Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי איזה דירה לבחור

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 1182 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

עלתה לי האופציה לרכוש דירה., ואני מתלבט כרגע בין שתי דירות (אחת 4 חדרים והשניה 5 חדרים). דירת ה-4 חדרים היא 88 מטר וה-5 חדרים היא 104 מטר.

מדובר בדירות מאוד גדולות בסטנדרטים המקומיים, ובמיקום די מרכזי שהולך ומתפתח מאוד בשנים האחרונות. (פחות משנה לנו 4 או 5 חדרים).

בדירה של ה-88 מטר, הסלון די קטן, אבל יש מסדרון שאפשר לנצל בצורה טובה יותר. היא גם זולה ב-150 אלף ש"ח בערך.

בדירות הקירות בשחור לא ניתנים להזזה והקירות באפור כן ניתן.

מה דעתכם? על מה הייתם הולכים ומה הייתם משנים? האם יש משהו שלדעתכם פוסל את הדירה?

דירת ה-5 חדרים

1835848549_Untitled4.thumb.png.cf85c4f2783d5915b1b7ebabb4619a9c.png

דירת ה-4 חדרים

1030094340_Untitled5.thumb.png.61c8d2bb7a37f01d9a25b81e9f7eb5f5.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא, ספר לנו משהו על המשפחה, על הצרכים הנוכחיים והצפויים ועל העלויות (יחסית להכנסות שלך).

אני סקרן האם הדירות האלה היו עוברות בארץ. לכן אתייג את @natco

התחושה שלי היא שבדירת 5 החדרים יש בעיה של פרופורציות לא טובות של החדרים. בשתי הדירות אין יחידת הורים אמיתית (אין שרותים צמודים).

כיוון שיש אפשרות להתאמות הייתי קודם מגדיר את הצרים, ואז בוחן מחדש את האפשרות לבצע אותן, במיוחד בדירת 5 החדרים - אם התקציב מאפשר.

בשתי הדירות מטבחים זעירים, פנימיים ללא חלון.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה להשקעה?

דירה למגורים?

ה 150,000 ש"ח תוספת, כמה זה באחוזים? 

מבלי לדעת על מה מדובר הייתי הולך על ה 5 חדרים ולו רק בגלל החדר הנוסף, המרפסות והעובדה שב 4 חדרים הפינת אוכל חוסמת את המעבר. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירת 5 החדרים הזו נראית כמו פרוזדור של בית מלון. מצד שני, אם אפשר לאחד את שני החדרים הראשונים ליחידת הורים, ואולי אפילו להכניס את השירותים לתוך היחידה ולהוסיף מקלחת זה יכול לשפר אותה מאד, אבל צריך לברר האם זה אפשרי מבחינת הבניה. כמובן אם החדר החמישי לא דרוש.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, תודה על התגובות! מבחינת צרכים, דירת 4 חדרים מספיקה לנו. כרגע חושבים על חדר שינה ראשי, חדר ילדים, חדר עבודה אחד (עובדים בעיקר מהבית) וסלון. אם יהיה חדר חמישי, אז אפשר להפוך אותו לחדר אורחים, שבמקרה של דירת 4 חדרים החדר עבודה יהיה גם חדר האורחים. בכל מקרה מתכננים לקנות עוד דירה קטנה יותר של 2 חדרים בבניין, שתשמש בתור דירה לאורחים/משרד.

חושבים על דירה למגורים כל עוד אנחנו פה, ובהמשך להמיר אותה לדירה להשקעה (זה מה שיצא גם עם הדירה בארץ). בכל מקרה המטרה זה דירה שיהיה לנו נוח לחיות בה, ולא בראיה של השקעה. ואם הדירה טובה למגורים של עצמך, אז גם להשכיר אותה בהמשך  יהיה מעולה (מניסיון).

150000 שח זה בערך 15% תוספת למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיראל, בארץ, אדריכל שכיר שהיה מגיש לבוס שלו תכנית כזו, היה מוצא את עצמו עם מכתב פיטורין והמלצה להחליף מקצוע.

ספרתי במבט ראשון ומהיר, בשתי הדירות האלה בערך 15 עבירות על חת"ב, תקנים והנחיות.

וזה חוץ מהתכנון המוזר, בו הכניסה היא דרך החדרים, והחלל הציבורי של הבית נמצא בקצה, מוסתר.

שימו לב שאין "יחידת הורים"... רק זה היה פוסל את הדירה הזו אצל כל יזם ישראלי.

כל זה, לא רלוונטי כמובן לעניינו של פות"ש.

אין לי מושג באיזו מדינה מדובר, אך כנראה שזו המקובלה שם, ואין לנו אפשרות לשפוט אותה מבלי לחטוא ביהירות תרבותית.

פות"ש - דירת 5 החדרים היא בעלת פוטנציאל גבוה בהרבה מזו של ה-4.

יש לה כיוון אוויר נוסף, פרופרציות גיאומטריות טובות בהרבה, ויש אפשרות להפוך אותה לדירת 4 חדרים "ישראלית" (סלון ומטבח מרווחים קרוב לכניסה, יחידת הורים ועוד שני חדרים סבירים.

בנוסף, קח בחשבון, הבדלים תרבותיים או לא- החדרים הקיימים כרגע בדירת ה-5 פשוט איומים.

2מ' רוחב על 5' מ' אורך זה אמנם 10 מ"ר, אבל זה לא חדר שאפשר לחיות בו.

דווקא ה-4 יוצר בץסבירה מהבחינה הזו 

שוב, איני יודע לאיזה סטנדרט אתם רגילים, ומנש לא רומבץה לפגוע באף אחד. אבל ראיתי כבר לא מעט תכניות אירופאיות. כזה עוד לא ראיתי.

עריכה אחרונה על ידי natco
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 5

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, natco כתב:

פות"ש - דירת 5 החדרים היא בעלת פוטנציאל גבוה בהרבה מזו של ה-4.

יש לה כיוון אוויר נוסף, פרופרציות גיאומטריות טובות בהרבה, ויש אפשרות להפוך אותה לדירת 4 חדרים "ישראלית" (סלון ומטבח מרווחים קרוב לכניסה, יחידת הורים ועוד שני חדרים סבירים.

בנוסף, קח בחשבון, הבדלים תרבותיים או לא- החדרים בדירת ה-4 פשוט איומים.

2מ' רוחב על 5' מ' אורך זה אמנם 10 מ"ר, אבל זה לא חדר שאפשר לחיות בו.

שוב, איני יודע לאיזה סטנדרט אתם רגילים, ומנש לא רומבץה לפגוע באף אחד. אבל ראיתי כבר לא מעט תכניות אירופאיות. כזה עוד לא ראיתי.

וואלה, ב-2 הדירות החדרים מאוד צרים וארוכים, אז לא יודע אם מה שאמרת על ה-4 חדרים לא תקף ל-5 חדרים גם כן.

בנוגע למה שאמרת על דירת ה-5 חדרים - במיקום המקורי הסלון שם ממש בסוף הדירה, ודווקא בדירת ה-4 חדרים הסלון והמטבח ממש בכניסה מצד שמאל, אז נראה לי שיהיה יותר קל להפוך את ה -4 חדרים למשהו "ישראלי" סביר יותר ביחס ל-5 חדרים (אלא אם עושים שם מהפך).

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו במה שאתה אומר...

עזוב שזו חתיכת מהפכה להפוך את ה5.

הוא גם ישאר עם חלונות קטנים בסלון וגדולים בחדרים.

ב4, אם מוותרים על הארון הכפול המטופש מול הכניסה, או לפחות מסובבים אותו ב90 מעלות, אפשר להשאיר את שאר הדריה פחות או יותר ללא שינוי.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכל מי שגר ברמות-פולין למד: לא קונים דירה עם קירות עקומים,

יש עוד סיבות שהייתי פוסל את התכנון כנו החדרים הצרים (אין ממש מידות אבל הרוחב שם ממש צר).

עכשיו שמתי לב גם לאירוניה בשם...

• מצחיק 2

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ההבדל בין רמות פולין לבין פולין

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 4 חסרים לי חלונות ואת ה 5 צריך להפוך לחלוטין (להעביר את המטבח והסלון במקום שני החדרים בכניסה, את הסלון וחלק מהמטבח להפוך ליחדת הורים ולפזר בשאר חדרים.

אישית לא הייתי הולך על אף אחת מהן כי מאוד מפריע לי חדרים עם קירות לא בזוית הגיונית ביניהם. זה גורם להמון בזבוז שטח בשימוש יומיומי ומאוד מגביל בריהוט.

עריכה: ב 4 חדרים אין פינת אוכל ואין מטבח. יש פינת גזייה בסלון.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, natco כתב:

עזוב שזו חתיכת מהפכה להפוך את ה5.

הוא גם ישאר עם חלונות קטנים בסלון וגדולים בחדרים.

קודם כל, המון תודה על האינפוטים. מאוד מאוד עוזר לקבל החלטה. גם אני לא אוהב את העובדה שהחדרים בכניסה והסלון בסוף, אבל נראה שזה די מקובל פה. ככה הדירה שאנחנו שוכרים עכשיו, דירות של חברים, והרבה תוכניות שונות שראינו. גם רוב הדירות שבונים פה הן 2-3 חדרים, אז הדירות הגדולות הן בדרך כלל איחודים של 2 דירות קטנות יותר.

לגבי מהפכה, הסטנדרט קבלן פה שונה מהישראלי. בונים את הקירות, אבל כל הגימור, הדלתות, הריצוף וכ״ו עליך אחרי שמוסרים את הדירה. אז זה לא בעיה להזיז כמה קירות לאיפה שצריך (פרט למה שאי אפשר להזיז)

בחדר העליון עם המרפסת יש חלון גדול, שהוא בגודל של החלון בסלון. אבל בהחלט, חלונות גדולים פה זה לא מאסט. הם אוהבים לשבת בחושך...

לגבי חדרים צרים וארוכים. החדר של הבת איפה שאנחנו שוכרים כרגע הוא 2.2 על 3.6. קטנטן. אבל מספיק בשבילה. תשמע, מכיר פה משפחות של 5 נפשות שחיות בדירות 3 חדרים - וזה מקובל. 🤷‍♂️

לגבי הקירות העקומים, גם לי זה מפריע. הבעיה שזה בניינים שמכניסים בתוך מגרשים לא ישרים אז חייבים לבנות ככה. שוב, סטנדרט מקובל פה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקן אותי אם טעיתי, אבל נדמה לי שאתה לא בדיוק התושב הממוצע.

אם כל עיצוב הפנים הוא עליך אתה צריך לשבת עם אדריכל שמכיר את שיטת הבניה הפולנית (אם זכרוני אינו מטעני) - למשל מה אפשרי מבחינת חשמל, אינסטלציה וכו', הרי לא תוכל לבנות יחידת הורים או מטבח בלי חיבורי מים וביוב. כמובן שאתה צריך לבדוק מה העלויות של ביצוע תכניות כאלה.

דרך אגב - עוד שאלה שמסקרנת אותי: מה מבחינת הסקה ומיזוג?

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

אם כל עיצוב הפנים הוא עליך אתה צריך לשבת עם אדריכל שמכיר את שיטת הבניה הפולנית (אם זכרוני אינו מטעני) - למשל מה אפשרי מבחינת חשמל, אינסטלציה וכו', הרי לא תוכל לבנות יחידת הורים או מטבח בלי חיבורי מים וביוב. כמובן שאתה צריך לבדוק מה העלויות של ביצוע תכניות כאלה.

דרך אגב - עוד שאלה שמסקרנת אותי: מה מבחינת הסקה ומיזוג?

לגבי חיבורי חשמל, זה לא בעיה. אפשר להזיז לאיפה שרוצים מה שרוצים. לגבי מים, ביוב - המלבנים שרואים זה החיבורים שלהם. בכל אחד כזה יש צנרת מים, ביוב, ניקוז וכ״ו.

לגבי הסקה - אז זה הסקה מרכזית וחימום מים מרכזי מהעירייה. אז מדובר או ברדיאטורים או בחימום רצפתי (כמו רשתות כאלה שבונים את הריצוף עד הגובה שלהם).

לגבי מיזוג - רוצה מזגן תשים לא רוצה אל תשים. החלטה שלך. בד״כ המנוע ישב באחת המרפסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי הסקרנת. האם כל הפינישים הם באחריותך, או שהקבלן מבצע אותם לפי ההוראות שלך ובמימון שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...