלם מיליונים ולהביט חרטה, על פניו אמור לעבוד לו. 

https://www.israelhayom.co.il/article/856383

• אהבתי 1

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור ולעניין,הוראות פתיחה באש לא היו פה,אני נושא נשק ברשיון ולא הייתי מעלה על דעתי בכלל לירות במצב שהוא היה בו,בטח לא במצב שהגנב כבר בורח,רצח לדעתי לא היה פה,שיקול דעת גרוע בהחלט היה פקטור בעניין,אני לא חושב שהוא בן אדם רע ועשה את זה מתוך כוונת זדון.

ואת כל זה אני אומר כאחד שנושא נשק יום יום במשך 10 שנים.

את עניין הרפיסות של המשטרה אני חושב שנשאיר לטופיק אחר,כי זה לא נגמר במשטרה,זה גם קיים בבתי המשפט,החוק פה הוא המלצה בלבד.

• אהבתי 1

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי האגורות שלי לדיון הזה - 

לרשויות החוק אולי אין מספיק יכולת להגן עליך, אבל תמיד תהיה להן היכולת להעניש אותך.

כן, אותך. לא את הבדואי שפרץ לך לחווה, או השיכור שנטפל אליך בפארק, אותך.

ואם אתה מחזיק נשק מכל סוג שהוא, זה נכון פי כמה, לא משנה כמה נראה לך שאתה צודק, והצד השני לא.

עצוב, אבל זה מה יש. ככה הדברים עובדים, לפחות בישראל.

• אהבתי 7

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורץ גנב לו את הרכב והחל בנסיעה שלא לעבר היורה.

לא הייתה פה סכנת חיים ואף אחד לא איים על חיו.

לא מבין למה להכניס את עצמך לכזה בלאגן בגלל רכב-שיגבנו,יש מקיף.

ואם אין מקיף והרכב זול הלכו 10-15 אלף לפח,אז הלכו.

בשביל זה להרוג בן אדם?

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, מיכה שטיינמן כתב:

אם החוק היה מתיר ירי - אז המצב הוא שונה, אבל השופטים פועלים על פי ספר החוקים, מה אתה רוצה שהם יעשו? יתעלמו מהחוק? המשפטים בארץ הם שילוב של צדק ושל חוק, ולא גחמות של שופט כזה או אחר או חבר מושבעים. 

הבעיה היא לא אצל החמוש/אדם שנושא נשק.
אני חושב שהבעיה היא (כמו הרבה בעיות רציניות אצלנו) היא אוזלת היד וההזנחה של המדינה לאורך עשרות השנים - בעצם מאז קיום המדינה - בכל הקשור לנושא המיעוטים.
כל מיסוד התיישבות הקבע שלהם בעיקר באזור הדרום, נעשו לדעתי מאוחר מדי, מעט מדי ולא מקצועי מספיק - כאשר ביחד עם פתרון רציני ומעשי לאוכלוסייה הזו, היה צריך במקביל לנקוט יד קשה לכל החריגים.

אתה סותר את עצמך מצד אחד יש אוזלת יד מצד שני משפט שמורכב מחוק וצדק?

בפועל המצב הוא בדיוק ההפך ממה שתיארת במשפט. החוק בארץ הוא גחמו של השופט, והחוק בבתי המשפט בארץ הוא פלסטלינה, שאפשר להתעלם ממנה אם לאף אחד לא אכפת ואם הצדדים במשפט מנסים לבסס את טענתם על פי החוק אז החוק נהפך לפלסטלינה שמשחקים בה איך שרוצים כדי לקבל את התוצאה הסופית שרוצים. 

ואני אפילו לא נכנס לפינת הצדק כי זה מונח סובייקטיבי ביותר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הירי נבע בעיקר בגלל אוזלת היד של המשטרה.

אחרי 4 גניבות וחוסר תגובה מצד המשטרה, שיף לקח את החוק לידיים ועשה מה שעשה.

אוסיף שעשה בטיפשות שירה לו בראש ולא כיוון למסה תחתונה, אבל זה עוד תוצאה של תסכול.

שיף לא שונה מנשים שהרשויות השאירו אותן לקבל מכות מבעליהן ולהאנס עד שגם הן לא יכלו לשאת את זה ורצחו את הבעל.

שיף יסיים כמוהן, יירקב בכלא.

המקרה הזה ועוד מקרים אחרים הם תעודת עניות למשטרת ישראל ולרשות השופטת, שלא רק שלא עושה דבר אלא אשכרה מעודדת פשיעה.

במיוחד אחרי המקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

הפורץ גנב לו את הרכב והחל בנסיעה שלא לעבר היורה.

לא הייתה פה סכנת חיים ואף אחד לא איים על חיו.

לא מבין למה להכניס את עצמך לכזה בלאגן בגלל רכב-שיגבנו,יש מקיף.

ואם אין מקיף והרכב זול הלכו 10-15 אלף לפח,אז הלכו.

בשביל זה להרוג בן אדם?

כאשר יפרצו לך לבית 4 פעמים, יגנבו רכוש בשווי עשרות אלפי שקלים, שהביטוח כבר לא יסכים לבטח ומה שתשמע מהמשטרה זה: 1. מזל שלא נפגשת איתם כי אם היית פוגע בהם היית בצרות 2. תתקין סורגים, אז אני די בטוח שתדבר אחרת. 

1. המשטרה זו לא הבעיה, הבעיה היא זה כוח האדם החסר, נדרשים עוד כ-10,0000 שוטרים בכדי לטפל בכל הדברים האלו בצורה יעילה.

2. צריך חינוך מחדש לכל השופטים בביתי המשפט, רמתם נמוכה, אפם מורם מאוד והם בעיקר עושים מה שבא להם.

3. נדרש יותר כבוד מצד כל המערכות לרכושו של אדם.

4. המחוקק חייב לתת את הדעת בנושא. 

גם בארה"ב אתה לא יכול סתם כך לירות במישהו שנכנס לך לחצר, אבל כאשר מישהו כזה נמצא בתוך הרכב שלך ומתחיל לנסוע, כוונתו ברורה. האם דינו מוות? לא, אבל גם לא יתכן שהגענו למצב בו החוק מגן על פושעים יותר מאשר על הקורבנות שומרי החוק ולא יתכן שמערכת בתי המשפט גם מספקת לכך חותמת כשרות. יש גם את עקרון השוויון בפני החוק ואם המשטרה אוכפת בצורה שרירותית ומפלה לרעה, יש כאן בעיה חמורה. 

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ch2856

אף אחד פה לא רשם שאינו מזדהה או מבין את התסכול של אריה שף . זה ידוע שבדרום יש מכה של פריצות וחוסר מענה מספק של רשויות החוק.

אבל, וזה אבל גדול, זה לא נותן לו הזכות ליטול חייו של אדם. לכן אין ל @Potato מה לדבר אחרת, כי אין הצדקה להרוג אדם שלא לצורך הגנה עצמית.

לא הגנה על רכוש, אלא הגנה עצמית. עלייך או על הזולת.

זו הסיבה *היחידה* שמדינת ישראל והמשרד לביטחון פנים נתנו לאריה שף את הזכות, וזו אכן זכות, ששמורה למעטים, להחזיק נשק. זכות שטומנת בחובה אחריות רבה.

הם נתנו לו את הנשק מסיבה אחת בלבד - שיוכל להגן על עצמו או על הזולת במקרה שיש חשש  מוחשי ומיידי , לסכנת חיים. ולכן יצרו את השילוש הקדוש (אמצעי, כוונה ויכולת), כדי שיהייה מעט מאוד מקום לטעויות.

• אהבתי 1

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, ch2856 כתב:

כאשר יפרצו לך לבית 4 פעמים, יגנבו רכוש בשווי עשרות אלפי שקלים, שהביטוח כבר לא יסכים לבטח ומה שתשמע מהמשטרה זה: 1. מזל שלא נפגשת איתם כי אם היית פוגע בהם היית בצרות 2. תתקין סורגים, אז אני די בטוח שתדבר אחרת. 

שום הצדקה לירות בבן אדם מטווח אפס בלי שהוא מהווה איום.

אז לא,לא הייתי מדבר אחרת-עדיין לא רואה הצדקה לדפוק לבן אדם כדור בראש רק כי הוא גונב לי את הרכב.

ולמי יש בבית רכוש של עשרות אלפי שקלים שאפשר לגנוב?

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

שום הצדקה לירות בבן אדם מטווח אפס בלי שהוא מהווה איום.

אז לא,לא הייתי מדבר אחרת-עדיין לא רואה הצדקה לדפוק לבן אדם כדור בראש רק כי הוא גונב לי את הרכב.

ולמי יש בבית רכוש של עשרות אלפי שקלים שאפשר לגנוב?

זה העניין, הגיע הזמן שגם הגנה על רכושו הפרטי של אדם תהיה הגנה משמעותית בחוק ובמיוחד בשפיטה שכן השפוטים פשוט מנותקים לחלוטין מהמציאות. אם המדינה מאפשרת את המצב הזה, והיא אכן מאפשרת אותו, שתפצה את האזרחים שלה. כפי שיש פול לביטוח חובה, שזו למעשה הגנה על האחר יותר מאשר עלי, שיהיה גם פול למסורב ביטוח כי גנבו לו את הטנדר בפעם הרביעית כבר. כפי שכתבתי, יש יותר הגנה בחוק כיום הפושע מאשר על הקורבן, הוא למעשה אפילו לא צד בעניין מבחינת המדינה. אנחנו לא מדברים כאן על תאונה אלא עם מעשה מתוך כוונה מראש. 

לגבי רכוש, בשווי עשרות אלפי שקלים? מחשב נייד, טלפונים ניידים, ציוד צילום, שעונים, תכשיטים, חפצי אומנות...תכפיל במספר פריצות ותוכל להגיע לאיזה סכום שאתה רוצה. 

ברור לי שאני מדבר מתוך סוג של זעם כמי שחווה את זה על בשרו, ויותר מפעם אחת, אבל אולי צריך קצת להקשיב למי שחווה את זה על בשרו ופחות לאיזה דיון אקדמי ממקום של נוחות. אתה חושב שדווחתי למשטרה על הפריצות האחרות אחרי הראשונה  לאחר שראיתי את רמת הטיפול בנושא? אז אם רכושו של אדם הוא הפקר, אז גם חייו של גנב יהיו כאלו. אתה לא יכול לאפשר מערב פרוע ולצפות מהצד השני להפנות את הלחי השנייה, אם אתה מוביל לאנרכיה תקבל אנרכיה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Gavrik כתב:

אתה סותר את עצמך מצד אחד יש אוזלת יד מצד שני משפט שמורכב מחוק וצדק?

בפועל המצב הוא בדיוק ההפך ממה שתיארת במשפט. החוק בארץ הוא גחמו של השופט, והחוק בבתי המשפט בארץ הוא פלסטלינה, שאפשר להתעלם ממנה אם לאף אחד לא אכפת ואם הצדדים במשפט מנסים לבסס את טענתם על פי החוק אז החוק נהפך לפלסטלינה שמשחקים בה איך שרוצים כדי לקבל את התוצאה הסופית שרוצים. 

ואני אפילו לא נכנס לפינת הצדק כי זה מונח סובייקטיבי ביותר.

אני לא סותר את עצמי.
מה שאני מנסה לתאר כאן, הוא שבמשך עשרות שנים ואולי מאז קום המדינה וגם אחרי 67' המדינה הראתה אוזלת יד. לא יעזור כלום ולא משנה איך תקרא לזה - זוהי אוזלת יד. אף ממשלה לא רצתה לגעת בתפוח האדמה הלוהט הזה ועל כך אנחנו משלמים היום. ובגדול.
מצד שני, מערכת השפיטה בארץ היא אולי עם האף למעלה כפי שמישהו ציין כאן, והשופטים צריכים ניעור רציני, אולי - אבל הם עדיין לא יכולים גם הם בעצמם לעבור על החוק. והיות ואין חוק מוסדר לגבי התגוננות בירי כנגד אדם שפורץ ומעמיד אותך אוטומטית בסכנת חיים (כי הרי אתה לא יודע אם יש לו מברג ביד, אם הוא עומד גם להתנפל עליך על הדרך וכו') - אז לשופט לא נותרה ברירה אלא להצמד לשילוש הקדוש.
לא המשטרה אשמה. לא מערכת המשפט.
את המטבע לא צריך לחפש מתחת לפנס. האשמה היא במדינה ובמחוקקים.

להבדיל, אנחנו (לדעתי) בעיצומו של תהליך דירדור של המוסר והחינוך בארץ. ממש בעיצומו. שים לב! אף ממשלה לא נוגעת בזה, אף אחד לא רוצה להתעסק בזה ועל כך אנחנו נשלם ובגדול בעתיד, בחלק מהמיקרים רואים ניצנים כבר עכשיו.
גם אז יאשימו את המשטרה ואת בתי המשפט. חכה ותיראה.

עריכה אחרונה על ידי מיכה שטיינמן
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ch2856 כתב:

זה העניין, הגיע הזמן שגם הגנה על רכושו הפרטי של אדם תהיה הגנה משמעותית בחוק ובמיוחד בשפיטה שכן השפוטים פשוט מנותקים לחלוטין מהמציאות. 

מסכים איתך.

אבל מפה ועד ללירות בבן אדם כי הוא גנב לך משהו המרחק רב,אתה בעצם מייתר את מערכת המשפט קובע לו עונש מוות במקום 

על מה מותר לי לירות בו? לפטופ מותר אבל מכונת נספרסו אסור/סקודה פאביה מותר אבל סוזוקי ספלאש אסור?

לפני 7 שעות, ch2856 כתב:

לגבי רכוש, בשווי עשרות אלפי שקלים? מחשב נייד, טלפונים ניידים, ציוד צילום, שעונים, תכשיטים, חפצי אומנות...תכפיל במספר פריצות ותוכל להגיע לאיזה סכום שאתה רוצה. 

ברור שאם גנב יעבור בכל הבניין אז הוא יאסוף מספיק.

אבל ברוב הבתים שאני מכיר אין יותר מידי פריטים יקרים,ואם יש אז לא כאלה שניתן לגנוב.

לפני 7 שעות, ch2856 כתב:

ברור לי שאני מדבר מתוך סוג של זעם כמי שחווה את זה על בשרו, ויותר מפעם אחת,

אבל אולי צריך קצת להקשיב למי שחווה את זה על בשרו ופחות לאיזה דיון אקדמי ממקום של נוחות.

זה לא דיון ממקום של נוחות אלא דיון משמעותי על היחס בין רכוש לחיי אדם.

לפני 7 שעות, ch2856 כתב:

אז אם רכושו של אדם הוא הפקר, אז גם חייו של גנב יהיו כאלו.

אתה מוזמן לירות במי שאתה רוצה,רק אל תתלונן שאתה נשפט והולך לכלא.

לפני 7 שעות, ch2856 כתב:

אתה לא יכול לאפשר מערב פרוע ולצפות מהצד השני להפנות את הלחי השנייה, אם אתה מוביל לאנרכיה תקבל אנרכיה. 

אין אנרכיה,יש בן אדם  שהגיב בצורה חסרת פרופורציה.

תגיב גם אתה ככה ותזכה להירקב בכלא ביחד איתו.

לפחות האוטו יחכה לך עוד עשור כשתשתחרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ch2856 כתב:

לי פרצו 5 פעמים לעסק תוך חודש אחד וגנבו המאות אלפי שקלים (מלגזה, מחשבים, טנדר איסוזו, כלי עבודה וחומרים) והמשטרה לא עשתה כלום (אפילו לא אמרה תתקין סורגים. רק כשהגעתי היו אומרים עוד פעם אתה? ומכניסים אותי בלי תור) ולרגע לא חשבתי לירות במישהו.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Potato כתב:

אין אנרכיה,יש בן אדם  שהגיב בצורה חסרת פרופורציה.

תגיב גם אתה ככה ותזכה להירקב בכלא ביחד איתו.

לפחות האוטו יחכה לך עוד עשור כשתשתחרר.

תגובה משעשעת אשר מוכיחה ניתוק מוחלט מהמציאות בדרום , אנרכיה היא מילה עדינה על מנת לתאר את הברדק בדרום, פרוטקשן , התפרצויות על בסיס יומי , שוד באור יום של תחנות דלק ופיצוציות, הטרדות של נשים ובעצם מה לא..

הגיע הזמן להתחבר למציאות ולהבין שזה כבר מתפוצץ לנו בפנים.

משטרה אשר חווה מחסור בכוח אדם וציוד ובתי משפט רופסים זה בעצם הסיפור.

כאשר המשטרה כבר תופסת את העברין בית המשפט משחרר אותו לאחר דיון קצר, דוגמא רלוונטית היא השופטת אשר שחררה את העברין אשר גנב רכב וחדר לבסיס חיל האויר בדרום , נכנס בטעות כותבת השופטת , המשטרה עיערה למחוזי ורק אז המעצר הוארך בשבוע...

• אהבתי 4

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...