Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רפידות ברקסים מומלצות לסיאט איביזה 1.2TSI

.Shavit
שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, בחמישי האחרון נסעתי לטיול בנס הרים בשעות הערב במהלך הטיול ככל הנראה מנהיגה שגויה שלי ושימוש מוגבר בבלמים הבלמים התחממו יתר על המידה.
מעבר לכך שאני מעוניין לשפר את הנהיגה שלי ולמנוע מקרים כאלו התחלתי להתעניין קצת בדרכים למניעת המצב, ממה שהבנתי רפידות ברקס טובות יותור ונוזל בלמים טוב יותר אמורים לעזור.
ממה שהצלחתי למצוא פה בפורום ראיתי שממליצים על נוזל קסטרול ריאקט ועל רפידות ברמבו HP2000 אשמח לשמוע חוות דעת ומהיכן אפשר לרכוש (איזור מרכז במידה ואין במרכז אני די נייד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרכות נהיגה, ביצעת? במידה ולא, הייתי מתחיל משם בלי כל קשר לשדרוג הבלמים.

HP2000 אני בספק שיש לאיביזה. אלו רפידות שבדר"כ יש לקאליפרים מרובי הבוכנות של ברמבו.

תבדוק מול טל (שחמון חלפים) לגבי רפידות Xtra של ברמבו, הן מיועדות לשימוש מעט ספורטיבי יותר מהמקור ומחירן לרב סופר אטרקטיבי.

לגבי נוזל, הבנתי שכרגע יש מחסור במלאי בקסטרול. במידה ואתה באמת לא מוצא, קח את המוטול RBF600.

עריכה אחרונה על ידי RS
  • אהבתי 1

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, RS כתב:

הדרכות נהיגה, ביצעת? במידה ולא, הייתי מתחיל משם בלי כל קשר לשדרוג הבלמים.

HP2000 אני בספק שיש לאיביזה. אלו רפידות שבדר"כ יש לקאליפרים מרובי הבוכנות של ברמבו.

תבדוק מול טל (שחמון חלפים) לגבי רפידות Xtra של ברמבו, הן מיועדות לשימוש מעט ספורטיבי יותר מהמקור ומחירן לרב סופר אטרקטיבי.

לגבי נוזל, הבנתי שכרגע יש מחסור במלאי בקסטרול. במידה ואתה באמת לא מוצא, קח את המוטול RBF600.

עדיין לא ביצעתי, אך זה אכן בתוכנית ובלי קשר לכך לאחר שהברקסים התחממו כל כך נראה לי שיש צורך להחליף את הרפידות (מורגש הבדל בעוצמת הנשיכה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שהם התחממו, כדאי להחליף נוזל בלם, כדי לשרוף לגמרי את הרפידות אתה צריך להגיע למצב מאד קיצוני של חימום יותר לאורך זמן.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. קורס נהיגה

2. תחליף רפידות ודיסקים למקוריות. כך תקבל את שילוב הביצועים/עלות הטוב ביותר. לא לשכוח לבצע החלפה מלאה של נוזל הבלמים ובדיקה מקיפה של יתר חלקי מערכת הבלימה, ובעיקר צנרת גמישה.

3. אחרי קורס הנהיגה, במידה ותגיע למצב של "שריפת" רפידות, חפש רפידות ודיסקים משופרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, ALX כתב:

תחליף רפידות ודיסקים למקוריות. כך תקבל את שילוב הביצועים/עלות הטוב ביותר.

בוא תסביר בבקשה איך הלוגו של VW הופך דברים ליעילים ביותר במשוואת העלות/ביצועים.

• רעיון טוב! 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.2.2021 בשעה 19:18, shellcase כתב:

לאחר שהם התחממו, כדאי להחליף נוזל בלם, כדי לשרוף לגמרי את הרפידות אתה צריך להגיע למצב מאד קיצוני של חימום יותר לאורך זמן.

זה אחרי שמעט התקררו, לא נראה לי שיש צורך להרחיב במילים...

image.thumb.png.5df0faf6db4c4b5a23c02cb93ce3f93c.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

וואו ממש רכבת על הבלמים.

שים לב שלא נוצר לך עיוות בצלחות הבלימה, בשלב הזה כמו שנאמר פה הייתי מחליף נוזל בלם.

אם לא תמצא ברמבו למעדה שלך שווה לך לנסות את tarox, למיטב זכרוני מי שמייבא אותם לארץ זה משה חלפים, לדעתי יש להם מגוון רחב גם לרכבים עם קליפרים סטנדרטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ABSULUTT, איך לכל הרוחות אתה מסיק משהו מתמונה כזאת?
מילא היית שואל אותו האם השתמש בבלימת מנוע והאם עבד נכון עם ההילוכים, אבל בחרת לצאת בהצהרה, כאילו ידועות לך כל העובדה.
לא מתאים, יוצר אנטגוניזם מיותר והורס את הבריאות של הדיון.
בנוסף - כשנוהגים מהר, בלימת מנוע היא גורם תורם לשליטה, לא לבלימה, אני לא מתיימר להיות איזה נהג על-חלל, אבל יש לי לא מעט נסיון הן במסלול והן בכבישים טכניים, ואני יכול להבטיח לך שברכב סטנדרטי עם מערכת בלימה 'עממית' אין שום בעיה לחמם את הבלמים גם אם נוהגים מאד נכון, לפעמים המגבלה של הרכב נמוכה מהמגבלה שלך והקצב שאתה יודע לייצר, ושום הורדת הילוכים לא תעזור פה.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע להמלצה על נוזל rbf600, מדובר בנוזל בלם שמיועד לנהיגה קיצונית ועל כן גם התוקף שלו קצר ודורש החלפה כל שנה - מה שפחות נוח ברכב יומיומי.

עם זאת לחלוטין מומלץ לרענן את נוזל הבלמים למען תחושה ושליטה - הוא לא ישנה את החום של הבלמים תחת עומס.

לטובת פיזור חום טוב יותר צריך צלחת מאווררת יותר, רפידות איכותיות יותר שידעו לבלום גם עם צלחת חמה.

וכמובן לימוד שליטה ברכב עי הדרכת נהיגה מתקדמת ושימוש בבלימת מנוע כשמתאפשר.

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shellcase 

הוא כתב :

זה אחרי שמעט התקררו, לא נראה לי שיש צורך להרחיב במילים... והוא כותב גם שעוצמת הבלימה ירדה.

אז אני מבין שהוא חימם אותם למצב של עשן וריח שרוף אפשר להדליק מהצלחת סיגריה. בשביל להגיע למצב כזה זה אומר שלא הוריד הילוך או שתיים. או שהשתמשת בברקס ''סתם'' איפה שלא צריך.

אני לא עשיתי עניין לא שפטתי ולא כלום. אתה עושה עניין.

תן לו לענות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שאני לא סגור על זה שיש קשר בין הורדת הילוכים לחימום בלמים, זאת אומרת - ברור שבלימת מנוע עובדת ועוזרת, אבל זה עניין של קצב.
מה שרציתי לומר הוא שניתן לייצר קצב גבוה יותר ממה שמערכת הבלימה של האוטו יודעת להתמודד איתו, גם בנהיגה סופר נכונה, במיוחד ברכב סטנדרטי.
ושאני לא מאמין שאפשר להסיק ממה שהוא כתב אם הוא יודע לעבור עם הגיר או לא והייתי ניגש לזה פחות אגרסיבי (כן, אני יודע שאני האדם האחרון שיכול להטיף על אגרסיביות בפורום אבל... אני מנסה :))

• רעיון טוב! 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...