Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנחנו אלימים על הכביש

לירון .ה.
שימו לב! השרשור הזה בן 1141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה שיותר חשוב הוא שבנורווגיה מספר מקרי המוות בתאונות דרכים הוא חצי מאשר בישראל (בפרמטרים של מספר המתים לאוכלוסיה, למספר כלי הרכב ולנסועה).

לגבי תרבות הנהיגה בישראל - זה דומה להתנהלות הכללית כאן. אבל בכל זאת, התחושה שלי (וכמובן, לא מדדתי שום דבר) היא שלפחות בחלק מהתכונות יש שיפור. למשל - הרבה פחות צפירות, וצפירות דרבון הרבה יותר קצרות ועדינות (אבל זה משתנה ממקום למקום. כמות הצפירות בהן אני נתקל בעכו עולה על זו שבחיפה לפחות פי 10), נתקל פחות במי שמפריע במכוון להשתלב בתנועה. מצד שני, עדיין הרבה הדחפויות בצמתים.

קוריוז - בשנתיים האחרונת היו לי שתי תאונות חזית אחור. האחת היתה בברן. הפוגע התנהל הצורה רגועה, הוזמנה משטרה, המשכתי בדרכי אחרי כשעה - שעה וחצי. המקרה השני היה בחיפה. הפוגעת התנהגה בצורה רגועה, הוחלפו פרטים, המשכתי בדרכי לאחר 5-10 דקות.

Road rage קיים בכל מקום בעולם. יודע מה - התנסות קטנה ומרגיזה, אם כי לא על הכביש. הייתי באתר תיירות הומה בקנדה. היתה שם איזה חבורה של בני נוער וולגריים, אחד מהם דחף אותי ופגעתי במישהו שהציב מצלמה באמצע השביל. ביקשתי סליחה והמשכתי בדרכי.  מה היה קורה בישראל? כנראה כלום. אבל הקנדי הופיע כעבור 5 דקות בריצה ובכעס עצום, לא היה מוכן לשמוע שהיה מי שדחף אותי, ועוד התלונן שלא התנצלתי. הצליח להוציא ממני את הישראלי כאשר עניתי לו שאם הוא לא שמע אותי זו בעיה שלו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 11 שעות, לירון .ה. כתב:

שלום חברים

שאלה אמיתית וכנה,

למה אנחנו כאלו אלימים על הכביש?

למה לא מכבדים את המרחב של השני, בריונות...חוסר ציות לחוק...צפירות

גרתי 5 שנים בנורווגיה. נהגתי שם המון וכל הזמן, זה פשוט לא קיים שם!

ואני יודע... חם...מצב מדיני/כלכלי... מזרח תיכון...

אבל לא מקבל את זה,

מה אנחנו וכל אחד יכול לעדות מהיום שיהיה לנו יותר נעים ובטוח על הכביש!

אנחנו אלימים וחסרי התחשבות בכל מקום, בתור בסופר ועוד.

ההתנהגות על הכביש היא שיקוף של התרבות בכל מקום.

לפני 11 שעות, TsachiE כתב:

מהנסיון שלי  רב העצבים בכביש מתנקזים ל3 דברים:

התמהמהות שמתחלף לירוק

נסיעה על הנתיב השמאלי 

מריבות על חניה

מי שיקפיד להימנע מה ה3 האלה, הסיכוי שנהגים יתעצבו עליו בכביש יורד משמעותית

ובכל זאת, אם נקלעת לעימות עם נהג אחר:

פשוט תחייך ושחרר. או אפילו יותר טוב - שים יד על החזה בקטע של :״סליחה - מתנצל״. זה ינטרל לרב את העצבים שלו וימלא לו את האגו.

והאגו שלך? למי אכפת...גם ככה לא תראה אותו יותר בחיים, חבל על העצבים שלך.

רק שאצלנו בארץ צופרים כבר כשהרמזור צהוב-ירוק, וגם אם צופרים אפשר ביפ קטן שהנהג מלפנים ישים לב ולא חייבים להשען דקה על הצופר.

לפני 11 שעות, Doron_Z כתב:

יש לי אח שחי ונוהג בנורבגיה כבר שנים והוא מדווח את אותו הדבר, אופי שונה של אנשים...

בגדול אתה מטיף לכתובת הלא נכונה כי רוב הסיכויים ששוכני הפורום הם לא בדיוק הקהל שיצפור לך על כל שטות או שיתנהג בבריונות ולשנות את עם ישראל עם כל הרצון הטוב, לא יקרה.

בסכ"ה הכביש הוא שיקוף של האנשים פה, הם טמפרמנטים וזה מתבטא בכל דבר, לא רק שם. 

אתה מחשיב מאוד את חברי הפורום, אתה טועה בגדול.

חברי הפורום הם מידגם מייצג של כלל האוכלסיה. יש כאן אנשים סבלנים ויש שלא. יש כאילו שיקללו את האימ אימא שלך אם רק תגזול מהם קצה של זכות קדימה, ויש שכאשר הם נוסעים בדרך עמוסה יתנו לך להשתלב מהצד.

לפני 10 שעות, motek כתב:

אני חושב שמדובר כאן על נושא שהוא מעבר לתרבות פה בארץ באופן כללי. זה נכון שאנחנו לא הכי מתורבתים ומנומסים שיש בעולם, אבל מה שקורה על הכבישים מוקצן בהרבה מזה.

בכל מה שקשור לכבישים / נהיגה, אנשים פה פשוט עם אגו עצום. אתן כמה דוגמאות:

- אין מצב שאתה יכול להעיר למישהו בכביש מבלי לקבל צעקות וקללות בחזרה.

- נדירות הפעמים שאני שומע צפירות מוצדקות בכביש, וגם כשאנשים צופרים, הם צופרים "מכל הלב" מה שנקרא, כמה שניות טובות של צפירה שמבהילה הולכי רגל במידה ומדובר באיזור עירוני, ומעצבנת ומעיקה על נהגים אחרים בכביש. למה לא לצפור בעדינות ובטקט? אני חושב שבממוצע יוצא לי לצפור פעם בחצי שנה בערך.. אבל בכביש, ואפילו מחלון בביתי אני שומע כל היום צפירות מכל הלב מהרחוב. גם בשעות שכמעט לא עוברים רכבים.

- למה בארץ נדירות הפעמים שנותנים לך להשתלב בכביש, ולוחצים על הגז בכוונה כדי להקשות עליך? (ואז אולי גם צופרים לך).

- למה כל תאונה קלה בחניה, תמיד נגררת לריב, צעקות, קללות ולעיתים לאלימות פיזית?? למה לא לדבר בכבוד?

כל הדברים האלה הם מעבר לתרבות בארץ באופן כללי, כשאתה הולך ברחוב, או בקניון, או נתקל בטעות באדם, נדירות הפעמים שתגיע למצב כזה. כל אחד פה בטוח שהוא הנהג הכי טוב ושאף אחד לא יכול ללמד אותו על נהיגה וכבישים, ושהוא אף פעם לא טועה וכל מי שסביבו כן. זו הבעיה, והיא ספציפית וממוקדת בעניין הכבישים ותרבות נהיגה. הלוואי וזה היה יכול להשתנות.

לעניין הצפירות, נכון מאוד.

פשוט לא מוכנים לוותר על כלום, יעדיפו לריב על פסע כאשר אם היו מוותרים התנועה דווקא הייתה מתקדמת יותר בקלות.

גם אני מסתכל מחלון ביתי לרחוב והרבה פעמים שוצעים צפירות שהן מיותרות לחלוטין כמו אוטובוס שתקוע באמצע הצומת, אז צפרת במלוא הכוח זה עזר? הרי אין לו לאן לזוז.

משפט סיום.

יש סרט מצוייר של דיסני. רואים את גופי כאיש משפחה למופת, מנומס ועדין.

ואז הוא יוצא מהבית ונכנס לרכב. תוך שנייה צומחות לו קרניים והוא נהיה שטן תוקפני וחסר סובלנות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לומר, על אף שהרוב מדויק, כשאני רואה סרטונים על חוסר התחשבות בארצות אחרות (רוסיה למשל)

אני מתנחם שאצלנו זה לא כל כך חמור. נכון שאנחנו חסרי סבלנות, שזה שילוב של עירוב תרבויות, לחץ תמידי ממלחמות/גיוס (לחץ קיומי)

חינוך שמגיע ראשית כל מהבית  ועובר ישר לבתי הספר שמאמצים אותו לחיקם, תרבות מזרח תיכון של סגירת חשבונות בשיטת המערב הפרוע

כל אלה ועוד גורמים לאנשים לאבד את זה.

לדאבוני זה נוגע בכל רמות האוכלוסייה בלי קשר לצבע גזע או דת. פשוט מכת מדינה שמתחילה בתור, ממשיכה עד לדקירה/מכות רצח על הערה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, motek כתב:

אני חושב שמדובר כאן על נושא שהוא מעבר לתרבות פה בארץ באופן כללי. זה נכון שאנחנו לא הכי מתורבתים ומנומסים שיש בעולם, אבל מה שקורה על הכבישים מוקצן בהרבה מזה.

בכל מה שקשור לכבישים / נהיגה, אנשים פה פשוט עם אגו עצום. אתן כמה דוגמאות:

- אין מצב שאתה יכול להעיר למישהו בכביש מבלי לקבל צעקות וקללות בחזרה.

- נדירות הפעמים שאני שומע צפירות מוצדקות בכביש, וגם כשאנשים צופרים, הם צופרים "מכל הלב" מה שנקרא, כמה שניות טובות של צפירה שמבהילה הולכי רגל במידה ומדובר באיזור עירוני, ומעצבנת ומעיקה על נהגים אחרים בכביש. למה לא לצפור בעדינות ובטקט? אני חושב שבממוצע יוצא לי לצפור פעם בחצי שנה בערך.. אבל בכביש, ואפילו מחלון בביתי אני שומע כל היום צפירות מכל הלב מהרחוב. גם בשעות שכמעט לא עוברים רכבים.

- למה בארץ נדירות הפעמים שנותנים לך להשתלב בכביש, ולוחצים על הגז בכוונה כדי להקשות עליך? (ואז אולי גם צופרים לך).

- למה כל תאונה קלה בחניה, תמיד נגררת לריב, צעקות, קללות ולעיתים לאלימות פיזית?? למה לא לדבר בכבוד?

כל הדברים האלה הם מעבר לתרבות בארץ באופן כללי, כשאתה הולך ברחוב, או בקניון, או נתקל בטעות באדם, נדירות הפעמים שתגיע למצב כזה. כל אחד פה בטוח שהוא הנהג הכי טוב ושאף אחד לא יכול ללמד אותו על נהיגה וכבישים, ושהוא אף פעם לא טועה וכל מי שסביבו כן. זו הבעיה, והיא ספציפית וממוקדת בעניין הכבישים ותרבות נהיגה. הלוואי וזה היה יכול להשתנות.

איזה סתירה בין המשפט הראשון שלך לכל היתר.

ברור לך שאתה צריך להעיר למישהו על הכביש. למה? באיזה תפקיד אתה מעיר לאנשים אחרים? היית במקומם על הכביש? ראית מה שהם ראו? אל תעיר לאנשים וזהו. כבד את האחר ואל תחשוב שאתה יותר טוב ממנו או יותר מבין ממנו. הנהיגה שלך, ושלי, ושל אישתי ושל אמא שלי זה לא אותה נהיגה, ומה לעשות שכולנו יכולים להיפגש באותה הצומת. רוצה להיות נהג טוב באמת - אל תעיר לאחרים ואל תלחיץ אחרים. 

לצפור בעדינות ובטאקט? זה באמת מצחיק. זה כאילו שיש לך ארבע רמות של צופר. סופר חמוד כזה, עם קולות של הלו קיטי, צופר קצת פחות חמוד, נניח של יחידת החילוץ, צופר של עארס צעצוע, וצופר של עארס עבריין שנוהג בפול טריילר. ברצינות. 

כל תאונה קלה נגררת לצעקות ואלימות? ממש לא. 

אומר משהו לא פופולרי בשרשור הזה, 

הנהג הישראלי הוא ממש לא כזה גרוע כמו שאתם מתנשאים עליו.

תנו לו תשתיות טובות, והוא נוהג סבבה לחלוטין.

כשיש פקקים גדולים אתם תראו תמיד את זה שעוקף בשוליים ותסננו 'איזה חיות' אבל אתם לא רואים את המאות והאלפים שעומדים איתכם בפקק ולא נוהגים ככה. 

אני נוהג לא מעט, ודווקא רואה בהרבה מקומות שמאפשרים להשתלב, שלא צופרים, שמכבדים את האחר. 

על כל דוגמא שתביאו מחו"ל אביא לכם דוגמא הפוכה. רוד רייג' אמיתי ואיכותי - יש כאן מעט מאוד. 

עבריינים יש בכל מקום, רק כשאתם נוסעים בחו"ל אתם לא נוסעים באותם מקומות בהם תתקלו בעבריינות מועדת, אתם לרוב תנהגו באיזורים מתוירים. גם זה כבר לא יקרה בשנים הקרובות. 

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איפה אתה חי, בכל נסיעה שלי קצרה כארוכה חותכים אותי משמאל ומימין, אני מתפלא שאני מגיע ליעד בלי שפשוף או תאונה חס וחלילה, תרבות הנהיגה כאן לא קיימת, אין את הכבוד המינימלי על הכביש לאחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההערות היחידות שאני מעיר בכביש הן לאנשים שנוסעים עם פנסים שרופים. הערסים הכי מפחידים בגודל של מקרר עם הופעה של טליבאן אומרים תודה.

כשאני משווה את הנהיגה בישראל לזו שבמדינות אחרות - לכל מקום יש השטיקים שלו. הקנדי שממתין למקום חניה יעצור את כל התנועה ל-20 דקות. נכון שלא יצפרו לו, אבל גם זה חוסר התחשבות  באחר. הגרמני כל כך להוט לחזור לנתיב הימני עד שהוא יחתוך את הרכב שהוא עוקף, ולא כל כך יקפיד על האיתות.

בקיצור, שום מקום לא מושלם, צריך ללמוד לחיות בהתאם למנהגי המקום.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Mikelt89 כתב:

לא יודע איפה אתה חי, בכל נסיעה שלי קצרה כארוכה חותכים אותי משמאל ומימין, אני מתפלא שאני מגיע ליעד בלי שפשוף או תאונה חס וחלילה, תרבות הנהיגה כאן לא קיימת, אין את הכבוד המינימלי על הכביש לאחר. 

אתה חי בישראל או בהודו? אתה מגזים כאן הגזמה פראית ואם אלו התחושות שלך ייתכן שמקומך לא על ההגה.

• אהבתי 3
  • משעמם 1

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, לירון .ה. כתב:

שלום חברים

שאלה אמיתית וכנה,

אבל לא מקבל את זה,

as john lennon sings

as soon as you born they make you feel small by giving you no time instead of it all

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כעשור התגוררתי כסטודנט מספר שנים באחת המדינות הנורדיות, כשחזרתי היו לי כמה חודשים קשים של קשיי הסתגלות. יותר מהנהיגה הפריעו לי תרבות הקומבינות, יחס לא ענייני מנותני שירות ובעלי מקצוע, הפלישה המתמדת למרחב האישי, תחיבת אף והערות קנטרניות.

מצב בטחוני, לחץ כלכלי וחום אלה תירוצים מהישבן, המצב הבטחוני לפני שישים שנה היה קשה עשרות מונים, לחץ כלכלי ממש לא ייחודי לישראל, וחום... בטח, כי ביוון ובספרד ובדרום ארה"ב לא חם בקיץ. בקיצור זה חיפוש מטבעות מתחת לפנסים, את התשובה יש לחפש בגורמים אחרים, לגבי חלקם יש לי היפותזה שלא אכתוב כאן.

צפיפות היא כמובן גורם משמעותי, שים מסה של בני אדם (מערביים בפרט) במקום קטן עם משאבים מוגבלים וצפה להתפרצות של אלימות. פעם כשהיה דבר כזה טיסות ומטוסים, לא נדיר היה לראות איזה אמריקאי או גרמני מעונב מאבד עשתונות ומשתולל במטוס או בשדה התעופה כאחרון הואחשים. למה? כי שמו אותו בסיטואציה קיצונית מבחינתו של לחץ וצפיפות. אז יצא לו הקוף. אצל מזרח-אסייתים משום מה זה לא כל כך קורה, הם רגילים לחיות בצפיפות רבה, וכנראה שיש קשר הדוק לתרבות הקונפוציאנית הנוטה לקולקטיביזם ודורשת צמצום עצמי וצניעות מהיחיד (עניין של ביצה ותרנגולת?).

בארה"ב, אגב, בחוף במזרחי, חשתי שהכל תמיד מכוסה במעטה דק מאוד של מהוגנות ונימוס מעושה. נקב קטן בציפוי הזה חושף פרצים של פאסיב אגרסיב. סטיה אחת קטנה מהנורמה (בין בכביש או בשיחה עם פקיד בדואר) והכל יוצא.

• אהבתי 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, discoTD5 כתב:

ברור לך שאתה צריך להעיר למישהו על הכביש. למה? באיזה תפקיד אתה מעיר לאנשים אחרים? היית במקומם על הכביש? ראית מה שהם ראו? אל תעיר לאנשים וזהו. כבד את האחר ואל תחשוב שאתה יותר טוב ממנו או יותר מבין ממנו. הנהיגה שלך, ושלי, ושל אישתי ושל אמא שלי זה לא אותה נהיגה, ומה לעשות שכולנו יכולים להיפגש באותה הצומת. רוצה להיות נהג טוב באמת - אל תעיר לאחרים ואל תלחיץ אחרים. 

האמת שאני כבר מזמן לא מעיר לאף אחד. אבל בהחלט הייתי מעיר לאנשים מדי פעם אם התרבות פה לא הייתה כזאת, לא כי אני יותר טוב ממישהו,  אלא כי אנשים לפעמים לא חושבים עד הסוף או לא שמים לב, או פשוט נוהגים בחוצפה. אתן לך דוגמא, כשאדם חונה על 2 חניות ובדיוק בגלל זה אין לך חניה.

לפני כשעה, discoTD5 כתב:

לצפור בעדינות ובטאקט? זה באמת מצחיק. זה כאילו שיש לך ארבע רמות של צופר. סופר חמוד כזה, עם קולות של הלו קיטי, צופר קצת פחות חמוד, נניח של יחידת החילוץ, צופר של עארס צעצוע, וצופר של עארס עבריין שנוהג בפול טריילר. ברצינות. 

נו באמת. יש צפירה של חצי שניה ויש צפירה של חצי דקה. אם אתה לא מבדיל בין השניים אז לא יודע מה להגיד לך.

ואפשר כמובן גם לא לצפור והיות סבלני, כי לרוב אנשים פשוט צופרים סתם ומבהילים הולכי רגל.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, TsachiE כתב:

התמהמהות שמתחלף לירוק

נסיעה על הנתיב השמאלי 

מריבות על חניה

מדויק!

שתי הראשונים מתארים זלזול בוטה של ישראלים בזמן של אחרים ואז שולפים " מה קרהההה, סבלנוווות, לאן אתה ממהר"

אתה בשמאלי ונוסע בקצב של זה שלימינך - לא מעניין אותך את מי שאתה תוקע מאחורייך.

אתה בטלפון ברמזור ברמה שאתה מפספס את הירוק שוב פעם אתה מזלזל בכל מי שיתקע לעמוד רמזור נוסף.

הזלזול הזה בכל מקום, רופאים שמרשים לעצמם למרוח תורים (דוחפים פציינט כל 5 דק' בפועל יושבים עם כל אחד מינימום 10 דק'), אף אחד לא מגיע בזמן לשום מקום, נדחפים בתור בסופר, משלימים קניות בזמן שהקופאית מעבירה מוצרים והרשימה ארוכה.

מה שרואים בכביש זה מה שקורה בכל מקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי תופעות בתרבות הנהיגה בארץ שגורמות לי להתעצבן

נהגים שמצפצפים לפני שהאור מתחלף מאדום לירוק ואורות גבוהים בנתיב השמאלי

אבל אי אפשר להסביר לקוף שהוא קוף

לפני 14 שעות, TsachiE כתב:

מהנסיון שלי  רב העצבים בכביש מתנקזים ל3 דברים:

התמהמהות שמתחלף לירוק

נסיעה על הנתיב השמאלי 

מריבות על חניה

מי שיקפיד להימנע מה ה3 האלה, הסיכוי שנהגים יתעצבו עליו בכביש יורד משמעותית

ובכל זאת, אם נקלעת לעימות עם נהג אחר:

פשוט תחייך ושחרר. או אפילו יותר טוב - שים יד על החזה בקטע של :״סליחה - מתנצל״. זה ינטרל לרב את העצבים שלו וימלא לו את האגו.

והאגו שלך? למי אכפת...גם ככה לא תראה אותו יותר בחיים, חבל על העצבים שלך.

מעביר את רוב הזמן שלי על הכביש

התופעות שאתה מתאר בנוגע לרמזור ולנתיב השמאלי נדירות יחסית לכמות האנשים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז או כאלה שהם סתם assholes

עריכה אחרונה על ידי Eric
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Dimoחלק ממה שמכעיס אותך זה דווקא דבר שפועל לטובתך. הרופא שמזמין מטופל כל 5 דקות חוסך לך המתנה - אתה תשב חפני הדלת עוד 30 או 60 דקות, אבל אם יזמין מטופל כל 10 דקות תחכה בבית עוד כמה שבועות. תחליט מה עדיף חל.

נחזור עכשיו לתרבות הישראלית מול האמריקאית. מה קורה בישראל כאשר יש עודף חיסונים? קוראים לכל מי שיכול לבוא ולהתחסן, גם אם אינו בקבוצת סיכון, העיקר לנצלצאת מה שחש. בדיוק הבוקר קראתי על ארוע בארה"ב שכנראה מייצג את הגישה האמריקאית - רופא שאיתר בקבוק של 5 או 10 מנות חיסון שתוקפו עומד לפוג, ורץ לנצל אותו עבור כמה חולים בסיכון גבוה, אבל שלא עמדו בקריטריון הגיל. התוצאה: הרופא הושעה ממקום עבודתו והוגש נגדו כתב אישום (ד"א, השופט זרק את התובעת מכל המדרגות עם עקב בוקרים בישבן, אבל היא מתכוונת לערער).

הנקודה שלי היא שיש חסרונות בהתנהגות של הישראלים, יש גם יתרונות. שלא יספרו לנו שכאן הכל גרוע ומעבר לים הכל מושלם - צריך לקבל את התרבות המקומית, לטוב ולרע.

@קורן בן אשרלפני מספר שנים ביקרתי במדינה הנורדית שבה גרת לא מזמן. אחרי שיחה עם ישראלי שגר שם הבן שלי אמר "תראה איך יכולנו להיות אילו לא היינו במזרח התיכון". אבל, צריך להוסיף, שבאותה מדינה יש אוכלוסיה די הומוגנית עם היסטוריה ארוכה של יושר והגינות כמעט מושלמים. אנחנו חיים במדינה מאוד הטרוגנית, זה מתבטא גם בקונפליקטים הפנימיים שלנו. ע"ע שרשור הקורונה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, לירון .ה. כתב:

שלום חברים

שאלה אמיתית וכנה,

אבל לא מקבל את זה,

נוורווגיה? נו טוב, קצת קשה להשוות וחבל.

לדעתי הכל מתחיל בחינוך.

וחינוך זה פוליטיקה...

מדובר בסלט שלם של מה דורשים ממערכת החינוך, חוסר הכבוד למערכת מצד ההורים, מה שמשתק את יכולת המערכת להציב גבולות ולדרוש...

השלב של הכביש זו תוצאה שמתחילה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, sperial כתב:

הצליח להוציא ממני את הישראלי כאשר עניתי לו שאם הוא לא שמע אותי זו בעיה שלו.

סיפור נהדר כרגיל 👍

...

רואד רייג' קיצוני בארץ הוא נדיר עדיין. במקום זה יש מיליון סיטואציות קטנות יחסית של אגרסיות מיותרות לחלוטין, וזה לא הפעם הראשונה וגם לא האחרונה שאנחנו עוסקים בזה. וקשה לי להבין איך אנשים שטסים לחול כשאין קורונה, מבקרים במדינות אחרות, רואים איך אפשר אחרת, עדיין בוחרים לבנות לעצמם מעטפת של הסברים למה בכל זאת אין כמו בארץ. כן, זה לא סוף העולם. כולנו רגילים ברמה כמעט אינסטינקטיבית לוודא 100 פעם ביום שלא דופקים אותנו, לא עוקפים אותנו בתור או בפקק. מי שנוסע כמוני באוטובוסים כנראה רגיל גם לזה שהסיכוי שהישראלי הממוצע יתן למישה לצאת מהאוטובוס לפני שידחף (או חלילה יעמוד בתור בתחנה) הוא 0. עזבו אוטובוס. אי אפשר אפילו לעמוד בתור למעלית בארץ מבלי שיגיע מישהו שינסה לעמוד קצת לפניך לידה, וכמובן שלא יתן לאנשים לצאת ממנ הלפני שידחף פנימה.

זו המציאות. זו התרבות. זה מה שמלמדים כאן בעקיפין ולא רק, מגן חובה ועד לצבא, במגוון מסרים, שיטות ודרכים. זה מושרש בכל תחום בחיים. מנהיגה ועד להתנהלות של נבחרי ציבור מכל הסוגים ובכל הרמות. ואפשר לכתוב על זה מאות מחקרים בסוציולוגיה, כלכלה, היסטוריה, מה לא. וזה פה, וזה פה כדי להשאר. וזה לא בגלל החום של הים התיכון. לא. זה הרבה יותר גרוע, ומגיע ממקום של איזו מנטליות של עבדים משוחררים, שרובינו, אולי כולנו, תומכים בטיפוח שלה מכל מיני כיוונים והזדמנויות. וזה ולא ישתנה גם אם נעשי חילופי שטחים עם פינלנד או דנמרק, ותל אביב תעבור להלסינקי וחיפה לאודנסה. וכשאנחנו טסים לחול אנחנו רואים, לפעמים, שאפשר אחרת. ושוכחים מזה ברגע שיוצאים מטרמינל שלוש. כי גאווה לאומית קודמת לכל, בכל זאת.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...