Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדרך שלי כרוכב חובב - שרשור אופניים מתגלגל

Gosser1860
שימו לב! השרשור הזה בן 653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ח"ח גדול על פוסט.

לפני 24 דקות, Gosser1860 כתב:

התחלתי לחפש אחר מחשב אופניים ובתור חבוב שדוגל ב-VFM לא חשבתי שגארמין שווים את הפרמיה. החלטתי ללכת על Lezyne (Super Pro GPS).

...

אז החלטתי להתחדש גם בגארמין Vivoactive 3 (דגם קודם)

ומה אתה עושה עכשיו?

כי עוד לא רכשתי לעצמי מחשב (גם ככה אני לא קשוח מספיק לרכב בחורף), ואני עדיין רוצה גרמין, כי כבר יש לי שעון שלהם שנים, וזה נחמד שהכול באותו המקום. ואז גם צריך רצועה. וחיישן קאדנס ומהירות... אז בחיישנים אין באמת פרמיה אצל גרמין (או שהסכום זעום).

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרפת פסיכוטית של מושגים. רק חסר מאמנת אישית לחולייה הרביעית של עצם הזנב יחד עם פגישת התאמה לסד של הקורקבן (עם תג המחיר המתאים $$$$).

באופן אישי כל הסיפור נשמע כמו עינוי לגוף ולכיס, מין ערבוב של כל מיני חלומות בלהה, אבל איש איש וטעמו. ;-)

אבל נניח לרגע את הסרקזם בצד -

מסיר את הכובע. לעבור פתאום סתם כך לאימונים ברמה תחרותית, לא משנה באיזה תחום, זאת קריעת צורה. רק בריאות!

• אהבתי 2
  • מצחיק 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, David32 כתב:

ומה אתה עושה עכשיו?

יש חיישן מהירות של גארמין. 

המד וואטים מדווח גם קיידנס, זה יש גם את זה.

מהשעון אני עושה broadcast למחשב, וככה אני מקבל את כל הנתונים במקום אחד.

כי עוד לא רכשתי לעצמי מחשב (גם ככה אני לא קשוח מספיק לרכב בחורף), ואני עדיין רוצה גרמין, כי כבר יש לי שעון שלהם שנים, וזה נחמד שהכול באותו המקום. ואז גם צריך רצועה. וחיישן קאדנס ומהירות... אז בחיישנים אין באמת פרמיה אצל גרמין (או שהסכום זעום).

אני סתם התקמצנתי, אפשר היה ללכת הכל גארמין תאכלס. פשוט המחשב הגיע לפני השעון במקרה שלי.

לפני 20 דקות, hans כתב:

טרפת פסיכוטית של מושגים. רק חסר מאמנת אישית לחולייה הרביעית של עצם הזנב יחד עם פגישת התאמה לסד של הקורקבן (עם תג המחיר המתאים $$$$).

באופן אישי כל הסיפור נשמע כמו עינוי לגוף ולכיס, מין ערבוב של כל מיני חלומות בלהה, אבל איש איש וטעמו. ;-)

כן אני בהתחלה הופתעתי מהסך הכל. אבל הרבה הוצאות הן חד פעמיות, מדידת אופניים עושים פעם אחת ומקבלים מסמך מדוייק של איזה מידות מתאימות לך ואיך לכוונן את האופניים בהתאם. אותו דבר גם לגבי הרבה מהתוספים על האופניים. 

הדבר היחיד שצריך באמת לשלם הוא על המאמן, אבל גם לזה יש תחליפים כאלה ואחרים (Zwift, Trainer Road) כל אחד ומה שמתאים לו.

עם הציוד המתכלה אין ברירה אלא להחליף. אבל אף אחד לא אמר לשים צמיגי מירוץ ברכיבת שבת. כלומר יש כאלה, אבל זה מיותר.

לפני 20 דקות, hans כתב:

אבל נניח לרגע את הסרקזם בצד -

מסיר את הכובע. לעבור פתאום סתם כך לאימונים ברמה תחרותית, לא משנה באיזה תחום, זאת קריעת צורה. רק בריאות!

תודה :)

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

הדבר היחיד שצריך באמת לשלם הוא על המאמן

חד משמעית נכון. בכל תחביב שדורש תנועה של גוף (הי, אפילו נגרות!).

תחומים טכניים למיניהם אפשר לתפוס לבד, אבל כשזה קשור לתנועה - אין תחליף.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי אופניים נשמעו כמו עינוי עד לפני כמה חודשים עד שקניתי אופני ספינינג והבנתי ששמעתי נכון.  

אני לגמרי לא מהתחום וכרגע לא רואה את עצמי נכנס לזה, בטח לא לכביש אבל חייב להגיד שמאוד נהניתי לקרוא את הפוסט.

התשוקה לעשות משהו(לא משנה מה באמת) , ללמוד ,לנסות ולטעות, לשפר ולאתגר את עצמך מעוררת השראה. כל הכבוד!

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חזק בשטח,
ולאחרונה חזרתי לסבול מכאבי גב אחרי רכיבות ארכות, יש מדידות והתאמות גם לאופני שטח?
אני גם צריך לקנות פדלים חדשים, ראיתי בחנות של בונטראגר ונראה לי מוגזם להוציא 500 ש"ח עבור פדלים, יש חנות מסויימת ממולצת במרשתת?

תהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, llaavvii כתב:

אני חזק בשטח,
ולאחרונה חזרתי לסבול מכאבי גב אחרי רכיבות ארכות, יש מדידות והתאמות גם לאופני שטח?

כן יש. לפני שאתה פונה להתאמה, זה נשמע כמו מושב גבוה מידי. נסה לכוון את המושב לפי האורך הinseam (אורך ירך פנימית). 

פה יש אחלה מדריך כדי לקבל סגר גודל של גובה מושב וגם למיקום שלו (אחורה/קדימה). 

קח בחשבון שלוקח לגוף זמן להתרגל לכל שינוי בתנוחה סד"ג של שבוע-שבועיים, לפעמים יותר. 

לפני 54 דקות, llaavvii כתב:

אני גם צריך לקנות פדלים חדשים, ראיתי בחנות של בונטראגר ונראה לי מוגזם להוציא 500 ש"ח עבור פדלים, יש חנות מסויימת ממולצת במרשתת?

תהנה!

יש פדלים פשוטים יחסית של שימאנו, SPD M520 במחירים של 120-180 ש"ח. הן לא הכי קלות בעולם, אבל מניסיון אישי הן עמידות ומספקות את העבודה.

אתרים פופולאריים הם probikekit (בד"כ יש מחירים טובים על צמיגים) ו-bikeinn.

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

טוב, אז אני חוזר לעדכן (את מי שזה יכול לעניין אותו).

אמ;לק - רכשתי עוד זוג אופניים והשתתפתי בכמה אירועים. לא הכל הלך חלק, לפעמים גם איבדתי מוטיבציה. החלפתי עבודה והייתי צריך לעשות סדר בבלגן. עכשיו כבר סוג של סיגלתי שגרה.

החלטתי ללכת אול-אין

נקרתה בדרכי הזדמנות לרכוש אופני (כמעט) קצה במחיר נוח מאוד. החלטתי שאני מספיק בעניינים כך שזו לא תיהיה רכישה לחינם, ובאיזשהו מקום פשוט רציתי. הדגם למי שמתעניין הוא Trek Domane SL6 עם בלמי חישוק (חיסרון משמעותי בתנאים רטובים) והילוכים חשמליים (רלוונטי רק בתחרויות). מכיוון שמד הוואטים שהיה לי לא התאים לשלדה, התקנתי אחד מעט מתקדם יותר שמודד כל רגל בנפרד (סופר מיותר בדיעבד). אחרי כל התירוצים, אני מבסוט על הבחירה עד כה. אופניים קלים, זריזים ונוחים במיוחד ברכיבות ארוכות. נקודת התורפה המרכזית היא הגלגלים, אבל זה יטופל בקרוב. את האופניים הקודמים השארתי בתור אופני טריינר, הם מחוברים אליו באופן קבוע, ומשמשים בתור אופני ב'.

אירועי ספורט

נרשמתי לגראן פונדו ערבה (130 ק"מ + מעלה עקרבים), טריאתלון גלילמן וטריאתלון כנרת. שני הטריאתלונים במרחק ספרינט (שחייה 750 מ', רכיבה 20 ק"מ וריצה של 5 ק"מ). המאמן בנה תוכנית ופשוט התחלתי לבצע. השבועות עברו מהר ואז הגיע האירוע בערבה. אמנם לא נרשמתי לתחרותי (אני רחוק מאוד מהרמה הנדרשת), אך בכל זאת היתה חוויה מרשימה מאוד. הטיפוס במעלה עקרבים פשוט מרהיב. סרפנטינות כמו בציורים. המטרה מבחינתי היתה לצלוח את הטיפוסים ולהישאר באמצע הפלוטון. אפשר להגיד שהצלחתי לעמוד בכך, אבל אפשר היה יותר טוב.

עבר שבוע וטריאתלון גלילמן (בחוף בצת) הגיע. שבועיים קודם לכן עשינו טסט לבחון את השטח. זה היה כמעט הכרחי לביטחון העצמי במהלך התחרות. לא היו לי ציפיות מיוחדות. תכננתי לבצע בדיוק כמו באימונים. בתחרויות יחסית מרוחקות מקובל להגיע יום לפני וללון באזור וכך עשיתי, למרות שישנתי חצי-קלאץ' בגלל ההתרגשות. קמתי סופר מוקדם ועברתי על כל הציוד עוד פעם, לוודא הכל. אחרי התמקמות בעמדת הזינוק הלכתי לראות את הזינוקים של המקצים האחרים. זה בהחלט הוסיף לאווירה. המקצה שלי הגיע ואז אני פחות זוכר את מהלך התחרות, אלא שהרגשתי טוב מאוד אחרי השחייה (למרות שהיה סחף צפונה שקצת הרס את הזמנים), "לחצתי" קצת יותר ממה שתיכננתי באופניים והרגשתי שזה בהחלט המקצוע הכי חזק שלי, ובריצה החזקתי את הקצב שקבעתי לעצמי. הלך מעבר למצופה ואפילו הגעתי לפודיום (בקבוצת גיל שלי), ב-overall הייתי בסדר בשחייה, meh בריצה אבל באופניים טופ 5, זו היתה הפתעה נעימה מאוד.

ואז הגיע המבצע בעזה

המבצע בעזה החל מעט אחרי התחרות, ולא היה ראש כל כך לספורט. ניסיתי לשמור על שגרה כלשהי בעיקר בפן המנטאלי. אבל היו עניינים הרבה יותר דחופים. אין הרבה מה לספר פה מעבר לכך שלא ניגשתי לטריאתלון כנרת ובאופן כללי אפשר להגיד שכמעט ולא יצא לי להתאמן.

איפה מוצאים מוטיבציה

אחרי המבצע החלפתי מקום עבודה, וביחד עם לוח אימונים מבולגן מאז המבצע המוטיבציה קצת נעלמה. זה פשוט לא עניין או ריגש אותי באותה צורה. הייתי צריך להשקיע יותר זמן במקום החדש ולא הבנתי איך אני משלב את האימונים חזרה. הכושר ירד, המשקל קצת עלה והמצב רוח קצת הדרדר. הבנתי שאין ברירה אלא לעצור את המעגל הזה. ביחד עם המאמן בנינו תוכנית שתתאים ללו"ז החדש אך כן תאפשר שיפור בכושר, אם כי באופן איטי יותר. ואז מרפי הגיע עם רצף של פציעות/כאבים: פציעה בכף הרגל, מתיחה של ההאמסטרינג, התחלה של שברי הליכה בשוקיים. מצד אחד הם קרו אחד אחרי השני, מצד שני זה חירב כל סיכוי לחזור להתאמן כמו שהייתי רגיל. הרבה התאוששות והבנה שלא הכל הולך לפי התוכנית. ביצעתי מה שיכלתי בכל שלב ודאגתי להתאים את התוכנית בהתאם לפציעה/מגבלה. לאחר בערך חודש נוסף של עיכובים הגוף התחיל לחזור לעצמו אבל המוטיבציה היתה בתחתית. הבנתי שצריך לפנות לרגש הבסיסי ביותר ופשוט הכרחתי את עצמי לבצע את מה שכתוב בתוכנית. לאט אך בטוח המוטיבציה חזרה. היה קל יותר לבצע את האימונים ולהתמיד. חזרתי לשחות אחרי הפסקה ארוכה מידי ואני בהחלט רואה את הכושר חוזר.

מה הלאה

תחת ההנחה שאירועי הסתיו-חורף יתקיימו נרשמתי לכמה וכמה אירועים, בעיקר בתור מוטיבציה אבל גם בתור יעדים שאני רוצה לצלוח. טריאתלון מלא (אולימפי), ריצת 15 ק"מ, גראן פונדו ירושלים ורכיבת בית השאנטי (180 ק"מ).  כאשר אירוע המטרה הוא הטריאתלון המלא, ושאר האירועים שם כדי לתמוך/לבנות עוד כושר.

• אהבתי 2

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מוטבציה:

מוטיבציה זה טוב רק לצעד הראשון, משם זה נטו התמדה התמדה התמדה. או לפחות ככה אני מרגיש. מוטיבציה לא גוברת על פציעות, על תקופות לחצות, אפילו על רצף של כמה ימים מאוד קשים.

הסוד הוא התמדה וגם אתה רואה את זה. וגם אם השבוע קקה, יוצאים ועושים איזשהו מינימום, רק כדי לעשות.

גם אני נתקלתי בבעיה, אחרי התייעצות עם בעל מקצוע לגבי מטרות (במיוחד בעיניין הספורט) הומלץ לי לעלות את כמות הריצות השבועיות שלי.

מכיוון שאני לא ריץ' פרונינג, ואני צריך מנוחה, יוצא שלהעמיס גם ריצה, גם רכיבה, גם הליכות יומיות זה פשוט יותר מדי. ובסוף יצא שאומנם יש לי שיפור בריצה, אבל לא יוצא לי לרכב בכלל, שזה חבל. מאוד חבל. יהיה בסדר, גם לזה אמצא פתרון.

אז מה, קנית כבר שעון שעושה Multisport? טריאטלון אז טריאטלון...

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, David32 כתב:

לגבי מוטבציה:

מוטיבציה זה טוב רק לצעד הראשון, משם זה נטו התמדה התמדה התמדה. או לפחות ככה אני מרגיש. מוטיבציה לא גוברת על פציעות, על תקופות לחצות, אפילו על רצף של כמה ימים מאוד קשים.

הסוד הוא התמדה וגם אתה רואה את זה. וגם אם השבוע קקה, יוצאים ועושים איזשהו מינימום, רק כדי לעשות.

מסכים לגמריי.

גם אני נתקלתי בבעיה, אחרי התייעצות עם בעל מקצוע לגבי מטרות (במיוחד בעיניין הספורט) הומלץ לי לעלות את כמות הריצות השבועיות שלי.

מכיוון שאני לא ריץ' פרונינג, ואני צריך מנוחה, יוצא שלהעמיס גם ריצה, גם רכיבה, גם הליכות יומיות זה פשוט יותר מדי. ובסוף יצא שאומנם יש לי שיפור בריצה, אבל לא יוצא לי לרכב בכלל, שזה חבל. מאוד חבל. יהיה בסדר, גם לזה אמצא פתרון.

אני חושב שאולי כדאי לבנות תוכנית שמשלבת ביניהם ולוקחת בחשבון את העומס בתחומים השונים. נדיר מאוד שיוצא לי לעשות רכיבה וריצה באותו יום, אלא אם זה חלק מהתוכנית.

כמה הליכה אתה עושה?

אז מה, קנית כבר שעון שעושה Multisport? טריאטלון אז טריאטלון...

יש לי תקציב או לשעון או לגלגלים. מכיוון שאני רוכב יותר מאשר כל פעילות אחרת אני נוטה לכיוון הגלגלים (Hyper 50mm, מהיצרנים של Hunt).

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Gosser1860 כתב:

כמה הליכה אתה עושה?

~8-9 ביום בלי ריצה.

עם ריצה תלוי כמה רצתי, לרוב אבל בלי הליכה.

כן, ברמת העיקרון אני צריך לשבת ולבנות תוכנית. אבל הרבה יותר קל בלי - פשוט לחשוב על מסלול ולצאת לרוץ. 

מה הבעיה עם הגלגלים?

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.2.2021 בשעה 08:42, llaavvii כתב:

אני חזק בשטח,

קצת תגובה מאוחרת... כאבי גב יכולים לנבוע גם מתנוחה לא נכונה, בגלל סידור לא נכון מול הכידון, כסא, דוושות. הייתי מתחיל ממדריכים באינטרנט ועובר עד מישהו מומחה שעוזר לך לסדר את התנוחה.

דבר שני, מנח נכון של הגוף והגב. כלומר, יציבה נכונה של הגוף. להשען על הרגליים ולא על הידיים, וגם, ״להחזיק״ את הגוף, עם שרירי הליבה. לרכוב כך שאתה עומד על הפדלים, והאופניים נעים תחתיך. זה דורש גם תרגול של מנח נכון של הגוף, אבל גם חיזוק של שרירי הליבה. שחייה כספורט משלים, מניסיוני, זה שילוב מנצח. אם שוחים נכון... אני רואה הרבה בבריכה שלא עושים שומדבר טוב לגב שלהם, עם ״הסגנון״ בו הם שוחים.

בשביל לתרגל יציבה נכונה, הייתי חוזר למסלולים קלים יותר. זה הרבה יותר קשה להתרכז ביציבה כשאתה מתרכז בלהשאר על האופניים. דרך אגב, עמידת מוצא נכונה עוזרת גם בטכניקה.

הרבה אנשים קונים אופני שטח מתקדמים, עם שיכוך מלא ומתלים מעולים (לפעמים עם מהלך שהוא אוברקיל), שמפצים על טכניקה לא טובה ומשככים את המהלומות שהגב היה סופג, אבל זה עוזר עד גבול מסויים. בסופו של דבר, למתלה יש מהלך של כמה ס״מ, לרגליים של הרוכב יש מהלך הרבה יותר ארוך.

וגם, לפעמים זה מה יש. יש לנו גוף, ויש שלו את הדפקטים והמגבלות שיש לו...

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, David32 כתב:

~8-9 ביום בלי ריצה.

עם ריצה תלוי כמה רצתי, לרוב אבל בלי הליכה.

ואו, זה לא מעט בכלל. לא פלא שאתה מרגיש עמוס.

כן, ברמת העיקרון אני צריך לשבת ולבנות תוכנית. אבל הרבה יותר קל בלי - פשוט לחשוב על מסלול ולצאת לרוץ. 

עדיין אפשר לגוון במסלולים תוך כדי אימון מובנה.

מה הבעיה עם הגלגלים?

כבדים ולא קשיחים מספיק. בתור גלגלי אימון/חורף הם נהדרים. אבל יש פוטנציאל גדול לאופניים עם גלגלים ברמה יותר גבוהה.

לפני 7 שעות, ch2856 כתב:

יש סיבה שאתה פונה דווקא לצד התחרותי? אולי דווקא זה מוריד לך מהמוטיבציה? 

חשבתי על זה האמת. כשלא היתה תחרות באופק היו לי פחות סיבות לצאת להתאמן (בעיקר בחורף). אני מתחבר מאוד לאימונים מחזוריים, תקופת בסיס שלאחריה אימונים יותר אינטנסיביים ובהמשך אימונים מכווני האירוע. 

• מעניין 1

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...