Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מגבר דיגיטלי למרצדס E350 2008 תואם HARMAN/KARDON 9071 LKQ

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפתחים ובעיקר נקודות העיגון של המערכות המקוריות משתנים בין רכב לרכב.

מתקין טוב ידע להתמודד עם כל מקרה.

ראה אגב דוגמאות לסוג יחידות שאולי גם יתאימו רעיונית (?):

https://www.youtube.com/watch?v=b4ZdzgMXS90

https://www.youtube.com/watch?v=uUUxlgM2bDI

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מקווה שאני לא מנג'ס אבל אני תקוע בבעיה סינית. האם מישהו נתקל במשהו דומה?

בגדול, התכנון הוא פיקו כמגבר/DSP ויחידת ראש סינית של Joying (https://www.joyingauto.com/eu-warehouse-joying-7-inch-double-din-android-8-1-0-car-sound-stereo-with-built-in-4g-module.html) שלהבנתי היא מהיותר מעולות בשוק לאנדרואיד דאבל-דין. אני מנסה להבין כיצד מחברים את ה CAN Box ליחידת ראש (כדי לשלוט בכפתורי ההגה) אבל התמיכה הסינית מורחת אותי כשאני שואל אותם....

-כיצד מחברים את ה CAN Box ליחידת ראש? מישהו התנסה בזה?

-ביחידת ראש ישנו חיבור CAN, לאן אני יכול/צריך לחבר אותו?

-האם ישנה חשיבות לחיבור SPDIF אופטי על פני קוואקס? ביחידת ראש עם חיבור CAN אין את היציאה האופטית, באחרות יש. 

image.thumb.png.7ad41356885248f60f610f308e4352a0.png

אם אני זוכר נכון אז ב AVIAN המקולל (והיקר) שקניתי היה CAN Box ואחרי שהיחידת ראש התקלקלה פעמיים (תוך פחות מחודש!) הוא הוחלף על ידם ליחידה סינית ג'נרית (זולה) שהיא הרדיו-זבל הנוכחי שלי ובה לא היה CAN Box.

בכל מקרה, ברגע שאהיה סגור על זה אני מקווה להוציא את ההזמנות, הצפי ליחידת הראש  הוא פחות מחודש והפיקו עדיין לא ידוע.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
תוספת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך מפענח (קאן בוקס) של JOYING בעבור רכבים של מרצדס. 

הCAN HIGH והCAN LOW בחיבור ישיר לחיווט התואם בJOYING לא יעבוד גם אם תבחר בJOYING את הפרוטוקול של המרצדס הספציפית שלך. 

אני הזמנתי מפענח קאן של JOYING לC5 אבל תכלס על המקודד רשום ALL PSA 

https://www.joyingauto.eu/joying-wiring-cable-for-citroen-c5-canbus-adapter-harness-decoder.html

אבל טרם היתה לי ההזדמנות לנסות להתקין. 

לאחר מכן אתה צריך לגשת לתוך התפריטים של הJOYING ולהגדיר את פרוטוקול הCAN לפי סוג ודגם הרכב שלך - 

הקוד הוא אכן 3368 

אפרופו בג'ויינג גם הקבל רימוט לא פעיל בברירת המחדל וצריך להפעיל אותו דרך ההגדרות - כולל קבל התאורה וקבל האנטנה. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, lanosforce כתב:

אתה צריך מפענח (קאן בוקס) של JOYING בעבור רכבים של מרצדס. 

תודה אדי, הבעייה שכבר פניתי אליהם וקיבלתי תשובה לא מובנת "You need to buy the harness adapter+canbus box which commonly work for all your car model. that it will be workabel for our Joying model." חיפוש באתר אחרי "CAN Mercedes" מביא כשש תוצאות לרתמות הכוללות קאן בוקס אולם אף לא אחת למרצדס....

לפני 17 שעות, lanosforce כתב:

הCAN HIGH והCAN LOW בחיבור ישיר לחיווט התואם בJOYING לא יעבוד גם אם תבחר בJOYING את הפרוטוקול של המרצדס הספציפית שלך. 

לא ממש הבנתי, החיווט ברדיו הוא של קונקטור, להיכן הוא (לכאורה) אמור להתחבר ברכב? אנסה לבדוק בסופ"ש אבל אני כמעט בטוח כי הרדיו-זבל הנוכחי שלי  מתחבר ישירות לרכב ללא מפענח.

שוב, אדי, האם ישנה חשיבות לחיבור SPDIF אופטי על פני קוואקס?

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Haim_gds כתב:

שוב, אדי, האם ישנה חשיבות לחיבור SPDIF אופטי על פני קוואקס?

כן ולא... SPDIF תומך בקצבי דגימה גבוהים יותר מהאופטי - מבחינתך זה בטל בשישים וחסר משמעות 

רק תוודא אם לג'ויינג' שלך יש בכלל יציאה אופטית? כי אם אין לה ויש רק SPDIF ולפיקו יש אופטי אתה תצטרך לעשות את מה שעשיתי בDS למשל וזה להוסיף ממיר מSPDIF לאופטי ב10 דולר מכל אמאזון או עלי אקספרס ומטען 5V USB - זה עובד לי פנטסטי! 

מעבר לכך התשובה של ג'ויינג נשמעת לי משהו כמו - אתה אכן צריך מפענח CAN שלנו למרצדס... רק שעושה רושם שאין להם מפענח למרצדס באתר - תשאל את המוכרן בצורה מאוד ברורה, אני צריך מפענח CAN למרצדס אבל לא מוצא אחד כזה באתר שלכם - האם זו טעות באתר? 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ארבעת הדגמים של דאבל-דין אוניברסלי 7" (https://www.joyingauto.com/android-car-stereo/2-din-android-car-stereo/4gb-double-din.html?screen_size=37) שראיתי לכולם יש יציאת קוואקס ולאחד ישנה גם יציאה אופטית.

שלחתי להם את השאלה ואני מקווה שלא יתחמקו. לא מבין מה הבעייה שלהם, לא רוצים למכור? אז תגידו "אין, שלום". אם כן רוצים למכור תנו תשובה מדוייקת ולא משהו שנראה כאילו בוט כתב.

זה עושה לי דז'ה וו לקניית ה AVIAN המחורבן. התמיכה הטכנית שלהם פשוט לא הייתה קיימת, רק תשובות אוטמטיות בסגנון העתק/הדבק.

זה מה שהם ענו...

Yes we have said that before we do not have the proper canbus box for you. you need to buy the harness adapter from other harness sellers.

You can search on the aliexpress or ebay harness shop.

Sorry we also cannot help you on the harness adapter.

אין לי בעייה לקנות מתאם כזה בעלי אבל כששאלתי אותם כיצד לחבר אותו לצמה הם לא ענו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס חיים זה בדיוק מה שAVIAN אמרו לך, אין לנו. לך חפש... רק בצורה סינית מנומסת. 

ולמה שיענו אם זה לא מתאם שלהם... כן, כאן אתה נופל בין הכיסאות אין ספק והאמת שהיא שזה המקום בו יחידות מערביות שיש להן מתאמים לרכב שלך אולי יהיו עדיפות ואז במקום הJOYING תוסיף AMAS שיהיה מחובר באופטי לפיקו ולחלק מהדברים שאתה צריך\רוצה אנדרואיד בשבילם ובשביל איכות סאונד בלתי מתפשרת - תשתמש בנייד שלך דווקא. 

כל השאר יעבוד במקביל מהיחידה שמותקנת ברכב אשר תהה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, lanosforce כתב:

תוסיף AMAS מה זה? שיהיה מחובר באופטי לפיקו ולחלק מהדברים שאתה צריך\רוצה אנדרואיד בשבילם ובשביל איכות סאונד בלתי מתפשרת - תשתמש בנייד שלך דווקא. 

מצטער, לא ממש הבנתי למה התכוונת...

בכל מקרה אני חייב יחידת ראש חדשה במקום הרדיו-זבל שלי, אני כבר לא יכול לסבול שמעבר בין אפליקציות נמדד בעשרות שניות (אני לא מגזים). אני מניח שכל יחידה איכותית תוכל להתחבר לפיקו באמצעות ממיר USB ל SPDIF (בהנחה שהתוכנה שלה תוכל לתומך בזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

טוב, אני מרגיש שאני מתחיל להגרר עם הרדיו הזה, המשכתי לחפש ברשת בנוגע למתאם CAN ל JOYING ולא הצלחתי למצוא דבר, שאלתי וחיפשתי בפורום של mbworld וגם שם לא יכלו לעזור לי. 

כרגע, יחידת הראש היא הבעייתית. אני חושב על כמה אופציות ואשמח לעצה.

-מצאתי עוד יחידת ראש ל W211 בעלת יציאת SPDIF (חשמלית ואופטית) במחיר של מעט יותר מאלפייה של חברה בשם NaviFly. למישהו היה ניסיון איתם?

image.thumb.png.dd4a4e0c01efa25d95c39a0d46b4d768.png

(https://www.aliexpress.com/item/1005001858267869.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.16cd58d840o3YP&algo_pvid=a36484e9-da9e-4bfa-8758-d0869dc18a0a&algo_expid=a36484e9-da9e-4bfa-8758-d0869dc18a0a-3&btsid=2100bb5116176012958076274e19fc&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_)

לפי מה שמפורסם שם היא אמורה להיות מספקת לשימושים הרצויים עם Android 10.0 אע"פ שאני לא ממש מתלהב מהמעבד שלה (קורטקס 8 ליבות 6G 128G) אבל מקווה שיספיק. לא ממש מובן אם היא מגיעה כבר עם ה CAN-BOX (לא מופיע כחלק מהחיווט המסופק, סינים... הרי היחידה מיועדת ל W2111) אך לפחות היא מוזכרת במפורש.

-יחידה ג'נרית סינית אחרת דומה (https://www.aliexpress.com/item/4001287141339.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.16cd58d840o3YP&algo_pvid=a36484e9-da9e-4bfa-8758-d0869dc18a0a&algo_expid=a36484e9-da9e-4bfa-8758-d0869dc18a0a-37&btsid=2100bb5116176012958076274e19fc&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_)

במחיר מעט יותר נמוך ועם פחות ביצועים וללא יציאת SPDIF. כאן אני אהיה חייב להשתמש ב AMAS או ממיר USB ל SPDIF. מה שמפחיד אותי הוא תאימות תוכנתית, הסתכלתי ב www.xda-developers.com ואני לא בטוח שישנו דרייור ג'נרי להמרת האודיאו ל USB (וזאת לפני שדיברנו על ניגון פורמטים של 5.1 וכו'...)

-טאבלט אנדרואיד "7 עם יחידת רדיו חיצונית בתוך פאנל. נדמה לי ששמעתי על זה כאן לפני מספר שנים, יחידת אנדרואיד עם דרייורים מוכנים ליחידת הרדיו ולאודיאו. היתרון כאן הוא שניתן להשתמש בטאבלט אנדרואיד "7 חזק שרוב מכשירי הרדיו לא מגיעים איתו ומחירו יהיה נמוך יותר מיחידת ראש איכותית. מישהו זוכר על מה אני מדבר?

אשמח לעצה כי אני צריך למור זאת מהר ככל האפשר, הזבלה הסיני אצלי ברכב התחיל להתקע למספר דקות מפעם לפעם....

image.png

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
תמונה כפולה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים - תזמין יחידת ראש שתעבוד לך עם הבנצית ותזמין כזו שתעבוד טוב לאורך זמן! 

כל השאר תעשה דרך AMAS והמוסקוני - תיקח בחשבון שהטריגר במוסקוני עובד בו-זמנית! אתה לא צריך לגעת במעבר ממקור למקור - בכלל. 

אתה רוצה שמע HD? - תעבוד עם הנייד שלך דרך הAMAS ותן ליחידת ראש לטפל בדיבורית, מצלמות, רדיו וכך הלאה. 

אל תשבור את הראש - תזמין דברים כמה שיותר אמינים מראש. 

איזה חרוז יצא לי.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, אזמין את ה NaviFly מהדגם היותר משוכלל שלהם (7862 עם ה 6G+128G) השבוע, JOYING יכולים לחפש את החברים שלהם עקב רמת התמיכה הסינית שהם מעניקים עוד לפני הרכישה.

-צריך לוודא התאמה מלאה לפאנל, משום מה הכיסוי שלהם גבוה יותר וכולל כיסוי המקיף את הכפתורים.

-צריך לוודא שמוזמן גם ה CAN-BOX.

להזמין את המוסקוני.

-לבדוק אם יש במלאי ו/או מתי מגיע

יש לי סלידה משימוש ב BT לחיבור קבוע הדורש רוחב פס, אפילו שזה BT5. אני מעדיף כבר למשוך את הכבל האופטי למגבר.

לפני 7 שעות, lanosforce כתב:

אתה רוצה שמע HD? - תעבוד עם הנייד שלך דרך הAMAS ותן ליחידת ראש לטפל בדיבורית, מצלמות, רדיו וכך הלאה. 

לא ככה, אני שומע מוזיקה בסטרימינג או מכרטיס SD מהיחידת ראש, להתחיל עכשיו להעביר ערוצים או להפעיל/להפסיק אפליקציות דרך הטלפון לא נראה לי נוח במיוחד ולא נדבר שאז לא אוכל להשתמש בכפתורי ההגה (שזו הסיבה שנטשתי את JOYING).

תודה, נראה לי שאני מתחיל להתכנס סוף סוף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעזאזל, לא😬

הסתכלתי שוב בפאנל ברכב היום בבוקר, הכיסוי של NaviFly גבוה יותר וכולל כיסוי פלסטיק שחור המקיף את הכפתורים כמו .

image.png.d607a240c07248f565caccfac506a886.png

להבדיל, החלק התחתון אצלי באוונגרד בנוי מעץ/דמוי עץ כך שאיני יכול להשתמש בו. אני זקוק ליחידה בצורה כפי התמונה הבאה.

image.png.8d0f868be7c8dcf5efe1f047fdb044f1.png

אני תוהה אם לפנות אליהם ולשאול האם המסך ניתן לפירוק מהיחידה והאם הוא בגודל המתאים למתאם הפלסטיק הסטנדרטי הנמכר בעלי. פשוט יש לי כבר טראומה מהתמיכה הסינית, חוסר ההבנה היצירתי שלהם והאנגלו-סינית הלא ממש מדוייקת שלהם... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפנות אליהם עלול להיות מתסכל אבל חינם ולא כואב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי, מענייין מתי תתקבל תשובה. יהיה מאוד שימושי שגם תהיה תשובה לעניין אך אני לא עד כדי כך אופטימי🙂

המשכתי לחפש ונתקלתי ברדיו אחר שאולי יוכל להתאים:

K7 Ownice 6G +128G Android 10.0 Car Radio Stereo For Benz W211/G W463/CLK W209 Multimedia 4G GPS Navi 360 BT 5.0 Carplay|Car Multimedia Player| - AliExpress

על פניו, נראה לא רע. מעבד 8 ליבות עם 6G ראם ו 128 רום שמריץ אנדרואיד 10 אבל (כרגיל) אני מוצא מספר בעיות....

-זה יוצא לא זול, יצא קרוב לאלפיים עם מכס (הם שולחים ב DHL). המחיר פחות מטריד אותי אלא להתחיל להסתבך עם הסינים כפי שהיה לי עם הרדיו הקודם, הייתי שמח אם במחיר דומה הייתי יכול לרכוש בארץ ולקבל אחריות ללא צורך לשלוח את הרדיו הלוך ושוב כמו שהיה לי עם הזבל הנוכחי.

-אין סלוט SD, מקווה שתומך בדיסק און קי (הזבל שיש לי היום לא מצליח לראות את הדיסק און קי) אבל סתם חבל שלא ניתן להשתמש בכרטיסון קטן.

-העלתי שאלה בפורום xda בנוגע להזרמת אודיאו דיגיטלי וקיבלתי שם תשובה מטרידה. האנדרואיד יכול לנתב את האודיאו ל USB כברירת מחדל אולם לא כל האפליקציות משתמשות בו, בנוגע ל SPDIF לא קיבלתי תשובה. דבר נוסף הוא שסיגנל ה SPDIF מכיל את אינפורמציית האודיאו הטהורה, הווה אומר שהשליטה בווליום תתבצע דרך ההמגבר בלבד (שאינו חלק אינטגרלי מיחידת הראש). נשמע הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...