Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורונה, סגר, ושוק המכוניות רותח כאילו כלום...(2021 שנת שיא עם יותר מ-300000 כלי רכב מתחילת השנה)

PriceDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 25.6.2021 בשעה 18:37, davemustaine87 כתב:

שוק היד 2 של הרכבים נהיה כמו שוק היד 2 של הסמארטפונים. כול אחד מבקש על פח זבל ממונע יוצא ליסינג, למעלה מהמחירון, אז לא פלא שכולם קונים חדש.

טעות נפוצה, עם סתירה פנימית בלוגיקה.

אם הביקוש למשומשות היה נמוך, או במגמת ירידה, לא הייתה למוכר הממוצה אפשרות לדרוש מחיר יותר גבוה.

המצב הוא הפוך ממה שאתה מתאר. יש ביקוש חזק מאוד למכוניות חדשות ובעיות הספקה אצל היצרנים ויבואנים, לכן הביקוש נשפך אל המשומשות וגורם לעליית המחירים שלהם.

מצב דומה יש גם בארה"ב, כאשר מחיר ממוצה של מכונית משומשת עלה השנה כמאט ב-30% בהשוואה לשנה שעברה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 50 דקות, EvGriga כתב:

אם הביקוש למשומשות היה נמוך, או במגמת ירידה, לא הייתה למוכר הממוצה אפשרות לדרוש מחיר יותר גבוה.

המצב הוא הפוך ממה שאתה מתאר. יש ביקוש חזק מאוד למכוניות חדשות ובעיות הספקה אצל היצרנים ויבואנים, לכן הביקוש נשפך אל המשומשות וגורם לעליית המחירים שלהם.

זה בהנחה והמוכר ה"ממוצה" אכן רוצה למכור את הרכב שלו. חסר אנשים שמפרסמים במחיר גבוה בלי מטרה אמיתית, אלא רק בגלל שהפרסום הוא בחינם? 

ברכבים שאני בדקתי ויש עליה מאוד רצינית במחירי המשומשות, אין בעיית מלאי אצל היבואן כרגע. 

לא יודע מה הסיבה האמיתית שיש נהירה פתאום לרכב חדש, שכן, הרכבים החדשים רק התייקרו לעומת שנים קודמות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא מצאתה מוכרים שמוכנים לרדת במחיר אז, כנראה, הביקוש בשוק עולה על הצע, או שלא חיפשת מספיק, וזה לא קשור לרצונות של המוכרים לפרסם ככה או אחרת.

המוכר תמיד מעוניין למכור במחיר הכי גבוה והקונה תמיד מעוניין לקנות במחיר השואף לאפס. 

מי שמחפש מכונית משומשת, לרוב עקב מגבלת התקציב אמתית, ולא מוצא במחיר המתאים לו, אז במקום להתפשר בשנתון, לדוגמה, הוא הולך וקונה חדש - זה מצב אבסורדי.

האפשרות היחידה היא שאותו קונה תמיד רצה חדש והייתה לו האפשרות לקנות חדש, אבל היה מתקמצן וניסה לחסוך בכל זאת.

מצב שוק יד שנייה לא קובע את מצב השוק של החדש, להפך.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.5.2021 בשעה 15:05, Avatar Schnitzel כתב:

חובות צרכניים הופכים אנשים להרבה יותר פגיעים למשברים כלכליים.

החובות האלה בארץ הרבה יותר נמוכים ממדינות מפותחות אחרות.

רכב זה לא מוצר השקעה, זה מוצר צריכה, כמו טלוויזיה או מערכת ישיבה בסלון. יש כאלה שיכולים להוציא יותר ויש אחרים שיכולים להוציא פחות.

אתה לא בוכה על זה שטלוויזיה החדשה 65 אינץ' שקנית, אולי ב-20 אלף שקל, שווה פחות מחצי מיד אחרי שהוצאת אותה מהחנות.

אם קנית מוצר צריכה מסוים, סימן שאתה מעדיף את המוצר הזה מפני מוצרים אחרים, כולל מוצרי השקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, EvGriga כתב:

אם לא מצאתה מוכרים שמוכנים לרדת במחיר אז, כנראה, הביקוש בשוק עולה על הצע, או שלא חיפשת מספיק, וזה לא קשור לרצונות של המוכרים לפרסם ככה או אחרת.

או שאולי הביקוש נשאר כמו שהוא אבל ההיצא קטן. ובטח שזה קשור, אני מכיר אנשים שפירסמו ב-10 מעל המחירון, סתם כי אפשר ולא באמת לחוצים למכור את הרכב. 

ציטוט

מי שמחפש מכונית משומשת, לרוב עקב מגבלת התקציב אמתית, ולא מוצא במחיר המתאים לו, אז במקום להתפשר בשנתון, לדוגמה, הוא הולך וקונה חדש - זה מצב אבסורדי.

אבסורדי למי? לך? 

עם תנאי הלוואה כול כך זולים כמו שיש עכשיו, אני בכלל מתפלא שאנשים קונים רכב ביד 2. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, davemustaine87 כתב:

אבסורדי למי? לך? 

עם תנאי הלוואה כול כך זולים כמו שיש עכשיו, אני בכלל מתפלא שאנשים קונים רכב ביד 2. 

כמובן. כל מה שאני כותב זאת דעתי האישית בלבד.

גם אם הלוואה תהיה ללא בריבית, עדיין צריך להחזיר אותה, זאת לא מתנה.

מכונית משומשת בת 3 ששווה חצי מאותה מכונית חדשה יכולה לספק אותו שרות כחדשה אבל בחצי מחיר.

אז למה אתה מתפלא שיש אנשים המעדיפים אותו שרות, מבחינתם, בחצי מחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, davemustaine87 כתב:

או שאולי הביקוש נשאר כמו שהוא אבל ההיצא קטן. ובטח שזה קשור, אני מכיר אנשים שפירסמו ב-10 מעל המחירון, סתם כי אפשר ולא באמת לחוצים למכור את הרכב. 

אבסורדי למי? לך? 

הלוואה, גם ללא ריבית, זה עדיין כסף שצריך להחזיר.

לא כל אחד מסיים את החודש בפלוס...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין. שזה לא חצי מחיר. 

בכמה דגמים שאני התעניינתי בהם, אנשים בקביעות רצו על רכב בן 3 עם נתונים סבירים ואפילו גובהים מהממוצע, סדר גודל של 75 אחוז ממחיר חדש. 

וכן, הלוואה גם צריך להחזיר אבל כשיש לך מגוון של הלוואות בלון, אז לא פלא שכולם רצים על רכב חדש. 

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה, יש יותר אנשים המוכנים לקבל אותו שרות, מבחינתם, גם ב-75% מהמחיר.

זה היה המצב הרגיל לפני שהתחילה תופעת הליזינג התפעולי, שהגדילה מאוד את ההיצע של מכוניות בנות 3-4 שנים בשוק יד השניה. 

הליזינג עכשיו במגמת הירידה, זה יכול להסביר חלקית את עליית המחירים בשוק יד השנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, EvGriga כתב:

אתה לא בוכה על זה שטלוויזיה החדשה 65 אינץ' שקנית, אולי ב-20 אלף שקל, שווה פחות מחצי מיד אחרי שהוצאת אותה מהחנות.

אם קנית מוצר צריכה מסוים, סימן שאתה מעדיף את המוצר הזה מפני מוצרים אחרים, כולל מוצרי השקעה.

ניסית פעם לקנות מוצר אלקטרוני כזה ביד 2? 

יש מעט מאוד שמבינים ובאמת רוצים למכור, שהטלוויזיה שהם קנו  ב-20 אלף, שווה אחרי שנתיים כחדשה 10 אלף, וכמשומשת -6 אלף. 

הרוב המוחלט לא מקבלים את זה, וחושבים שאם הם קנו ב-20 אלף, אז הם צריכים למכור ב-15 אלף. ומבחינתם שיתפוצץ העולם, אין סיכוי שהם ימכרו אותה ב-6 אלף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

נטו נוספו  למצבה כ-115000 כלי רכב.

ואם אני מוריד את כל כלי הרכב שעדיין במצבה אבל אין להם טסטיותר משלושה חודשים והם בני יותר מ-10 שנים, מקבלים  תוספת נטו של פחות מ-30000 כלי רכב.

עריכה אחרונה על ידי PriceDevil
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...