Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע לרכבי VAG, עדכון תקנים ב-Castrol?

omripatai
שימו לב! השרשור הזה בן 1159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

ברשות המשפחה ארבעה רכבים מקבוצת VAG מרגע עלייתם לכביש:

סיאט אטקה, שנת 2017, 1.4TSI, קוד מנוע CZEA

סיאט איביזה, שנת 2017, 1.0TSI, קוד מנוע CHZC

אוודי A4, שנת 2013, 1.8TFSI, קוד מנוע CJEB

פולסווגן פולו, שנת 2013, 1.2TSI, קוד מנוע CBZB

לאורך השנים בשני רכבי הסיאט והאוודי בוצע שימוש בשמן Castrol Edge 5W-40 C3 בתקן VW502

בפולו בוצע שימוש ב-Castrol Magnatec 5W-40 C3 שאף הוא בתקן VW502.

שיחה עם מוקד השירות עם צ׳מפיון לא העלתה שיש שינוי בצמיגות ובתקן הנדרש לרכבים.

אז הטיפולים התקופתיים מתקרבים ומבדיקה שעשיתי (באוטוסטור) עולה שהשמנים הנ״ל כבר אינם תואמים לתקן VW502, האם אכן הדבר?

חשוב לציין שלא נתקלנו בבעיות כלשהן עם השמנים הנ״ל (אכילת שמן, בוצה וכו׳.), הייתי מעוניין להמשיך להשתמש בשמני קסטרול.

האם מישהו יכול לשפוך אור על הנושא? האם נדרש לעבור לחברה אחרת על מנת לשמור על הצמיגות והתקן הנדרשים? (Valvoline, Motul)?

תודה רבה חברים ושבוע נפלא.

SEAT ATECA Style Plus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, omripatai כתב:

לאורך השנים בשני רכבי הסיאט והאוודי בוצע שימוש בשמן Castrol Edge 5W-40 C3 בתקן VW502

בפולו בוצע שימוש ב-Castrol Magnatec 5W-40 C3 שאף הוא בתקן VW502.

אני לא מומחה מהתחום, אבל לא חושב שיש או היה דבר כזה. זה הבדל בתקן - או C3 או 502.

עדיין יש Castrol Edge 5W-40 בתקן 502 ולדעתי זה מה שאתה צריך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה לך על התשובה אך אני זוכר בבירור שהן ה-Edge והן ה-Magantec בגרסאות C3 היו תואמת ל-502.

היכן אמרת שקיים Edge בתקן ובצמיגות הזו?

לא מצאתי באתרים השונים וגם באתר של קסטרול ישראל לא מצוין שקיים.

תודה רבה

SEAT ATECA Style Plus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, כנראה טעיתי עם המגנטק

https://www.castrol.co.il/index.php/private-cars/item/70-castrol-magnatec-a3-b4-5w-40

זה כן קיים ב-502.

אגב, מבדיקה באתר קסטרול נראה שכן היה שינוי בתקן בשנים האחרונות, תראה את ההבדל בפירוט בתקנים כאן: (פתח PDF ותראה את התקנים למטה)

https://msdspds.castrol.com/msdspds/msdspds.nsf/CastrolResults?OpenForm&c=United Kingdom (GB)&l=English (GB)&p=Magnatec 5W-40 C3&n=&b=All&t=PDS&autosearch=No&autoload=No&sitelang=EN&output=Full&spu=Lubricants&unrestrictedmb=No&cols=0&_ga=2.124621256.355403356.1610826886-1349636659.1610826886

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדלים מאוד זניחים - לדעתי זה יותר מיתוג ורצון להעביר רכבים חדשים של VAG - ל -  Castrol EDGE 5W-40 ACEA C3

https://castrol.co.il/index.php/private-cars/item/116-edge-5w-40  

תקנים:

ACEA C3 API SN/CF

Meets Fiat 9.55535-S2  GM dexos2

Meet Ford WSS-M2C917-A  MB-Approval 229.31/ 229.51

Renault RN 0700 / RN 0710

VW  505 00/ 505.01 

ראה גם: כי המפרט בין הקסטרול Castrol Magnatec 5W-40 C3 ל Castrol EDGE 5W-40 ACEA C3 - די מקביל 

https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/B6803F7E41EC34EB802586090050D209/$File/bpxe-9mxmas.pdf  

דף מוצר: Edge 5W-40  

בשני הרכבים הישנים, הייתי נשאר עם שמן המנוע שטיפלתם איתו כל-הזמן ללא בעיות.
מאחר ויש כבר בלאי מסיים במנוע, לא הייתי משנה צמיגות ושמן.

ברכבים החדשים , אפשר להמשיך גם עם ה  5W-40 - אבל כאן אפשר גם לנסות שמנים בצמיגות אחרת
ולדעתי - גם כאן הייתי נשאר עם ה 5W-40 בתקן 502.00.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, אשמח אבל אם תוכל להבהיר, [mention]ליין מן [/mention]

אתה מציע להמשיך לרכוש Castrol Edge 5W-40 C3 למרות שכבר לא מצוין תקן VW502 אלא רק VW505?

SEAT ATECA Style Plus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לסגור את הנקודה התקשר לשירות של VAG - ובדוק אם התקנים VW  505 00 / 505.01 , מתאימים למנועי הרכבים שלכם.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שיחה נוספת עם שירות לקוחות העלתה שהתקן הנדרש הוא 502, לא מצוין אצלם תקן 505.

כנראה שפשוט אעבור לחברה אחרת שההצמיגות והתקן מתאימים.

המלצות כלשהן?

ראיתי שגם הוולוליין וגם המוטול בצמיגות 5W-40 עומדים בתקן 502.

האם יש העדפה מסוימת לאחד מהם?

SEAT ATECA Style Plus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתמשתי בעבר ב וולוולין 5W-40 והיה טוב מאוד..
כיום ב 3  שנים האחרונות אנו משתמשים ב מוטול - הוא איכותי וטוב והמחירים שלו די טובים. (129-139 ש"ח)

וגם קל לנו יותר להשיג את המוטול במבחר חנויות.

אנו קונים את מכלי ה 5 ליטר.. כך שתמיד נשאר קצת בגלון, להשלמות במידה וחסר שמן בין הטיפולים.

אם אני לא טועה, המוטול בשתי הגרסאות של  5W-40 ה רגיל וה C3 , כוללים את תקן 502.00 של VAG.

אני מעדיף בד"כ את גרסת ה C3, אשר בה נשאר פחות אפר, והיא בתקן החלפות ארוכות זמן.
(לטיפולים של 30.000 ק"מ או שנתיים - לשם לב.... תקן החלפה זה אסור בישראל - בישראל החלפה כל כ 15.000 ק"מ ואחת לשנה)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון 505 אכן מיועד לרכבי דיזל.

זכרתי נכון, הקסטרול Edge 5W-40 C3 היה בתקן 502 (יש לי בקבוק של ליטר מהטיפול הקודם ומצוין שם שהוא עומד)

כנראה שאלך על הוולווליין, מקווה שלא יווצרו בעיות מיוחדת עם שינוי השמן.

תודה רבה לכם!

SEAT ATECA Style Plus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בבעיה הזו לפני חודש כאשר קניתי לג'טה 1.4 שנת 2014 שמן  castrol edge 5W 40 , אני יודע שהוא מתאים לתקן 502 מפני שלרכב השני שלי פאסאט TDI אני קונה את אותו השמן כבר כמה שנים( בדיזל הזה צריך תקן 505.01)  כלומר השמן מתאים לשני התקנים(כך הופיע עליו בעבר). 

כשהגעתי הביתה בדקתי אם מופיע עליו VW 502 כמו שזכרתי אך להפתעתי לא הופיע עליו ! למזלי היה לי שמן חדש כזה שקניתי שנה שעברה ולאחר השוואה בין שניהם ראיתי שבחדש כבר לא כתוב VW 502( ישר חשבתי שקניתי שמן מזוייף...). 

מיד התקשרתי ליבואן castrol ושם נאמר לי שאכן מטעמי מיתוג מחדש הורד התקן VW502 מהשמן המדובר אך הרכבו לא השתנה ואני יכול להשתמש בו לרכבים עם תקן VW 502.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...