Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: פיג'ו 208

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 14 שעות, פבל כתב:

אני אענה לך בשני סעיפים.

1. כן. חד משמעית.

2. לא באמת.

הקורסה עצמה, מבחינה מכאנית וטכנית, נופלת מה-208 ב... לא יודע, 2-3% אולי. איפה שאיכות החומרים בפיג'ו מצוינת, בקורסה היא בסדר גמור, איפה שהבידוד בפיג'ו מעולה, בקורסה הוא רק טוב מאוד וכו'. היא עדיין פצצה של מכונית (וגם המלצתי לבן משפחה של אשתי לקנות כזו לפני כמה ימים) ונותנת VFM יותר טוב משל הפיג'ו. 

אין בקורסה שום דבר שאתה מסתכל עליו, מתבאס ואומר "אם זה רק היה יותר טוב, הייתי מוכן לשלם עוד X אלף שקל". היא לא שם. היא מאוד טובה כשלעצמה.

ויש לקורסה גם יתרון פרקטי על פני הפיג'ו - רק אותה אפשר לקבל עם פנסי מטריקס לד, שזה מבחינתי אביזר ששווה לקנות בשבילו את אוטו. בהינתן שהם עובדים טוב ולא סתם גימיק (ראיתי כאלה וראיתי כאלה, וברכב המבחן של אופל לא הותקנו הפנסים האלה אז אי אפשר לדעת).

יצא לי לנהוג בקליאו, אבל זה היה מזמן (בהשקה המקומית) ולא מאוד הרבה זמן. ממה שאני זוכר במעורפל, היא הרבה יותר רצינית ובוגרת מה-208. פחות שובבה, משנה כיוון פחות בזריזות. היא יותר "מיני משפחתית" מאשר סופר מיני.

אבל למה סתם להגזים? 

במקרה בדיוק היום פורסם דו"ח המסירות הכולל של 2020 ונמכרו בסך הכל כ-215K מכוניות בישראל.

בלי לקרוא את הדו"ח אני יודע שלובינסקי לבד מכרו קרוב ל-2000 SZים חשמליים, שבחישוב מהיר זה קצת פחות מ-1%. וזה לא כולל את הכמה מאות איטרונים שאאודי מכרו ובטח עוד איזה 100-200 יחידות משאר הדגמים. 

צודק, קצת הגזמתי,

בפועל זה טיפה פחות מ7 עשיריות "האחוז" , עם כמות כזו אתה הייתה רץ להשקיע יותר מדי בתור יבואן?!

חשמליות בסופו של דבר זה אחלה, וטוב שיהיו, אך זה בוודאות לא יתאים לרוב המוחלט, הבעיה שה 0.7 אחוז מהצרכנים האלה נדחפים לכל חור ולכל כתבה על רכב בערה פנימית ומנסים לדחוף את כולם שיעזבו וילכו בעקובותיהם, נו באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הקליאו החדשה עשויה טוב ויפה,יש לה שתי בעיות מבחינתי,אחת ,זה מערכת ההנעה{מנוע/גיר} המאד לא אמינה של הדגם הקודם,והשנייה קשורה,אני לא הייתי קונה רכב עממי עם גיר רובוטי,זה יותר מדי פעמים הוכיח וממשיך להוכיח כגיר שהוא לא מתקרב לאמינות של גיר פלאנטרי וברוב המקרים גם עובד פחות חלק מגיר פלאנטרי.

ה icockpit  אחד מתאי הנוסעים המרשימים והמתקדמים ברכב נוסעים שאני ראיתי,הוא לא מתאים לאנשים שמרניים ויש כאלה שבאמת לא מוצאים תנוחת נהיגה מלאה.

מבחינת ניהוג,הקליאו לא במקום של הפיגו ,וזה לדעתי חסרון בולט,במיוחד בסופר מיני.

עריכה אחרונה על ידי ronrcz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על מנוע וגיר שונה מאשר בדגם הקודם.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע 1.33 של רנו / מרצדס הוא יהלום של מנוע.

מזכיר באופי הפעולה מנועי דיזל עם מומנט גבוה מסל"ד מאוד נמוך.

לגבי אמינות - ימים יגידו. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ניהוג,הקליאו לא במקום של הפיגו ,וזה לדעתי חסרון בולט,במיוחד בסופר מיני.

אני חייב לציין שנהגתי בשניהן ולא מצאתי הבדל כזה בולט בניהוג כמו שאתה מציין. אמנם רק הדעה של מי שאמור לנהוג ברכב משנה בסופו של יום, אבל גם המבחנים די מבטאים את המסקנה שלי. נוחות הנסיעה בפיז׳ו קצת רכה יותר מהרנו, אבל האחרונה לא פחות מהודקת. בכל אופן שניהן לא ברמה של פורד פיאסטה לצורך העניין, אבל זה כרגע פחות רלוונטי לפה.
לגבי תא הנוסעים שניהן מציגות עיצוב וחומרים מהבולטים והטובים בקטגוריה, אבל שוב אני חושב שהביצוע של הI-Cockpit ב-208/2008 פחות מוצלח מאשר באחיות הגדולות שלהן וחבל.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגבי הפיאסטה,לדעתי הפיגו קרובה יותר,הקליאו לא מרגישה מחוברת כמו הפיגו ומרגישה יותר כבדה,לא אהבתי את זה ,במיוחד ברכב קטן,בסך הכל הכללי התנהגות/נוחות פיגו כיילו את 208 יותר טוב מאשר רנו.

לגבי הביצוע של הicockpit אין לי מושג למה אתה אומר את זה,קח בחשבון שזה בכל זאת סופר מיני ולא C-SUV,אין מה לעשות ,זה עניין של עלויות ותמחור,בכל מקרה מבחינת, מקוריות הרכב מיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר את זה משתי סיבות. אלף כי זה פחות מרשים ונראה מצועצע יותר מאשר ב3008/5008 ו508 (פחות הרמוני). ושנית כי זה חתיכת פאול מבחינתי כשרוכשים פוטנציאליים לא יכולים למצוא תנוחת נהיגה ראויה לשמה (מה שמעולם לא קרה לי באחיות הגדולות).
אגב לא הקליאו אמנם אבל הרעיון דומה, אשתי התיישבה בקפצ׳ור החדשה ואמרה וואו, כאשר ממש לא התרשמה מה-2008 בפנים.
לגבי הניהוג לא אמרתי שאין ל-208 יתרון. הוא פשוט לא כזה בולט כמו שאתה מציין והמנוע בקליאו עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, פבל כתב:

בלי לקרוא את הדו"ח אני יודע שלובינסקי לבד מכרו קרוב ל-2000 SZים חשמליים, שבחישוב מהיר זה קצת פחות מ-1%.

לפני שעתיים, wildlands2019 כתב:

צודק, קצת הגזמתי,

בפועל זה טיפה פחות מ7 עשיריות "האחוז" , עם כמות כזו אתה הייתה רץ להשקיע יותר מדי בתור יבואן?!

אני חושב שאלפיים יחידות לרכב חשמלי זה מספר מאוד מאוד יפה לכל יבואן. 

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני חושב שהתמחור שלה מנותק לגמרי מהמציאות? כמה אנשים ישלמו על סופר-מיני של פיג'ו מחיר שווה לשל פוקוס RS-Line, או ג'יפון קטן? היו צריכים לרדת לפחות 10K בכל רמות הגימור, אם לא 15K, כדי שיהיה להם סיכוי.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, ליפיגו כתב:

אני חושב שאלפיים יחידות לרכב חשמלי זה מספר מאוד מאוד יפה לכל יבואן. 

על איזה אלפיים אתה מדבר, זה 686 ולא 2000, הכי קל זה לנפח, סה"כ מכירות רכבים חשמליים מכל היצצרנים לא הגיעה ל2000 אפילו לא 1500.

https://www.ynet.co.il/wheels/news/article/r1xgqtlAw

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

פיג'ו 208 לא הייתה מכונית מרווחת גם בדור הקודם

דווקא הפוך ה208 הקודמת הייתה דיי מרווחת לא הכי מרווחת בקטגוריה (זה שמור לתת משפחיתות כמו הריו, I20 או גאז) אבל היא בטוח הייתה יותר מרווחת מפיאסטה, מאזדה 2, יאריס, סוויפט ... ועמדה במרווח ראש בראש עם האיביזה, פאביה וC3.

לגבי הישיבה פשוט מוזר לשמוע אנשים שאומרים שהם לא מצליחים "למצוא תנוחת ניהגה נכונה" ב208 מכיוון שאני למדתי בקורס נהיגה מה היא תנוחת ישיבה נכונה ברכב וכול מי שישב אצלי ב208 באותה תנוחת ישיבה (החל ממני שאני 1.84 עד לחבר גוץ מטר שישים) לא הרגישו בשום בעיה של הסתרת לוח המכוונים.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרווח מאחור ב208 היה בינוני, גם האיביזה הקודמת לא הייתה מרווחת במיוחד או הסיטרואן c3.

נסעת על ה-208 החדשה?

בדור הקודם החלק העליון של ההגה היה מעוגל, בחדשה החלק העליון לא מעוגל והוא בדיוק בזווית של לוח המחוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פבל באמת הרכב מבריק לנהיגה כמו שאתה מתאר? קצת מוזר לי לשמוע את זה אחרי שעקבתי אחרי לא מעט סיקרות מחו״ל שמציינות באכזבה מסויימת שהרכב לא נוהג ״מבריק״ כמו שהוא נראה ושלא מדובר פה במשהו ספורטיבי במיוחד. כמעט כולם אמרו שהפיאסטה לא צריכה לחשוש מהבחינה הזו.

מה הם בעצם פספסו או שפשוט הציפיות שלהם היו גבוהות מדי אולי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, MostlyWicked כתב:

רק אני חושב שהתמחור שלה מנותק לגמרי מהמציאות? כמה אנשים ישלמו על סופר-מיני של פיג'ו מחיר שווה לשל פוקוס RS-Line, או ג'יפון קטן? היו צריכים לרדת לפחות 10K בכל רמות הגימור, אם לא 15K, כדי שיהיה להם סיכוי.

אני חושב שדווקא התמחור של הפוקוס הוא זה שמנותק מהמציאות, בקטע טוב. היא זולה באיזה 20-30K לפחות מכל רכב עם אבזור/הספק דומה. יחד עם זאת, אני לא חושב שזה הגיוני לצפות מיבואן "ליישר קו" עם המחירים של המכוניות הכי זולות בקטגוריה או בקטגוריה מעל. בהשוואה לסופר מיני אחרות, ה-208 מתומחרת גבוה, אבל סביר לחלוטין.

לפני שעה, wildlands2019 כתב:

על איזה אלפיים אתה מדבר, זה 686 ולא 2000, הכי קל זה לנפח, סה"כ מכירות רכבים חשמליים מכל היצצרנים לא הגיעה ל2000 אפילו לא 1500.

זו הייתה טעות שלי, לא שלו. זכרתי שהמספר 2000 נאמר בהקשר של ה-ZS, כנראה ממקור אחר ולא מלובינסקי, או בהקשר אחר. 

לפני כשעה, Gavrik כתב:

דווקא הפוך ה208 הקודמת הייתה דיי מרווחת לא הכי מרווחת בקטגוריה (זה שמור לתת משפחיתות כמו הריו, I20 או גאז) אבל היא בטוח הייתה יותר מרווחת מפיאסטה, מאזדה 2, יאריס, סוויפט ... ועמדה במרווח ראש בראש עם האיביזה, פאביה וC3.

ציינת את המכוניות הכי צפופות בקטגוריה - איביזה (הקודמת), פאביה, 2, סוויפט. הצד השני של הסקאלה הוא אותן ריו/i20, קליאו, איביזה ופולו החדשות, קורסה, בלנו, שהן משמעותית יותר מרווחות. ה-208 יותר קרובה לצפופות מאשר למרווחות. 

לפני כשעה, Gavrik כתב:

לגבי הישיבה פשוט מוזר לשמוע אנשים שאומרים שהם לא מצליחים "למצוא תנוחת ניהגה נכונה" ב208 מכיוון שאני למדתי בקורס נהיגה מה היא תנוחת ישיבה נכונה ברכב וכול מי שישב אצלי ב208 באותה תנוחת ישיבה (החל ממני שאני 1.84 עד לחבר גוץ מטר שישים) לא הרגישו בשום בעיה של הסתרת לוח המכוונים.

בתנוחת נהיגה נכונה (ספורטיבית), מרכז ההגה (הסמל) צריך להיות בערך בגובה של מרכז החזה (פטמות). אם הוא נמוך מזה הידיים שלך עלולות לפגוע בברכיים כשאתה מסובב את ההגה (אם אתה עושה את זה נכון, בלי לעזוב את 3 ו-9) יותר מרבע סיבוב. בהינתן העובדות האלה, אין שום דרך בה ההגה של ה-208 יכול לא להסתיר את לוח המחוונים, אפילו לא משנה מה גובה המושב (שאמור להיות נמוך ככל האפשר אם כבר הולכים על נכון).

בתנוחה יומיומית לגובה של ההגה אין ממש משמעות, אז אפשר לכוון את ההגה ככה שלא יסתיר, אבל אז צריך כמעט בכל הפניית הגה להזיז את הידיים על ההגה כדי לא להיתקע בברכיים.

ההסבר היחיד שאני יכול לראות לכך שההגה לא הסתיר לך את הלוח וגם לא נתקע לך בברכיים הוא שמי שלימד אותך בקורס כנראה הדריך אותך לשבת רחוק מדי והרגליים שלך ישרות מדי.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שנושא הידיים שפוגעות בברכיים מעצבן כשיש כיכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...