Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל אני לא שופט אף אחד. שכל אחד יעשה בחייו מה שהוא רוצה כל עוד הוא לא פוגע באחרים.

אני כרגע בן 22, ראיתי כבר 3 בנות מהשכבה שלי שכבר התחתנו ונמצאות בהריון.

עוד הפעם, אני יודע שזה לא עניין שלי וזה לא אמור לעניין אותי, השאלה שלי היא פשוט איך אפשר בגיל כל כך מוקדם להביא ילדים, אם תשאלו אותי המילה ילדים בכלל לא נמצאת בראש שלי עד גיל 35-40 כי כרגע זה עבודה, לימודים ואימונים, ורק מחשבה על המילה הזאת גורמת לי לשקשק.

מבחינתי האנשים שעושים את זה בגיל כל כך מוקדם הם ממש אמיצים, ממש מעניין אותי מאיפה זה מגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חסר?

לא כולם עושים את זה מתוך רצון. לפעמים קורה בטעות וזורמים

אני מכיר בחורות בנות 20 שיש להן ילד ואבא שלו אפילו לא מכיר בו

אנשים עושים שטויות אחר כך לא מבינים איך הילד גודל לבד

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 שנה היית שואל את אותה שלה, רק הפוך - מי מעזה לא להוליד ילדים עד גיל 30 פלוס פלוס?!?

בלי להיכנס לעומק העניין, מהדוגמאות הבודדות שאני מכיר אישית - איך שהוא הזוגות הסתדרו

(כי ככה זה בני אדם, הם מסתדרים) והאישה השלימה את התואר מאוחר יותר.

כל דבר שהוא בניגוד לנורמה חברתית (שהיא דבר הפכפך) נחשב ל״אמיץ״,

אבל אם תשאל אותי, להביא ילדים זה מעשה אמיץ בכל גיל שהוא...

אגב, לא ניסיתי את זה, אבל יש לי תחושה שבגיל 22 אתה יכול להספיק יותר, אולי אפילו ללמוד תוך כדי,

ודווקא בגיל מאוחר יותר היכולת לתמרן בין לימודים/ילדים/עבודה קשה הרבה יותר.

• אהבתי 4

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, hans כתב:

אגב, לא ניסיתי את זה, אבל יש לי תחושה שבגיל 22 אתה יכול להספיק יותר, אולי אפילו ללמוד תוך כדי,

ודווקא בגיל מאוחר יותר היכולת לתמרן בין לימודים/ילדים/עבודה קשה הרבה יותר.

בגיל 22 אתה בקושי יודע לחנך את עצמך איך תחנך ילד?

ומאיפה יהיה לך כסף לתת לו כל מה שהוא רוצה כשאת כל מה שיש לך אתה משקיע בלימודים ?

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

בגיל 22 אתה בקושי יודע לחנך את עצמך איך תחנך ילד?

ומאיפה יהיה לך כסף לתת לו כל מה שהוא רוצה כשאת כל מה שיש לך אתה משקיע בלימודים ?

בדיוק, אדם בן 22 בסביבה מודרנית לא כשיר בשום צורה או אופן להיות הורה. בן 30 זה סיפור אחר. 

אתה נבנה המון בין 20 ל30, ברמה האישית, המקצועית והכלכלית. 

• אהבתי 4

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ חברתי ותפיסות מיושנות. רוב האמהות בגיל 21 הן מהסוג שנשאר בבית או עובד חצי יום.  בנוסף,  הדודה ברכה ש "מה אתם כבר נשואים 3 חודשים שלמים! איך אין משהו שם בתנור???"

די מזעזע, רמת החינוך של הילדים הגדלים במשפחות כאלו היא בחלק נכבד מהמקרים לא שיא ההשקעה ולא שיא התוצאה, אם לומר בעדינות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

זה נכון אבל מה אתה חושב סביר יותר, שתהיה ילד בגיל 20 או 40?

בלי קשר, להביא ילדים לעולם מעולם לא היה החלטה הגיונית במיוחד, בכל גיל.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, FuriousLift כתב:

אני כרגע בן 22, ראיתי כבר 3 בנות מהשכבה שלי שכבר התחתנו ונמצאות בהריון.

גבר ואישה זה שתי חיות שונות.
לגבר אין מה למהר. להיפך, עדיף לו להגיע לנישואים אחרי שהתבסס מקצועית, וגיל 35 זה לא מאוחר בכלל.
לאישה לעומת זאת אין זמן. יש שעון ביולוגי, כל שנה היא פחות יפה ויותר קשה למצוא שידוך טוב, גם אחרי גיל 30-35 הלידות מסתבכות יותר. אם אין איזה תואר במדעי המחשב שמסתיים בגיל 25, אין מה לחכות.
לא סתם יש פער גילאים בתוך זוגות

• אהבתי 2

לכו קיבינימאט כולכם.

גם מסלפים מה שאמרתי, גם מוציאים דברים מהקשרם, גם משמיצים, גם חוסמים, גם לא נותנים הזדמנות להגיב ולהסביר, וכולכם פותחים עלי ג'ורה מאחורי הגב כשאני לא יכול לענות. "גברים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רואה אותן נשואות? בן כתה שלי השתחרר משירות החובה גרוש.

וברצינות - עניין של מוסכמות חברתיות. יש קבוצות אוכלוסיה שבהן מקובל להתחתן בגיל 17 והילד הראשון מגיע תוך שנה, כנראה שחלק זה עניין של המנעות מיחסי מין לפני הנישואין וחלק מצוות פרו ורבו וחלק מסורות אחרות. בדוק את הסבתות שהגיעו ממרוקו ותגלה ששני דורות אחורה היו מתחתנות בגיל 14 ואמהות בגיל 15, וזו היתה נורמה ואף אחד לא ניזוק, כמובן בהתאם למקובלות של אותה תקופה וחברה.

ויש גם תופעה, שאנחנו לא כל כך מכירים בארץ אבל לא נדירה באוכלוסיות מסויימות (בעיקר חלשות מאד) בעולם המערבי, של ילדות שמגיעות לגיל 20 עם 2-3 ילדים מאבות שונים , שלא מכירים בילדים, או כאלה שכן מכירים בילדים, יוצאים לעבוד כדי לפרנס אותם ואז לא לומדים ולא ממצים את היכולות שלהם - מסלול ישיר לעוד דור של עוני.

האוכלוסיה בפורום הזה אינה בהכרח מייצגת את אוכלוסיית ישראל - רוב האנשים כאן קצת יותר מיושבים, בוגרים, משכילים וכנראה גם משכבות סוציו-אקונומיות יותר גבוהות, שבהן מתחתנים ומביאים ילדים בגיל יותר מאוחר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפה ולפה.

אל דאגה, כשיש ילד, אתה מתבגר גם בלי לרצות.

יתרונות:

• כשצעירים סיכוי "להיקלט" גבוה יום ופחות סיכוי לסיבוכים בלידה, ובהריון עצמו.
  • בשביל לגדל ילד צריך אנרגיות - בגיל מאוחר יותר, יותר קשה "לרדוף" אחריו כל הזמן.
  • יסיימו עם ה"להביא ילדים" די מהר  ובגיל 40-45 יהפכו שהילדים יצאו מהבית, יוכלו לטייל בעולם כשעדיין יש כח (אפשר ללכת הרבה) בלי בעיות זיקנה עדיין.

חסרונות:

• מתנהלים עם פחות כסף וקשה לצבור הון.
  • קשה למצואן זמן ויכולת להשקעה בקריירה.
  • מפספסים את ה "לחוות את העולם צעיר".

• אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר בחור שהביא 2 בנות בגיל 20-22, היום הוא בן 37, בת אחת תיכב מתגייסת והשניה לא רחוק משם

אז נכון, היה לו קשה, מאוד.

היום אנחנו בערך אותו גיל, אני עם תאומים ותינוק, זמן קורונה בלי גנים, אנחנו מטפסים על הקירות בבית.

הוא הרבה יותר חופשי.

אז האמת היא איפשהוא באמצע, מצד אחד ממש לא הייתי מוכן לילדים בגיל 22, אבל כן הייתי צריך ללכת לכיוון הזה הרבה יותר מוקדם יותר

הייתי תמיד בדעה של "אני עדיין ילד אני לא מוכן לילדים", בפועל היום אני חושב שכן הייתי מוכן הרבה לפני - פשוט לא הייתי מוכן לוותר על "החופש"

בדיעבד, זאת הייתה טעות (שלא עשיתי את זה מוקדם יותר) והיום אני "משלם" עליה.

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באותו גיל כמוך פלוס מינוס,
גם אני ראיתי לא מעט אנשים מהשכבה שלי מהתיכון שלי בחיפה עם ילדים או מתחתנים + ילדים וכו' וכו'
נדמה שזה יותר פופולרי אצל שכבות סוציו אקונומיות נמוכות, העניין של ילודה מרצון בגיל צעיר ובחלק מהמקרים לא הייתי מתפלא אם גם הרווחה תהיה מעורבת בשלב כזה או אחר בחיי הילד.

אצל מעמד ביניים ומעלה, אני נוטה להאמין שזה יותר נובע מ"טעות" שהחליטו לחיות איתה בשלום.

כמובן יש גם אחרים שמבצעים החלטה מודעת להביא ילדים בגיל צעיר שזה לגיטימי אבל זה לא הרוב בקרב אנשים שממליטים בגיל צעיר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Stum סיכם את זה יפה מאוד וזה תואם את התצפית שלי על המדגם הזעיר והלא-מייצג שאני מכיר.

זוגות שבחרו ללדת בגיל מוקדם מגיעים לגיל 45 משוחררים מכל מיני מטלות מנהלתיות של חוגים ובתי ספר. האם ויתרו על כל מיני דברים ש***נהוג חברתית לעשות בגיל 20***? בוודאי. אז מה. אני מוותר על כל מיני דברים ש***נהוג חברתית לעשות בגיל 40*** מאותה סיבה בדיוק. אי אפשר לחמוק מזה, הקרבה תמיד תהיה.

האם באופן תיאורטי הייתי יכול לגדל ילדים בגיל 22? מבחינה כלכלית הייתי שובר את השיניים. מבחינת בגרות - לא בעיה. עושה את אותן טעויות שעושים בגיל 30 ולומד מהן בדיוק באותה צורה...

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, stum כתב:

אל דאגה, כשיש ילד, אתה מתבגר גם בלי לרצות.

לפי אנשים שראיתי - לא, לא באמת.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...