Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזיבת מקום עבודה וקיזוז שכר בעקבות מינוס ימי חופשה

BloodFist
שימו לב! השרשור הזה בן 1178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מנסה לברר בכמה שיותר מקומות מכיוון שאחרי חיפוש בגוגל לא מצאתי תשובה חד משמעית, אולי יש פה אנשים שיוכלו לתרום [emoji4]

הסיפור הוא כזה, אני מסיים את עבודתי (התפטרתי) ואני מתחיל לעבוד במקום חדש.

בתחילת הקורונה קיבלנו אצלנו החלטה בעבודה שעוברים לעבוד 4 ימים בשבוע בעקבות המצב ללא שינוי בשכר אך מכניסים למינוס ע״ח ימי חופשה עתידיים.

רק עכשיו אנחנו חוזרים לעבוד חמישה ימי בשבוע ובינתיים המינוס ימי חופשה שלי גדל וגדל...

אני מנסה להבין מה אומר החוק במקרה כמו שלי בו אני עוזב עכשיו את מקום העבודה, האם אני צריך לשלם את כל הסכום של המינוס, האם אני לא צריך לשלם כי מקום העבודה אילץ אותי לצאת לחופש? האם צריכה להיות פשרה כלשהי?

(עדיין לא הייתה לי שיחת סיום עם מנהל כ״א שבה יגידו מה אני צריך לשלם ואם, אני פשוט מעוניין להגיע לשיחה הזו מוכן מראש כשאני יודע פחות או יותר מה החוק).

תודה מראש למי שינסה לעזור

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

על פי חוק אין להכניס עובד למינוס ימי חופש אלא בהסכמתו.

אבל תקופת קורונה זו לא תקופה רגילה לכן יש לבדוק יותר לעומק

לו זה היה בהחלטתי הייתי אומר כי אתה חייב כספים למעביד ששילם לך יותר ממה שמגיע לך.

• רעיון טוב! 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי רצון להתנגח עם המעסיק, בסה"כ עבדתי פה שנתיים וחצי (עדיין עובד..) ולמדתי לא מעט והיחס אלי תמיד היה טוב.

אני מנסה להבין באופן עקרוני מה מגיע או לא מגיע לי, בגדול אף עובד לא אישר שיכניסו אותו למינוס ושיפסיק לעבוד ביום ראשון,

זו הייתה החלטה שהמעסיק קיבל והוא הודיע לעובדים שזה המצב ופה נגמר הסיפור.

מה גם שיכול להיות שהמעסיק כן מגיע להסדר כלשהו עם מי שעוזב, אני לא יודע כי עדיין לא הייתה לי שיחה עם כ"א, אני פשוט רוצה להגיע מוכן כשאני יודע את הזכויות שלי לפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שלא מדובר בהתנהלות רגילה, אתה צריך פה עו"ד.

מצד אחד, כביכול נתת הסכמתך שיכניסו אותך למינוס.

מצד שני, לא בטוח שבמסגרת הבחינה של יחסי הכוחות של מעביד מול עובד, לאור מצב "החירום" שנוצר, אפשר להסתכל על ההסכמה שלך ככזו שלא ניתן לערער עליה. כלומר, האם אכן הסכמת, באופן פורמלי, שיכניסו אותך למינוס? האם ניתן לקבוע שיש פה הסכמה, למרות של מחית נגד ההחלטה, כי המעביד כפה על כל העובדים?

האם, בכלל, לא היה המעביד לנהוג במדיניות אחרת, שלא תפגע בשכר העובדים (למשל, להכניס חלק לחל"ת)?

כאן צריך עו"ד שמכיר לא את החוק, אלא גם את הפסיקה, שייתן לך חוות דעת.

לדעתי, יש לך פה קייס... גם אם הוא לא פשוט כמו לשון החוק.

נ.ב. לאור מה שכתבת, אני הייתי באמת קודם כל מתייעץ עם כוח אדם, לגבי מה המדיניות. תראה אם בכלל יש בעיה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעסיק שלך התאמץ לפנים משורת הדין ולא קיזז לך מהשכר השוטף למרות שהיה מותר לו (וגם הוא עבר ועובר תקופה קשה)

לא משנה לי מה החוק אומר - אני כעובד הייתי משלים לו את ימי העבודה או מחזיר לו את מה ששילם לי "בטעות"

וכמה מילים לעובדים (בלי קשר אליך אישית חלילה):

החוק מטיל פה על המעסיקים כל כך הרבה אחריות וכל כך הרבה עלויות נלוות, תעשו טובה - תפסיקו "לחפש" אותם.

אחריות - ניכוי מס, ביטוח לאומי, פנסיה

עלויות נלוות - עוד ביטוח לאומי, עוד פנסיה, פיצויים, וכו'

סתם לדוגמה

עובדת שמקבלת בבנק 19K עולה לנו 41k

סתם לדוגמה2

חברה עם 8 עובדים, 7 סוכני ביטוח וקופות שונות. טרטור בלתי אפשרי להנה"ח, ופתח לטעויות בתום לב - ואחר כך עובדים על הפקדה באיחור גם הלנת שכר..

• אהבתי 3
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעסיק כאן לא "התאמץ". בלי לדעת את הפרטים, יכול להיות שהוא קיבל, פחות או יותר, את התפוקה שהוא היה צריך כדי לשמר את העסק עובד, ולמרות שתזרימית הוא לא חסך עכשיו, הוא יצר לעצמו נכס (או חיסכון) לעתיד. מבחינת הסתכלות מאזנית, הוא לא ניזוק מבחינת תשלומי שכר בלבד, אלא גלגל את העלות על העובדים.

אני מזכיר שהיו למעסיק מסלולים חלופיים, למרות, שוב, בלי לדעת פרטים על העיסוק, קשה לדעת מה ריאלי.

במקרה הכי גרוע, הייתי מתחלק במקרה כזה עם העובד, חצי-חצי.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שום קשר לבין "לחפש את המעסיק"

מדובר פה על סכום של יותר מגובה משכורת, לכן אני בודק את הנושא.

אתה שוכח שיש גם צד שני למטבע, זה לא שהעובד (במקרה אני) לא עבד יותר קשה בתקופה הזו...

חלק נכבד מהעובדים היה בחל"ת מבחירה, כי למה להגיע לעבודה אם לא חייבים? בינתיים אלו שכן הגיעו ונתנו תפוקות הרבה יותר גבוהות נטחנו בעבודה.

תחום העיסוק הוא חברה תעשייתית מהגדולות בארץ (אני מהנדס מכונות)

עריכה אחרונה על ידי BloodFist
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. הוא כן התאמץ. שילם 100% למרות שקיבל תפוקה של 80%. תזרימית - הוא נפגע. בעתיד זה ייזור אליו בדמות ימי חופשה של העובד, אבל בתקופות פחות שחורות לעסקים.

ב. אין כזה דבר "להיות בחל"ת מבחירה". חל"ת שלא *ביוזמת* המעסיק אינו מזכה בדמי אבטלה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, BloodFist כתב:

אין פה שום קשר לבין "לחפש את המעסיק"

מדובר פה על סכום של יותר מגובה משכורת, לכן אני בודק את הנושא.

אתה שוכח שיש גם צד שני למטבע, זה לא שהעובד (במקרה אני) לא עבד יותר קשה בתקופה הזו...

חלק נכבד מהעובדים היה בחל"ת מבחירה, כי למה להגיע לעבודה אם לא חייבים? בינתיים אלו שכן הגיעו ונתנו תפוקות הרבה יותר גבוהות נטחנו בעבודה.

תחום העיסוק הוא חברה תעשייתית מהגדולות בארץ (אני מהנדס מכונות)

אוקי. יש פה תוספת מידע מהותי.

אם היתה לך אופציה לצאת לחלת, ובמקום בזה בחרת בסידור השני... קיבלת את עצמך את הסידור הזה, שלם את ימי החופש שאתה חייב.

אל תבוא עכשיו, בדיעבד, ותגיד "מגיע לי יותר ממה שהסכמתי להחייב עליו, כי עבדתי קשה..."

זה לא הגון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ככה חסר פה מידע נוסף, כשנשאלתי על הנושא התשובה שלי הייתה אני אעשה מה שהמעסיק צריך.

אם הוא צריך שאני אצא לחל"ת כי אין עבודה אני אצא לחל"ת, אם הוא צריך שאני אגיע לעבודה ואתן יותר מעצמי כי חסרים אנשים אז זה מה שאעשה.

אף אחד לא ידע שזה יוביל למינוס חופשה כזה גדול, ואף אחד לא חשב שזה ימשך כ"כ הרבה זמן, בהתחלה המעסיק אמר שזה עניין זמני שככל הנראה ימשך 3-4 חודשים. בפועל זה נמשך 10 חודשים +

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, avargel כתב:

א. הוא כן התאמץ. שילם 100% למרות שקיבל תפוקה של 80%. תזרימית - הוא נפגע. בעתיד זה ייזור אליו בדמות ימי חופשה של העובד, אבל בתקופות פחות שחורות לעסקים.

ב. אין כזה דבר "להיות בחל"ת מבחירה". חל"ת שלא *ביוזמת* המעסיק אינו מזכה בדמי אבטלה.

זו לא הסתכלות נכונה.

תזרים זה כסף. מה שכתבת נכון רק אם הוא גובה כסף פר שעת עבודה של העובד שלו.

הוא אולי נפגע בתפוקה, אבל תזרים זה קאש מאני מזומני, לא תפוקה, לא חוב, לא חיסכון, לא ערך של נכס... לא כלום מזה. כסף נזיל נכנס ויוצא (כמעט בדיוק).

כמו שאני מבין את זה עכשיו, לעובדים אמרו, או חלת, שזה אומר 75% משכורת אבל המעסיק לא נושא בעלות, או שתקבלו משכורת מלאה, אבל תיקחו עליכם יום בשבוע חופש.

פייר אינאף.

לפני 2 דקות, BloodFist כתב:

אם ככה חסר פה מידע נוסף, כשנשאלתי על הנושא התשובה שלי הייתה אני אעשה מה שהמעסיק צריך.

אם הוא צריך שאני אצא לחל"ת כי אין עבודה אני אצא לחל"ת, אם הוא צריך שאני אגיע לעבודה ואתן יותר מעצמי כי חסרים אנשים אז זה מה שאעשה.

אף אחד לא ידע שזה יוביל למינוס חופשה כזה גדול, ואף אחד לא חשב שזה ימשך כ"כ הרבה זמן, בהתחלה המעסיק אמר שזה עניין זמני שככל הנראה ימשך 3-4 חודשים. בפועל זה נמשך 10 חודשים +

המעסיק, כמוך, לא ידע. זה גם לא תלוי בו.

אתה בחרת במסלול ולא פנית אחרי 10 חודשים וביקשת לבחון מחדש...

עכשיו אני מציע לפתוח את העניין מול המעסיק ולבדוק מה הוא מציע. נראה לי הוגן והגון להתחלק חצי-חצי.

כמובן שזה גם תלוי אם המעסיק הוא גוף גדול וחזק, שבשבילו העלויות הללו זה כלום או מעסיק קטן יחסית, שמתקשה לשרוד בימים אלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעסיק הוא מעסיק גדול מאוד, כמה אלפי עובדים.

אין לי אינטרס להתנגח עם המעסיק כלל וכלל, הכוונה שלי הייתה בסה"כ להגיע "מוכן" לשיחה 'סיום' עם כ"א על מנת שאבין מה הזכויות שלי ומה החובות שלי. אני יודע בוודאות על מספר אנשים שעזבו במהלך המשבר והיה איתם הסדר כזה או אחר (לא שזה מעיד, בסופו של דבר אם החוק לצד המעסיק הוא יכול לעשות כרצונו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...