Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הדרך הכי טובה לשתות מים בבית?

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 1164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שנקל שלי, היה לי תמי4, לעולם לא יהיה לי שוב.

היה לי מסנן ונורה מתחת לכיור, הפעלתי ביטוח על הצפה בבית, כנראה שלא אנסה את זה שוב.

לאחר הרבה נסיונות שונים, בריטה וזהו, זה מה שעובד לי.

(לא ניסיתי אוסמוזה, יכול להיות שזה הדבר, אבל יקר ותופס הרבה מקום בארון)

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

+1 על בריטה (מזמין 6 מסננים כל חצי שנה מאנגליה בחצי מחיר)

יותר כדי לסנן את הטעם המגעיל של הכלור\פלואור וגם חלק מהאבנית.

• רעיון טוב! 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, sperial כתב:

אין לי שום בעיה עם מי ברז, למעשה כאשר אני לא בקומה של המטבח אני שותה בשיטה הפרימיטיבית.

מה שכן, בעשורים האחרונים התפנקתי במקררים עם בר קרח - מים. במקררים בגודל שבו אני משתמש זה אבזור סטנדרטי. אני מוסיף עוד 2 פילטרים בשנה, שעלותם כ-250-300 ש"ח לזוג, משמש להכנת לימונדה וקפה קר.

איזה מקרר יש לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמסונג SBS. הקודם היה 650 ליטר כלשהו, הנוכחי יותר גדול, RH77 משהו. גם במשפחה יש מקררים דומים. סה"כ בר מים וקרח זה מתקן די סטנדרטי במקררים יותר גדולים. נראה שבקטנים אין מספיק מקום.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

אתה נכנס לדירה חדשה? כל הצנרת פלסטיק ואין לך מה לדאוג מכל מיני חומרים במים. אם היית עובר לבית ישן עם צנרת מתכת שלא ברור מה מצבה זה סיפור אחר, אבל עקרונית המים בישראל טובים לשתיה. אבנית יש גם במים מינרלים. בשביל מים חמים קנה קומקום חשמלי באיזה עיצוב שבא לך ותן לו פעם בשבועיים הרתחה עם מלח לימון כדי לנקות את האבנית שמצטברת על הדפנות. בשביל מים קרים, קנה כמה בקבוקי זכוכית יפים, מלא מהברז ושים במקרר. 

אשמח אם מישהו ירחיב על הנקודה הזו.

אני מתגורר בדירה עם צנרת ברזל ישנה (20-25) שנה שכנראה לעולם לא החליפו אותה. 

כרגע אני מסנן ושותה בבריטה.

ידוע לי שהבריטה לא מסנן כלום, והוא  מעט מפחית את כמות אבנית והכלור במים. 

סנן כדוגמת תמי4 יעשה עבודה טובה יותר?

surfHigh, בלא מעט מהבתים יש בברז טעם של מי כלור. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך המים נראים אצלך בבית?

בדירה שלנו היתה צנרת מתכת אספנות. היו ימים שיוצאים מים צהובים, חומים ולפעמים גם שקופים. לא היינו שותים מהברז בכלל, קונים שישיות מים ורק מתקלחים ושוטפים כלים במים מהברז. לא יודע לגבי סננים של מיניברים לעומת בריטה, אבל אם המים שלך נראים ככה אל תשתה מהם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם מערכת סינון מתחת לכיור? עלות של כ-300 ש"ח בשנה (החלפת סננים), התקנה חד פעמית של סדר גודל של 500 ש"ח (כולל הסננים), דורש קידוח קטן בכיור לברז. מה שכן, המים בקיץ פושרים ולא קרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

איך המים נראים אצלך בבית?

בדירה שלנו היתה צנרת מתכת אספנות. היו ימים שיוצאים מים צהובים, חומים ולפעמים גם שקופים. לא היינו שותים מהברז בכלל, קונים שישיות מים ורק מתקלחים ושוטפים כלים במים מהברז. לא יודע לגבי סננים של מיניברים לעומת בריטה, אבל אם המים שלך נראים ככה אל תשתה מהם.

הם נראים שקופים ולא שמתי לב לאיזושהי עכירות.  אם כי אני יכול להעיד שחסכן המים בברז נסתם דיי מהר (בערך כל 3 שבועות/חודש אני צריך לפתוח ולנקות).

ובפנים נראה שיש חלודה+אבנית. 

אבל ככל הנראה שהוא ברובו נסתם מהאבנית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אופציה - לקנות/להשיג תמי בר משומש, אני קיבלתי מההורים ששידרגו לדגם חדש, יש הרבה כאלה שמשדרגים ומוכרים את הישן.

ואז קונים ערכת מעקף שעולה כ-100-150 ש"ח, שזה אומר בגדול מתאם פלסטיק שעוקף את הפילטר הפנימי, ופילטר קווי רגיל שמתקינים על הצינור מים שנכנס לתמי בר, או מתחת לכיור, 
או מאחורי המכשיר, וזהו, בלי חוזה מול החברה. מחליפים לבד פילטר פעם בחצי שנה בעלות של 30 ש"ח. מי שרוצה יכול גם להחליף נורה, למרות שזה די קשקוש, הנורה הזאת לא עושה שום דבר
משמעותי ואפשר לעקוף אותה דרך המסך (תפריט טכנאי). יש תקלות? משלמים לטכנאי חד פעמי, זה יוצא הרבה יותר זול משירות חודשי.

הנה מדריך פשוט מאד לביצוע עצמי :

• אהבתי 2

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...