Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וידאו קורקינט חשמלי וכמעט תאונה מצערת, תסעו לאט חברים!

ExtraD
שימו לב! השרשור הזה בן 1196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

הנהג נוסע במהירות סבירה לתנאי הדרך, עובדה שהצליח לעצור גם במצב לא נורמלי של קורקינט שמתפרץ במהירות גבוהה יותר משל הולך רגל ממוצע.

הטיפש הזה על הקורקינט הוא למה אני שונא את כל התחבורה השיתופית המחורבנת הזו. כל פלוץ שיש לו סמארטפון וחשבון בנק יכול לשלם כמה שקלים, לקחת כלי ולרכב כמו הסתום בסרטון. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קשה מאוד לשפוט מהירות מתוך סרטונים  אבל התחושה היא שפותש נסע במהירות סבירה לתנאי הדרך ושלא היתה לו סיבה להאט.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Nemesis כתב:

כאמור, אני לא מסכים. הנהג לא האט אפילו קצת למרות אפס שדה ראיה.

כאמור, הנהג עצר בזמן למרות אפס שדה ראייה והפתעה מוחלטת, מה שאומר שהמהירות שלו מתאימה לתנאי הדרך. עובדה. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, BRAVO30 כתב:

חחחח, הצחקת אותי. זה בכלל לא קיים מה שאתה אומר ומי כמוני שנוהג 11 שעות כל יום ברחבי ת"א/רמת גן/גבעתיים יודע. לא רואה בכלל את מה שאתה אומר.

אני שמח שאני מצליח להצחיק אותך, ואתה יכול להמשיך לצחוק יומם וליל.

עצם העובדה שאתה לא קבלת דו"ח במצבים תואמים, אין זה מעיד על הכלל אלא על המקרה הפרטי שלך.

לעומת זאת, אני מכיר אחרים שכן קבלו, ובן ביהמ"ש לעניינים מקומיים גדוש גם באלו שמנסים את מזלם ולוקחים את יומם שם על עברות כאלו.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, falou כתב:

כאמור, הנהג עצר בזמן למרות אפס שדה ראייה והפתעה מוחלטת, מה שאומר שהמהירות שלו מתאימה לתנאי הדרך. עובדה. 

עם עובדות קשה להתווכח. הנהג היה סופר עירני ועצר בזמן אפס. אך אנחנו מדברים על מקרה היפוטתי בו היה פוגע באותו רוכב קורקינט. על הנהג חובה מוגברת להאט ולתת זכות קדימה להולך רגל שאולי רוצה לחצות את הכביש.

כיוון שהנגרר חסם לחלוטין את שדה הראיה, היה מקום לנהג להזהר ולהאט את מהירות נסיעתו בצורה כזו שיוכל לעצור גם במקרה של התפרצות.

אם היה פוגע בו לדעתי היה מואשם ומורשע. 

לדוגמא:

http://www.traffic.what2do.co.il/P34837/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שזה לא הולך רגל:

"הולך רגל הוא אדם שנע ממקום למקום באמצעות הליכה רגלית. הולכי הרגל חולקים את המרחב התחבורתי עם אופניים, מכוניות, וכלי תחבורה אחרים. מהירות הולך הרגל היא בממוצע 3-5 קמ"ש."

המהירות הממוצעת של הקורקינט גבוהה פי כמה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, כוכב קורקינט הוא לא הולך רגל ואין לו זכות קדימה במעבר חצייה. למעשה, אסור לו לרכוב על המעבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שדנו פה בעבר בפס"ד כלשהו של שופט שקבע שנהג שפגע ברוכב במעבר חציה יש לו אשמה כלשהי, למרות שהרוכב הוא לא הולך לרגל.

הסיטואציה המתוארת בסרטון היא כמעט יומיומית בנהגיה בערים בישראל. במרכז תל אביב זה גם לא נדיר לראות רוכבים חוצים צומת עם 4 נתיבים באדום מוחלט ככה. גם לא מאוד נדיר לראות רוכבים בשדרות המחולקות לכבישים חד סטריים עדין רוכבים נגד כיוון התנועה. גם אופניים וגם קורקינטים פשוט פוגעים ב-sweet spot של כל מה שמגעיל בהתנהלות בכבישים בישראל. אבל כמו תמיד לאף אחד לא איכפת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ExtraD כתב:

הבעיה היא שזה לא הולך רגל:

"הולך רגל הוא אדם שנע ממקום למקום באמצעות הליכה רגלית. הולכי הרגל חולקים את המרחב התחבורתי עם אופניים, מכוניות, וכלי תחבורה אחרים. מהירות הולך הרגל היא בממוצע 3-5 קמ"ש."

המהירות הממוצעת של הקורקינט גבוהה פי כמה.

רוכב הקורקינט לא טס במהירות אדירה. הולך רגל שרץ ריצה קלה רץ ב- 12 קמ"ש. ריצה קצת יותר מהירה 16-18 קמ"ש. בכל מקרה, זה יכול להיות מקסימום טיעון להטלת חלק מהאשמה על רוכב הקורקינט, אך לדעתי בעל הרכב במקרה ודרס לא פטור.

זה שהוא לא הולך רגל זה לא הגורם לתאונה. גם אם היה שם הולך רגל שרץ במהירות 15 קמ"ש היה נדרס באותה מידה. אם היה נדרס שם מישהו הגורם היה הסתרת שדה הראיה, מהירות לא מתאימה להסתרה או הסחת דעת.

לפני כשעה, falou כתב:

כאמור, כוכב קורקינט הוא לא הולך רגל ואין לו זכות קדימה במעבר חצייה. למעשה, אסור לו לרכוב על המעבר. 

כפי שכתבתי למעלה, זה נכון, אבל זה עדיין לא היה הגורם לעבירה. אם היה מדובר באופניים חשמליים שטסים ב- 50 קמ"ש ומגיחים מחוץ לשדה ראיה נקי זה דבר אחד. אבל זה לא המקרה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

אני חושב שדנו פה בעבר בפס"ד כלשהו של שופט שקבע שנהג שפגע ברוכב במעבר חציה יש לו אשמה כלשהי, למרות שהרוכב הוא לא הולך לרגל.

בהחלט יכול להיות.

זה שהצד השני ביצע עברה, לא אומר שעל הנהג להזהר ולא לפגוע.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Nemesis כתב:

רוכב הקורקינט לא טס במהירות אדירה. הולך רגל שרץ ריצה קלה רץ ב- 12 קמ"ש. ריצה קצת יותר מהירה 16-18 קמ"ש. בכל מקרה, זה יכול להיות מקסימום טיעון להטלת חלק מהאשמה על רוכב הקורקינט, אך לדעתי בעל הרכב במקרה ודרס לא פטור.

זה שהוא לא הולך רגל זה לא הגורם לתאונה. גם אם היה שם הולך רגל שרץ במהירות 15 קמ"ש היה נדרס באותה מידה. אם היה נדרס שם מישהו הגורם היה הסתרת שדה הראיה, מהירות לא מתאימה להסתרה או הסחת דעת.

כפי שכתבתי למעלה, זה נכון, אבל זה עדיין לא היה הגורם לעבירה. אם היה מדובר באופניים חשמליים שטסים ב- 50 קמ"ש ומגיחים מחוץ לשדה ראיה נקי זה דבר אחד. אבל זה לא המקרה. 

לאדם שהולך \ רץ הרבה יותר קל לעצור במקום או ללכת אחורה, בוידאו רואים שהרוכב אפילו לא ניסה, מחוסר שליטה או הלם או מה שזה לא יהיה. 

וכשהולך הרגל נעצר במקום הרבה יותר קל להתחמק מפגיעה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת, כל פעם כשאני נוסע ונתקל במקרה דומה שרכב מסתיר את המעבר חציה אני כמעט עוצר לחלוטין.

מרגיש לי מסוכן מידי להמשיך לנסוע כרגיל

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פס"ד - חלוקת אחריות בין בעל רכב לבעל קורקינט עת ת.ד. במפגש מעבר חציה אשר לצדו מעבר חציה לרוכבים.(50-50)

אופניים חשמליות התפרצו לכביש במעבר חציה והנהג הורשע.

לאחר חיפוש בעשרות פס"ד, הן של קורקינט ממונע והן של אופניים חשמליות, לא מצאתי פסיקה העוסקת ב-ת.ד. במפגש מעבר חציה אשר אין לצדו מעבר חציה לרוכבים.

לעומת זאת, בג"צ קבע כי כי שני הכלים הנ"ל אינם מוגדרים בחוק ככלי-רכב ולכן יש להתייחס למתניידים בהם כאל הו"ר לפי חוק הפלת"ד והפיצוי הכרוך בו.

בג"צ לא התייחס לאשמה הפלילית הטומנת בחובה מפגש זה.

• מעניין 3

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על המקרה הראשון קשה להתווכח - אין תעוד והכל התרשמות מעדויות.

לעומת זאת במקרה השני פסק הדין הזוי לחלוטין, והרושם הוא שניתן על מנת שיהיה מי שישלם את ההוצאות הרפואיות של הבחורה. נקבע שהיא נהגה ברשלנות, חוסר אחריות וחוסר זהירות, ואז הטילו את הפיצוי על הנהג\ביטוח. פסק דין טיפוסי של "deep pockets" - מטילים אחריות על מי שנתפס כבעל כיסים עמוקים (במקרה זה חברת הביטוח) כי הוא נתפס ככזה, לא כיוון שהאשמה לפתחו.

אני סקרן האם הוגש נגד אותו נהג גם אישום פלילי, ואם כן - מה נקבע במשפט.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, kompy כתב:

זה הגיע לערעור בעליון, אבל אני לא מצאתי מה פסק העליון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...