Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הייתם נוסעים ברכב שזה שמו?

ser
שימו לב! השרשור הזה בן 1123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעה, Taipan כתב:

גם סביב זה היית מציע לאיש שיווק לבנות מותג? במיוחד בשווקים שמרנים נניח.

iris-2.jpg

עד כמה שאני יודע רק בארץ יש לזה את הקונוטציה שאתה מתייחס אליה. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

לפני שעתיים, itsik170 כתב:

Haval זה מותג רכבי השטח של גרייט וול ששווקה פה בעבר.

אכן - ושריד לכך הן שתי יחידות מ HAVAL H6 משנת 2014 הנוסעות בכבישי ישראל. שתיהן עם מנוע דיזל. אחת עם הנעה קדמית, ואחת עם הנעה כפולה. שתיהן עם גיר ידני.

Great Wall Haval H6 01 China 2012-06-02.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרור דוגמאות מתוך כתבה ישנה שהייתה  בוואלה:

טויוטה MR2: הרודסטר של טויוטה הוא בהחלט מודל בעל מסורת ושורשים. הקושי הוא שהצרפתים החליטו לחלק את המונח למשהו כזה: "Em-Air-Du", או בפרוש קצת יותר זורם מהשפתיים "est merdeux". המשמעות? חרא של דבר.

טויוטה קרינה (carina): בקרואטיה מבטאים את ה-C כ-K, ושם karina מתורגמת לאיבר מין גדול. אז אולי הנהג משתעמם, אבל בהחלט יש לו במה להתגאות.

יונדאי סנטה פה (santa-fe): בקוריאה המשמעות היא "מכונית מוכה", בארה"ב זה "מדבר" ואצל שכנינו המוסלמים סנטה פה מלמד על רגישות בבלוטות. מה הכוונה? הפרשנות הערבית היא אוטו מצחין מסרחון.

למבורגיני רוונטון (Reventon): היית מצפה שעם תג מחיר של מיליון דולרים החברה האיטלקית תחשוב על הפרשנויות בכל השפות. אבל משהו בכל זאת ברח מהם. רוונטון בספרדית? תקר בגלגל. לא נעים.

מאזדה לה פוטה (la puta): אם הניב הספרדי בדם אצלכם (וגם אם לא), לא תתקשו לזהות כאן את הבעיה. מאזדה שאלה את השם לרכב הפנאי הקומפקטי מספרי 'גוליבר', אבל מכונית שנקראת במקומות מסויימים 'זונה', אף פעם לא תעורר אצל הנהג רגשות של בן אדם תרבותי שמחזיק ביד חומר קריאה, להוציא אולי מגזין די ספציפי.

מרצדס בנץ ויטו (vito) - מכונית מסחרית שמובילה תרנגולים וקרטונים. אבל הספרדים חושבים שהיא זונה. מה, כתוב מאחורה.

שברולט נובה (nova): באמריקה הפטריוטית יודעים היטב מה הפירוש  - פיצוץ גרעיני גלקטי, מהמילה סופר-נובה. אצל תושבי ספרד הפיצוץ הוא כנראה במנוע. NO-VA משמעו לא זזה לשום מקום. כמו כל התעשייה האמריקנית.

• אהבתי 2
  • מצחיק 1
  • מעניין 1

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירסת הסדאן של הרנו 19 נקראה שמד - לא המשמעות הכי נחמדה בעברית.

אופל מריבה שווקה כאן בשמה המקורי למרות המשמעות הלא מלהיבה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, eladts כתב:

גם בצפון אמריקה.

כנראה בגלל שיש שם לא מעט דוברי ספרדית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרור דוגמאות מתוך כתבה ישנה שהייתה  בוואלה:
מאזדה לה פוטה (la puta): אם הניב הספרדי בדם אצלכם (וגם אם לא), לא תתקשו לזהות כאן את הבעיה. מאזדה שאלה את השם לרכב הפנאי הקומפקטי מספרי 'גוליבר', אבל מכונית שנקראת במקומות מסויימים 'זונה', אף פעם לא תעורר אצל הנהג רגשות של בן אדם תרבותי שמחזיק ביד חומר קריאה, להוציא אולי מגזין די ספציפי.

אני מכיר הרבה שהיו קונים את הרכב הזה לגרושה/חמה/אשה.

טל"ח

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ser כתב:

Samochód ciężarowy Haval H9 użytkowany przez Ministerstwo Obrony FR. Można to rozpoznać po czarnych tablicach rejestracyjnych z białymi numerami. Liczba 50 to oznaczenie regionu – oznacza Moskiewski okręg wojskowy / Zdjęcie: FotoOchota

לא... לנהוג באוטו כזה בארץ סוג של "לעשות דווקא". הכי חשוב באוטו מבחינתי זה כמה שפחות להתבלט... עם כמה שאני אוהב מכוניות אני לא אוהב שעוצרים אותי ברחוב לדבר על מה שאני נוהג בו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא... לנהוג באוטו כזה בארץ סוג של "לעשות דווקא". הכי חשוב באוטו מבחינתי זה כמה שפחות להתבלט... עם כמה שאני אוהב מכוניות אני לא אוהב שעוצרים אותי ברחוב לדבר על מה שאני נוהג בו
באמת חבל.

טל"ח

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, בנצי כתב:

באמת חבל.

טל"ח

יש רכבים ויש רכבים

אוטו נדיר שלא כולם יודעים לזהות כמובן שכנראה אשמח לשוחח עליו עם מי שמכיר

אבל לא ארצה להגיב לכל עקיצה או הערה על השם חבלז של ה"חבל" שלי

אותו דבר עם אלפאות חדשות. זה רכב מעניין שהייתי רוצה שיהיה לי אבל הוא לא עד כדי כך נדיר שארצה לנהל עליו שיחות עומק ברחוב

עריכה אחרונה על ידי Eric
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה נוספת להתאמת שם מסחרי של דגם - ברוסיה Renault CAPTUR נקרא KAPTUR.  החליפו רק אות אחת, ובכך מנעו דימיון למילה שמשמעותה "שירותים" ברוסית.

Suzuki Alto GLX 1.0 2011 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי פוסל רכב בגלל שם כמו שלא הייתי פוסל חולצה בגלל השם, לדוגמא פה-לא. 

בכל אופן, במקרה של הגוק הסיבה לפסול היא המראה. 

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, פה כבר נכנסים לדקויות, אותי זה מבדר כשיצרן רכב שבונה מכוניות בגודל מלא רק 17 שנים, נכנס לקטגוריה חדשה עם רכב בשם מורשת.

טל"ח

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...