Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך לשימוש עצמי

R01AL
שימו לב! השרשור הזה בן 1164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי..

אני רוצה לטפל באוטו בעצמי.. אבל אין לי ליפט או את כל הכלים הדרושים לשם כך..

האם יש מוסך או מקום מסויים שאני יכול להגיע אליו ופשוט לעבוד בעצמי על האוטו?
אני לא עושה את זה כדי לחסוך כסף בטיפול.. זה יותר בשביל עצמי כדי להכיר את עולם מכונאות הרכב.. יש לי ידע במכונאות (הרוב ידע תאורטי) ואני רוצה לנסות קצת פרקטיקה.

ועוד שאלה..

האם יש מוסכים שירצו לקבל זוג ידיים עובדות בחינם.. אני רק רוצה ללמוד ולהתנסות.. כפי שאמרתי יש לי ידע במכנואות (מכונאי בחיל האוויר אבל לא לרכב) והמון ידע תאורטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, R01AL כתב:

האם יש מוסך או מקום מסויים שאני יכול להגיע אליו ופשוט לעבוד בעצמי על האוטו?

קמו כל מיני יוזמות מקומיות בנושא לאורך השנים, למיטב ידיעתי כולן נפלו מאוד מהר או ירדו למחתרת, כניראה בעיקר בגלל הסוגיה הביטוחית.

לגבי מוסך שיקבל אותך בתור עובד חינם, זה גם לא פשוט כלכך. מסתבר שעל פי החוק הישראלי אסור להעסיק עובד בחינם, גם בהסכמה. בת הזוג שלי נסתה את הטריק הזה על מנת לצבור נסיון במקצוע שלה בתקופת הקורונה וזו התשובה שקיבלה.

אבל גם אם תמצא משהו שיעשה זאת באופן לא חוקי, אתה שוב לא תהיה מכוסה ביטוחית, ובמשך תקופה ארוכה אל תצפה לעשות שום דבר מעבר להחלפת שמנים וניקוי רצפות.

בקיצור המצב הזה מביא את מרבית האנשים שמתעניינים בתחום ומעוניינים ללכלך את הידיים פשוט לרכוש כלים (כולל בוקים להרמה בטוחה של הרכב) ולעבוד בשקט על הרכב הפרטי שלהם על אחריותם האישית.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה רוצה קיים..
אבל לא בארצינו.

תעשה כמו כולם, מה שיגאל הציע, או תעבור לארץ אחרת.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כלים בסיסים.. (כולל מברגה)
אבל רק כדי להרים את האוטו אני צריך להשקיע מלא כסף עם ג'קים..

שלא לדבר על אימפקט (אלא אם כן אני רוצה לעבוד 100% עם ראצ'ט) ובוקסות.. מפתח מומנט.. והרשימה עוד ארוכה.
יש דברים שאפשר לאלתר לדוגמא מיכל לאיסוף שמנים..
יש אולי מקום להשכיר / לשאול ציוד כזה או לקנות אותו יד שנייה ובזול?
כי אם זה ככה אז דוחפים אותנו למוסכים.. וכל פעם שאני נכנס למוסך (לא משנה איזה) אני רואה איך מנסים לעקוץ.. וכמובן שאני לא נופל למלכודות הדבש..
אני לא מחפש לעבוד 100% משרה (ימי שישי בעיקר).. יש לי עבודה ואני אוהב אותה.. פשוט מחפש קצת ריגוש ואין ריגוש יותר טוב מאשר כלים עם מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שדוחפים אותנו למוסכים.

גם אם היית מיליונר כבד עם ליפט ופטישי אוויר בבית, עדיין אסור היה לך, למעט הוספת נוזלים, תדלוק והחלפה של נורה, גלגל או ווישר, לעשות באופן חוקי פחות או יותר שום דבר ברכב שלך. שום דבר! 

לא שמנים, לא פלגים, בטח לא ברקסים. וזו עבירה פלילית.

לידיעתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מיזם מדהים בארץ שהוליד קבוצה שהולכת וגדלה מיום ליום - תשאלו כנופצון (אני חבר בה כשנתיים, איך שהזמן טס כשנהנים)

הרעיון פשוט - בקבוצה קיימים חבר'ה מקצועיים בעולם המכונאות וחבר'ה שלומדים מהם במפגשי טיפולים מאורגנים.
הכלים שאתה מחפש נמצאים ברשות חלק מחברי הקבוצה, עם הזמן גם אתה תצטייד בכלים ותוכל לעזור לאחרים.

תריץ חיפוש בפייסבוק על שם הקבוצה ותצטרף.

בנוסף, יש קבוצות ווצאפ בפריסה גאוגרפית ארצית שנפתחו. אם אתה מעוניין להצטרף תכתוב לי בפרטי מאיזה אזור בארץ אתה ואבדוק לך לינק הצטרפות.

בהצלחה !

נ.ב הזכרת מיכל איסוף שמנים, בטיפולים שתעשה חשוב להקפיד לא להשליך את השמן הישן לזבל אלא בצוברים יעודיים לזה (המעטים שקיימים בארץ לצערנו) למען שמירה על הסביבה

עריכה אחרונה על ידי Igal G
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.1.2021 בשעה 13:40, R01AL כתב:

אבל רק כדי להרים את האוטו אני צריך להשקיע מלא כסף עם ג'קים..

שלא לדבר על אימפקט (אלא אם כן אני רוצה לעבוד 100% עם ראצ'ט) ובוקסות.. מפתח מומנט.. והרשימה עוד ארוכה.

זוג בוקים נורמאלי יעלה לך כ200 ש"ח. זה נחשב כ'מלא כסף?

אין מניעה להתחיל עם סט בוקסות וראצ'ט.

מפתח פילטר אוניברסלי עולה גרושים.

מפתח פלאגים ישאיר לך עודף ממחיר מנה פלאפל.

שני מיכלים של מרכך כביסה לאיסוף השמן ניתן לאסוף במחזורית (אח"כ שופכים את השמן למיכל אחר ונפטרים ממנו במקום ייעודי).

קנה פילטרים, שמן, פלאגים ומה שאתה צריך, עשה טיפול בסיסי. קצת סבלנות וכפפות חד פעמיות והכל יהיה בסדר.

תתחיל, תראה אם אתה מתחבר לרעיון. במידה וכן- כל פעם תקנה עוד כלי ייעודי במחיר הכסף שהיית משלם עבור עבודה למוסך. 

אין צורך ללכת להיות מנקה רצפות במוסך בימי שישי הפנויים שלך. את הזמן הפנוי שלך תשקיע בטיפול ברכב שלך. אז טיפול בסיסי שהיה לוקח למוסך פחות משעה ייקח לך פעם ראשונה שלוש שעות.

אני בטוח שהסיפוק יהיה שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית אסור יהיה למוסך להעסיק אותך בחינם, לאף אחד אסור להעסיק עובדים בחינם בארץ.

המוסכניק שיתלהב מהמציאה של אדם שרוצה לעבוד בחינם יהיה האדם האחרון שאתה רוצה שילמד אותך זביר להניח שיינצל אותך לשלל עבודות ניקיון שאף אחד לא ירצה לעשות ויתנער ממך חלילה אם יקרה משהו כיוון שאתה לא תהיה מבוטח וגם בעסקה שלך בחינם נחשבת עבירה פלילית.

אתה כן יכול ללכת ולבקש לעבוד תמורת שכר מינימום אבל סביר להניח שבעיקר ינצלו אותך לניקיון.

בעבר היה לי סיכום עם בעל מוסך הייתי מטפל אצלו ומשלם לו שכירות על הליפט ובנוסף התחייבתי לקנות דרכו את החלקים ובזמן שחיכינו שהחלפיםיגיעו הייתי עוזר למכונאים שלו. מאז עברו 20 שנה, המוסך כבר לא שם והיום אני חושב כמה תמים הייתי ואיך הסתכנתי וכמה הוא הסתכן בכך שנתן לי לעבוד אצלו בלי ביטוח ועוד על רכבים של אנשים אחרים שחשבו שהפקידו את הרכב בידי מכונאים מוסמכים וקיבלו בחור בן 20 שהתנסה להם על האוטו. מצד שני המכוניות היו פשוטות הרבה יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...