Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לקבל ייעוץ - רכישת אחריות לטויוטה אוריס 2015 תמורת 750 שקל + מע"מ

motior
שימו לב! השרשור הזה בן 1178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לחברי הפורום,

קבעתי הבוקר טיפול 120,000 לטויוטה אוריס ההיברידית שלי שנת 2015.  אני מטפל במוסך מרכזי של טויוטה ואיש השרות הפתיע אותי בהצעה לרכוש אחריות לרכב לשנה או 15,000 ק"מ תמורת 750 שקל + מע"מ.
לדבריו מדובר באחריות זהה לאחריות היצרן לרכב חדש (לא ביקשתי את כל מה שמכוסה באחריות).
התשובה הראשונית שלי הייתה שלילית. נשמע כמו זריקת כסף.  אבל מצד שני, אם במהלך ה-15,000 ק"מ הקרובים תהיה תקלה גדולה של 10,000 שקל נניח, די אקלל את ההחלטה לא לרכוש את האחריות... ומצד שלישי מה הסיכוי שתקרה תקלה כזאת? ומה הסיכוי שאם היא תקרה המוסך יודיע לנו שדווקא התקלה הזאת לא מכוסה?

אשמח לשמוע דעות לכאן ולכאן.  תודה מראש

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. הרכב מטופל בזמן במוסך מרכזי ולא היו לו כל תקלות מאז שקניתי אותו. אני לא יכול לדעת בוודאות מה עבר עליו ביד הראשונה אבל לפי היסטוריית הטיפולים שקיבלתי ותוצאות הבדיקה שערכתי הוא היה תקין גם אז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות איומה,

שים לב שאם לא יהיה לך רצף אחריות, טויוטה לא יעשו לך אחריות בפעם הבאה, וגם אף אחד אם בכלל יתקרב לרכב הזה כיד שניה,

האחריות הזו לרכבים היברידיים הינה חובה, ובדיוק בגלל מה שהזכרתה למעלה, אם תתקלקל לך הסוללה או המערכת ההיברידית למשל עלות התיקון תהיה גבוהה מאוד ויכולה להגיע בקלות לסכום של 5 ספרות, אני אומר לך את זה מניסיון של שכן שהיה לי עם טויוטה פריוס, אמנם זה היה קרה ברכב בן כ10 ולא 6 כמוך, אך ברגע שהבעיות מתחילות ואין אחריות מדובר בבור עמוק ללא תחתית.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, wildlands2019 כתב:

טעות איומה,

שים לב שאם לא יהיה לך רצף אחריות, טויוטה לא יעשו לך אחריות בפעם הבאה, וגם אף אחד אם בכלל יתקרב לרכב הזה כיד שניה,

האחריות הזו לרכבים היברידיים הינה חובה, ובדיוק בגלל מה שהזכרתה למעלה, אם תתקלקל לך הסוללה או המערכת ההיברידית למשל עלות התיקון תהיה גבוהה מאוד ויכולה להגיע בקלות לסכום של 5 ספרות, אני אומר לך את זה מניסיון של שכן שהיה לי עם טויוטה פריוס, אמנם זה היה קרה ברכב בן כ10 ולא 6 כמוך, אך ברגע שהבעיות מתחילות ואין אחריות מדובר בבור עמוק ללא תחתית.

הכוונה לא לאחריות לסוללה ההיברידית שאותה אני כמובן עושה אלא לאחריות יצרן כוללת - מנוע, הילוכים וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר על אחריות על הסוללה רוץ ושלם את הביטוח.

אם מדובר על ביטוח על תקלות מכניות , חבל על הכסף.

• אהבתי 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, motior כתב:

הכוונה לא לאחריות לסוללה ההיברידית שאותה אני כמובן עושה אלא לאחריות יצרן כוללת - מנוע, הילוכים וכו'

אז במצב שתיארת הייתי אומר שזה מיותר לחלוטין.

התקלה הרצינית שיכולה להגיע בעתיד (כמובן תו"כ שמירה על הרכב ומכלוליו) היא בסוללה. סביר להניח שהמנוע והגיר בשימוש נכון ובטיפול נאות לא ישבקו חיים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לגמרי מתחבר להגיון השוללים. מדובר באוטו בן 6 עם 120K ק"מ. תקלה בינונית אחת, מכסה את עלות הביטוח עם עודף. אנשים משלמים בכיף אלפיה בשביל לקבל עוד שנת אחריות בסקודה או סיאט דנדשות שעם כל המוניטין הדפוק הסיכוי לתקלה בהן נמוך משמעותית מאשר בטויוטה הזו, נדמה לי שכאן מדובר בסוג של "מציאה".

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שהמחיר של השקט לעוד שנה ברכב בן 5-6 לא גבוה.
למשל, משאבת מים עלולה לנזול ( בלאי רגיל ברכבי טויוטה ) - מחיר ההחלפה במורשה 2400₪.
הרבה אנשים חושבים שבטויוטה שום דבר לא יכול להתקלקל, גם לא אחרי שנים. זה לא מובטח בכלל.
אגב, לא מעט מחליפים רכב לחדש אחרי 3-5 שנים כאשר נגמרת האחריות.
וזה הפסד כספי גדול מאוד ומיותר, אם ניתן תמורת 750₪ + מע"מ לקבל שנת אחריות מקיפה לרכב שיצא מאחריות היצרן.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יש לי 4 נגד ו-2 ביחד :-)

תודה לכל העונים, בסוף כמובן אאלץ להחליט לבד

אני מניח שכדאי לוודא מה בדיוק נכלל באחריות - למשל משאבת המים שהוזכרה כאן

עריכה אחרונה על ידי motior

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית לא הייתי עושה מעבר לביטוח סוללה. (חובה)  מעניין אם יציעו את זה לי בטיפול הקרוב. 

תקלות יכולות לקרות בכל רכב גם לטויוטה. השאלה אם זהו סכום שמצדיק לשלם עבור ביטוח לשנה, על רכב מטופל קבוע במוסך מורשה

ואילו סעיפים יש בו שיכולים לנער את היבואן מתקלה יקרה?  אבדוק את זה בקרוב. (למרות שקשה לי להאמין שאעשה ביטוח כזה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח או אחריות נוספת עושים לרוב גם בהתאם ליכולת הכלכלית שלך.

שווה לבדוק מה בדיוק כוללת האחריות, כי אני מאמין שהיא קצת פחות כוללת אולי מאחריות יצרן.

כמו כן, שם לב שהרבה מהטיפולים או תיקונים שיש לעשות ברכב בן כמה שנים נכנסים תחת הגדרה של בלאי ולא יהיו מכוסים תחת אף אחריות.

יכול להיות משתלם, במיוחד אם אתה חי עם חרדות :) 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, רועי5 כתב:

לא לגמרי מתחבר להגיון השוללים. מדובר באוטו בן 6 עם 120K ק"מ. תקלה בינונית אחת, מכסה את עלות הביטוח עם עודף. אנשים משלמים בכיף אלפיה בשביל לקבל עוד שנת אחריות בסקודה או סיאט דנדשות שעם כל המוניטין הדפוק הסיכוי לתקלה בהן נמוך משמעותית מאשר בטויוטה הזו, נדמה לי שכאן מדובר בסוג של "מציאה".

כמו שכתב רועי בציטוט מעלה.
אני תומך חד משמעית ברכישת האחריות הנוספת לרכב
לשנה או 15,000 ק"מ תמורת 750 שקל + מע"מ.

זאת מאחר ולדברי פותח השרשור מדובר באחריות זהה לאחריות היצרן לרכב חדש.
הסכום המוצע לרכישת הביטוח אינו גבוהה יחסית בכדי לקבל שקט נפשי
לתקופה של שנה ברכב המתיישן.

מידע אישי אצל יבואנים אחרים - תוספת ביטוח לשנה נוספת
מעבר ל- 3 שנים הראשונה עלותה גבוהה משמעותית מהמוצע ע"י טויוטה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...