Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת זכות ציבורית למונית - שאלות

adidas1
שימו לב! השרשור הזה בן 1145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברה.

קיבלתי זכות ציבורית למונית (מספר מונית) עקב ירושה. יש לי כמה שאלות:

1. במידה ואני משכיר את הזכות, כמה לבקש? האם יש אתר או מקום אחר שבו אני יכול לראות ממוצע עלות השכרה לחודש?

2. במידה ואני ואני רוצה להשכיר את הזכות, מה חשוב לדעת מבחינת תנאי חוזה, תשלומים, בטחונות. האם יש צורך בעו"ד?

3. האם יש צורך לדווח למס הכנסה? האם יש צורך ברואה חשבון או שזה יחסית פשוט ואני יכול לעשות זאת לבד? מה הפרוצדורה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך .

1.עקב המצב הקיים ,עלות השכרת הזכות ירדה .

העלות הממוצעת במצב נורמלי הייתה כ-1500 ש"ח לפני מע''מ .

כרגע ניתן למצוא  זכות ציבורית להשכרה גם ב- 800 ש"ח .

אתה יכול להתחיל מ-1000 ש"ח ולראות לאן נושבת הרוח .

2.רצוי לעשות את החוזה אצל עו''ד שמתעסק בכך (חוזה סטנדרטי) בעלות של מאות שקלים בודדים .

בין יתר הסעיפים בחוזה ,כל עבירות התנועה ואחרות חלות על הנהג המשכיר.

שים לב ה"מפתח" למונה יהיה על שם הנהג המשכיר .

התשלום ינתן מידי חודש .

עד כמה שידוע לי ,לא נהוג לבקש בטחונות ,מאחר ואתה בעל הזכות ,ובמקרה של אי תשלום ,אתה מודיע למשרד הרישוי ולחברת המונים על הפקדת זכות ,כך שהמשכיר נוהג בעצם בצורה לא חוקית ומסתכן . ( ולא יוכל לעבור טסט עם המונית ללא אישור חברת המונים).

ישנם בעלי זכות ציבורית שמשתמשים במתווך (בתשלום) , שהוא דואג לשלם לך ודואג לכל הפרוצדורות במקרה ונוצרת בעיה .

3.אם אתה עצמאי , ההכנסה תיחשב כהכנסה לכל דבר ועליך להנפיק חשבונית כל חודש .

אם אתה שכיר ,אסור לך לגבות מע''מ ואתה נקרא "עוסק פטור" מאחר והכנסותיך נמוכות מ- 90000 ש"ח בשנתי (בערך).

מציע לך ליצור קשר עם רשויות המס ולהתייעץ . כמובן שישנה אפשרות להתייעץ עם רואה חשבון באופן חד פעמי אם אין לך הכנסות נוספות.

בכל מקרה תצטרך קבלות (לא חשבוניות).

קח את דבריי בזהירות ,אף על פי שאני נהג מונית מאחר ואיני משכיר ו/או שוכר זכות ציבורית מזה שנים (בעל זכות שמשמשת אותי בעיסוקי).

נ.ב.

1.קיימות 2 חברות מונים :

''קופונית" ו "מוניטקס". בדוק למי שייך המונה.

2. אם ירשת גם את הרכב ואתה מעוניין להשכיר את הכל כחבילה , המחיר עולה כמובן ( כ-6000 לחודש) ,אך כל העלויות עליך ,דהיינו ,ביטוח ,ביטוח מונה ,טיפולים וטסט להוציא עבירות תנועה .

בברכה 

מוטי

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

ראשית - שאפו על התשובה המלמדת.

שנית,

רשמת שהשכרת המספר + רכב תעלה כ 6000 ש"ח בחודש.

זה אומר שנהג המונית, השוכר, צריך להרוויח כל חודש קרוב ל 20,000 ש"ח לחודש או 18,000 ש"ח לחודש, רק כדי לספק הכניסה נאותה. זה בכלל מעשי? 

אני משער שהוצאות הדלק הן גם פקטור משמעותי, אז בניכוי 6000 שח שכירות + 2000 או 3000 ש"ח דלק, האם המספרים ריאליים? מה להערכתך ההכנסות הריאליות של נהג מונית? 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד משתנה מהנהג, שעות העבודה שהוא עובד והאזורים שבהם הוא עובד. 

יש נהגים שעובדים המון שעות ומרוויחים מעט יחסית לשעות העבודה הרבות אחרי כל הניכויים הללו. 

יש נהגים שעושים שירותי הסעות יוקרה למשל, שוכרים נהגים אחרים וממש הופכים לעסק עצמאי קטן. בינם יש גם כאלו שמרוויחים משכורות שלא יביישו מנהל בחברה גדולה. אני מכיר אישית נהג מונית שבתקופת הקורונה ירד משכר של 70-80 אלף שקלים בחודש (ברוטו) ל-10 בלחץ (ברוטו). כמובן שזה כלל המון שעות עבודה, גם כשהוא בבית. 

אני גם הייתי שמח לשמוע על עלויות ושכר, כי יש לי תחושה שהרוב לא מיליונרים, אבל גם שהשכר מעל החציוני במשק. אני לא יודע בוודאות, כי הכל זה משיחות עם נהגים ויוצא שאני מקבל תשובות מאוד מגוונות. חלקם אומרים שבלחץ סוגרים 7-8 בנטו וחלקם מתארים שגם 15-20 זו לא מילה גסה בחודש טוב. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מצב השוק אתה יוכל לקבל מספר אינדיקציות כאן

במידה ואתה שכיר, הנהג ששוכר ממך את הזכות יכול לשלם עבורך את המע"מ (לאחר קבלת אישור מהרשויות הוא מוציא חשבונית עצמית)

קיימת זכות ציבורית פטורה ממע"מ, תברר מה עם זו שירשת ומה ההשלכות.

אתה גם יכול למכור את הזכות לאחר שביצעת העברת בעלות אליך (צו ירושה/קיום צוואה)

מציע כפי שצויין להתייעץ עם רו"ח/עו"ד (ולקחת את האמור לעיל בגדר מידע כללי בלבד ולא מקצועי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, discoTD5 כתב:

מוטי,

ראשית - שאפו על התשובה המלמדת.

שנית,

רשמת שהשכרת המספר + רכב תעלה כ 6000 ש"ח בחודש.

זה אומר שנהג המונית, השוכר, צריך להרוויח כל חודש קרוב ל 20,000 ש"ח לחודש או 18,000 ש"ח לחודש, רק כדי לספק הכניסה נאותה. זה בכלל מעשי? 

אני משער שהוצאות הדלק הן גם פקטור משמעותי, אז בניכוי 6000 שח שכירות + 2000 או 3000 ש"ח דלק, האם המספרים ריאליים? מה להערכתך ההכנסות הריאליות של נהג מונית? 

אחת הבעיות המרכזיות שמדינת ישראל לא השכילה לטפל בהן (ובטח לא רשויות המס) הן נושא ה"פיקסים".

השוכר מקבל את כל החבילה קומפלט ומקבל הכסף (בדרך כלל מתווך) מוציא לו "תלוש" פיקטיבי של משכורת מינימום ,יעני שכיר.

לשאלתך :

אכן ה"פיקסיונר " היה מרוויח ברוטו כ- 20000 ש"ח ויכל להגיע ליותר (לפני בוא הקורונה) ,והיה עליו לעבוד לא פחות מ-12 שעות רצופות על הכביש (לפעמים יותר) .מה שהיה נשאר לו ביד זה בערך  8000 נקי ללא כאבי ראש של אחזקת מונית .

באה הקורונה וטרפה את הקלפים .לכן אם תסתובב בשדרות הר ציון בתל אביב ,תוכל לראות מסות של מוניות עומדות בחנייה כאבן שאין לה הופכין.

מוניות אלה היו מושכרות ב"פיקס" , ללא תיק של עוסק מורשה מצד הנהג .

אם תחשב בגדול את ההוצאות של ה"פיקסיונר" :

6000 שכירות פיקס

כ-4000 דלק 

1500 לאפליקציה ולפעמים גם לתחנה או לעוד אפליקציה 

ואז תבין שתמורת שעות העבודה המרובות (שבתות חגים ולילות ) היה יכול להגיע לפעמים כשיש עבודה קצת מעל 8000 נטו.

אם תחשב את כמות שעות העבודה שנתן ,השכר לא בשמיים בלשון המעטה.

לפני 7 שעות, ניקו פ. כתב:

זה מאוד משתנה מהנהג, שעות העבודה שהוא עובד והאזורים שבהם הוא עובד. 

יש נהגים שעובדים המון שעות ומרוויחים מעט יחסית לשעות העבודה הרבות אחרי כל הניכויים הללו. 

יש נהגים שעושים שירותי הסעות יוקרה למשל, שוכרים נהגים אחרים וממש הופכים לעסק עצמאי קטן. בינם יש גם כאלו שמרוויחים משכורות שלא יביישו מנהל בחברה גדולה. אני מכיר אישית נהג מונית שבתקופת הקורונה ירד משכר של 70-80 אלף שקלים בחודש (ברוטו) ל-10 בלחץ (ברוטו). כמובן שזה כלל המון שעות עבודה, גם כשהוא בבית. 

אני גם הייתי שמח לשמוע על עלויות ושכר, כי יש לי תחושה שהרוב לא מיליונרים, אבל גם שהשכר מעל החציוני במשק. אני לא יודע בוודאות, כי הכל זה משיחות עם נהגים ויוצא שאני מקבל תשובות מאוד מגוונות. חלקם אומרים שבלחץ סוגרים 7-8 בנטו וחלקם מתארים שגם 15-20 זו לא מילה גסה בחודש טוב. 

נדיר מאוד למצוא נהג מונית עם סכום כזה ואני כמעט בטוח שלא ראית בעיניך את המחזור השנתי שלו.

בשביל להגיע לסכום כזה ,אתה צריך לעבוד מסביב לשעון ,להיות מקושר עם משרדים גדולים ויוקרתיים ,ולנסוע לא פחות ממרצדס שללא מכס תעלה לפחות 200000 שקל.

כלומר ,הוא צריך להרוויח 2700 שקל ביום ! להגיע לסכומים כאלה ,אתה חייב לנסוע מרחקים גדולים ושעות מרובות על הכביש.

נסיעה לאילת עם מונית לפני שהורד המונה  ב- 40 אחוז מחוץ לעיר (כן -אמיתי) ,היה 1600 ש"ח במחיר מלא .

אז אני לא יודע עם מי דיברת ומה ראית ,אבל אני ,ב- 10 שנותיי כנהג מונית ,הכי גבוה שראיתי זה "פיקסיונר" שעשה 40000 מחזור ועבד בטירוף בלי הפסקה גם בשבתות וחגים  24 /7 .

ועם 3 אפליקציות בו זמנית 

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לפי החישוב, שכירת מונית (ללא מספר) תעלה כ4500-5000 לחודש.

באמת שווה לשלם כ"כ הרבה בשביל ה"ראש שקט" של לא להתעסק עם ביטוח, טסט וטיפולים?

אם אני עושה חישוב בסיסי אז בסכום הזה אפשר לממן בכיף החזר חודשי על הלוואה למונית (חדשה או יש שנייה כחדשה) +ביטוח +טסט + טיפולים ולהשאר עם המונית כרכוש פרטי אחרי לא הרבה זמן (יחסית).

כיוון שאני בטוח שאני לא גאון שעלה פה על רעיון מהפכני- מה אני מפספס? 

@MOTIOZ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, אורח לרגע כתב:

אז לפי החישוב, שכירת מונית (ללא מספר) תעלה כ4500-5000 לחודש.

באמת שווה לשלם כ"כ הרבה בשביל ה"ראש שקט" של לא להתעסק עם ביטוח, טסט וטיפולים?

אם אני עושה חישוב בסיסי אז בסכום הזה אפשר לממן בכיף החזר חודשי על הלוואה למונית (חדשה או יש שנייה כחדשה) +ביטוח +טסט + טיפולים ולהשאר עם המונית כרכוש פרטי אחרי לא הרבה זמן (יחסית).

כיוון שאני בטוח שאני לא גאון שעלה פה על רעיון מהפכני- מה אני מפספס? 

@MOTIOZ

אתה לא יכול לשכור מונית כרכב ללא זכות ציבורית .

אחדד :

זה שאתה רוכש מונית (ברזל) ,בין אם משומשת ובין אם חדשה לא נותן לך אישור לעבוד .

עוד חידוד :

בבואך לרכוש את הרכב ,לא תקבל אותו ללא הצגת חוזה שכירות או בעלות על זכות ציבורית.

לגבי ה"ראש השקט" :

לענף הזה נכנס מגוון רחב של אנשים .ביניהם מוגבלי חשבון בנק וכו' שמכל מיני סיבות אין באפשרותם לפתוח תיק עוסק מורשה  ו/או שבוחרים לעבוד ב"שחור".

אז תשאל : "איך מועברים להם כספים שניתנו באשראי ע"י הלקוחות דרך האפליקציות ?!

חברות האפליקציות מעלימות עין והכסף עובר ל"מעסיק" דהיינו למשכיר ב"פיקס" שמעביר להם.

פשטייסט ?

ודרך אגב :

רכשת מונית חדשה דנדשה .לא עמדת בתנאי התשלום ואתה רוצה למכור .נסעת 10000 ק"מ בלבד והרכב עדיין באחריות :

צפה להפסד של לפחות 25 אחוז מהמחיר ששילמת - במכירה .

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא... זו לא הייתה כוונתי.

מחיר פיקס, כדבריך הוא בסביבות 6000₪.

מחיר השכרת מספר (זכות ציבורית) הוא כ1000-1500₪.

השאלה הייתה האם לא יותר כלכלי לקנות מונית (אפילו במימון מלא) ולשכור רק את המספר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שכן, אבל אז עלות החזקת המונית (ביטוח בסביבות 10K לשנה עם השתתפות עצמית גבוהה, טיפולים, ועד לרמת אגרת הרישוי) נופלת עליך.

מכיוון שיש הרבה הוצאות, שכולן מוכרות למס הכנסה, זה דיי לא הגיוני שנהג מונית לא יהיה עוסק מורשה.

אם אתה לא יכול להיות עוסק מורשה מכל מיני סיבות, נשאר לך אופציית הפיקס, ואז מישהו אחר לוקח את החזקת המונית עליו, ואתה משלם לו עמלה מסוימת על כך.

לפני 13 שעות, MOTIOZ כתב:

אז אני לא יודע עם מי דיברת ומה ראית ,אבל אני ,ב- 10 שנותיי כנהג מונית ,הכי גבוה שראיתי זה "פיקסיונר" שעשה 40000 מחזור ועבד בטירוף בלי הפסקה גם בשבתות וחגים  24 /7 .

ועם 3 אפליקציות בו זמנית 

תלוי מה ואיזה וגם לאיזה מחוז אתה שייך במס הכנסה.

בשנת 2019 BC (Before Corona) יכלת להגיע לסכומים כאלה ויותר גם בלי לעבוד 24/7.

לפעמים זה בא במחיר של שוטף + 30, או שוטף + 60, לפעמים אפילו שוטף + 90. אבל על מוסר תשלומים כאלה נהג חכם לוקח סכום גבוה יותר מאשר על שוטף נניח.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

אם אתה לא יכול להיות עוסק מורשה מכל מיני סיבות,

אז זו הנקודה....

אני שאלתי מנקודת מבטו של מי שכן יכול להיות.

תיאורטית :) לא בשבילי

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית אם אין מגבלה להיות עוסק מורשה, ואין חוסר רצון להיות עוסק מורשה (ולא כל אחד רוצה ומוכן לזה, כולל רו"ח וכו'), אז ברור שזה הרבה פחות משתלם לעבוד פיקס.

יש גם עניין לפעמים של מחויבות לטווח ארוך, לא תשכור זכות ציבורית ותקנה מונית ואחרי חצי שנה תמכור אותה, אם אתה לא בטוח שאתה רוצה בכלל להיכנס לזה, אז פיקס (אפילו חלקי, נניח 2 נהגים שעובדים חצי יום כל אחד) זה התחלה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, m3x7r3m3 כתב:

(אפילו חלקי, נניח 2 נהגים שעובדים חצי יום כל אחד) זה התחלה.

אין אישור ב"פיקס" ל 2 נהגים על אותו רכב (אתה מוחתם) . נראה לך שהם פראיירים ?! 

הם רוצים למקסם רווחים.

אבל בעל זכות ציבורית יכול לתת את הרכב לחצי יום לנהג אחר תמורת תשלום .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מי הפיקסר, התשלום אותו תשלום, אבל רק אחד מקבל תלוש משכורת.

היה אפילו אחד שזה היה אצלו על השולחן בתוספת תשלום

בזמנו היה נפוץ בעיר מסוימת ששוטרים כעבודה נוספת היו עובדים כנהגי מוניות, וכמובן שהם לא יכלו לקבל תלוש משכורת וכו'.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.2.2021 בשעה 22:23, MOTIOZ כתב:

נדיר מאוד למצוא נהג מונית עם סכום כזה ואני כמעט בטוח שלא ראית בעיניך את המחזור השנתי שלו.

אל תהיה מנומס מדי, דבר תכל'ס ;)

יכול להיות שהוא משקר, אבל יש לו בית יפה, הילד בב.מ.וו חדשה מהניילונים וגם הוא. אולי הוא שקרן ואולי הוא לא, אני לא יודע, אין לי נטייה לבקש תלושים מאנשים שאני פוגש באיטראקציה חברתית.

בשביל להגיע לסכום כזה ,אתה צריך לעבוד מסביב לשעון ,להיות מקושר עם משרדים גדולים ויוקרתיים ,ולנסוע לא פחות ממרצדס שללא מכס תעלה לפחות 200000 שקל.

כלומר ,הוא צריך להרוויח 2700 שקל ביום ! להגיע לסכומים כאלה ,אתה חייב לנסוע מרחקים גדולים ושעות מרובות על הכביש.

נסיעה לאילת עם מונית לפני שהורד המונה  ב- 40 אחוז מחוץ לעיר (כן -אמיתי) ,היה 1600 ש"ח במחיר מלא .

ועם 3 אפליקציות בו זמנית 

אבל תגיד, מה קורה בממוצע? נהג שעובד 5-6 ימים בשבוע זמן ממוצע של נניח 10 שעות על הכביש. סתם מסקרנות, כי באמת התשובות מגוונות. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...