Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: החתמה בעולם הרכב - האם התופעה המוכרת מבעלי חיים מתרחשת גם ביחס בני בני אדם למכוניות?

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

חוץ מזה פז׳ו 306 סטנדרטית לא בדיוק יותר מרגשת מקורולה

אין לך מושג על מה אתה מדבר. ברצינות.

ולגבי העערכה שלך למוצרים פשוטים שלא מתקלקלים, זה לגמרי מובן. גם אני מעריך, אבל להבדיל זאת לא יכולה להיות מכונית שתיצרב לי בזיכרון.

• אהבתי 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 33 דקות, menir1 כתב:

אין לך מושג על מה אתה מדבר. ברצינות.

אשמח אם תאירו את עיניי.

איפה 306 סטנדרטית (לא XSI/GTI, סטנדרטית), עדיפה על קורולה ברמת גימור דומה

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניהוג עילאי - ניהוג טוב היא התכונה העיקרית להנאה מנהיגה. יכולת זאת מושגת כאשר נוצר קשר אינטראקטיבי מוצלח בין הנהג והמכונית. מכונית בעלת ניהוג טוב מאופיינת בקשר ישיר של היזון-חוזר ותגובה.
הנהג מקבל מהמכונית - דרך ההגה והמושב - מידע בלתי מסונן ומיידי על הכוחות הפיסיקאליים הפועלים על המכונית.  המכונית מגיבה לפקודות הנהג דרך ההגה בצייתנות, והמכוניות היותר טובות מגיבות בצייתנות גם להעברות משקל (ע"י משחקי דוושה) בצורה מיידית, חדה וצייתנית.

ל-306 היה ניהוג עילאי, וזאת תוך שילוב קסום עם נוחות נסיעה מצויינת. והיופי הוא, שגם הגרסאות הלא ספורטיביות שלה, אופיינו בניהוג מצויין.

הקורולה לא משחקת באותו משחק בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי ZX, ולא הרגשתי שום ניהוג עילאי או שום דבר שגרם לי להתאהב באוטו הזה.

אבל מניח שכל דבר סובייקטיבי. אם כבר, אז באותה קורולה אושריקו אני יותר מרגיש כאילו האוטו בנוי במיוחד בשבילי

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

אשמח אם תאירו את עיניי.

אם תמצא היום 306 במצב חדש כמו שהיא היתה כשיצאה מהחברה או כשהיתה בת שנתיים, ותנהג בה אתה תבין למה המשפט שאמרת אינו מחובר למציאות. עוד יותר חדה ממנה היתה השלדה של ה ZX בזכות היגוי אחורי פאסיבי יותר מורגש. 

המכוניות האלו נתנו משהו שונה מאוד ומהנה מאוד. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, vadim6385 כתב:

הייתה לי ZX, ולא הרגשתי שום ניהוג עילאי

אז אתה סוג של תתרן מוטורי 😉

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי ZX, ולא הרגשתי שום ניהוג עילאי או שום דבר שגרם לי להתאהב באוטו הזה.

אבל מניח שכל דבר סובייקטיבי. אם כבר, אז באותה קורולה אושריקו אני יותר מרגיש כאילו האוטו בנוי במיוחד בשבילי

אין ספק שה-ZX היתה מבוזבזת עליך... [emoji6]
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגנתו של ואדים, 

אם תשים לי על היד שעון של 'מותג על שקר כשלהו' שעולה 50,000$ או סווטש סקין ב 100 שקל, ותכריח אותי לענוד אחד מהם, (ואני לא יכול למכור ולעשות קופה), אני כנראה אעדיף את הסווטש. ואם אפשר לוותר בכלל על שעון - אז אני מוותר. זה לא מדבר אלי. (גם לא ואגיו ב 900 שקל לקילו מקצביית שקר כלשהו) זה פשוט לא אני. 

אז אני יכול להזדהות עם ואדים כשהוא אומר 'באמאש'כם, תנו לי להניע בבוקר, להגיע לעבודה, לטייל איפה שבא לי, ולא לדעת איך פותחים מכסה מנוע.'

• אהבתי 4

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה מהונדסת כל כך טוב שהיא בכלל נוסעת בלי מנוע כי היא לא צריכה, ובגלל זה לא מתקלקלת.
אם מאיזשהי סיבה וממש לא סביר שזה יקרה בעלים של קורולה יפתח את מכסה המנוע הוא כנראה יבהל ויסגור אותו מהר, אבל גם אם איכשהו הוא התגבר על הפחד הוא יראה מנוע נקי ולא נוזל מולו. 
מה שהוא לא יודע שלא מדובר בכלל במנוע אלה במדבקה איכותית ולא מתקלפת (טויוטה אחרי הכל). די דומה למדבקות בקיטים להרכבה למי שמכיר...

EJ20 Engine sticker Sticker in 2020 | Engineering, Subaru, Stickers stickers

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, robertf כתב:

אין ספק שה-ZX היתה מבוזבזת עליך... emoji6.png

הZX הספציפית הזאת הייתה עם מנוע 1.4 הזרקה חד נקודתית 75 כ"ס, בקושי זזה, לא הייתה יציבה בשיט, והמקום הכי טוב בשבילה היה מגרש גרוטאות.

איפה ניהוג עילאי ואיפה זה

לפני 11 דקות, discoTD5 כתב:

להגנתו של ואדים, 

אם תשים לי על היד שעון של 'מותג על שקר כשלהו' שעולה 50,000$ או סווטש סקין ב 100 שקל, ותכריח אותי לענוד אחד מהם, (ואני לא יכול למכור ולעשות קופה), אני כנראה אעדיף את הסווטש. ואם אפשר לוותר בכלל על שעון - אז אני מוותר. זה לא מדבר אלי. (גם לא ואגיו ב 900 שקל לקילו מקצביית שקר כלשהו) זה פשוט לא אני. 

אז אני יכול להזדהות עם ואדים כשהוא אומר 'באמאש'כם, תנו לי להניע בבוקר, להגיע לעבודה, לטייל איפה שבא לי, ולא לדעת איך פותחים מכסה מנוע.'

תודה, סוף סוף מישהו מבין את ההגיון מאחורי מה שאני אומר.

אני עכשיו עם הונדה סיויק סדאן אוטומטית שמניעה, נוסעת, עוצרת, יש חימום ומזגן, ואין איבזור מיותר שכל מטרתו היא להתקלקל, ומרוצה ממנה עד הגג.

אני מת על "מקררים" יפניים אולד סקול כאלה. רכב שאתה צריך, ולא מעבר לזה, מינימליזם בהתגלמותו.

לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

EJ20 Engine sticker Sticker in 2020 | Engineering, Subaru, Stickers stickers

זה מנוע של סובארו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

הZX הספציפית הזאת הייתה עם מנוע 1.4 הזרקה חד נקודתית 75 כ"ס

היתה לי 309 עם מנוע 1.4, קרבורטור, ו 75 כ"ס. נמכרה לפני כמה חודשים כשקניתי את ה 208GTI.  

אחת המכוניות הכי כייפיות שהיו לי. כמה רמות מעל הטויוטה סליקה שהיתה לפניה. 

אבל כאמור, זה בסדר גמור שזה לא מעניין אותך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, vadim6385 כתב:

זה מנוע של סובארו

שנקנו ע"י טויוטה.

התאמצתי בשבילך אתה מרוצה?

image.thumb.png.4377e70b5cdc469ea9157edcd7a58575.png

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, vadim6385 כתב:

תודה, סוף סוף מישהו מבין את ההגיון מאחורי מה שאני אומר.

כל המילים על ניהוג, בסופו של דבר הם דברים מוחשיים שכל בן תמותה ירגיש אותם, אם רק יקבל הזדמנות ללמוד. עוד לא מאוחר, לקחת קורס 1:1 וללמוד לנהוג (להבדיל מלהתנהל), ואז אני מבטיח לך שאפילו אתה תבין במה מדובר. 

בגדול זה לא שונה מהותית מלדעת להעריך אוכל טוב או יין טוב. 

(ואנחנו בפורום חובבי מוטוריקה אחרי הכל)

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לציין שה-1.4 בגילגולו הזדאיקסי באמת היה עגלה.
ב-309, עם קרבורטור ובלי ממיר, היה טיפה יותר שמח.
לפני עשור הייתה לי zx 1.8 אוטומט. תענוג מכל הבחינות(חוץ מהנזילת מים בבלוק כמובן), ויותר נשלט במגבלות מאשר וולקן. מתגעגע..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, אליה כתב:

חוץ מהנזילת מים בבלוק כמובן

גם ה-306 של אבא שלי (אותו מנוע) - פאק ידוע של מנועי ה-XU. הוחלף בלוק באחריות יצרן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...