Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזיבת מקום עבודה וקיזוז שכר בעקבות מינוס ימי חופשה

BloodFist
שימו לב! השרשור הזה בן 1177 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, BloodFist כתב:

אני יודע בוודאות על מספר אנשים שעזבו במהלך המשבר והיה איתם הסדר כזה או אחר

הייתי פונה אליהם ובודק מולם מה האופציות שניתנו להם.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 52 דקות, falou כתב:

זו לא הסתכלות נכונה.

תזרים זה כסף. מה שכתבת נכון רק אם הוא גובה כסף פר שעת עבודה של העובד שלו.

הוא אולי נפגע בתפוקה, אבל תזרים זה קאש מאני מזומני, לא תפוקה, לא חוב, לא חיסכון, לא ערך של נכס... לא כלום מזה. כסף נזיל נכנס ויוצא (כמעט בדיוק).

כמו שאני מבין את זה עכשיו, לעובדים אמרו, או חלת, שזה אומר 75% משכורת אבל המעסיק לא נושא בעלות, או שתקבלו משכורת מלאה, אבל תיקחו עליכם יום בשבוע חופש.

פייר אינאף.

המעסיק, כמוך, לא ידע. זה גם לא תלוי בו.

אתה בחרת במסלול ולא פנית אחרי 10 חודשים וביקשת לבחון מחדש...

עכשיו אני מציע לפתוח את העניין מול המעסיק ולבדוק מה הוא מציע. נראה לי הוגן והגון להתחלק חצי-חצי.

כמובן שזה גם תלוי אם המעסיק הוא גוף גדול וחזק, שבשבילו העלויות הללו זה כלום או מעסיק קטן יחסית, שמתקשה לשרוד בימים אלו.

1. זה בול תזרים. במקום לשלם 80% עבור 4 ימי עבודה, שילם 100% במזומן, כאן, ועכשיו, כסף שיצא לו מהכיס למרות שלא היה צריך לצאת כרגע.

2. חל"ת זה לא 75% משכורת, יש תקרות [תלוי גיל ורמת הכנסה]. רק לשם ההמחשה, שכר של 20K ברוטו = 50% מביטוח לאומי.

3. זה לא "ללא עלות למעסיק", הוא ממשיך לשלם ביטוח לאומי ומס בריאות בחודשיים הראשונים.

עריכה אחרונה על ידי avargel
  • אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, avargel כתב:

1. זה בול תזרים. במקום לשלם 80% עבור 4 ימי עבודה, שילם 100% במזומן, כאן, ועכשיו, כסף שיצא לו מהכיס למרות שלא היה צריך לצאת כרגע.

2. חל"ת זה לא 75% משכורת, יש תקרות [תלוי גיל ורמת הכנסה]. רק לשם ההמחשה, שכר של 20K ברוטו = 50% מביטוח לאומי.

3. זה לא "ללא עלות למעסיק", הוא ממשיך לשלם ביטוח לאומי ומס בריאות בחודשיים הראשונים.

1. לא איש. הוא שילם 100%, זה תזרים. אבל את התמורה הוא אמור לקבל בעתיד. יענו, יצר לעצמו נכס לעתיד. זה הופך לתזרים רק, כמו פה, שהעובד מתפטר, ואז צריך לשלם לו פחות.

2. תודה.

3. בקטנה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, BloodFist כתב:

ניסיתי, כמובן שאף אחד לא היה מוכן לשתף.

מבאס את התחת.

אנחנו מדברים על קיזוז של 40 יום? או חודש אם מקזזים את הימים שקיבלת בתמורה לעבודה עצמה?

זאת אומרת הציפיה פה למשכורת חודשית? איזה וויב בנושא קיבלת מהבוס שלך?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר פה כרגע על מינוס של 28 ימי עבודה פחות או יותר.

המנהלת שלי אמרה שאין לה השפעה בנושא, היא מאמינה שיהיה הסדר והעבירה עלי חוות דעת חיובית למשאבי אנוש לקראת סיום העבודה,

אבל בשורה התחתונה אמרה שזו החלטה של מנהל משאבי אנוש (כנראה ביחד עם הממונים שלו).

יכול להיות שבארגון קטן יותר הייתה לה השפעה על הנושא, במערכת כזו אין צ'אנס...

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי. סבבה. עוד פרט מידע חשוב, מדובר בארגון גדול, בלי סנטימנטים...

אתה יכול לפנות להסתדרות להתייעצות. אני מכיר מישהו שהוציא מחברת ביטוח גדולה את כל השעות הנוספות שלו, כי שכחו להחתים אותו שהוא מסכים לשכר גלובאלי. כשפיטרו אותו באופן לא נעים, הוא הוציא להם מכתב מעו"ד שקיבל דרך ההסתדרות, והוציא את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ועד אצלכם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת שאין משהו מוחלט מה נכון ומה לא נכון במקרה הזה.

בוא בעמדת האזנה ותראה לאן הרוח נושבת.

עמדתי היא שמגיע ההחזר למעביד. כל מה שתצליח להקטין , רווח שלך.

וזכור מקום עבודה גדול , תמיד עדיף להשאיר בו דלת פתוחה 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, avargel כתב:

המעסיק שלך התאמץ לפנים משורת הדין ולא קיזז לך מהשכר השוטף למרות שהיה מותר לו (וגם הוא עבר ועובר תקופה קשה)

לא משנה לי מה החוק אומר - אני כעובד הייתי משלים לו את ימי העבודה או מחזיר לו את מה ששילם לי "בטעות"

וכמה מילים לעובדים (בלי קשר אליך אישית חלילה):

החוק מטיל פה על המעסיקים כל כך הרבה אחריות וכל כך הרבה עלויות נלוות, תעשו טובה - תפסיקו "לחפש" אותם.

אחריות - ניכוי מס, ביטוח לאומי, פנסיה

עלויות נלוות - עוד ביטוח לאומי, עוד פנסיה, פיצויים, וכו'

סתם לדוגמה

עובדת שמקבלת בבנק 19K עולה לנו 41k

סתם לדוגמה2

חברה עם 8 עובדים, 7 סוכני ביטוח וקופות שונות. טרטור בלתי אפשרי להנה"ח, ופתח לטעויות בתום לב - ואחר כך עובדים על הפקדה באיחור גם הלנת שכר..

מצד שני אם אני עובד ומקבל 19 למעסיק אני עולה 41  כנראה שבזכותי הוא מרוויח לפחות עוד 41 אם לא יותר אחרת לא היה לו שווה להחזיק אותי כי כנראה אז בבקשה לא להיות תמימים לגמרי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון:
אתמול שאלתי את המנהלת שלי אם היא יכולה לבדוק לי לגבי הנושא הזה, היא פנתה למנהל שלה והיום הוא זימן את שנינו לשיחה.
בשיחה הוא אמר שדיבר עם מנהל כ״א וביקש ממנו לשקול לבטל לי את כל המינוס חופשה במידה וזה מתאפשר מכיוון שאני עובד טוב, שהגיע לעבוד בתקופה הבעייתית ולא רצה לשבת בחלת בבית וכו וכו׳.
בשבוע הבא גזר הדין [emoji28]

Sent from my iPhone using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, dani12 כתב:

מצד שני אם אני עובד ומקבל 19 למעסיק אני עולה 41  כנראה שבזכותי הוא מרוויח לפחות עוד 41 אם לא יותר אחרת לא היה לו שווה להחזיק אותי כי כנראה אז בבקשה לא להיות תמימים לגמרי .

נו. חלאס לעשות תחשיבים דימיוניים של ערך עובד למערכת. זה לא עובד ככה ולא לפי זה מקבלים החלטות. העובדים היחידים שמתייחסים אליהם כמו מרכז רווח אלו עובדי קבלן (גולגלות).

לפני 26 דקות, BloodFist כתב:

עידכון:
אתמול שאלתי את המנהלת שלי אם היא יכולה לבדוק לי לגבי הנושא הזה, היא פנתה למנהל שלה והיום הוא זימן את שנינו לשיחה.
בשיחה הוא אמר שדיבר עם מנהל כ״א וביקש ממנו לשקול לבטל לי את כל המינוס חופשה במידה וזה מתאפשר מכיוון שאני עובד טוב, שהגיע לעבוד בתקופה הבעייתית ולא רצה לשבת בחלת בבית וכו וכו׳.
בשבוע הבא גזר הדין emoji28.png

נו. יפה!

באת בטוב, נראה לי שיצליח, אלא אם יש הוראה הפוכה מלמעלה (כללית, לא ספיציפית אליך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, BloodFist כתב:

עידכון:
בשבוע הבא גזר הדין emoji28.png

שמח בשבילך, בהצלחה בעבודה החדשה

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עידכון נוסף: הייתי היום בשיחה אצל המנהל כ״א הוחלט לוותר לי על כל המינוס ולאפס אותו בעקבות חוות הדעת של ראש הצוות שלי, המנהלת מחלקה והמנהל r&d.
סוף טוב הכל טוב [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...