Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מגבר דיגיטלי למרצדס E350 2008 תואם HARMAN/KARDON 9071 LKQ

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שכתבתי לפני מספר שנים (5-6?...) אני רוצה לשפר את מערכת האודיאו שלי ברכב.

-יחידת האנדרואיד תוחלף ביחידה חדשה כלשהי, אני שוקל אם לנסות לבנות/להרכיב יחידה ללא מגבר מובנה.

*מישהו התנסה בהרכבת יחידה כזו? אם אני מבין נכון מדובר בעצם על טאבלט עם יחידת רדיו דיגיטלית (מחוברת דרך USB מן הסתם) ויציאת אודיאו דיגיטלית (שגם היא מחוברת דרך USB)

*ישנו אתר בו מתעסקים עם תוכנת האנדרואיד המתאימה? 

-הייתי רוצה להוסיף מגבר דיגיטלי תואם HARMAN/KARDON 9071 LKQ שהיה אמור להיות מורכב.

*ישנו מגבר תואם? חיפוש בגוגל לא ממש העלה לי תוצאות.

*האם כדאי מגבר מקורי משומש? אני רואה באיביי ב 300$

*האם הפורמט הדיגיטלי הוא סטנדרטי? כלומר כל מערכת אודיאו עם יציאת אודיאו דיגיטלית מייצרת אותו.

*אם כן, באיזה סוג מגבר כדאי להשתמש? כרגע ישנם רק 8 הרמקולים הסטנדרטיים. כמובן שישנן מגבלות נפח אבל הייתי שמח לכיוון כלשהו.

-הוספת שני רמקולי סאב החסרים מאחורה.

*עדיין לא יודע מה המפרט שלהם אבל הייתי רוצה לרכוש משהו שיכול לנצל את יכולות המגבר.

*ראיתי באיביי משומש ב 420$, מה דעתכם?

-מתקין איכותי.

*זה אחד מחלקים הקריטיים בסיפור, מדובר על רכב בן 12 שחלקי הפלאסטיק שלו מתחילים קצת להתייבש ונזק בהם ידרוש החלפה במקורי מאוד יקר.

מה שמתסכל אותי הוא שהתחלתי את תהליך החיפוש אז בזמנו אבל היום אני לא מוצא את התיקייה בה שמרתי את כל הדברים😬

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, Haim_gds כתב:

כמו שכתבתי לפני מספר שנים (5-6?...) אני רוצה לשפר את מערכת האודיאו שלי ברכב.

-יחידת האנדרואיד תוחלף ביחידה חדשה כלשהי, אני שוקל אם לנסות לבנות/להרכיב יחידה ללא מגבר מובנה.

*מישהו התנסה בהרכבת יחידה כזו? אם אני מבין נכון מדובר בעצם על טאבלט עם יחידת רדיו דיגיטלית (מחוברת דרך USB מן הסתם) ויציאת אודיאו דיגיטלית (שגם היא מחוברת דרך USB)

*ישנו אתר בו מתעסקים עם תוכנת האנדרואיד המתאימה? 

-הייתי רוצה להוסיף מגבר דיגיטלי תואם HARMAN/KARDON 9071 LKQ שהיה אמור להיות מורכב.

*ישנו מגבר תואם? חיפוש בגוגל לא ממש העלה לי תוצאות.

*האם כדאי מגבר מקורי משומש? אני רואה באיביי ב 300$

*האם הפורמט הדיגיטלי הוא סטנדרטי? כלומר כל מערכת אודיאו עם יציאת אודיאו דיגיטלית מייצרת אותו.

*אם כן, באיזה סוג מגבר כדאי להשתמש? כרגע ישנם רק 8 הרמקולים הסטנדרטיים. כמובן שישנן מגבלות נפח אבל הייתי שמח לכיוון כלשהו.

-הוספת שני רמקולי סאב החסרים מאחורה.

*עדיין לא יודע מה המפרט שלהם אבל הייתי רוצה לרכוש משהו שיכול לנצל את יכולות המגבר.

*ראיתי באיביי משומש ב 420$, מה דעתכם?

-מתקין איכותי.

*זה אחד מחלקים הקריטיים בסיפור, מדובר על רכב בן 12 שחלקי הפלאסטיק שלו מתחילים קצת להתייבש ונזק בהם ידרוש החלפה במקורי מאוד יקר.

מה שמתסכל אותי הוא שהתחלתי את תהליך החיפוש אז בזמנו אבל היום אני לא מוצא את התיקייה בה שמרתי את כל הדברים😬

ממליץ לך לפי הדרישות שלך, היות שמדובר ברכב לא חדש, אבל החלקים המקוריים יקרים מאוד כפי שכתבתה, ומאחר שאתה רוצה מתקין איכותי, ממליץ לך בחום ומניסיון אישי, לפנות ליוסי אלפיין, מעילית קאר אודיו. מתקין ברמה גבוה לא פחות, אם אחריות בעל הסדנה משוכללת עם מכשירים וכלים מיוחדים !!  

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חיים, 

הייתי מחפש פתרונות שהן חבילות סאונד מוכנות עם צמות ייעודיות לפי דגם הרכב - 

למשל MATCH מבית אודיוטק פישר הגרמניים (מאותו הבית של הליקס ובראקס) 

אתה יכול לחפש לפי רכב - אם יש דגם שמתאים לשלך תוכל לפנות לתמיכה שלהם ולדעתי יתאימו לך חבילה: 

https://www.audiotec-fischer.de/en/matchdatabase/soundIndex

כמו כן לאודיוטק פישר יש יבואן בארץ והוא ספונסר פורום אז יוצא שזה מקרה נוח עבורך - ESIMPEX או חבר הפורום SEMIKIMO 

ממליץ לבדוק מולו. 

• אהבתי 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, זה הכיוון שחיפשתי.

למרבה הצער באתר שלהם לא מופיעה ה W211 אלא רק W212, אנסה לפנות ישירות ליבואן. כמה דברים נראה לי דורשים חשיבה:

-לא הבנתי מה יחודי במגברים שלהם ע"פ מגברים אחרים לרכב, איכות? יכולת דחיפה?

-האם מגבר בעל 6 ערוצים יספק? כרגע אני ללא סאב אמיתי (נדמה לי שיש שני רמקולים בתפקיד סאב מתחת לחלון האחורי) כך שרמקולי הדלתות (שניים לדלת, פילטר מובנה) ינצלו 4 מהערוצים והחמישי ל"סאב".

-אני קצת מוטרד מבעיית הגודל, ה 9071 LKQ המקורי מתלבש בדיוק בנישה מוכנה אך המגברים החדשים גדולים יותר. זו אמנם E350 אך אין שם יותר מדי מקום פנוי....

-בזמנו המלצת על מגבר של 1BIT, אתה אולי זוכר על מה אני מדבר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BIT ONE הוא פרוססור ולא מגבר - מעבד אות. 

ממנו אתה יכול לצאת עם 8 ערוצים למגברים חיצוניים. 

הפתרון מהסוג שהמלצתי לך עליו כרגע הוא פתרון מעולם האינטגרציה והרבה מיצרני הבוטיק היום כמו אודיסון וMATCH למשל בדוגמאות שציינתי מייצרים צמות מתאמות לפתרונות האינטגרציה שלהם (מגבר משולב מאבד אות) 

הMATCH 7 ערוצים החדש הוא מאוד קטן - אני ממש בספק שלא יכנס בנישה של המגבר המקורי. 

יש לך גם פתרונות אינטגרציה מבית MOSCONI היום וגם שם מדובר במגבר משולב פרוססור - תביט בשרשור שלי של project forklift ואתה תראה שימוש בפתרון שנקרא PICO 8 12 DSP - בעזרת כרטיס הרחבה אני מאמין שאפשר להתאים אחד כזה גם למרצדס שלך. 

סאב וופר זה אופציה - אתה לא חייב - מאוד נחמד כשיש ומכוון כראוי אבל רוב האנשים - האנשים השפויים, לא האקסטרימיסטים שאתה רואה כאן בפורום :rofl:

אוהבים לראות תא מטען ריק. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, lanosforce כתב:

BIT ONE הוא פרוססור ולא מגבר - מעבד אות. 

ממנו אתה יכול לצאת עם 8 ערוצים למגברים חיצוניים. 

הפתרון מהסוג שהמלצתי לך עליו כרגע הוא פתרון מעולם האינטגרציה והרבה מיצרני הבוטיק היום כמו אודיסון וMATCH למשל בדוגמאות שציינתי מייצרים צמות מתאמות לפתרונות האינטגרציה שלהם (מגבר משולב מאבד אות) 

הMATCH 7 ערוצים החדש הוא מאוד קטן - אני ממש בספק שלא יכנס בנישה של המגבר המקורי. 

יש לך גם פתרונות אינטגרציה מבית MOSCONI היום וגם שם מדובר במגבר משולב פרוססור - תביט בשרשור שלי של project forklift ואתה תראה שימוש בפתרון שנקרא PICO 8 12 DSP - בעזרת כרטיס הרחבה אני מאמין שאפשר להתאים אחד כזה גם למרצדס שלך. 

סאב וופר זה אופציה - אתה לא חייב - מאוד נחמד כשיש ומכוון כראוי אבל רוב האנשים - האנשים השפויים, לא האקסטרימיסטים שאתה רואה כאן בפורום :rofl:

אוהבים לראות תא מטען ריק. 

HAIM_GDS בהמשך לדרישותיך ממערכת שמע ומתקין איכותי, מקצועי עם אחריות, ובהקשר למה שכתב אדי - LANOSFORCE, אכתוב לך כדלקמן, אני הרבה זמן שמעתי מערכת ללא סאבוופר, ולאחר מכן הוספתי רמקול סבאוופר. עולם אחר של צליל פשוט. תענוג צרוף לשמוע צליל עמוק, חם בעל נפח שתקבל מרמקול סאבוופר.

ממליץ לך לאור ניסיוני האישי, לגשת למתקינים איכותיים ומקצועיים, להתייעץ איתם, לגבי מגברים אינטרגטור , רמקולים, כבל RCA איכותי, כל זאת יחסוך לך אלפי שקלים ( מניסיון ) הרבה עוגמת נפש, ויתן לך צליל ושמע איכותי ברכב. הרי כתבתה שזה מה אתה רוצה שיהיה לך ברכב.

אפשר לכתוב המון שמות של פירמות למגברים אינטגרטורים ועוד, אבל גש תקבל חוות דעת מקצועית לאחר בדיקת הרכב שלך אצל מתקין מקצועי בעל ניסיון/ידע רב בתחום. בהצלחה לך !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אך בשלבים הראשונים אני מעדיף לקבל מידע מהפורום. אחרי שאהיה סגור על מה/איך אני רוצה אפנה למתקין מקצועי (בכל זאת, מרצדס פרמיום בת 12. ניסיתי לחסוך במרצדס הקודמת וזה עלה לי הרבה...). בנוסף, המתקין המוכר גם ציוד יש לעתים העדפה למה שהוא מכיר/מרוויח כסף/במלאי שעלולה להטות אותו.

הסאב הוא עדיין אופצייה, אני לא בטוח שאהיה חייב אותו.

ציטוט

מייצרים צמות מתאמות לפתרונות האינטגרציה שלהם (מגבר משולב מאבד אות) 

מצטער, לא הבנתי.

מה היא הצמה? הגישה שחשבתי עלייה היא להתחבר מהיציאה הדיגיטלית של מערכת האנדרויאיד (בין אם בקווקס או באופטי) אל המגבר, מה שיאפשר לי להיות פחות תלוי באיכות מערכת האנדרויאיד ויותר באיכות המגבר. אשמח לשליטה על המגבר/יחידת DSP דרך מערכת האנדרויאיד אך זה אינו הכרחי, אני מאמין שקובעים את הסטים הבסיסיים פעם אחת וזהו....

מה יהיה המחיר המוערך לחומרת המערכת? סדר גודל של 4-5 אש"ח?

הצצתי קודם ברכב, יש לא מעט מקום למגבר אם לא מתעקשים לדחוף אותו לנישה של ה 9071 LKQ.

נזכרתי ששכחתי, שני הרמקולים האחוריים לא מותקנים... (וזה מה שקורה כשקונים מרצדס עם "רדיו מוניות"😁), בזמן ההתקנה אצטרך להוסיף אותם. הפו"ה יהיו לא פשוטים (צריך לפרק את המושבים האחוריים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק הבעיה ?

אתה מתחבר מהיחידה הראשית שהיא גם כך יחידה אפטרמרקט ממה שהבנתי באופטי לפרוססור DSP עם כניסה אופטית 

אתה יכול להתחבר משם למגברים אנלוגית ,ישנם היום מגברי מיקרו שניתן לדחוף בכל מקום

אני לא מוצא צורך להשתמש בהכרח במוצרי אינטגרציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקור, ההעדפה למערכת אינגרטיבית נבעה מפשטות ההתקנה, מארז אחד עם אוסף של צמות. אתמול חשבתי על זה עוד קצת בנסיעה הבייתה והבנתי ההתקנה הולכת להיות בכל מקרה מסובכת, העברת חיווט חדש לרמקולים (כיום היחידה הראשית כוללת את המגבר ויושבת מקדימה) ופירוק מושבים אחוריים להתקנת רמקולים אחוריים... כך שהתוספת ללהרכבת מערכת המכילה מספר תת-יחידות מפסיק להיות כזה חשוב.

הייתי רוצה לשאול שוב, האם הפורמט הדיגיטלי הוא סטנדרטי? כלומר כל מערכת אודיאו עם יציאת אודיאו דיגיטלית מייצרת אותו.

אדי, תודה על הרעיון אבל אם הבנתי נכון מחיר ה PICO 8 12 הוא מעל ה 5 אש"ח וזה קצת כבד לי למרבה הצער...

בכל מקרה, אשמח להמלצות:

יחידת עיבוד (DSP):

-כניסה כפולה (אופטי/קוואקס)

-רצוי שתוכל להתממשק ישירות עם אנדרואיד לשליטה/בקרה בזמן אמת .

-שליטה/בקרה למצבים שונים (ללא סנטר, סאונד 5.1 וכו')

מגבר/ים

- 6-8 ערוצים (אני עצמי עדיין לא בטוח😬)

-הספק של כ 60 וואט לערוץ.

-יחידה אחת או שתיים (עדיף שתיים אם ארצה את האופציה לסאב או סתם לדחוף את הרמקולים האחוריים בהספק יותר גבוה) 

הסכום שאני חושב עליו הוא כ 4-5 אש"ח לכל, כולל הרכבה. ממש לא אכפת לי לרכוש יחידות משומשות, ראיתי מספר חלקים בפורום מכירה אך אני אפילו לא יודע מה לחפש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הPICO DSP הוא יותר לכוון ה3 אלף שקלים למען האמת. 

אם יש לך ברכב אנדרואיד עם יציאה אופטית אתה כבר ברמת סיבוך הרבה יותר נמוכה - אתה יכול באמת DSP ביחד עם מגברים קטנים. 

אתה יכול אינטגרציה במקום ואולי אם תרצה גם סאב וופר אז מונבלוק וסאב או פשוט סאב אקטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער אדי, אני כנראה לא מנוסה בטרימנולוגיה🙂

ה PICO DSP הוא התקן המקבל סיגנל דיגיטלי, מעבד (במקרה הצורך) והופך לאנאלוגי להזנה למגבר? חיפוש בגוגל (https://www.ericasynths.lv/shop/eurorack-modules/by-series/pico-series/) מעלה כל מיני התקנים, אפשר הפנייה למשפחה ספציפית?

אפשר המלצה על מגבר/מגברים מתאימים? (רצוי משומשים)

האם חיבור יחידת האנדרואיד עם היציאה האופטית ל DSP דורש שינויים כלשהם או שזה פשוט "תקע ושחק"? (זה לא יוצא ממש טוב בעברית...☺️)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוצר שאתה רואה אצלי בסובארו הוא גם מעבד אות עם 12 ערוצים וגם מגבר 8 ערוצים. 

כלומר 8 מתוך הערוצים שלו מוגברים עצמאית וכל אחד מקבל הספק של 60 וואט. 

ויש לך אופציה להוציא סיגנל לעוד ארבעה ערוצי מגבר חיצוניים בשביל סאב וופר ומידבאסים חזקים למשל שזקוקים ליותר הספק מ60 וואט. 

הPICO הזה מכיל בתוכו כניסה אחת דיגיטלית אופטית, 4 כניסות LO LEVEL מה שקנרא RCA (יציאות מגברים מהHU שלך) ויש לו גם כרטיס הרחבה שמאפשר לו לקבל כניסות HI LEVEL כלומר מנחת שאליו אתה מחבר את יציאות הרמקולים של המערכת המקורית ישירות. 

מה שאתה תהיה חייב זה לבקש מהיבואן להפנות אותך למתקין שגם יודע לכוון את התוכנה של הPICO הזה אבל מעבר לכך מדובר במוצר מאוד מאוד גמיש עם יכולות מאוד גבוהות ובמחיר די מצחיק. 

מה שהכי הצחיק אותי זה שהשלט שלו יותר רחב מהמכשיר עצמו. 

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, lanosforce כתב:

המוצר שאתה רואה אצלי בסובארו הוא גם מעבד אות עם 12 ערוצים וגם מגבר 8 ערוצים. 

כלומר 8 מתוך הערוצים שלו מוגברים עצמאית וכל אחד מקבל הספק של 60 וואט. 

ויש לך אופציה להוציא סיגנל לעוד ארבעה ערוצי מגבר חיצוניים בשביל סאב וופר ומידבאסים חזקים למשל שזקוקים ליותר הספק מ60 וואט. 

הPICO הזה מכיל בתוכו כניסה אחת דיגיטלית אופטית, 4 כניסות LO LEVEL מה שקנרא RCA (יציאות מגברים מהHU שלך) ויש לו גם כרטיס הרחבה שמאפשר לו לקבל כניסות HI LEVEL כלומר מנחת שאליו אתה מחבר את יציאות הרמקולים של המערכת המקורית ישירות. 

מה שאתה תהיה חייב זה לבקש מהיבואן להפנות אותך למתקין שגם יודע לכוון את התוכנה של הPICO הזה אבל מעבר לכך מדובר במוצר מאוד מאוד גמיש עם יכולות מאוד גבוהות ובמחיר די מצחיק. 

מה שהכי הצחיק אותי זה שהשלט שלו יותר רחב מהמכשיר עצמו. 

אהבתי וגם הצחיק אותי, שהדגשת שהשלט יותר גדול מהמכשיר עצמו 😂

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת האמת - יש אפילו תמונה של שניהם ותפוח לקנה מידה. 

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, lanosforce כתב:

זאת האמת - יש אפילו תמונה של שניהם ותפוח לקנה מידה. 

אדי - LANOSFORCE היום אתה בא לי בקטע של צחוק, אבל אני יודע שזה אמיתי כל מה שאתה כותב !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...