Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת דירה בפעם הראשונה.

ozal5
שימו לב! השרשור הזה בן 1157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם, 

אני וחבר רוצים לשכור דירה ביחד, אנחנו בני 23 וזאת דירה לזמן של שנה,

יש לי מספר שאלות כיוון שזאת הפעם הראשונה,

1. אנחנו רוצים לפתוח חשבון בנק בפפר ודרכו לבצע הוראת קבע חודשית לבעל הדירה, האם יש בעלי דירות שמסכימים לזה?

אני אישית לא אוהב את העניין של להשאיר צ׳ק פתוח.

2. עניין החשמל/הוצאות חודשיות, עקרונית, אנחנו רוצים לשכור דירה (או יחידת דיור) של 2-2.5 חדרים בגג,

יש כאלה במחיר של 3200-3500 כולל חשמל והכל,

כיצד זה עובד? משלמים לבעל הדירה? משלמים ישירות לחב׳ החשמל? (במידה וזה כלול במחיר).

3. אנחנו נבשל ונזמין חברים כמובן, הוצאות על אוכל וכו׳ בתור 2 רווקים, מניסיונכם, כמה יכול לצאת (אוכל וכו׳) בערך.

4. מה חשוב לדעת כאשר עושים חוזה השכרה? מה כדאי לדעת? 

אשמח לשמוע מהניסיון שלכם, מה כדאי לדעת..

שבת שלום.

עריכה אחרונה על ידי ozal5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בכך שאין לכם דירה להשכיר. אז אתם רוצים לשכור דירה.

לגבי התשלום - הוראת קבע  ניתנת לביטול במחי 3 קליקים. בעל הדירה ירצה משהו יותר מובטח -צ'קים או התחייבות בכרטיס אשראי (היה פעם שירות כזה, איני יודע אם עדיין קיים). הצ'קים אינם פתוחים, נרשם בהם הסכום, המוטב ותאריך הפרעון, וכמובן שהם למוטב בלבד.

בנוסף בעל הדירה ירצה ביטחונות בצורת ערבים, צ'ק לערבון או מנגנון אחר.

הוצאות נוספות (ארנונה, חשמל, מים וכו') - תלוי בהסדר שלכם עם בעל הדירה. יכול להיות סכום חודשי כולל, או דמי שכירות בלבד ואז על השוכרים לשלם את החשבונות בעצמם. תלוי בהסדר שלכם על בעל הדירה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 4
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם רוצים לשכור לא להשכיר.

1. תראה מה שאתה מבקש, יוצר סיכון מבחינת בעל הדירה, לא חושב שהרבה יסכימו אם בכלל.

ואתה אף פעם לא משאיר צ'ק פתוח.

אתה נותן 12 צ'קים כל אחד עבור כל חודש בשנה. לרוב גם ידרשו בנוסף גם צ'ק בנקאי / ערבות בנקאית על סה"כ 3+- חודשי שכירות.

2. כשזה כולל הכל, אתה משלם לבעל הדירה הוא שובר את הראש עם כל השאר.

לגבי המלצות ודברים שצריך לדעת ראה כאן שרשור דומה:

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התיקון, נערך, 

במידה ואני נותן צ׳ק על הסכום,

אין בעיה, אך בדכ להבנתי המשכיר רוצה לקבל גם צ׳ק ביטחון פתוח למקרה ו..

איזה סוג של ביטחון ניתן להעניק, שלא יערב סיכון שיעשה שימוש לרעה בו?

* מכיר סיפורים שהיה שימוש לרעה בצק פתוח מצד המשכיר.

עריכה אחרונה על ידי ozal5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, צ'ק פתוח זה משהו שאסור לחשוב עליו אפילו, לא נותנים צ'ק פתוח לאף אחד.

הסיכון בצ'ק כזה עבורך הוא גדול מדי מכדי אפילו לשקול את זה.

הבטחון זה או צ'ק בנקאי (על סה"כ כ3 חודשי שכירות)

או ערבות בנקאית.

צ'ק בנקאי עולה לך כ15+- שקלים ואתה מוציא אותו מסניף הבנק שלך עבורבעל הנכס (שם ספציפי של בן אדם ספציפי)

זה בעצם צ'ק שהבנק מפיק ואין מצב שהוא חוזר. זה שקול לכסף "בטוח". בעל הנכס לא מפקיד אותו.

החסרון, הוא שברגע שהפקת צ'ק בנקאי הסכום יורד לך מהעובר ושב.

כשאתה מסיים את תקופת השכירות אתה חייב לקבל חזרה את הצ'ק מבעל הנכס, ולהחזיר אותו לבנק שלך.

אם הצ'ק הזה אבד - תצטרך לחכות לא מעט שנים כדי לקבל את הכסף חזרה.

תבין שמבחינת בעל הנכס יש פה בעצם 2 "בטחונות".

אחד, הצ'ק בנקאי על סך (10,000 שקל, סתם זרקתי סכום נפוץ). שאם מחר אתה מפסיק לשלם הוא יכול לממש את הסכום עד שיצליח להוציא אותך מהדירה.

שתיים, הצ'קים החודשיים, איתם אפשר לפנות לגורמי גביה במידה ואתה לא משלם והם כבר ידאגו שתשלם בדרך זו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יש בעלי דירות שמסכימים להעברה בנקאית.

2. אפשר למצוא ב-3500. בד"כ ביחידת דיור משלמים תשלומים (אם זה לא כלול במחיר) לבעל הדירה ובדירה מעבירים את החשבונות על שם השוכרים.

3. 1500 עד 3000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברה בנקאית זה עניין אחד, הוראת קבע בנקאית היא עניין אחר. העברה בנקאית לא רלוונטית במקרה זה, אני מסופק אם פות"ש ירצה לשלם מראש עבור שנה שלמה.

הוראת קבע או מנגנון אחר אפשריים לאחר שנוצרו יחסי אמון בין המשכיר לשוכר. אמי מקבלת כעת שכ"ד בהוראת קבע - אבל זה אחרי 3 או 4 שנים עם שוכרת "טובה".

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ozal5 כתב:

2. עניין החשמל/הוצאות חודשיות, עקרונית, אנחנו רוצים לשכור דירה (או יחידת דיור) של 2-2.5 חדרים בגג,

כיצד זה עובד? משלמים לבעל הדירה? משלמים ישירות לחב׳ החשמל? (במידה וזה כלול במחיר).

עם יחידת דיור השכירות בדרך כלל כוללת ארנונה, ואת החשמל+מים (אם לא כלול במחיר) אתה מתחשבן ישירות מול בעל הדירה (בד"כ שמים מונה נפרד, או פשוט סוגרים על סכום קבוע מראש).

במקרה של דירה נפרדת, ארנונה חשמל ומים נרשמים על השוכר, ואתה מתנהל לבד מול הרשויות.

לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות שלו.

גם לפעמים בעל הדירה לא יהיה מעוניין בשותפים/ילדים/חיות מחמד/מעשנים, ועוד. בסך הכל דרישות לגיטימיות, אבל צריך לברר את הדברים האלה מראש לפני שסוגרים.

נותנים 12 צ׳קים דחויים, לכל חודש.

יש כאלה שידרשו ערבות גבוהה, חתימה של שני ערבים או שניהם יחד. לרוב נהוג לדרוש צ׳ק ערבות או ערבות בנקאית בגובה 3 חודשי שכר דירה.

מגמה ששמתי לב אליה, זה שבדירות יחסית זולות דורשים ערבות גבוהה, כי בעל הדירה נכווה משוכרים בעייתיים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ozal5 כתב:

היי לכולם, 

אני וחבר רוצים לשכור דירה ביחד, אנחנו בני 23 וזאת דירה לזמן של שנה,

יש לי מספר שאלות כיוון שזאת הפעם הראשונה,

1. אנחנו רוצים לפתוח חשבון בנק בפפר ודרכו לבצע הוראת קבע חודשית לבעל הדירה, האם יש בעלי דירות שמסכימים לזה?

אני אישית לא אוהב את העניין של להשאיר צ׳ק פתוח.

3. אנחנו נבשל ונזמין חברים כמובן, הוצאות על אוכל וכו׳ בתור 2 רווקים, מניסיונכם, כמה יכול לצאת (אוכל וכו׳) בערך.

4. מה חשוב לדעת כאשר עושים חוזה השכרה? מה כדאי לדעת? 

אשמח לשמוע מהניסיון שלכם, מה כדאי לדעת..

שבת שלום.

כאחד שיחסית טרי בעולם הזה, עברתי לדירה משלי עם חברה שלי לפנ שנה ו3 חודשים אתן את הדגשים שלי.

מתייחס בהתאם למספר הסעיף:

1. אין סיכוי,

התשלום הקלאסי הוא 12 צ'קי מראש והבעל דירה כל חודש מפקיד את הצ'ק הרלוונטי. כמו כן יש כאלה שדורשים צ'ק ביטחון על סכום של 3 או 4 חודשים יחד.
בשנה הראשונה נתתי לו אבל השנה כבר הוא הבין שאני לא ממזר אז לא ביקש.
כמו כן חשוב לשים לב שיש כאלה שדורשים גם ערבות בנקאית - זה סכום שננעל מראש מהעו"ש שלך ע"י הבנק ואתה לא יכול להשתמש בו. במידה ו"דפקת" את בעל הדירה
הוא הולך עם מסמך הערבות שתספק לו במעמד החתימה לבנק ויקבל את הכסף. חשוב לא להסכים לדבר כזה בשום פנים ואופן גם אם זה במחיר של להפסיד את דירת חלומותיך.

2. במידה והחשמל כלול אז המחיר שנקבע על השכירות הוא סטטי כל חודש, כמובן שבעל הדירה יגיד לך כמה הוא מצפה שתצרוך ואם תגזים הוא יבוא אליך בטענות ודרישת תשלום
(כנ"ל עם מים)

3. לדעתי לא יותר מ1200 לאדם לחודש. 

4. שים לב לדברים הבאים:

• תנאים של עזיבת הדירה, מתי נדרש להודיע מראש.
  • אחזקה, מה הוא עושה מה אתה עושה.
  • איך הוא מצפה לקבל את הדירה, אני למשל קיבלתי 2 בלוני גז חדשים ואני נדרש לעזוב ולמסור 2 בלוני גז חדשים.
    כמו כן קיבלתי את הדירה עם 3 מזגנים חדשים תקינים וחדר שינה קומפלט אז כשאני עוזב זה צריך להיות המצב.
  • רוב החוזים האלה הם העתק הדבק מגוגל, לפעמים בעלי דירה מוסיפים כל מיני דגשים אז תשבו לאט לאט ותעברו על זה. אם אפשר בכלל לפני חתימה תעלה את זה לפה ואנשים יתנו דגשים.

5. כמה דברים נוספים - מניסיון אישי שלי אם מדובר ביחידת דיור אז שימו לב שיש מערכת חשמל נורמאלית (נניח פחת 40 אמפר), שיהיה קולט לדוד, מבחינת אינטרנט שלא תהיה איזה קומבינה עם בעל 
הדירה (שיהיה משהו יציב).

כאן לכל שאלה נוספת.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, GABIUBOGI כתב:

3. לדעתי לא יותר מ1200 לאדם לחודש. 

לפי החישוב שלך ב80 שקל ליום הם מאכילים שני גברים בוגרים + משקאות + בירות + כיבוד קל + אירוח.... אין שום סיכוי.

נא לא להתעלם מהעובדה שמדובר על שני חברים צעירים. זה אומר שישרצו אצלם בבית הרבה. 

זה לא לגור עם החברה שלך ופעם ב(..) באים אליך חבר או שניים. דירה של שני גברים חברים צעירים זה מגנט לשאר החברים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה הוצאות שתלויות במצב הדירה במדיניות שלכם.

למשל - מזון: תקחו מאבא - אמא? תבשלו לבד? הרבה משלוחים\TA? כל אחד מהם כרוך בעלויות שונות לגמרי. 

איזה ציוד יש בדירה - האם הדירה מרוהטת קומפלט או שצריך לקנות ציוד?

הוזכר אינטרנט - הייתי מוסיף טל"כ . בדירה ששכרתי לפני שנה לבן הצעיר היה איזה שהוא חיבור טלוויזיה, אבל האינטרנט היה מסונן - דתי ובסופו של דבר רכשתי מנוי אינטרנט בהוט. הבן הבכור שכר דירה לפני מספר חודשים בלי שרותי תקשורת, בחר בטריפל של סלקום על תשתית בזק והוסיף נטפליקס.

מתקנים בדירה - האם יש דוד חשמל או שמש. האם יש ציוד במטבח, כביסה וכו' ומה מצבם.

תנאים לשימוש והחזרת הדירה - הרבה בעלי דירות אוסרים על קידוח בקירות וכו'. בדירה ששכר השנה הבכור שלי אחד הקירות היה מלא בחורים ממולאים גבס - זכר לסדרה ארוכה של מתקני תליה לטלוויזיה שפורקו והחורים נסתמו. חשוב לדעת מה הדרישות בדירה.

לתעד את מצב הדירה בקבלתה.

עלות לא מבוטלת היא דמי תיווך ו\או עורך דין - מתווך ידרוש שכר טרחה בגובה חודש שכירות, איני יודע כמה ידרוש עורך דין, אם יהיה מעורב בחתימת החוזה.

נקודה חשובה שלא הוזכרה - אם אתם בעלי רכב - האם יש מקום חניה מסודר או מספיק חניה ברחוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, אורח לרגע כתב:

לפי החישוב שלך ב80 שקל ליום הם מאכילים שני גברים בוגרים + משקאות + בירות + כיבוד קל + אירוח.... אין שום סיכוי.

נא לא להתעלם מהעובדה שמדובר על שני חברים צעירים. זה אומר שישרצו אצלם בבית הרבה. 

זה לא לגור עם החברה שלך ופעם ב(..) באים אליך חבר או שניים. דירה של שני גברים חברים צעירים זה מגנט לשאר החברים. 

על הנייר זה נשמע כלום,

תחשוב שנניח 2 סופשים בחודש הם יקפצו להורים, כל רווק שאני מכיר חוזר ממהורים עם תיק מלא עופות ושניצלים קפואים.

גם חברים מחזירים פה ושם בביט ולפעמים באים עם בירות.

עדיף להיצמד לאיזור ה1200. 

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, sperial כתב:

עלות לא מבוטלת היא דמי תיווך

ספריאל מה שאני יודע החוק שונה.

תומרת אם הדירה פורסמה. על יד בעל הבית. וגם מתווך. אז השוכר צריך לשלם למתווך. בתנאי שפנה למתווך

לאומת זאת אם הדירה פורסמה רק תווך. בבלעדיות בעל הדירה צריך לשלם את דמי התווך.

המתווכים לוקחים בדרך כלל חודש שכירות. פלוס מע"ם

ומה עם דמי התיווך?
הצעת החוק קובעת כי גביית דמי התיווך תהיה חצי מהשוכר וחצי מהמכשיר במקרה שהמתווך פעל מטעם המשכיר.

זה נילקח מקאן.

https://www.nadlancenter.co.il/article/766

כאן אני מבי את החוק שתוקן

https://www.nadlancenter.co.il/article/766

הראשון עבר ב 8 לדצמבר 2020. 

השני זה כנראה אותו דבר רק אתר שונה.

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...