Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה סך הכל ביקשתי? קפה חם.

gsi16v
שימו לב! השרשור הזה בן 1179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, gsi16v כתב:

העניין שלפחות בתנאי בית אני לא מוכן להתפשר על קפה שהו לא בכוס קפה זכוכית שקופה.
אז ספל חרסינה/מתכת לא בא בחשבון.

המאבק שלך בקפה קר לא יגמר כל עוד תמשיך לשתות אותו כמו ערס נתנייתי.

יש לך גישה לאוף טופיק, מעוז האינטליגנציה ואנינות הטעם של האינטרנט הישראלי. במקום ללכת עם הראש בקיר, למה שלא תבקש המלצות לקפה איכותי שאפשר לשתות מספל לבן עם זרת זקורה, ותתן לחברים פה לעשות ממך בן אדם?

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם לא חשוב לך במיוחד באיזה תדר רעש השאיבה אז השיטה הזו מוגיחה את עצמה לפחות אצלי כבר יותר מ 30 שנה.

כאן התחלתי לחשוד:)
גדלתי בבית שזה לא היה מקובל. בכלל. אפילו לא קצת. אכילה או שתיה. אפילו מסטיק היינו לועסים בפה סגור.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תרמוס וכוס שוטים קטנה כזו. אתה רוצה שלוק קפה? מעביר מהתרמוס לכוס שותה בלגימה אחת.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(בתנאי בית) כמו שלא שותים יין בכוס של אספרסו ובירה בספל אז גם לכוס קפה שחור יש את החוקים שלה.
רק כוס זכוכית.

בכל אופן, יש תפנית בעלילה.
בכוס עם תחתית שטוחה זה אכן שומר על חום ראוי, אפילו ניסיתי עם 'קפה הפוך' שהמכונה מוציאה לי ב 65 מעלות, הוא נשאר חם לזמן רב לדעתי מעל 50 מעלות150877cb14b3f8ce9393966c0e8d73bf.jpg

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוזכר תרמוס עם פנימית מזכוכית (מה שקרוי במעבדה "דיואר"). יש לי אתם ניסיון מר, הזכוכית הזו דקה ושבירה, ולא עומדת בטלטולי הדרך. במהלך השנים נשבר מלי אי אילו תרמוסים כאלה. בסופו של דבר עברתי לבקבוק "קונטיגו" שאולי שומר על החום טיפה פחות טוה, מצד שני יש לי כל היום קפה בלי שברי זכוכית.

ראיתי פעם איזו השוואה שבה היו כלים דומים שהיו עדיפים מבחינת שמירת החום, אבל ליום עבודה של 8 שעות הבקבוק הקיים מספק בהחלט (לא רק אותי אלא גם את אשתי והבנים, שמצויידים בהם).

• מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל גם בין איכות התרמוסים

זכור לי לטובה תרמוס שקנו לי מתנה לגיוס

חברת "תרמוס" מנירוסטה (בשביל שיהיה חסין שבר )

בפועל, גם אחרי 24 שעות הוא היה מצליח לשמור על המים מספיק חמים לתה (בעיקר היה קשור כמה פעמים פותחים אותו)

לקפה שחור לעומת זאת, עם כל האיכות, הוא לא היה מצליח להחזיק את המים מספיק רותחים אחרי 4-5 שעות (גם בהחלט יפה)

לימים, שהקטנה נולדה

חיפשתי לקנות דגם זהה בשביל שלא אצטרך לחכות למים רותחים ב3 לפנות בוקר תוך כדי צרחות שלה

אבל הוא כבר לא היה בעיצוב המקורי

אלא עיצוב קצת שונה

שלדעתי שמר על החום פחות טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמפ' שמצויינת על המשטחי חימום האלה לא אומרת כלום. זה בסך הכל כיוונון של תרמוסטט  והטמפ' המרבית שמשטח החימום הזה יכול להגיע אליה.

חום שמופק מחשמל הוא קצר שמייצר חום באופן קבוע. אם לא יהיה תרמוסטט, הוא פשוט ימשיך להתחמם פחות או יותר לנצח (אני מניח עד שהוא ישנה מצב צבירה או משהו כזה).

השאלה היא מה פוטנציאל השוואת הטמפרטורה שלו מול הכוס, או במילים אחרות, כמה חום הדבר הזה מסוגל "לדחוף" לתוך הכוס, שבתורה תדחוף את החום הזה לקפה (כשבמקביל היא והקפה מאבדים חום לאוויר). 

הפוטנציאל הזה נמדד בהספק (וואט), ואני בטוח שאפשר לבנות נוסחה שתגיד לך איזה הספק צריך כדי להביא כוס מחומר X1 בעובי X2 עם Y מ"ל קפה ל-Z מעלות בהינתן A שטח מגע. אני לא יודע כמה זה יוצא כי אני לא יודע אפילו חשבון של כיתה ג', אבל יש לי תחושה שזה יהיה קצת יותר מאשר המה שזה לא יהיה הזה נותן. 

בכלל, חימום דרך כוס נשמע כמו רעיון עקום במיוחד - הרי מייצרים כוסות במיוחד מחומרים שלא מוליכים חום, כדי שהקפה לא יתקרר דרכה. אז לחמם דרך אותה כוס יהיה משימה קשה באותה מידה. מה שצריך זה להשתמש בכוס שעשויה מחומר מוליך, ואז הקפה יתקרר יותר מהר... אתה צריך כוס עם תחתית מנירוסטה (לא כפולה) ודפנות זכוכית. רעיון לא רע האמת...

אבל אם אנחנו רציניים שניה, אני חושב שיהיה לך הרבה יותר קל ופשוט (כן כן, אני מבין, כוס זכוכית וזה, אבל אי אפשר) למצוא כוס עם גוף חימום מובנה (גלוי או מוסתר) שתאפשר לך לנצל את כוחו של ה-USB טוב יותר כדי לחמם ישירות את הקפה או אחת שלא מסתמכת על USB ומתחברת לשקע חשמל, שנותן פוטנציאל הספק (אבל לא בהכרח) גבוה יותר.

סקרנת אותי אז הלכתי לחפש קצת.

מיד על ההתחלה אפשר לראות שהשיט הזה לא עובד. כאן הם אפילו לא טרחו לשים כוס עם נוזל חם ופשוט זייפו. והם אפילו לא טרחו לזייף אדים ופשוט שמו עשן. לא רק זה, הם שמו את אותו עשן בכמה תמונות.

יש תרמוס עם מסך שמאפשר לך לקבוע באיזו טמפרטורה הוא ייכשל בלשמור על הקפה שלך.

או אם אתה רוצה כוס עם סוג-של גוף חימום מובנה ש"מתחברת" למשטח שיכול בזמנו החופשי גם לתפקד כמטען אלחוטי. אפשר לראות, אגב, שההספק של המשטח הזה הוא 10W חסרי תועלת לחלוטין, אבל הקריאייטיב בתיאור המוצר, עם משפטים אלמותיים כמו Time is long, accompanied by my warmth. מן המשובחים.

יש כזה משטח, שמתחבר ישירות לחשמל, אבל לא מצוין מה ההספק, אז זה די חסר משמעות. במשטח הזה, שנראה בדיוק אותו דבר, כן מופיע ההספק. אותם 15W כמו של ה-USBים.... למה?!

מפה לשם, מצאתי את זה, שנראה כמו הפתרון הכי יעיל והגיוני למצב שלך.

אם בכל זאת תוותר על זה ותחליט ללכת על תרמוס, מצאתי את זה שיכול להתאים בדיוק.

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פבל, התרמוס שבקישור האחרון נראה כמו מכתזית. לא יכולת למצוא משהו יותר עדין?

וברצינות, אני משתמש בדבר כזה, כמובן בצבע פחות מזעזע.  אני חושב שכאשר החנויות יפתחו לאחר הסגר יהיה אפשר למצוא משהו דומה במחיר יותר זול, או לחפש באמאזון ואחיו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשטח חימום הזה לא אמור לחמם כוס מ 20 מעלות ל 60 אלא לשמור על מעל 50 מעלות משהו שהונח עליו בטמפרטורה גבוהה יותר.

היום, בכוס קפה השניה שלי זה אכן שמר חצי כוס קפה חמה מאוד לזמן של שעה!
המשטח עצמו ממש חם שמסירים ממנו את הכוס, די דומה בתחושת החום לחום שיש על משטח אינדוקציה כאשר מסירים ממנו סיר, לשניה לא מקבלים כוויה אבל בהחלט אי אפשר להשאיר עליו את היד מעבר לכך
אז זה עושה את העבודה עם כוס בעלת תחתית שטוחה.
המשטח הלבן לעומת זאת לא ממש עומד במשימה, אבל במגע אפשר חופשי להשאיר עליו את היד כי הוא לא ממש מתחמם לדעתי מעל 50 מעלות

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, פבל כתב:

אם בכל זאת תוותר על זה ותחליט ללכת על תרמוס, מצאתי את זה שיכול להתאים בדיוק.

בואנה זה שווה. חבל שאין לי שימוש לתרמוסים בכלל.

בטח שלא בזמן קורונה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פבל, התרמוס שבקישור האחרון נראה כמו מכתזית. לא יכולת למצוא משהו יותר עדין?

וברצינות, אני משתמש בדבר כזה, כמובן בצבע פחות מזעזע.  אני חושב שכאשר החנויות יפתחו לאחר הסגר יהיה אפשר למצוא משהו דומה במחיר יותר זול, או לחפש באמאזון ואחיו.
יש לי את זה וכבר היו עליו פה כמה דיונים.
מוצר מאכזב מאוד

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.1.2021 בשעה 20:46, sorvall כתב:

כוסות עם דופן כפולה הן מתכון לכוויה בלשון. היו לי כאלה לקפה שחור בפקל קפה. בגלל הדופן המבודדת אתה לא יודע עם הקפה לוהט או ניתן לשתיה. אחרי הכוויה הראשונה נתרמו לחבר שהתעקש שזה מה שהוא רוצה. עברתי לספלים מתקפלים

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

יותר גרוע שאף פעם אין לזה באמת טעם של קפה

תמיד זה מרגיש שיש שם איזה חומר שנמס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי, בגלל זה רק תרמוס עם זכוכית בפנים, מעולה, ושומר על חום.

הכי כיף לקחת אותו לבקרים קפואים בים לדייג ואין שום טעם לוואי של פלסטיק.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקבוקי המתכת אין טעמי לוואי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...