Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא מוכנים לבטח אותי

davidnead
שימו לב! השרשור הזה בן 1163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא הראשון, אני מבין. ראיתי שגם יש פה בפורום שרשור מ2103, אבל אני מבין שהיו נסיונות עם השנים לשנות את זה, אני לא יודע איפה זה אוחז.

יש לי רכב שנתיים, ובחצי שנה האחרונה תבעתי (צד ג' תבע) את הביטוח 2 תביעות. שתיהן קטנות, שתיהן באשמתי. (חניה, ומשהו דומה).

כעת עשיתי תאונה שלישית. הרכב הטרנטה שלי הולך להשבתה, ואני צריך לקנות חדש. אין מזל.

אבל כעת אני שומע, שברגע שתוגש התביעה על התאונה האחרונה - לא יסכימו יותר לבטח אותי. 3 תביעות ב3 שנים (7 חודשים במקרה שלי) אני לא הולך לנסוע בלי צד ג', וגם בלי מקיף - לא אוכל לקנות רכב חדש, רק טרנטה.

יש פתרונות, או רק קיטורים?

לגבי לרשום על שם מישהו אחר - אני מבין שזה לא מאה אחוז ישר, ועשוי ליצור לך בעיות. החברות רוצות לדעת מי הנהג העיקרי ברכב, ואם לא תדווח נכון - זה עשוי לעמוד לרעתך בעת תביעה עתידית. אני גם לא מתכוון למסור דיווח שקרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אתה יכול לרשום את הרכב על שם מישהו אחר ובהתאם לכך, לרשום את הביטוח על שמו.

קח בחשבון שאם לאותו אדם אין עבר ביטוחי, אז זה יהיה יקר.

ב. במידה ואתה עדיין רוצה לרשום על שמך, אתה יכול לנסות חברת ביטוח שתסכים לבטח אותך וזה יהיה יקר.

אתה יכול לפנות ל"הפול" חברת ביטוח ממשלתית שמבטחת את כולם, גם לא זול.

https://pool.org.il/הצעת-מחיר/

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל: סע בזהירות, זה תחילת הפתרון.

ברור שאל תיסע ללא צג ג' או חובה, אין שאלה כלל.

אתה בעצם תיארת את הבעייתיות של לרשום רכב על שם של מישהו אחר + הפוליסה על שמו: ברגע שיקרה משהו אתה תצטרך לשקר לחברת ביטוח ופה יתחילו הבעיות ואתה לא רוצה להסתבך איתם.

לאח של חבר, שהיה נהג די גרוע, היו שלושה תביעות בשנתיים, לא הסכימו לבטח אותו עד שמצא חברה שכן הסכימה במחיר נורמלי יחסית אבל עם השתתפות עצמית מאוד מאודדדד גבוהה! לא זוכר את הסכום אבל משהו הזוי. מדובר על חובה וצד ג' בלבד. על מקיף הוא קיבל הצעות מפגרות בגובהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

הפול - זה רק חובה. ובלי צד ג' לא שייך לנסוע.

לגבי מקיף - אם אוותר עליו, זה אומר שאסור לי לנסוע עם רכב שעולה ויתר מ20 אלף שח! זה סיכון גדול מידי.

ראיתי בגוגל שהיו במשך השנים כל מיני ועדות בכנסת ונסיונות לפתור את הנושא. כלום לא השתנה?

אגב, התביעה על התואנה האחרונה טרם הוגשה לחברת הביטוח שלי. זה יכול לעזור לי במשהו? (לא מדובר בנזק שאני יכול לשלם, משהו כמו 20 אלף שח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כבר ניסית לרכוש ביטוח, או שמדובר במה שקראת ולפני שבדקת אישית?

הבעיה היא שהגשת תביעות על סכמים קטנים. חבל שלא שילמת את אותן פגיעות חניה קטנות מכיסך (כמובן, בתנאי שהן באמת קטנות).

יתכן מאד שגם אחרי שתי התביעות האלה, ולפני השלישית, תהיה מסורב ביטוח.

בכל מקרה - עשה סבב בין כמה חברות וסוכנויות ביטוח ונסה לקבל הצעות מחיר, בתנאים גרועים ככל שיהיו. והקפד לספר את כל האמת, כיוון שאם תנסה לייפות אותה זה עלול להתנקם בך אם תהיה לך תביעה נוספת.

סע בזהירות!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, davidnead כתב:

לגבי מקיף - אם אוותר עליו, זה אומר שאסור לי לנסוע עם רכב שעולה ויתר מ20 אלף שח! זה סיכון גדול מידי.

מה הכוונה אסור לך לנסוע? למה שיהיה אסור לך לנסוע ברכב שעולה יותר מ-20K ללא מקיף? או שאתה מתכוון שאתה חושש שאם תצטרך את המקיף אז הוא לא יהיה זמים עבורך? חלק נכבד מרוב הרכבים בסכומים האלו הם ללא מקיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוונתו שעד סכום מסוים הוא יכול לספוג הפסד כלכלי. מעבר לזה זאת תהיה מכה כלכלית קשה להתאושש. 

אני משער שאם תבדוק שוב פעם , תמצא חברת ביטוח שתסכים לבטח אותך, למרות עבר ביטוחי בעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

האמת שאחרי חברת הביטוח הראשונה, בה הנציג הבטיח לי ש"אף חברה לא תסכים לבטח אותי עם 3 תביעות" התייאשתי. ושמעתי מחבר שהיה לו מקרה כזה ורשם את האוטו על מישהו אחר. יש פה מישהו עם נסיון שונה?

לגבי הפגיעות הקטנות - אחת מהן יכלה להיגמר ב4000 ש"ח בתיקון פרטי, ואז החל ויכוח על חלפים מקוריים או לא וכו', ויכוח שיכל להיות משמעות של עוד כמה אלפי ש"ח, והסוכנת ביטוח של התובע שכנעה אותי להפעיל ביטוח ודי. זו הייתה התביעה הראשונה, בחיים לא הייתי מפעיל אם הייתי יודע את הסיכון הזה. האמת ששאלתי במייל בפירוש את נציגת הביטוח מה המשמעות אם אני מאשר את התביעה של צג ג' אז היא כתבה לי התייקרות הפוליסה. לא חלמתי שיש סיכון מעבר לזה.

חשבתי על רעיון אחר: היות שהייתי בכל מקרה בכיוון של רכב חדש, אולי כדאי לי לחשוב קצת יותר גבוה, הרי בכל מקרה אני הולך לשלם הרבה כסף. לאחרונה מדברים על ליסינג פרטי-תפעולי. בליסינג כזה הרכב רשום על שם החברה, ולכאורה כל גם הביטוח - לא? האם דבר כזה יכול לפתור לי את הבעיה, או שחברות הליסינג נדרשות לדווח על העבר הביטוחי שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרשום את הרכב על שם מישהו אחר? אפשרי, אבל במקרה תביעה - ואצלך בחודשים האחרונים קצב התביעות גדול - החברה תגלה את העבר שלך ותגלה שאתה הנהג העיקרי - ועלולה להתנער מהתשלומים. זה בדיוק הדבר אליו התכוונתי ב"לייפות את האמת".

חבל שלא התיעת בארוע הראשון. היית מגלה שגם בתביעה של 6-8 אש"ח יכול להיות לא כדאי לתבוע את הביטוח, בדיוק בגלל מה שקרה לך. אבל יש כאן הרבה משתנים, חלקם אישיים מאד, ובכל מקרה - את הנעשה אין להשיב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנה לא לחברת ביטוח אלא לסוכנות ביטוח (יכולה להיות גם אינטרנטית כמו וובי למשל), תציג להם את התמונה המלאה כולל איזה רכב אתה מתכוון לקנות (אף אחד לא יגיד לך אם יבטחו אותך או לא בלי לדעת באיזה רכב מדובר. יש הבדל בין נהג בעייתי שנוסע בפיקנטו לבין אותו נהג בפורשה) ותראה מה הם אומרים. לפי התשובות תתקדם.

קח בחשבון שאתה לקוח מאוד בעייתי לחברות הביטוח וגם אם יסכימו לבטח אותך צפה לתשלום מאוד גבוה עד גבול הכדאיות. בלי קשר אם תוך שנתיים וחצי הצלחת לעשות כזה נזק מציע לבדוק את עצמך ואפילו לקחת שיעור או שניים עם מורה נהיגה שיראה מה אתה עושה לא בסדר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

חבל שלא התיעת בארוע הראשון. היית מגלה שגם בתביעה של 6-8 אש"ח יכול להיות לא כדאי לתבוע את הביטוח, בדיוק בגלל מה שקרה לך. אבל יש כאן הרבה משתנים, חלקם אישיים מאד, ובכל מקרה - את הנעשה אין להשיב.

6-8 אלף זה סכום משמעותי מספיק כדי להפעיל ביטוח כאירוע ראשון. הוא כן היה צריך להתייעץ באירוע השני או לפחות בשלישי כי שם אלא אם מדובר באמת בסכום דמיוני אין ברירה אלא לשלם בעצמך כדי לא להגיע למצב הנ״ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Doron_Z כתב:

6-8 אלף זה סכום משמעותי מספיק כדי להפעיל ביטוח כאירוע ראשון. הוא כן היה צריך להתייעץ באירוע השני או לפחות בשלישי כי שם אלא אם מדובר באמת בסכום דמיוני אין ברירה אלא לשלם בעצמך כדי לא להגיע למצב הנ״ל.

בשלישי עוד לא מאוחר מידי. טרם הוגשה תביעה. אבל מדובר בנזק של לפחות 20 אל"ש. ואתם יודעים, גם נזק קטן יותר, התובע רוצה לראות את עצמו מסודר עד הסוף, רכב בונבון, כמו שהוא מקבל במוסך רשמי על ידי חברות הביטוח. תיקון שיכולתי להוציא בכפר ב12K יכול לעלות ברשמי ומסודר כפול. אני לא יכול לספוג את זה. חבל שהשלישי והראשון לא התחלפו ביניהם :-( 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע במצבך הייתי עושה כמה דברים

1. בודק בעצמי בין חברות הביטוח באמת ולא מסתמך על זה שאמרו לך

2. יוצר קשר עם סוכן ביטוח פרטי(לרוב הם מקושרים ויכולים להביא הצעות טובות מחברות הביטוח

3.במקרה הכי גרוע רושם את הרכב על שם מישהו אחר\ביטוח 

אבל בלי קשר לכל אלה קודם כל וזה הכי חשוב הייתי דואג להגנה אקטיבית יותר כי ממה שאתה מתאר רוב התאונות שלך נגרמות במהירות איטית בהיסח דעת של שניה, אפילו צפצפה כמו של מוביילי יכולה לעשות הבדל או במידה ואפשר לרכוש רכב עם מיגון אקטיבי יותר אז בכלל.

בהצלחה חבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה לסוכן פרטי.

הפול יבטח ביטוח חובה, אבל לדעתי חיייבם בביטוח צד ג' אחרת אתה חשוף לתביעה בסכומים ממש גבוהים.

חס וחלילה תפגע ברכב יקר מאד, תביעה מצג ג' עשוייה להיות עשרות אלפי שקלים.  היה כאן שירשור של מישהו שנהג בקדילאק CTS אם אני לא טועה, ולא ממש חדשה, והיה מעורב בתאונה "קטנה" בחניון. הנזק הכספי כפי שתואר היה עצום -וכלל רק עלויות פנסים, גריל ותיקון מכסה מנוע

תנסה סוכן פרטי עבור צד ג', עם אם יעלה גבוה בהשוואה לעלות ללא תביעות.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון אחר אבל יותר יקר זה לקחת ליסינג פרטי כולל ביטוחים. שם מצד אחד אין לך עבר ביטוחי ומהצד השני אם תתקן דרכיך תצבור עבר ביטוחי נקי. המינוס זה שאתה הולך לחדש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...