Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קידום חקיקה - מערכות נגד שכחת ילדים ברכב - בעד/נגד.

shimta
שימו לב! השרשור הזה בן 710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משרד התחבורה מקדם חקיקה , 

לחיוב התקנת מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב,

משרד התחבורה הציג את נתוני העשור האחרון בו מתו 34 פעוטות ו-462 הגיעו לבתי החולים כתוצאה משכחה במכונית.

אני יודע שזה נושא חשוב וכואב.

רק שאני לא מבין  למה לחייב בכח אנשים לשלם ולהתקין מערכת כזאת, 

לאכוף זאת עם שוטרים, קנסות ונקודות. ובדיקה של המערכת בטסט השנתי. 

(קודם שיבדקו בטסט מערכות בטיחות חשובות,  בלימה אוטונומית וכו'.) 

מה יעשה אדם שאין לו ילדים או לא מסיע את הילדים ברכב שלו, יש לו 2 מכוניות ורק אחת משמשת לניוד ילדים, 

למה הוא צריך להתקין מערכת מיותרת. 

אם המדינה רוצה שכל רכב יהיה עם המערכת הזאת, שהמדינה תתכבד ותסבסד את העלויות של המערכת,

תיתן הטבת מס לרכב חדש, והחזר בטסט לרכב ישן, כמו מובילאיי .

מי שירצה יתקין ברכב ישן, מי שלא רוצה לא יתקין.  

מה יעשה אדם שהתקין מערכת והיא לא עבדה ברגע האמת,  כי המצבר בידיוק נפח את נשמתו האחרונה? 

החקיקה הזאת לא מריחה טוב. 

מקורות 1 , 2  , 3

עריכה אחרונה על ידי shimta
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה דווקא נראה רעיון מצוין, רק שזה צריך להגיע בדרישה מרמת היצרן.

הייתי מכניס גם מצלמת רוורס וחיישני חנייה, אין סיבה בעולם להרוג אחד  שניתן למנוע אותו בכמה שקלים.

אף אחד כולל אני לא ישקיע עכשיו באמצע החיים במערכת כזו אם לא יהיה חיוב. 

לשכוח ילד ברכב זה הרבה יותר קל ממה שזה נשמע ויכול לקרות לכל אחד וזה ממש לא קלישאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדוני יודע כמה ארוכה הדרך מ"לקדם חקיקה" לאשכרה חוק או תקנה? בדיוק בשביל כל הטענות שהעלית חברי כנסת מקבלים כסף (מה הם באמת עושים זה כבר נושא אחר....)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, shimta כתב:

מה יעשה אדם שהתקין מערכת והיא לא עבדה ברגע האמת,  כי המצבר בידיוק נפח את נשמתו האחרונה?

ומה יעשה מי שלא שכח את הילדים, חגר בחגורות בטיחות, נוהג בטסלה משוריינת וקרס עליו מנוף? 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטרט אפ חדש. קולרים לאנשים שאם הם מתקרבים מתחת ל 2 מטרים למישהו שהוא לא משפחה גרעינית יקבל זץ חשמלי כדי לשמור על מגבלות הקורונה. אנשים יהיו מחוייבים לקנות לחבר את עצמם מרצונם.

וברצינות... אם זה חשוב למירי רגב שתקצץ את תקציב לחוק מימון המפלגות ותבסבסד למי שרוצה. כל פיתרון אחר נעשה כנראה ע"י מקורבים בעלי עיניין.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון רע.
הרגולציה העולמית הולכת לכיוון הזה (ככל הנראה ב2024) למערכות מוטמעות ברמת הייצור.
זה ייצור כל מני מוטציות לא ברורות.
אפשר לתמרץ הרכבת מערכות כאלו על ידי הנחות בטסט לדוגמא.
אני מכיר פיתוח של מערכת דומה וזה תהליך פיתוח מאוד מסובך וארוך (ולא זה לא לשים חיישן משקל,הרגולציה תהיה הרבה מעבר)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יהיה כמו כל המערכות שמחייבים בארץ (מוביליי ושות'), או כמו הווסט הצהוב.

מישהו דוחף את זה בעזרת לוביסטים.

הילדים שמתו (3.4 בממוצע בשנה) לא באמת מעניינים מישהו ממקבלי ההחלטות שם או הלוביסטים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, omricn כתב:

אדוני יודע כמה ארוכה הדרך מ"לקדם חקיקה" לאשכרה חוק או תקנה? בדיוק בשביל כל הטענות שהעלית חברי כנסת מקבלים כסף (מה הם באמת עושים זה כבר נושא אחר....)

בהנחה והחקיקה תעבור , 

וגם הצעה של שרת התחבורה להפחית ברכבים חדשים עד 10 שנים בכמות הטסטים זה ילך נהדר ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהלך פופוליסטי ורחוק מהיתכנות מעשית או אפשרות לאכוף.

רק שני דיוקים:

1. זו לא חקיקה אלו תקנות כך שההליך מהיר מאוד (הקונץ פטנט של הממשלות)

2. כמה מהיר? כרגע אם שום דבר לא יציל אותנו מהשטות הזו זה אמור להיכנס לתוקף ב-1 ביוני

• מבאס 2

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, קרמבו כתב:

1. זו לא חקיקה אלו תקנות כך שההליך מהיר מאוד (הקונץ פטנט של הממשלות)

בעגה המקצועית תקנות נקראות "חקיקה משנית" או "חקיקת משנה", להבדיל מחוקים שהם "חקיקה ראשית".

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-לפי מה שהבנתי,{מקווה שהבנתי נכון..} לא חובה להתקין את הדבר הזה בכל הרכבים.

-מכיוון שכך, זה לא יהיה רשום ברשיון הרכב, ולא יבדקו אותו במבחן רישוי השנתי.

-ניתן לנסוע בלי השטות הזו רכב, ואם אין ילדים מתחת לגיל 5 מאחורה, אף אחד לא יבדוק אם זה קיים.

לא הצלחתי להבין, לגבי העלויות, על מי הם נופלות.

*ובכלל, הגיע הזמן,{מזמן} להתחיל עם תשדירים בנושא, בטלוויזיה, ובפרסומות "חודרות" ביוטיוב, ובאמצעים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו הרבה כאן, אני מתנגד נחרצות להתקנות מקומיות.

קודם כל, מקווה שהשטות הזאת לא תהיה חובה. מי שמודאג משכחת ילדים באוטו ורוצה מערכת כזאת שיתכבד ויתקין אותה בעצמו או שימצא פתרון אחר (כמו שעושים בכל מקרה עכשיו).

לא נראה לי הגיוני להפיל דרישה כזאת על כל האוכלוסיה כדי למנוע 3 מקרי מוות בשנה, ועם כל הרצון הטוב לא ניתן למנוע לחלוטין מקרים מהסוג הזה, במקסימום יתווסף לדיווח החדשות הקיים "נבדק מדוע לא היתה מותקנת המערכת ברכב" כשזה יקרה. יש הרבה מקומות אחרים שאפשר לחסוך בהם יותר הרוגים בהשקעה יותר קטנה (אכיפת התקהלויות, מישהו? הרי גם את קיום המערכת הזאת צריך לאכוף).

אני מקווה שאם יאשרו את השטות הזאת, לפחות לא יחילו אותה רטרואקטיבית.

עריכה: לאחר קריאת הכתבות, אהבתי שהצידוק שלהם לכך שאף מדינה בעולם לא חוקקה דבר כזה היא שהמצב אצלנו מיוחד בגלל הטמפרטורות הגבוהות בקיץ. כאילו זאת המדינה החמה היחידה בעולם.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel
  • רעיון טוב! 1

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...