Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת דירה בפעם הראשונה.

ozal5
שימו לב! השרשור הזה בן 1179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על המענה,

אם אני פותח חשבון בנק על שמי, למשל בפפר, החבר עושה העברה חודשית מהחשבון שלו ואני עושה העברה חודשית מהחשבון שלי, אך, אני מנהל את כל ההוצאות ואת החשבון הנ"ל,

האם יש פה ניגוד עניינים?

האם אמור להפריע לבנק שהכסף נכנס מהעברה שלי ושל החבר ולא משכורת מחברה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעניין אותו שיש לכם הכנסות, סביר שירצה לראות תלושי שכר של שניכןם (ושל הערבים, אם יהיו). כנראה שהלוגו על הצ'ק לא יעניין אותו.

אבל אני חוזר, אל תכנס לחשבון משותף עם החבר. שכל אחד ישלם מחשבונו האישי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, sperial כתב:

יעניין אותו שיש לכם הכנסות, סביר שירצה לראות תלושי שכר של שניכןם (ושל הערבים, אם יהיו). כנראה שהלוגו על הצ'ק לא יעניין אותו.

אני אשאל את זה אחרת,

צא מנקודה שהחשבון הזה משלם על הבית,

סתם לדוגמא,

האם לבנק יכול להפריע שהחשבון על שמי ונכנסת העברה של לדוגמא 2500 ש״ח ממני ועוד 2500 ש״ח מהחבר בכל חודש?

החשבון יהיה על שמי ורק אני אבצע בו פעולות, מלבד להעברת הכסף שהחבר יעביר מחשבונו לחשבון הזה.

האם לבנק זה אמור להפריע?

(יש סיבה שאנחנו עושים את זה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים יש איזו מערכת שמנטרת את זה, אבל מפה ועד לזה שזה יפריע לבנק הדרך ארוכה וגם הסכומים צריכים להיות שונים משמעותית.

בקיצור, לא תהיה לבנק בעיה כלשהי, כששכרתי דירה עם חברה עשינו כך, בסופו של דבר מבחינתנו זה היה מיותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החבר מעביר לך הוא יכול, באותה מידה, להעביר (בצ'ק) ישירות לבעל הדירה. ההעברה אליך מיותרת.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תודה לכולם,

שאלה, היכן במרכז ניתן למצוא דירה/יחידת דיור 2-3 חדרים, במחיר של 3500 לערך, רצוי עם חשבונות, מרכז יכול להיות פתח תקווה עד נס ציונה בערך.. בטווח הזה,

היכן כדאי להתמקד?

מיקום העבודה חולון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יותר פשוט מלפתוח יד2, לסמן בסינונים את כל מה שרלבנטי ולבחור חיפוש ע"ג מפה?

• רעיון טוב! 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.1.2021 בשעה 15:58, ozal5 כתב:

היי לכולם, 

אני וחבר רוצים לשכור דירה ביחד, אנחנו בני 23 וזאת דירה לזמן של שנה,

יש לי מספר שאלות כיוון שזאת הפעם הראשונה,

1. אנחנו רוצים לפתוח חשבון בנק בפפר ודרכו לבצע הוראת קבע חודשית לבעל הדירה, האם יש בעלי דירות שמסכימים לזה?

אני אישית לא אוהב את העניין של להשאיר צ׳ק פתוח.

2. עניין החשמל/הוצאות חודשיות, עקרונית, אנחנו רוצים לשכור דירה (או יחידת דיור) של 2-2.5 חדרים בגג,

יש כאלה במחיר של 3200-3500 כולל חשמל והכל,

כיצד זה עובד? משלמים לבעל הדירה? משלמים ישירות לחב׳ החשמל? (במידה וזה כלול במחיר).

3. אנחנו נבשל ונזמין חברים כמובן, הוצאות על אוכל וכו׳ בתור 2 רווקים, מניסיונכם, כמה יכול לצאת (אוכל וכו׳) בערך.

4. מה חשוב לדעת כאשר עושים חוזה השכרה? מה כדאי לדעת? 

אשמח לשמוע מהניסיון שלכם, מה כדאי לדעת..

שבת שלום.

1. פשוט כל אחד מכם נותן לבעל הדירה צקים על חצי מהסכום לכל חודש. זה הסטנדרט. זה לא צק פתוח.

2. 2-2.5 חדרים ל-2 שותפים? אתה מבולבל בספירת החדרים בישראל. בישראל סלון זהח דר אתה צריך 3 חדרים לפחות.

4. חשוב לשים לב שיש סעיף יציאה בהודעה מראש.

חשוב לנסות להבין מה הוייב של בעל הדירה ופה נכנס סקילים רכים של קריאת אנשים. הדבר הכי חשוב בדירה זה בעל הדירה.

הוצאות? זה מה זה גמיש. זה תלוי ברמת חיים שתבחר. פעם גרתי עם שותפים ברמת גן עם שכ״ד של 1600 שח (כל אחד), לא החזקתי רכב והייתי מאוד חסכן והייתי מוציא בממוצע 2500-3000 שקל. היום גר לבד, מארח המון, קונה המון אוכל, אוכל בחוץ, אלכוהול - ומגיע לבערך 16 בחודש. בסוף זה בידיים שלך ותלוי גם בסביבה שלך ובאיפה אתה גר.

חשבונות? גם תלוי בכם, מים ל2 רווקים לא אמור לצאת יותר מ- 200-300 לחודשיים, גז- 50-100 לחודשיים כולל בישולים, אינטרנט עד 100 שקל, ארנונה לגמרי תלוי במקום המגורים ובגודל הדירה תצטרכו לברר לפני כניסה, ועד בית גם משתנה כתלות בכמה חדש ומטופח הבניין, אם יש מעלית גינה וכו'. חשמל? כן הפערים הגדולים, אני לא מאלה שכל היום עם מזגן וכאלה ויוצא לי 200-400 לחודשיים תלוי בחודשי השנה. לעומת זאת יש לי חברים שיוצא להם פי כמה. המשפיעים הכי גדולים על חשמל הם מזגנים ודו אם אין דוד שמש.

כמו כן, שימו לב שכנראה תצטרכו לקנות ריהוט לפחות חלקי. בד״כ בדירות שותפים דברים כמו מקרר ותנור או אולי אפילו ספות כבר יהיו בדירה ששייכים לבעל הדירה. אבל לא תמיד. כל דבר כזה הוא הוצאה אז תשימו לב מה חסר בדירה לפני שנכנסים ותהיו מוכנים לזה כלכלית. מה שבד״כ אין לדוגמא זה מיטות. מיטה ומזרון נורמלים (הריהוט הכי חשוב בדירה) זה כמה אלפים.

בהצלחה!

בתאריך 8.1.2021 בשעה 22:34, yor2 כתב:

ספריאל מה שאני יודע החוק שונה.

תומרת אם הדירה פורסמה. על יד בעל הבית. וגם מתווך. אז השוכר צריך לשלם למתווך. בתנאי שפנה למתווך

לאומת זאת אם הדירה פורסמה רק תווך. בבלעדיות בעל הדירה צריך לשלם את דמי התווך.

המתווכים לוקחים בדרך כלל חודש שכירות. פלוס מע"ם

ומה עם דמי התיווך?
הצעת החוק קובעת כי גביית דמי התיווך תהיה חצי מהשוכר וחצי מהמכשיר במקרה שהמתווך פעל מטעם המשכיר.

זה נילקח מקאן.

https://www.nadlancenter.co.il/article/766

כאן אני מבי את החוק שתוקן

https://www.nadlancenter.co.il/article/766

הראשון עבר ב 8 לדצמבר 2020. 

השני זה כנראה אותו דבר רק אתר שונה.

בין החוק למציאות קיים פער לא מבוטל.

בכל מקרה גם אם התשלום  הוא ע״י בעל הבית זה בתוך השכ״ד. חוקי היצע וביקוש וכלכלה וכאלה. זה לא משנה אם זה מחולק או לא.

בתאריך 8.1.2021 בשעה 23:21, מרק10 כתב:

עדיף לא לשכור דירה עם חבר.

האמת שדי מסכים עם זה

בתאריך 12.1.2021 בשעה 08:45, sperial כתב:

אף בכל דירה מעולם לא ביקש ממני תלוש שכר. זה גם מידע שאעדיף לא לחשוף לו פשוט כי זה חיסרון מבחינתי במשא ומתן.

לגבי חשבון משותף באמת החלטה גרועה.

לפני 14 שעות, ozal5 כתב:

תודה לכולם,

שאלה, היכן במרכז ניתן למצוא דירה/יחידת דיור 2-3 חדרים, במחיר של 3500 לערך, רצוי עם חשבונות, מרכז יכול להיות פתח תקווה עד נס ציונה בערך.. בטווח הזה,

היכן כדאי להתמקד?

מיקום העבודה חולון.

התקציב די נמוך לדירת 3 חדרים סבירהל אירוח במרכז.

בכל מקרה שים לב שהמיקום זו הפונקציה הכי חשובה. איפה גרים רוב החברים? אם רוב החברים לדוגמא בחולון אז לשכור בכפר סבא זו לא החלטה חכמה.

כמובן גם קרבה למקומות עבודה כי לא בא לכם להיות בקומיוטינג שעות ביום

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתיים האחרונות שכרתי דירה לבן אחד והייתי ערב לבן נוסף. בשני המקרים התבקשתי להציג תלושי שכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.1.2021 בשעה 22:13, ozal5 כתב:

תודה לכולם,

היכן כדאי להתמקד?

מיקום העבודה חולון.

במקומך הייתי מתחיל לחפש בחולון והסביבה. נסיעה מפ"ת לחולון יכולה להיות לא פחות סיוט מנסיעה מחדרה לת"א. הכלל הוא להיות כמה שיותר קרוב למקומות שאתה מבלה בהם הכי הרבה.

ב3500 ש"ח לא חסר מבחר בפ"ת, ראש העין, הוד השרון והסביבה. חברים שכרו דירת 3 חדרים ב3600 בראשון, אז אולי ראשון יכולה להיות הכיוון.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.1.2021 בשעה 09:27, ozal5 כתב:

אני אשאל את זה אחרת,

צא מנקודה שהחשבון הזה משלם על הבית,

סתם לדוגמא,

האם לבנק יכול להפריע שהחשבון על שמי ונכנסת העברה של לדוגמא 2500 ש״ח ממני ועוד 2500 ש״ח מהחבר בכל חודש?

החשבון יהיה על שמי ורק אני אבצע בו פעולות, מלבד להעברת הכסף שהחבר יעביר מחשבונו לחשבון הזה.

האם לבנק זה אמור להפריע?

(יש סיבה שאנחנו עושים את זה).

תעשה הסכם עם החבר שכתוב בו את הסכום שהוא מתכוון להעביר כל חודש, כמה חודשים הוא הולך לעשות את זה, ושהכל למטרת דירה בלבד

אם הבנק ישאל אותך יהיה לך את ההסכם הזה להראות לו

לא מאמין שבנק יתעסק או יראה בכלל סכומים כל כך קטנים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

שאלה, בקרוב אקבל את החוזה ואשלח פה,

בעלת הדירה רוצה צ׳ק בנקאי פתוח שהסברתי שלא תקבל,

בדקה עם עורך הדין שלה,

ורוצה שטר חוב או ערבות בנקאית,

אני אישית לא אוהב להשאיר כסף ״מזומן״ אצל מישהו,

אני לא ממש מבין בנושא,

האם שטר חוב/ערבות בנקאית, זה בטוח גם בעבורי?

מלבד בעבורה, שאני מבין שהיא רוצה ביטחון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ozal5 כתב:

ורוצה שטר חוב או ערבות בנקאית

וזה מוגבל בסכום?   

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד איזה סכום כדאי שיהיה מוגבל? שאדע מראש.

והאם יש חלופות אחרות ל-״ביטחון״?

כמו כן נאמר לנו שכתיבת חוזה עם עורך דין עולה 1600 חצי חצי אנחנו והשוכר.

שטר החוב על סך 10,500

3 חודשי שכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטר החוב נראה בסדר. 

אני חושב שהפעלת שטר חוב דורש תהליך משפטי.

בקשר לעורך דין זה החלטה שלך. אין חובה אלך.

הוא מיצג תמשכיר.

עוד דבר בדוק שיש בחוזה אופציה לעוד שנה.

יש בעלי דירות שלא מסכימים.

עד שמכירים אותך.

עריכה אחרונה על ידי yor2
  • אהבתי 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...