Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנחנו אלימים על הכביש

לירון .ה.
שימו לב! השרשור הזה בן 1119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

שאלה אמיתית וכנה,

למה אנחנו כאלו אלימים על הכביש?

למה לא מכבדים את המרחב של השני, בריונות...חוסר ציות לחוק...צפירות

גרתי 5 שנים בנורווגיה. נהגתי שם המון וכל הזמן, זה פשוט לא קיים שם!

ואני יודע... חם...מצב מדיני/כלכלי... מזרח תיכון...

אבל לא מקבל את זה,

מה אנחנו וכל אחד יכול לעדות מהיום שיהיה לנו יותר נעים ובטוח על הכביש!

• אהבתי 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אנחנו לא נורווגים - אנחנו ים תיכוניים עלכל מה שמשתמע מכך. אנחנו חיים באמצע שכונה לא מי יודע מה רגועה, וזה משפיע...

• מעניין 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב הכול תירוצים להמשיך להיות כאלו...

אז סבבה נמשיך להרוג אחד את השני...הכול מסביב לחוץ...בוא גם נוציא את זה על הכביש

ביקשתי מה אפשר לעשות? לא תירוצים

אני למשל החלטתי שאני לא נדחף, ומחייך לאנשים..שומר מרחק

• אהבתי 1

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטרס.

תתפלא, יש לזה השלכות מפה עד הודעה חדשה, מאלימות, דרך מחלות נפש, ועד תחלואה בשלל מחלות (זה פוגע במערכת החיסונית).

לחיות בישראל הורג אותך. עצוב, אבל ככה זה.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אח שחי ונוהג בנורבגיה כבר שנים והוא מדווח את אותו הדבר, אופי שונה של אנשים...

בגדול אתה מטיף לכתובת הלא נכונה כי רוב הסיכויים ששוכני הפורום הם לא בדיוק הקהל שיצפור לך על כל שטות או שיתנהג בבריונות ולשנות את עם ישראל עם כל הרצון הטוב, לא יקרה.

בסכ"ה הכביש הוא שיקוף של האנשים פה, הם טמפרמנטים וזה מתבטא בכל דבר, לא רק שם. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, אני מסכים איתך.

בפועל, אם תהיה ילד טוב בכביש, תראה איך כל הזמן עוקפים אותך ונכנסים במרווח בינך לבין הרכב לפניך, ותצטרך להאט כדי לשמור מרחק בטוח, ושוב ושוב.

אני תוהה מה יקרה אם יתחילו לאכוף אי שמירת מרחק. לא יודע אם יש אמצעים מתאימים לזה, אבל אני לא חושב שזה מדי מורכב מבחינה טכנולוגית.

השאלה היא האם זה יגרום לעומסי תנועה עקב השטח הגדול יותר שכל רכב תופס, או שבגלל שיהיו פחות האצות והאטות מהירות ואולי עוד סיבות, זה לא יגרום לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשגרתי בארה"ב שמתי לב שחוסר הסבלנות והאגרסיביות של הנהגים עולה ביחס ישר לצפיפות המכוניות על הכביש... זה לא מסביר הכל אבל אני חושב שזה גם תורם

• רעיון טוב! 6

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Doron_Z כתב:

יש לי אח שחי ונוהג בנורבגיה כבר שנים והוא מדווח את אותו הדבר, אופי שונה של אנשים...

בגדול אתה מטיף לכתובת הלא נכונה כי רוב הסיכויים ששוכני הפורום הם לא בדיוק הקהל שיצפור לך על כל שטות או שיתנהג בבריונות ולשנות את עם ישראל עם כל הרצון הטוב, לא יקרה.

בסכ"ה הכביש הוא שיקוף של האנשים פה, הם טמפרמנטים וזה מתבטא בכל דבר, לא רק שם. 

ההפך אני מטיף למי שיכול להוביל שינוי, להקרין כלפי חוץ מה שנכון... לדחוף ולהראות שאפשר גם אחרת... להשאיר את הסטרס בחוץ ולא על הכביש

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אי שמירת מרחק נמצא על גבול 'מכת מדינה'.

לגבי נסיעה בנתיב השמאלי, כשנסעתי בארה"ב בכבישים ראשיים/מהירים הגעתי למסקנה שסדר הנתיבים הוא אפילו לא בגדר המלצה. אנשים פשוט נוסעים איפה שמסתדר להם או איפה שהם במקרה היו קודם לכן.

לא מעט פעמים מצאתי את עצמי בכביש בעל 4 נתיבים, כשלפני 'מחסום' בדמות 4 רכבים שמתקדמים באותו קצב למשך זמן מה. צריך סבלנות להמתין עד שיפתח מעבר באחד הנתיבים.

והכי גרוע, ששם אנשים לא צופרים, מאותתים ונצמדים כמו כאן. פשוט להמתין בסבלנות.

אז לפני שמדברים על הארץ... 😏

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, itzik123 כתב:

בפועל, אם תהיה ילד טוב בכביש, תראה איך כל הזמן עוקפים אותך ונכנסים במרווח בינך לבין הרכב לפניך, ותצטרך להאט כדי לשמור מרחק בטוח, ושוב ושוב.

הדבר היחיד שמעניין אותי שאני עולה על כביש ציבורי בישראל, זה להגיע בחיים הביתה, או לאיפה שאני נוסע

שאני שומר מרחק, זה מאפשר לי גם שהיה לי עוד מרווח ביטחון על הכביש, במיוחד שלא שומרים מרחק מאחורי

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמדובר כאן על נושא שהוא מעבר לתרבות פה בארץ באופן כללי. זה נכון שאנחנו לא הכי מתורבתים ומנומסים שיש בעולם, אבל מה שקורה על הכבישים מוקצן בהרבה מזה.

בכל מה שקשור לכבישים / נהיגה, אנשים פה פשוט עם אגו עצום. אתן כמה דוגמאות:

- אין מצב שאתה יכול להעיר למישהו בכביש מבלי לקבל צעקות וקללות בחזרה.

- נדירות הפעמים שאני שומע צפירות מוצדקות בכביש, וגם כשאנשים צופרים, הם צופרים "מכל הלב" מה שנקרא, כמה שניות טובות של צפירה שמבהילה הולכי רגל במידה ומדובר באיזור עירוני, ומעצבנת ומעיקה על נהגים אחרים בכביש. למה לא לצפור בעדינות ובטקט? אני חושב שבממוצע יוצא לי לצפור פעם בחצי שנה בערך.. אבל בכביש, ואפילו מחלון בביתי אני שומע כל היום צפירות מכל הלב מהרחוב. גם בשעות שכמעט לא עוברים רכבים.

- למה בארץ נדירות הפעמים שנותנים לך להשתלב בכביש, ולוחצים על הגז בכוונה כדי להקשות עליך? (ואז אולי גם צופרים לך).

- למה כל תאונה קלה בחניה, תמיד נגררת לריב, צעקות, קללות ולעיתים לאלימות פיזית?? למה לא לדבר בכבוד?

כל הדברים האלה הם מעבר לתרבות בארץ באופן כללי, כשאתה הולך ברחוב, או בקניון, או נתקל בטעות באדם, נדירות הפעמים שתגיע למצב כזה. כל אחד פה בטוח שהוא הנהג הכי טוב ושאף אחד לא יכול ללמד אותו על נהיגה וכבישים, ושהוא אף פעם לא טועה וכל מי שסביבו כן. זו הבעיה, והיא ספציפית וממוקדת בעניין הכבישים ותרבות נהיגה. הלוואי וזה היה יכול להשתנות.

עריכה אחרונה על ידי motek
  • אהבתי 2
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא אלימים על הכביש, אנחנו אלימים בכל מקום. הפשע חוגג, החוק לא נאכף והציבור לאט לאט מבין שכל ד'אלים גבר.
הכביש הוא פשוט תמונה רחבה של התרבות.

• אהבתי 7
  • מעניין 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...