Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

SUV יד שניה בתקציב של עד 110K - מה מומלץ?

masterlfs
שימו לב! השרשור הזה בן 1173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש לעשות טרייד אין על הרכב הנוכחי שלי(הונדה ג'אז 2017), בגדול מה שחשוב לי:

תא מטען(מינימום 420-430 ליטר), אמינות, צריכת דלק, מחיר(עד 110K, כך שבעצם בנוסף לרכב שלי אצטרך להוסיף 50K+-)

לכל רכב כמובן יש את היתרונות והחסרונות שלו, אבל בכמות ההיצע של היום מאוד קשה להחליט, אלה הרכבים שחקרתי עליהם:

1. הונדה HRV - ההליכה הטבעית לשם, בינתיים נראה הכי שילוב מנצח, תא המטען קצת גבולי אבל סופר פקרטי כמו כל הונדה, המחיר קצת יקר ביחס לשאר
  2. סיאט אטקה - נראה מדהים מכל הנתונים, קראתי כאן בפורום על עלויות תחזוקה מאוד יקרות ובעיות עם הגיר
  3. פיג'ו 3008 - גם נראה מדהים אבל קראתי על בעיות(כמו בכל צרפתי?)
  4. מיצובישי אאוטלנדר - קצת מרגיש מגושם, מחיר קצת יקר מצריך לרדת שנתון
  5. קיה ספורטאז' - נראה כמו חבילה די מנצחת, הבעיה זה צריכת הדלק המאוד גבוהה

מה אתם חושבים? האם יש רכב שאולי פספסתי? אולי חלק מהמידע שלי מוטעה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, masterlfs כתב:

פיג'ו 3008 - גם נראה מדהים אבל קראתי על בעיות(כמו בכל צרפתי?)

מה אתם חושבים? האם יש רכב שאולי פספסתי? אולי חלק מהמידע שלי מוטעה? 

לגבי הרכב פיג'ו 3008 בתצורה הנמכת בארצנו החל משנת 2017,
המידע שלך מוטעה.

עריכה אחרונה על ידי eyalkar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי גם ניסאן X-TRAIL

תמיד שמח לעזור וליעץ לגבי רכישת רכב - במיוחד רכבים שנותנים תמורה טובה לכסף(אפשר גם בפרטי).
בעבר: פג'ו 205, דיהטסו אפלאוז, פיאט מולטיפלה(זוכת תחרות הרכב הכי מכוער בעולם), רנו לוגאן, ניסאן מיקרה
היום: טויוטה סיינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, masterlfs כתב:
  • סיאט אטקה - נראה מדהים מכל הנתונים, קראתי כאן בפורום על עלויות תחזוקה מאוד יקרות ובעיות עם הגיר
  • פיג'ו 3008 - גם נראה מדהים אבל קראתי על בעיות(כמו בכל צרפתי?)

לגביי הסיאט - בנתיים ממה שאני חווה עם רכב אחר, עלויות התחזוקה לא כאלו יקרות כמו שעושים מהן. גם בלי הנחות שקיבלתי במורשה, מחירים מאוד דומים למה שבמשפחה שילמו במוסך מורשה על פיקנטו, אני הייתי משלם על ארונה (רכב מקטגוריה מעל).

לגביי הגיר - בשנתונים האלו אמור להיות יותר טוב. תלוי גם באופי הנסיעות שלך.

אם רוב הנסיעות מחוץ לעיר ועם מעט פקקים, הגיר ממש לא נורא כמו שעושים ממנו.

אם מדובר על נסועה עירונית או פקוקה בעיר, עדיף גיר פלנטרי או רציף.

לגביי ה-3008 - תתעלם. בעיקר סטיגמות. אנשים תקועים בשנות ה-90.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, אז אם נניח פיג'ו 3008 הוא רכב סבבה(בכל הגרסאות? משנת 2017 כולל או לא כולל?) איזה בכל זאת מתוך הרשימה(או לא, כמו למשל הניסאן X-TRAIL כמו שהציעו כאן) לדעתכם הכי מומלץ בדגש על אמינות וצריכת דלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3008 רכב מעולה,לא פחות אמין מהניסאן,מבחינת שמירת ערך וביקושים,הם חזקים יותר משך הניסאן,תבדוק.

ואם חשובה לך צריכת דלק,הדיזל קלאסי בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

החלטתי נכון לכרגע להעלות קצת את התקציב לאיזור ה130K כדי למצוא רכב יותר מתאים,

קראתי המון על הצרפתים עם הבעיות וכל הריקולים בזמן האחרון אז די ירדתי מהרעיון, אמינות מבחינתי היא הדבר הכי חשוב,

בגלל זה גם קיה ספורטאז' עם גיר רובוטי יורד, וגם כל הגרמנים עם הגירי DSG בעייתיים לי כי יש המון נסיעה בפקקים במרכז.

נכון לכרגע אני די ממוקד על 2 רכבים:

1) קיה סלטוס EX 2021 - עולה סביבות ה140K אולי אקבל קצת הנחה

2) מיצובישי אאוטלנדר 2019 - עולה סביבות ה130K תלוי ברמת הגימור

קצת מתקשה למצוא מידע על הקיה סלטוס כי הוא די חדש, האם יש כאן מישהו שקנה או מכיר מישהו שקנה שיכול להגיד מה דעתו על הרכב?

כמובן שאני ינסה לתאם נסיעת מבחן בזמן הקרוב ולנסות אותו.

מבחינת אמינות הבנתי שמדובר במנוע חדש ולא ה2 ליטר של הספורטאז' מישהו שמע על איזשהן בעיות איתו?(אני יודע שה2 ליטר הישן היה מאוד אמין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשובה לך צריכת דלק ואתה מתמקד ברכב כמו הסלטוס? היא לא חזקה בנושא של צריכת דלק.

גם האבזור הבטיחותי לוקה בחסר ביחס לחלק מהמתחרות במחירים האלו.

קצת מצחיק אותי שאתה אומר שקראת על הצרפתים עם הבעיות וכל הריקולים, אבל לא מפריע לך לקנות רכב יפני כאשר לחלק מהרכבים היפניים יש כמות ריקולים שלא מביישת את כל הרכבים הצרפתיים ביחד.

גם לקוריאנים לא חסרים ריקולים ולא חסרות בעיות.

עריכה אחרונה על ידי dorsht
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, masterlfs כתב:

החלטתי נכון לכרגע להעלות קצת את התקציב לאיזור ה130K כדי למצוא רכב יותר מתאים,

קראתי המון על הצרפתים עם הבעיות וכל הריקולים בזמן האחרון אז די ירדתי מהרעיון, אמינות מבחינתי היא הדבר הכי חשוב,

בגלל זה גם קיה ספורטאז' עם גיר רובוטי יורד, וגם כל הגרמנים עם הגירי DSG בעייתיים לי כי יש המון נסיעה בפקקים במרכז.

נכון לכרגע אני די ממוקד על 2 רכבים:

1) קיה סלטוס EX 2021 - עולה סביבות ה140K אולי אקבל קצת הנחה

2) מיצובישי אאוטלנדר 2019 - עולה סביבות ה130K תלוי ברמת הגימור

קצת מתקשה למצוא מידע על הקיה סלטוס כי הוא די חדש, האם יש כאן מישהו שקנה או מכיר מישהו שקנה שיכול להגיד מה דעתו על הרכב?

כמובן שאני ינסה לתאם נסיעת מבחן בזמן הקרוב ולנסות אותו.

מבחינת אמינות הבנתי שמדובר במנוע חדש ולא ה2 ליטר של הספורטאז' מישהו שמע על איזשהן בעיות איתו?(אני יודע שה2 ליטר הישן היה מאוד אמין)

חייב לדעת מאיפה המידע הזה.. המון ריקולים, המון בעיות? 

תשמע, לדעתי אתה פוסל רכב שהוא בקנה מידה אחד מעל הסלטוס ובוודאי האאוטלנדר, עם 0 מידע מבוסס, וכשאנשים פה מייעצים לך (שבשביל זה פתחת כאן שרשור) שזה לא נכון אתה בכל זאת פוסל את הרכב בגלל המצאות כאלו.

עכשיו, ברור שזכותך לא לאהוב ולאמר שאתה רוצה רכב יפני / קוריאני לא משנה מה, רק תאמר את זה מההתחלה שידעו לכוון אותך לשם. ובאופן כללי, ריקול זו לא בהכרח תקלה, אלא בדיקה של היצרן לחשד לתקלה, והיה במנוע מסוים של פיג'ו, שלא נמצא בדגמים האלו של ה3008

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, iSystem כתב:

חייב לדעת מאיפה המידע הזה.. המון ריקולים, המון בעיות? 

תשמע, לדעתי אתה פוסל רכב שהוא בקנה מידה אחד מעל הסלטוס ובוודאי האאוטלנדר, עם 0 מידע מבוסס, וכשאנשים פה מייעצים לך (שבשביל זה פתחת כאן שרשור) שזה לא נכון אתה בכל זאת פוסל את הרכב בגלל המצאות כאלו.

עכשיו, ברור שזכותך לא לאהוב ולאמר שאתה רוצה רכב יפני / קוריאני לא משנה מה, רק תאמר את זה מההתחלה שידעו לכוון אותך לשם. ובאופן כללי, ריקול זו לא בהכרח תקלה, אלא בדיקה של היצרן לחשד לתקלה, והיה במנוע מסוים של פיג'ו, שלא נמצא בדגמים האלו של ה3008

קודם כל חשוב לציין שאני מאוד מעריך את הפורום ולא סתם פותח את הנושא, אני מאוד מכבד את האנשים פה והדעות שלהם ומאוד מעניין אותי מה אנשים אחרים חושבים/התנסו.

לי אישית יש כרגע הונדה והיה לי קיה בעבר ויש לי ניסיון מאוד מאוד טוב עם המכוניות, עם 0 תקלות(ברוך ה') במשך שנים,

גם חברים ומשפחה עם רכבים יפניים/קוריאניים לא שמעתי תלונות מעולם.

לאומת זאת חבר שהיה לו פיג'ו 208 הצטער כל יום על הרכב, אבא שלי קנה סיטאורן ברלינגו(אני יודע שאומרים שזה רכב מאוד אמין) וכבר נתקל בבעיות עם ריקול ומוסכים לא סימפטיים, וגם הלכה לו כבר משאבת מים טרמוסטט, 2 מצברים(!) ועוד דברים שאני לא זוכר.

ובנוסף אני מכיר מישהו שמכיר מישהו בעלים של 3008 שנשמע שגם לו היו כמה ביקורים במוסך(לא טיפולים שוטפים).

בסופו של דבר האמינות היא הדבר ההכי חשוב לי, בין היתר בגלל שלרוב אשתי נוסעת באוטו, ומספיק ביקור אחד במוסך כדי למחוק חסכון בדלק של שנה שלמה,

מבחינת הקיה סלטוס בסרטונים שראיתי אמרו שהיא אוכל בערך 11-12 קילומטר לליטר, הפיג'ו דיז'ל יגיע ל16 ק"מ לליטר, אמנם זה חסכון אבל לא משהו שהוא דיל ברייקר.

חייב לציין שאחרי שקראתי כאן הרבה שרשורים מרגיש שישר התשובה של כולם זה פיג'ו 3008, קצת מוזר, כאילו מישהו משלם לאנשים פה שיגיבו את השם של הרכב בכל הזדמנות.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, ronrcz כתב:

ולא עלה בדעתך שההמלצות על ה3008 בגלל שהוא רכב מוצלח ,מאד מוצלח?...

בהחלט יכול להיות אני לא פוסל חלילה, אני פשוט מאוד מתקשה להשתכנע בעיקר כי מישהו אמר לי שיצא לו לבקר במוסך, 

מצד שני אני מכיר מישהו שהיה לו את הרכב(אמנם נסע רק 30K) ולא היו לו שום תקלות.

אני שמעתי וקראתי ביקורות מדהימות על הגיר(ה8 הילוכים) אבל המנועים(בעיקר ה1.2) לא לגמרי ברור לי מה העניין שם, האם הבעיות הם רק בשנים מסוימות או אולי בשימוש מסוים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, masterlfs כתב:

קודם כל חשוב לציין שאני מאוד מעריך את הפורום ולא סתם פותח את הנושא, אני מאוד מכבד את האנשים פה והדעות שלהם ומאוד מעניין אותי מה אנשים אחרים חושבים/התנסו.

לי אישית יש כרגע הונדה והיה לי קיה בעבר ויש לי ניסיון מאוד מאוד טוב עם המכוניות, עם 0 תקלות(ברוך ה') במשך שנים,

גם חברים ומשפחה עם רכבים יפניים/קוריאניים לא שמעתי תלונות מעולם.

לאומת זאת חבר שהיה לו פיג'ו 208 הצטער כל יום על הרכב, אבא שלי קנה סיטאורן ברלינגו(אני יודע שאומרים שזה רכב מאוד אמין) וכבר נתקל בבעיות עם ריקול ומוסכים לא סימפטיים, וגם הלכה לו כבר משאבת מים טרמוסטט, 2 מצברים(!) ועוד דברים שאני לא זוכר.

ובנוסף אני מכיר מישהו שמכיר מישהו בעלים של 3008 שנשמע שגם לו היו כמה ביקורים במוסך(לא טיפולים שוטפים).

בסופו של דבר האמינות היא הדבר ההכי חשוב לי, בין היתר בגלל שלרוב אשתי נוסעת באוטו, ומספיק ביקור אחד במוסך כדי למחוק חסכון בדלק של שנה שלמה,

מבחינת הקיה סלטוס בסרטונים שראיתי אמרו שהיא אוכל בערך 11-12 קילומטר לליטר, הפיג'ו דיז'ל יגיע ל16 ק"מ לליטר, אמנם זה חסכון אבל לא משהו שהוא דיל ברייקר.

חייב לציין שאחרי שקראתי כאן הרבה שרשורים מרגיש שישר התשובה של כולם זה פיג'ו 3008, קצת מוזר, כאילו מישהו משלם לאנשים פה שיגיבו את השם של הרכב בכל הזדמנות.

הניסיון לא רלוונטי בהכרח ומוטב להתעמק בדגם ספציפי ולא ביצרן.

משום מה יש להרבה אנשים בארץ להגיד "היה לי דגם X אמין של יצרן Y", אחלה, אני שמח בשבילך, אבל זה לא אומר שדגם X' של יצרן Y יהיה טוב. יכול להיות שזה דגם גרוע.

לדעתי עם פג'ו 3008 אפשר לעשות יותר מ-1:16 בגרסת הדיזל. הסלטוס לדעתי תעשה 1:11-1:12 ביום טוב.

וה-3008 זוכה לתשבוחות ובצדק.

לא סתם היא גם נהנית משם טוב גם מחוץ לפורום.

לפני 56 דקות, masterlfs כתב:

אני שמעתי וקראתי ביקורות מדהימות על הגיר(ה8 הילוכים) אבל המנועים(בעיקר ה1.2) לא לגמרי ברור לי מה העניין שם, האם הבעיות הם רק בשנים מסוימות או אולי בשימוש מסוים?

אם אתה מוטרד מהמנוע הזה, אז קח 1.6 טורבו או 1.5 טורבו דיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש,

הסר דאגה מלבך, ה3008 מאוד מוצלח, אמין, וסחיר,

כבונוס הוא גם מהנה ואיכותי מאד,

לא חושב שיש לסלטוס האמריקאי מה לחפש בכלל כאן, ה3008 ליגה מעל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...