Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוק קודנית יונדאי i20 2012

Trhtkf
שימו לב! השרשור הזה בן 632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו ניסה לנתק קודנית עצמאית והצליח?

ניתקתי את הכל, אבל אין אימבולייזר. כשאני מחזיר את הקודנית, יש אימבולייזר. מישהו יודע איפה העלוקה ?

לא הצלחתי לערוך, אז אציין שהקודנית היא מסוג Ranger

20160225_183227.jpg.5b8143449c2cb90f1e4e30d1a27c994d.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האימובילייזר המקורי  אינו פועל, אז הניתוק הוא על האנטנה שלו.

היא נמצאת באיזור מפתח ההתנעה.

פרק פלסטיקה ותראה טבעת פלסטיק שמקיפה את איזור המפתח.

תראה אם מישהו התעלק עליה

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שלאחר ניתוק אין אימובילייזר מקורי. זו הסיבה לגשת לאנטנה.

ברור שאם יש כספת על המחשב העלוקה נמצאת שם...

ממליץ לך לחפש עזרה מקצועית. פריצת כספת אינה עניין של מה בכך.

פוטנציאל נזק גבוה.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, איפה האנטנה? למה זה ברור שאם יש כספת זה אומר שהעלוקה שם?
הרי הניתוק הוא על האימבולייזר.

לא ידוע לי על אימו' שיושב במכסה מנוע...  יקראתי על עלוקה שיושבת על האימובלייזר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקודנית בתמונה למיטב ידיעתי קיימת רק ברכבים יוצאי ליסינג/השכרה. החברות האלה מחזיקות ציי רכב ענקיים ולא משלמות ביטוח נגד גניבה על כל המכוניות האלה.
מן הסתם עושות את המקסימום כדי למנוע גניבה, נפוץ מאוד שבעיקר ברכבי ליסינג העלוקה תהיה בתוך הכספת.
אם זו כספת פלדה עם ברגי פטריה אז הפריצה תהיה קלה מאוד.
אם זו כספת אלומניום עם ברגים שקועים של SAFECAR שהותקנה לפי הוראות היצרן, קשה לי להאמין שתפתח אותה ללא עזרה מקצועית (זה יכול להיות ממתקין מוסמך או מגנב)
הנחיית היצרן היא לשים לוקטייט על הברגים, חלק מהם בעלי תבריג ימני וחלק בעלי תבריג שמאלי, כך שכשתנסה לפתוח את הבורג, יכול להיות שאתה בכלל מהדק אותו.
המתקינים המוסמכים מקבלים מהיצרן שרטוט של הכספת עם כיווני הפתיחה של הברגים לפי מספר סידורי.

עדיין קיים הסיכוי שהעלוקה מחוץ לכספת, וכנראה תהיה באיזור ההגה ותתחבר לאנטנה של האימוביליזר.
לפעמים העלוקה בתוך הכספת, אבל החוטים שלה יוצאים החוצה ממנה כדי לבצע ניתוק במקום אחר, ואז כולם בצבע שחור כדי להטעות את הגנב.
לעיניים מקצועיות יש הרבה מה להבין ממה שרואים. אם אתה לא מפחד ולא מתעצל, הכי טוב שלך כרגע זה להתחיל לפרק את איזור ההגה ולחפש חיווט שנראה שעבר שיפצור מקומי (צמות שמלופפות באיזולירבנד, רכיבים שסתם תקועים בכל מיני מקומות עם אזיקון)
תצלם את הממצאים + הכספת והחיווט שיוצא ממנה. ויושבי הפורום יוכלו לנסות לעזור מרחוק.

בהצלחה.

רק עכשיו אני רואה שצירפת סרטון.
בעוונותיי אני לא זוכר בבירור איך המערכת הספציפית בתמונה נראית ואם תומכת בשני ניתוקים, אם אכן תומכת, אז סביר בהחלט שהיה אחד מחוץ לכספת ושני בתוך הכספת. ואתה נטרלת רק אחד.
מאוד נפוץ שבמערכות אפילו עם ניתוק אחד, יש גם אפשרות לבצע "שיבוש" שזה בעצם קצר בין שני חוטים. ולפעמים משתמשים בו כדי לקצר את האנטנה כך שלא תעבוד.
אני מציע שתרדוף אחרי שני החוטים שהיו מחוברים לחוט שמצאת חתוך.
צלם לנו את הממצאים.

• אהבתי 1

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה.
זו כספת אלומיניום עם ברגים שקועים של SAFECAR, אבל אי אפשר להוריד אותה כי הסוכן ביטוח מחייב כספת.
אני אישית האמנתי שהעלוקה מחוץ לכספת, ולכן פירקתי את כל הפלסיקה שם.. אבל לא מצאתי כלום. אני לא רואה שום התעלקות, ושום חשיפות של חוטים אחרים.
מה שאני מנסה להבין זה כיצד השיבוש לאימבולייזר בוצע. הרי מהמוח של הקודנית עצמה יוצאים 6 חוטים, וניתקתי את כולם, איזה מעגל היא סוגרת כשהיא מורכבת?
איך עושים את 'הש
1700978595_WhatsAppImage2020-12-13at20_05_04.thumb.jpeg.7db8acbdcc842dea8e12ea5be7992e79.jpeg703986686_WhatsAppImage2020-12-13at20_09_29.thumb.jpeg.2984faa65da9791968a80e16e59ce475.jpegיבוש' בין שני חוטים מבלי לחתוך ולשלוח עוד חוטים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, בגלל זה היא נקראת "עלוקה אלחוטית"...

המוח של הקודנית משדר לה בRF מתי לסגור ומתי לפתוח מעגל.

את החשמל היא "גונבת" מהרכיב אותו היא מנתקת (בגלל זה השם "עלוקה".)

אין לה בכלל חוטים שמובילים מקודנית אליה...

פעם חשבו שזה ישגע את הגנבים - זה קטן, בלי הרבה חיווט, ויכול להיות מוחבא בכל נקודה ברכב.

כמו שמתן אמר, וכמו שאמרתי לך גם אני בפוסט הראשון - מתקינים אהבו לחתוך/לקצר אנטנות אימובילייזר. זה הכי קל לביצוע ועומד בדרישות הביטוח ל"שלילת תנועה".

אתה גם אומר שאין לך אימובילייזר כשהקודנית מנותקת.

תן לנו כמה תמונות משם.  (איזור הסוויץ')

אבל אם הכספת הותקנה יחד עם הקודנית, ולא ב"סבב" נפרד, סביר שהעלוקה תהיה מתחתיה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

ט.ל.ח

בתמונות לא מדובר ב"המוח של הקודנית" אלה בממסר  https://www.mouser.co.il/datasheet/2/378/102-1374883.pdf

הבקרה על הממסר מתבצעת על ידי שתי הקווים שבתמונה.

1.thumb.PNG.513bf9af047725ae8b279798dbf40d62.PNG1.PNG.fd5ca6a660b353deddc481469ae2d7aa.PNG

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, חשבתי שזה המוח שלה.. תודה על המידע.

לפני שעה, natco כתב:

נו, בגלל זה היא נקראת "עלוקה אלחוטית"...

המוח של הקודנית משדר לה בRF מתי לסגור ומתי לפתוח מעגל.

את החשמל היא "גונבת" מהרכיב אותו היא מנתקת (בגלל זה השם "עלוקה".)

אין לה בכלל חוטים שמובילים מקודנית אליה...

פעם חשבו שזה ישגע את הגנבים - זה קטן, בלי הרבה חיווט, ויכול להיות מוחבא בכל נקודה ברכב.

כמו שמתן אמר, וכמו שאמרתי לך גם אני בפוסט הראשון - מתקינים אהבו לחתוך/לקצר אנטנות אימובילייזר. זה הכי קל לביצוע ועומד בדרישות הביטוח ל"שלילת תנועה".

אתה גם אומר שאין לך אימובילייזר כשהקודנית מנותקת.

תן לנו כמה תמונות משם.  (איזור הסוויץ')

אבל אם הכספת הותקנה יחד עם הקודנית, ולא ב"סבב" נפרד, סביר שהעלוקה תהיה מתחתיה.

אין לי מושג מתי הותקנה הכספת, אם היא הותקנה אכן עם הקודנית, אז הגיוני שהיא שם. מצד שני, ההיגיון אומר שאם חלילה קודנית נדפקת לחברות ההשכרה, הם יצטרכו לחתוך כספת. וזה נראה לי משהו שהם לא ירצו לעשות, ככה שיותר הגיוני לשים עלוקה באיזור האימבולייזר כמו שאתם אומרים, אלא שלא מצאתי באיזור של ההגה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Electron כתב:

היי,

ט.ל.ח

בתמונות לא מדובר ב"המוח של הקודנית" אלה בממסר  https://www.mouser.co.il/datasheet/2/378/102-1374883.pdf

הבקרה על הממסר מתבצעת על ידי שתי הקווים שבתמונה.

1.thumb.PNG.513bf9af047725ae8b279798dbf40d62.PNG1.PNG.fd5ca6a660b353deddc481469ae2d7aa.PNG

עלוקה תמיד תכיל בתוכה ממסר.

עושה רושם שעשית הכל נכון., מאוחר יותר אעבור על הדברים לעומק ואנסה לעזור.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שזאת הצמה ועוד עלוקה.

סימנתי באדום.

שים לב כל החוטים מהבית הלבן שחורים.

כל הצמות באזור צבעוניות ורק זה שחור.

עלוקה.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...