Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורונה, סגר, ושוק המכוניות רותח כאילו כלום...(2021 שנת שיא עם יותר מ-300000 כלי רכב מתחילת השנה)

PriceDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קורונה או לא - הביקוש למכוניות בעקבות הקורונה עולה — ואיתו התיאבון של הגופים המלווים

שוק הרכב בישראל רותח ושובר בכל יום שיא — גם מבחינת מספר המסירות של כלי רכב חדשים וגם בתחום מכירת מכוניות יד שנייה. מהנתונים שפירסם באחרונה משרד התחבורה עולה כי המחצית הראשונה של 2021 היתה החזקה ביותר אי פעם בשוק עם מסירות של כמעט 184 אלף מכוניות חדשות — עלייה של 54% לעומת המחצית הראשונה ב–2020, שבמהלכה התפשטה מגפת הקורונה. מדובר גם בשיא חדש לעומת המחצית הראשונה של 2017, שבה נמסרו 168 אלף כלי רכב חדשים. 

לפי הערכות של גורמים הפעילים בתחום הרכב והפיננסים, מספר המכוניות המשומשות שנמכרו במחצית הראשונה של 2021 גבוה יותר ומסתכם ב–200–350 אלף כלי רכב.

כתבה מהיום https://www.themarker.com/markets/.premium-1.10015819

מצרף בקובץ למי שאינו יכול לקרוא באתר.

premium-1.pdf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ממה שהבנתי מקריאה זריזה, 
בסופו של יום אחוז גבוה ממשקי הבית רוכשים רכבים בכסף שאין להם בהלוואות,

שוק ההלוואות מאפשר הלוואה בריביות נמוכות מאוד (באופן יחסי), 
פה נגמר הסיפור, אנשים קונים.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שמשתלם לקנות דירה חדשה משתלם לקנות רכב חדש - זה הריבית.

כל עוד הריבית נמוכה, הזרימה תמשיך, גם בשוק הרכב וגם בשוק הנדלן.

צריך להבין משהו בסיסי, יותר "זול" לי לקחת הלוואה על רכב חדש עם מקדמה 0 ולשלם רק ירידת ערך מאשר לשים עכשיו נניח 80,000 שקל במקום.

חישוב די טריויאלי סך הכל

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכתבה מראה שאנשים קונים בכסף שאין להם בריבית ממש לא נמוכה - שים לב לגרף  ולריביות 

מי מממן את הרכב?

image.png.3436ffadd799a2c81c6e835533012763.png

אנשים קונים רכב יד שניה במימון ופריסה ל 5 שנים ! 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פרסת לחמש שנים 75K ושילמת סביב 4K ריבית, זו יכולה להיות עסקה לא רעה, כל עוד אתה לא מאלה שמחליפים רכב כל שלוש שנים על השניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין יותר משתלם לקנות רכב  בהלוואה שהריבית שלה גבוהה ב 1-2% לעומת הלוואה לרכב חדש ולחסוך ירידת ערך מטורפת וחתונה עם הגוף המשעבד..

לדעתי מה שקונה את הלקוחות זו הלוואת הבלוף(ן) שמוזילה משמעותית את ההחזר החודשי ומייקרת את סך הריבית אותה משלם הקונה. לראייה, רוב הפרסומות מציגות את גובה ההחזר החודשי הסקסי והמפתה ופחות את הרכב המימון שיכול להגיע עד 100 תשלומים או הלוואות בלון מטורפות אשר גורמות לסך החוב לעלות על ערך הרכב אחרי שנה שנתיים..

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בגלל זה אנשים דורשים היום מחירים גבוהים על יד 2? ברור לי שכל השוק רותח היום אבל אם הוא רותח על בסיס הלוואות, אז כנראה שזו עוד סיבה לכך שאנשים דורשים 10,000 מעל המחירון בקלות (לא מעט בסקודה וסיאט שאני די בטוח שהם מככבים בתחום המימון). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין למה דורשים מעל - אם זה כתוצאה מזמני אספקה ארוכים או שסתם עולים על גל הביקוש..

בעלי מאזדה עפים על עצמם במחירים ולא מוכנים להוריד עבור רכבים שנקנו באפס קילומטר.. וזה מניסיון אישי!

בכל מקרה, הטרפת הזו של רכישת מכוניות לשוק הפרטי תשפיע לרעה בעוד כמה שנים כשמועד המימון יתקרב לסיום.

• רעיון טוב! 1

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית, אם בעלי סיאט או מאזדה או סוסתיא עפים על עצמם, אז הם לא אמורים לקבל קונים, אבל אם מצליחים למכור במחיר שהם מבקשים, למה לא בעצם?

אני זוכר שהמחירים היו גבוהים עוד באמצע עידן הקורונה. אולי אנשים חשבו שבגלל שאין תחב"צ אנשים יהיו מוכנים לשלם הרבה על רכב יד 2.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדרוש 2000-3000 או 5000 מעל למחירון כשיש לך משהו טוב למכור, תמיד היתה אופציה,
אבל 10K מעל למחירון על רכבים סטנדרטיים? 
ומול איזה מחירון? 
לוי יצחק? יד2? מחירון המדינה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Super_T כתב:

לדרוש 2000-3000 או 5000 מעל למחירון כשיש לך משהו טוב למכור, תמיד היתה אופציה,
אבל 10K מעל למחירון על רכבים סטנדרטיים? 
ומול איזה מחירון? 
לוי יצחק? יד2? מחירון המדינה? 

בחיפושים שלי אחרי ג'יפון, אפשר להגיד די סטנדרטים - כמו קודיאק, סורנטו קארוק 3008 וCX5, כמעט על כולם המחירים מתחילים ב5000 מעל למחירון, גם כאלה שיש להם ליסינג בעברם, ו10,000 מעל למחירון היא בכלל לא מילה גסה בשוק היום, הזוי.
האבסורד הכי גדול שאפילו מגרשי הרכב הצטרפו למגמה, וגם הם דורשים מעל למחירון על חלק מהרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו אמר לי לפני שפרסמתי את ההונדה שלי למכירה,

מותר לך לדרוש כמה שתרצה, זה הרכב שלך עדיין - אם יש מי שישלם, מצויין, אין מי שישלם? תצטרך לחזור למציאות.

ההונדה שלי נמכרה בעשר דקות ב-1,000₪ מעל למחיר מחירון משוקלל של לוי יצחק.

לא מבין את הדרישות של 10k מעבר,

מעניין מהי ההצדקה למחיר כשמתקשרים לשאול את המוכרים..🤔

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שזה חלק מתרבות הכאן ועכשיו הישראלית. יש עיכובים באספקת רכב חדש והישראלי חייב את שלו כאן ועכשיו. אני מסתכל עכשיו על מחירי הקודיאק, אנשים מבקשים על דגמי 2020-2021 מחיר של חדש או בהפחתה של לא יותר מ-10,000 שקל. קצת מזכיר את שוק השכירות בתל אביב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...