Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי איזה דירה לבחור

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 1187 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

תקן אותי אם טעיתי, אבל נדמה לי שאתה לא בדיוק התושב הממוצע.

בגלל זה אני מסתכל על דירות גדולות ולא על 60 מטר. פה ברגע שיש צורך בדירה גדולה רבים עוברים לבתים פרטיים, אבל אז זה יציאה ממרכז העיר... 

בכלל הבתים הפרטיים פה יותר זולים מהדירות בצורה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד יתרון שאני רואה בדירת 5 החדרים הוא שיש לפחות חלון אחד (בסלון) שפונה לדרום. אני מניח שזה חשוב. חוץ מזה - איזו קומה וה עם הנוף?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, sperial כתב:

אוי הסקרנת. האם כל הפינישים הם באחריותך, או שהקבלן מבצע אותם לפי ההוראות שלך ובמימון שלך?

זה נקרא פה ״סטנדרט קבלן״. ויש דברים שמגיעים. הקירות הפנימיים נבנים על ידי הקבלן עם טיח, או לפי התוכנית או לפי מה שאתה מספק. אבל שפכטל וצביעה עליך. הרצפה שמקבלים זה בטון, ועל זה מרצפים לבד. דלת כניסה מקבלים, אבל דלתות פנים אתה קונה ומתקין לבד. שקעים ובטריות לחימום מקבלים, אבל כל מה שנוגע למים מכינים נקודות בקיר ומשם זה עליך. לא מקבלים שום דבר שקשור לסנטיציה או מטבח, הכל עליך. וכ״ו וכ״ו. ממה שהבנתי מחברים שעשו את זה, מוסיפים בין 500 ל-1000 ש״ח לכל מטר של דירה כדי לסיים אותה (כולל מכשירי חשמל למטבח, מכונת כביסה, אמבטיות, שירותים וכ״ו)

לפני 15 דקות, sperial כתב:

עוד יתרון שאני רואה בדירת 5 החדרים הוא שיש לפחות חלון אחד (בסלון) שפונה לדרום. אני מניח שזה חשוב. חוץ מזה - איזו קומה וה עם הנוף?

קומה שלישית (או שנייה על עמודים מה שנקרא). נוף, לבניין שנמצא לא רחוק ממנו ומשם לפארק ספורט. לא משהו, אבל גם לא סוף העולם.

לגבי החלון, לא ממש קריטי. בחורף גם ככה אין שמש כמה חודשים. ובקיץ, יכול להיות חם מידי משמש ישירה לדירה. אבל הבידודים פה בדירות מעולים, ככה שגם במינוס 20 שהיה פה לפני כמה ימים אתה מסתובב בדירה בטי שירט ושורט. במקסימום. סחבנו איתנו שמיכת פוך מישראל, לא יצא לנו להשתמש בה אף פעם. אולי אם תיהיה תקלה בחימום האיזורי או משהו כזה...

עריכה אחרונה על ידי garicho
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעה שלי:
קח את 2 התוכניות, תעתיק את הקירות התומכים לfloorplanner.com, ותתחיל לתכנן את הדירה (אפשר להיעזר בקטלוג של איקאה למשל בשביל גדלים של רהיטים), קח בחשבון שאמנם חשמל ומים אפשר להריץ לאן שרוצים, ביוב וניקוז זה כבר סיפור אחר, כי חייבים לשמור על שיפוע מינ'. אז מקם את האמבטיה\מקלחת\כיורים(פחות קריטי כי יש יותר גובה לעבוד איתו) קרוב יחסית לאיפה שהם נמצאים עכשיו.
גם את החלונות אי אפשר להזיז - אז גם את זה לקחת בחשבון.

אם תצליח לתכנן משהו שהיית רוצה לגור בו - אפשר להתקדם לאדריכל ותכנון אמיתי.
אם לא תצליח לשרטט משהו בסיסי שאתה מרוצה ממנו, כנראה שזה לא בשבילך.

floorplanner אתר ממש נוח לדברים כאלה, כולל הדמיות 3D ומאגר פרטי ריהוט גדול ונוח, עקומת הלמידה גם היא מאד נוחה(לפחות לי לקח משהו כמו רבע שעה להבין מה הולך ועוד רבע שעה להגיע לשליטה גבוהה יחסית).

• רעיון טוב! 3

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הדבר הכי מתבקש כאן, חוץ מלהוריד כאפה לזה שתכנן קירות בזוויות כאלה וחדרים בפרופורציות של תאי כלא, זה לקחת את דירת ה5 חדרים, להפוך אותה ל4 ולהחליף את המיקום של הסלון והמטבח עם החדרים בפינה הימנית העליונה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לגגל תיק בניין + [שם העיר] 

בשביל להחליט אם להוריד קיר או לא, הייתי מביא קונסטרוקטור

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי להגיד תודה לכל מי שהעיר והגיב. בהחלט דברים חשובים ומעניינים שאני כבר חושב עליהם.

אני מצרף את השרטוטים היותר מדויקים עם המידות של הקירות וכ"ו. אכן נראה שב-5 חדרים החדרים לא טובים ברוחב, במיוחד החדר השני מלמטה.

מצד שני, דירת ה-4 חדרים דווקא עם חדרים סבירים, ואפשר להפוך אותה לדירה עם יחידת הורים. רק צריך לחשוב על פתרון טוב לכניסה ולסלון.

בנוסף, מצרף שירטוט נוסף של דירה. היא כבר בנויה ומוצעת למכירה עכשיו As-Is. מה דעתכם?

1381978321_Untitled6.thumb.png.2dc12ed7276ce51e4a255f8f4c2d5441.png1848487235_Untitled8.thumb.png.ab7dbc4a948ae05d1a8a5d3381d4a0aa.png1388021184_Untitled7.thumb.png.b002beae4ae0932e9121720761192e0a.png

@sperial צירפתי את השירטוט של מערך החימום בדירה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קח בחשבון שה4 חדרים יש לה רק 2 כיווני אויר ומעט חלונות, זה משפיע מבחינת תאורה כי הדירה תהיה חשוכה מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחרונה הרבה יותר טובה.

הייתימאריך את הקיר של חדר השינה כך שיגיע עד הדלת, מעביר לשם את דלת הכניסה ויוצר יחידת הורים. פשוט לא אוהב את המקלחת שירותים האלה בכניסה ובתוך הסלון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, SlowRide כתב:

קח בחשבון שה4 חדרים יש לה רק 2 כיווני אויר ומעט חלונות, זה משפיע מבחינת תאורה כי הדירה תהיה חשוכה מאד.

נכון. אבל כיווני אוויר זה פחות קריטי פה. החלונות בחורף בכל מקרה סגורים. ובקיץ יש מזגן. לגבי תאורה, בונים פה פתרונות תאורה מאוד יפים, בעיקר בגלל שבחורף התאורה לא משהו (שלא נדבר על זה שהשמש שוקעת מוקדם והכל מכוסה עננים ממילא).

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

האחרונה הרבה יותר טובה.

הייתימאריך את הקיר של חדר השינה כך שיגיע עד הדלת, מעביר לשם את דלת הכניסה ויוצר יחידת הורים. פשוט לא אוהב את המקלחת שירותים האלה בכניסה ובתוך הסלון.

אני מבין את מה שאתה אומר, אבל אז זה מקטין את השטח כניסה לדירה והופך אותו לצר, בלי להרוויח מקום בחדר אחר (נכון, העלמת דלת אחת, אבל עדיין יש דלת למקלת ואי אפשר לשים שם שום דבר כי זה יחסום את המעבר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Night Driverאפילו לא מאריך את הקיר. מחליף בין הדלת לכיור, ואת הארון מעביר לקיר שמול המיטה.

ואם החלון מאפשר, מאריך את השיש מתחתיו - כיוון שהמטבח נראה קטן מאד. בכלל, אני לא מחובבי המטבחים הפתוחים, אבל זה כבר עניין של טעם.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, garicho כתב:

נכון. אבל כיווני אוויר זה פחות קריטי פה. החלונות בחורף בכל מקרה סגורים.

חשבתי שבאירופה מעדיפים לנצל את התאורה הטבעית כמה שיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בול מה שרציתי להציע. רק שהתחלתי לשרטט...

הדירה הזו יותר טובה בפער מהשתיים האחרות.

(למרות שגם בה חדר אחד לא עומד בהגדרות "חדר" של חת"ב - 2.60 רוחב לפחות אחרי טיח)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחושה שלי שבאירופה אוהבים איזו אפלוליות, אבל אולי עם אמצעי תאורה מודרניים זה עבר להם. שוב, תאורה מצריכה מחשבה, זה בנסגרת תכנון הפינישים.

ד"א, מה שכתבתי בפוסט הקודם על ארטן חדר השינה הוא בהנחה שאכן רוחב החדר 3

20 מ' ושהמיטה סטנדרטית, מה שמשאיר 1.20 מ' או טיפה יותר בין המיטה לקיר. כמובן שזה מגביל את מי שרותה טלויזיה מול המיטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...