Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מגבר דיגיטלי למרצדס E350 2008 תואם HARMAN/KARDON 9071 LKQ

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הדברים נשמעים לי הגיוניים מאוד. 

ניתוב USB לאודיו בהרבה מאוד מקרים לא ינתב למשל את הדיבורית... 

וכן - יש יחידות שלא מאפשרות שליטת בקרת ווליום על יציאת SPDIF - זה תלוי תוכנה ולא תמיד יש גישה להגדרות האלו. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אנדרואיד זה לא ממש התחום שלי (אני איש אמבדד) אבל נראה לי שצריך להיות פלאג-אין יצרן ל SPDIF לשליטה בעוצמה. להבנתי, מי שמשמש/קונה יחידה עם יציאת SPDIF ישתמש בה לכל ישומי האודיאו הנתונים (מוזיקה, טלפון, ציפצופים וכו') ולא יחבר סט רמקולים נפרד למגבר הפנימי של יחידת הראש כדי שישמש לכל מה השהוא לא "מוזיקה" נטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עושה רושם שאני לא מתקדם לשום מקום...

נכון לעכשיו מצאתי מכשירים משני סוגים התומכים בחיבור לכפתורי ההגה של דגם W211 ובעלי יציאת SPDIF.

הראשון הוא C970/K7-F (https://www.aliexpress.com/item/4001121341221.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.39ea2de6kO7jEF&algo_pvid=4bbde78e-bfa9-45f2-b315-7d2682c5223a&algo_expid=4bbde78e-bfa9-45f2-b315-7d2682c5223a-1&btsid=0b0a0ae216190708733934713eaee3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_)

על פניו נראה שהוא יוכל להספיק אפילו שהוא רדיו ג'נרי מבוסס Rockchip. המחיר שלו לפני מס הוא כ 1400 ש"ח.

מטריד אותי שמה שמפורסם באתר זה לא מה שאני רואה ברדיו, רשום כי ישנה יציאת SPDIF אך לא מופיעה בתמונה ואותו דבר בנוגע למאוורר.

השני הוא ה K7 Ownice 6G +128G Android 10.0 Car Radio Stereo For Benz W211/G W463/CLK W209 Multimedia 4G GPS Navi 360 BT 5.0 Carplay|Car Multimedia Player| - AliExpress

שלחתי לסינים שאלות אבל התשובות שלהם (כשמגיעות) לא מפורטות ולפעמים סתם הזויות (thing and Hay brother everything is OK, it’s good for you and car 100% no worry)🙄

מספר דברים שאני עדיין לא ממש מבין.

-מה החשיבות של Android Auto? בחלק מהמכשירים זה אינטגרלי ובחלק אחר בתוספת תשלום. לא מבין למה צריך את זה כשיש כבר את הממשק רדיו...

-כמה חשובה וורסיית האנדרואיד? ראיתי מערכות עם וורסיה 8.1 ועם 10 אבל לא הצלחתי למצוא מה ההבדלים בשבילי כמשתמש (למעט מספר הגדרות ראשוניות אני אמור להשתמש באפליקציות כשלעצמן)

האם יהיה אפשר להשתמש במערכת חיצונית המבצעת המרת SPDIF, שינוי עוצמה ושוב המרת SPDIF הנשלטת דרך אנדרואיד? פיתרון קצת עקום אך אני נורא חושש כי אחרי התקנת המערכת אצטרך להתחבר עם כבל USB לפיקו ולשנות עוצמה דרך הטלפון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתחיל כבר להשתגע.

-בכל החנויות בעלי אקספרס שמוכרות את ה C970/K7-F לא ניתן ליצור קשר. לחיצה על על הקישור (אם בכלל נמצא) מובילה לדף הראשי של החנות בעלי אקספרס...

-כשאני מחפש את הדגם הזה בחנויות שונות משום מה הדף לא כולל שום פירוט על הרדיו.

באתר של החברה (http://ownice.com/Pro_Ownice 8_819.html) הדגם הספציפי הזה (K7-F) לא נמצא, לא מובן איזו יציאה דיגיטלית יש לו.

שוב, כמה חשובה וורסיית האנדרואיד? כרגע אחד מפרמטרי החיפוש הוא וורסייה 10 בלבד, אך אני רואה מערכות עם וורסיה 8.1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון:

הוזמנה K7 Ownice 6G Ram 128G Rom Android 10.0 Car radio setero for Benz W211 יחד עם מיקרופון וכבל אופטי + משלוח במחיר של 1707 ש"ח. נאמר כי המשלוח יגיע ביוני.

https://www.aliexpress.com/item/1005002492180263.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.68e74c4dbpW8uw

המשלוח הוא ב  e-EMS ואני עדיין לא יודע כמה מכס/מע"מ/מיסים נוספים יתווספו....

טוףף... עכשיו אפשר להמשיך ברכישת הפיקו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוכר שאל אותי אם אני רוצה את ה AA תמורת 15$ במקום 30, הסכמתי. כמו שכתבתי בשירשור המקביל אני לא בטוח שאני איי פעם אשתמש בו אבל אתם יודעים, ביצים לכומר וגו'

עוד דבר אחד שחשבתי עליו אחרי דיון בפורום של MB היה בנוגע ל BT. המערכת תומכת ב BT5, שאלתי את המוכר אם יש תמיכה ב aptX והוא אמר שיבדוק. אאל"ט, ה BT של הפיקו תומך בזה.

האתרים של עלי מעצבנים להפליא, חלק גדול מהדפים הוא תמונות ולא טקסט ואני משום מה תמיד מקבל את ההרגשה שהדף השתנה מאז הפעם האחרונה שביקרתי בו. הלינק שהיה קיים לרכישת הכבל האופטי פשוט נעלם והייתי צריך לבקש מהמוכר שיוסיף אותו בשבילי (ללא תשלום, הוא שלח לי קופונים של 60$...).

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הBT של הAMAS תומך גם בAPTX HD וגם בLDAC ולטלפונים או מכשירים שלא תומכים בזה יש את הפרוטוקולים הנורמטיביים יותר הSBC והאופציה האיכותית יותר AAC - כולם נשמעים פשוט מדהים. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוףףף, התשובה מהסיני. 

Supports Bluetooth 5.0, does not support aptX

במחשבה שניה, הרי היום אני מחבר את הטלפון  למטען קצת אחרי שנעלתי את חגורת הבטיחות. למה לא לחבר אותו ליחידת ראש (אחד מה USB מיועד להטענה) ולהעביר חוטית את האינפורמצייה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להתקין AMAS - זה הAMAS שתומך APTX ואם זה AMAS96K אז גם LDAC וAPTXHD

רק תוודא אם הטלפון שלך מסוגל להפעיל את הקודקים האלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי מה אני מחמיץ, אני לא מתכוון לחבר את הטלפון ישירות למגבר. מקור האות למגבר יהיה יחידת הראש המחוברת עם כבל אופטי כך שקישוריות ה BT חסרת תוחלת במקרה שלי.

http://www.evo-blr.com/wp-content/uploads/2018/05/W211_50033.jpg

אני מגיע לדילמה נוספת.

שאלתי את ערן והמוסקני נמצא במלאי, השאלה היא אם לקחת את ה 8 או ה 12 ערוצים. מכיוון שהרכב הגיע עם התקנת האודיאו המינימלית הנמכרת בדגם הזה (אין פחות...) אז ישנם 6 רמקולים בלבד ("total of 6 speakers in four doors, 4 mid woofers / speakers and 2 tweeters"). להבדיל, הרכבים שנמכרו עם ה Audio50 של הרמן-קרדון הגיעו עם 12 רמקולים ("Total of 12 speakers: 8 speakers in 4 doors comprising of 4 tweeters / high-frequency drivers on the front doors and 4 mid woofer / speakers on four doors.  1 speaker in the dashboard (Center channel speaker), 2 surround speakers and 1 subwoofer / bass driver on the real parcel shelf.")

את הארבעה מידים בדלתות יהיה מן הסתם קל יחסית למתקין להוסיף (אפילו שפו"ה ברכב בן 12 שכזה עושים לי צמרמורת), סביר להניח שאם המחיר רכישה והעבודה הנוספת לא יהיה יותר מדיי גבוהה אז אלך על זה.

זה כבר מתחיל להיות גבולי מבחינת מחיר אבל יהיה שווה להוסיף את הזוג הנוסף? הבעייה תהיה בלהשיג את השלישיה מאחורה.

Image 1 - Mercedes Benz E63 AMG W211 2006 Harman Kardon Subwoofer Speaker A2198200602 J116

לא מצאתי רמקולים תואמים, מה שכן הצלחתי למצוא הם רמקולים משומשים (בני 12-15 שנה...) ב 400-500 ש"ח. שאלה נוספת היא האם יש צורך במארז היחודי הזה או שניתן להתקין את השלישיה מרמקולים בודדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה הפיקו תיקח את ה12  - השניים האחרים לא תומכים בשלטי הווליום הדיגיטליים והרגישות של האנלוגי (שלט באס לסאבוופר) היא נמוכה בהרבה מאלו שלהם. 

אלא אם כן לHU שלך יש בקרת ווליום ביציאה הדיגיטלית אבל עדיין - גם בקרת ווליום דיגיטלית פחותה בטיב שלה מבקר שמבצע בסופו של דבר הנחתה אנלוגית (גם אם הבקר דיגיטלי) 

ובכל מקרה במידה והבקר ווליום לא כזה נחשק עבורך אז תתעלם ממה שכתבתי ותיקח את מה שהכי מתאים לכיס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער אבל לא ממש הבנתי.

ה 12 ינוצל (בהשוואה ל 8 הכוונה) רק אם אתקין את הסט קדמי/אחורי של הרמקולים. השאלה אם זה שווה (מבחינת כסף/הנאה)

מה הכוונה ב"שלט ווליום הדיגיטלי"? לשם מה אם הסיגנל המוכנס למגבר נשלט ע"י מקור האות?

לפני שעתיים, lanosforce כתב:

אלא אם כן לHU שלך יש בקרת ווליום ביציאה הדיגיטלית אבל עדיין - גם בקרת ווליום דיגיטלית פחותה בטיב שלה מבקר שמבצע בסופו של דבר הנחתה אנלוגית (גם אם הבקר דיגיטלי) 

מה הכוונה? הרי ה-HD יכול לשנות את "עוצמה" בסיגנל הדיגיטלי. אתה מתכוון שהסיגנל הדיגיטלי ישלח בעוצמה מקסימלית לכאורה (הכוונה לכל תחום האות, 0-2^16 אאל"ט) ואילו בקרת העוצמה תבוצע במגבר עצמו? אני לא בטוח שאיכות האוזניים שלי מגיעה לרמה הדורשת תחום דינמי כל כך רחב🥴

עדיין, הדילמה היא ברמקולים. כאשר היה לי את ה  Audio20 המקורי איכות הצליל הייתה ממש לא רעה, לא מדהימה אבל בסדר (הזבל הנוכחי הוא מתחת לכל ביקורת) אם אני כבר עובר לפלטפורמה איכותית המגבלה שלי עדיין נשארת הרמקולים. 

מצד אחד האיכות שאונד, מהצד האחר המחיר והסכנות הטמונות בפו"ה של דיפונים יקרים ברכב שעוד מעט הוא בר-מצווה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים הדברים שאני כותב עליהם בסופו של דבר בעיקר יהוו משפיעי החלטה לקהל הקיצוני בתחום האודיו. 

לכל פרוססור כזה יש שלט חיצוני אופציונאלי שמאפשר לך לשלוט על הווליום ועל עוד מספר פעולות כמו ווליום סאב, באלאנס, לעבור בין פריסטים וכך הלאה. 

לבקרת הווליום יש רגישות מסויימת וככל שהיא רגישה ככה יותר קל לך לעבור לעוצמות שמע שהן נוחות לך ולשלוט בהדרגה של ההנחתה או ביטול ההנחתה (ווליום). 

לפיקו 8.12 יש תמיכה בבקרי הווליום הדיגיטליים של מוסקוני שהם הרבה יותר רגישים מהבקר האנלוגי שנתמך ע"י הגרסאות הנמוכות יותר של הפיקו. 

לאמר לך שזה יהיה אקוטי עבורך? - האמת, לא חושב. 

לגבי יחידת הראש - ביציאה אופטית או קואקס דיגיטלי יש יצרנים שלא מאפשרים שליטה על הווליום ובעצם הכל יוצא ללא שום שליטת הנחתה - אני לא מאמין שכאשר מדובר בHU - היצרן לא יאפשר שליטה בווליום אבל עדיין - אופציה של בקר ווליום חיצוני - תשאיר לך את הפריבילגיה. בין אם אנלוגי פשוט או דיגיטלי. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...