Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכנתא או סתם שיגעון? האם אני בכלל חושב נכון

Dark Crystal
שימו לב! השרשור הזה בן 1185 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@natcoבתלות במקום המגורים ובעיקר העבודה יש רכבת. ובמקצוע שלו אולי גם עבודה מהבית.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial רבים מהשכנים שלי (ואני ביניהם) עובדים רוב השבוע מהבית/נוסעים ברכבת.

בכל זאת, תיכף תראה איך כל המילניאלס המפונקים יקומו עלינו לכלותינו. 

מבחינתם, העולם מסתיים בגשר רוקח.

צפונה משם, זו הפריפריה מוכת הרעב והאבטלה.

זה ויכוח שלא הייתי רוצה להכנס אליו, כי אין שום סיכוי לשכנע בו.

כמו שאמרתי- דרוש "סוויץ' בראש".

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, natco כתב:

אבל זה נכון...

1.4 בנתניה, זה בדורה, או איזה מחסן ליד החבר'ה של צאנז.

ממש לא מקומות שהיית רוצה לגור בהם.

אין מחירים כאלה באיזור השרון המבוקש.

אפשר בקריית נורדאו ויש גם בניינים עם מעלית משנות 70-80.  יש חלקים שלה טיפה יותר נורמאלים ולדעתי, זה עדיין יותר טוב מאיזורים/ דורה.

בסה"כ מדובר במיקום דיי נוח, שקלתי לגור שם והעדפתי משיקולים כלכליים לגור בחדרה.

קרוב לקניון עיר ימים, יציאה מהירה לכביש החוף, קרוב לאיזור תעשייה החדש (IKEA) .

חלק מהבניינים בשכונה עברו שיפוץ חזות חיצוני / תמ"א.

האם אין פשיעה בשכונה? לא יודע מבחינה סוציואקונומית לא מדובר בשכונה הכי טובה.    אבל מבחינתי עדיף לגור שם מאשר בדרום ת"א.

https://www.yad2.co.il/realestate/forsale?city=7400&neighborhood=164&rooms=1--1&elevator=1&Order=3&priceOnly=1&imgOnly=1

אבל זו דוגמא אחת מני רבות, אם קצת מוכנים לפתוח את הראש ומוכנים להתרחק מעט מאיזור המרכז.

natco , אכן יש לא מעט בחורות שדברתי איתן, והן תהו מה אני עושה בחדרה והאם אני מתכוון לעבור משם.

כאילו יש רק עיר אחת שקיימת בארצינו וכל השאר פשוט לא נחשב...

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Transporter כתב:

יעצו לו כאן לבזבז רק 6000 בחודש

אני מנסה לחשוב איך אפשר להגיע למספרים האלה כשיש לך:

1800 שכ"ד

1200 הוא אמר חשמל ומים

400 שח ביטוחים לרכב אחד

800 שח דלק לרכב אחד

זה משאיר לו 450 שח לקניות אוכל בשבוע

רק שישיית קולה ושישיית מים זה 50 שקל

אז 400 לאוכל ?

טכנית אם אוכלים רק פחמימות זה קל

אבל היום עם המודעות לבריאות ולהראות טוב, אנשים לא מוכנים לאכול ארוחות שבנויות בעיקר על פחמימות

ומעדיפים לאכול דווקא חלבונים. ובצדק

אנחנו מוציאים 8000 שח בחודש והשכ"ד שלנו כפול משל פותח שרשור

לא ברור לי איך זוג מגיע ל1200 שקל חשבונות בחודש, אצלנו זה 300 שקל בקיץ, ובקושי 200 בחורף.

קניות זה 2500 שקל בחודש כשאני קונה ביצים, קוטג', חזה עוף, והיא אוכלת את החרא הטבעוני היקר - טופו, סייטן וכו', גם מלא ירקות.... אז תאמין לי שמי שרוצה יכול. 12 אלף הוצאות בחודש לזוג צעיר זה ממש הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו בהוצאות שלך לא מסתדר לי. רשמו את זה קודם.אתם מבזבזים הרבה כסף כנראה.
בקצב שתיארת תשכח מדירה בהרצליה בעתיד הקרוב.
אתה יכול לקנות דירה בלוד, זה במרכז ולא בת"א. אולי אפילו תפגע באיזה פינוי בינוי.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל אלו שאמרו "תתכלבו" "תחסכו כפול"...

אתם צעירים, ואחרי שיהיו לכם ילדים יהיה פחות זמן לפנאי. אני כן בעד לחסוך, אבל לא להתכלב. כי זו תקופה יפה וצריך גם ליהנות.

בלי קשר, משגע אותי שאנשים עם משכורות שהם לא משכורות רעב מתכלבים וחיים כמו תפרנים כדי לקנות דירה במחיר מופקע.

שבוע טוב לכולם. נכון שצריך לחשוב על העתיד ולא לחיות רק את הרגע, אבל כמו כל דבר בחיים - המינון חשוב.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר להתכלב. ההוצאות שמתאר פות"ש פשוט נשמעות לא הגיוניות. אני לא מבין איך הבן שלי, סה"כ במצב דומה לזה של פות"ש, מוציא על מזון וחומרי ניקוי לא יותר מ-2000 ש"ח בחודש. והוא ממש לא חסכן ועדיין אין לזוג תחושת הכמויות הדרושות כך שאפילו קונה יותר מדי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

אף אחד לא אמר להתכלב. ההוצאות שמתאר פות"ש פשוט נשמעות לא הגיוניות. אני לא מבין איך הבן שלי, סה"כ במצב דומה לזה של פות"ש, מוציא על מזון וחומרי ניקוי לא יותר מ-2000 ש"ח בחודש. והוא ממש לא חסכן ועדיין אין לזוג תחושת הכמויות הדרושות כך שאפילו קונה יותר מדי.

כי הוא הבן שלך, עניין של חינוך כנראה...

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר מאד, זה מה שראה בבית. ואולי זה גם הבדל תרבותי בין חיפה לתל אביב. 

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוצאות זה לא רק מזון וחומרי ניקוי. כל חודש אפשר למצוא משהו חריג אחר להוציא עליו בכיף - מוצרי חשמל, טלפון, מחשב, טיסות לחול כשאין קורונה.

Just now, sperial כתב:

ואולי זה גם הבדל תרבותי בין חיפה לתל אביב. 

למה שיהיה הבדל כזה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל אלה הוצאות חד פעמיות. לצורך הדוגמא בוא נגיד שאתה קונה מכונת כביסה, מיבש, מקרר, מדיח וכיריים פעם ב-10 שנים. אלה 10,000 ש"ח שמתחלקים על 120 חודש. 80 ש"ח לחודש. נוסיף עוד תיקונים ומכשירים קטנים ובגדים ואיזה קישוט לבית - נגיע ל-300 או 500 ש"ח לחודש. נהיה לארג' - 800 שח לחודש. עדיין זה משמותתית פחות ממה שפות"ש מוציא.

הנקודה כאן היא שפות"ש מגדיר לעצמו יעד של רכישת דירה. יעד לגיטימי, שמצריך תכנון. אז שישב על רשימת ההוצאות שלו ויבדוק את עצמו ואת אשתו. אולי יתברר שהיא מוציאה 1500 ש"ח בחודש אצל הספר והציפורניים? אין לנו מושג, ובסך הכל הכוונה שלי  בשרשור הזה היא שפות"ש צריך לבדוק האם הוא שולט בהוצאותיו, ואם יש שם דברים שאפשר לצמצם - לעשות זאת.

לזכותו של פות"ש יאמר שהוא חושב לטווח ארוך. אז הוא צריך להביא בחשבון שגם הוצאות המשפחה יגדלו כאשר היא תתרחב, ואם הוא מתכנןלקחת הלוואה גדולה הוא צריך לדעת מהיכן הוא מתכוון לפרוע אותה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירות בהרצליה 4 חדרים איך שלא תסובב את זה, יהיו באיזור 2.3/2.4 מיליון לפחות. בהינתן ואתה קונה דירה יחסית ישנה בניין ישן לא תשפץ בצורה כזו או אחרת? זה בסוף הסכומים.
תנסה לבדוק פרוייקטים של תמ"א 38/2 בהרצליה. יש המון עם מחירי פריסייל לפני שיווק שיהיו בערך בטווח הזה.

לגבי הסכומים שציינת, שכירות של 1800 ש"ח בחודש זה ממש מעט וזה טוב ולכן, כל עוד אין לכם ילדים, אני חושב שאתם צריכים לעשות פשוט טבלת הוצאות / הכנסות ולוודא על מה אתם משלמים כל חודש ומאיפה אפשר לקצץ. 
הייתי מתחיל בלקצץ משמעותית בהזמנת אוכל בערב. זה מצטבר לסכומים גבוהים.

בקשר לשאלה אם לקנות עכשיו או אח"כ, סכום ראשוני של 300K הוא יפה מאוד. רק אל תשכח שגם אם אתה נותן את חלקו / רובו עכשיו זה משאיר אותך בלי כלום להמשך. עד שתגיע לסכומים גבוהים שוב מבחינת חיסכון ייקח זמן. 
המחרים בהרצליה יישארו גבוהים כל הזמן, אין מה לעשות, רק תחשוב שאם אתה קונה עכשיו על הנייר ואת השאר נותן בהמשך (נגיד 3 שנים), אתה ככל הנראה כבר תהיה עם ילד / ילדה ואז כושר החזר המשכנתא שלך ככל הנראה ייקטן בגלל הוצאות על ילד.
אל תסתכל על עכשיו. תסתכל על עוד 5 שנים מהיום ואז תתחיל לחשב את צעדיך.

עריכה אחרונה על ידי MaoRЯ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני חוטף לכם את השרשור מחיטוט בכיס שלו, ל"מה לעשות עם 300k"

1. תיק סולידי לטווח בינוני בשוק ההון. תשואות טובות, וסיכון נמוך (בתנאי שלא מסתכלים בכלל על הטווח הקצר)

2. דירה בתנאי תשלום 20/80 עם פטור מדד. לא בהרצליה, אבל יש כאלה דירות. צריך להשקיע זמן בחיפוש.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, aa123 כתב:

לכל אלו שאמרו "תתכלבו" "תחסכו כפול"...

אתם צעירים, ואחרי שיהיו לכם ילדים יהיה פחות זמן לפנאי. אני כן בעד לחסוך, אבל לא להתכלב. כי זו תקופה יפה וצריך גם ליהנות.

בן כמה אתה?
אתה מבין שהצעירים של היום הם לא הצעירים של פעם כן?
פעם צעיר היה צריך להעמיד הון עצמי הרבה יותר קטן כדי לקנות דירה הרבה יותר זולה.
הצעירים היום צריכים לחשוב טוב טוב על ההוצאות שלהם, תקרא לזה להתכלב אם אתה רוצה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...