Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה ע"י קונה רכב פוטנציאלי

ExtraD
 שיתוף
עוקבים 13

פוסטים מומלצים

מבחינת הקונה הפוטנציאלי - חייבים לעשות נסיעת מבחן. בלי זה אין על מה לדבר בכלל.

מצד שני, אפשר להבין את המוכר. בזמנו שמכרתי את היאריס שלי, הגיעו 2-3 אנשים שחשבו שמדובר ברכב ספורט ונהגו עליו בצורה לא הגיונית. בעיה...

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

את הביטוח כבר עשיתי לשבוע הזה, ומובן לי שבשביל למכור צריך שאנשים ינהגו ברכב.

דרך אגב ההשתתפות העצמית שלי גבוהה בגלל שאין לי עבר ביטוחי בארץ (4 שנים בחו"ל ללא רכב, ראו ערך תחבורה ציבורית באירופה) 

מה שמחזיר אותי לשאלה שלי, נלך לתסריט "אימים", סיפור קצר אם תרצו: 

הנהגת רגילה לאוטומט כבר הרבה שנים, לפני עצירה ברמזור אדום בצומת, שכחה ללחוץ על הקלאץ, והרכב בדילוג קטן נכנס ברכב מקדימה.

לא נזק גדול מדי, אבל הנהג של הVW Tiguan יוצא ומצלם, מחליפים פרטים וממשיכים ביום.

מה קורה הלאה? 

"סליחה, מצטערת, מזל שיש לך ביטוח, מקווה שיסתדר. ודרך אגב נראה לי שהרכב לא כל כך מתאים, לא נח לי בו" 

שוב, אני מבין עד כמה קטנוני זה נשמע, ו"מה הסיכוי", אבל כמו שאמרתי, חודש רע.

האם הייתם ממליצים להחתים את הנהגת על טופס לפני הנהיגה, וכמה זה יהיה תקף במקרה כזה?

• מעניין 2
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, 

מרפי רק יושב ומחכה למקרים כמו שלך. 

ראשית - לא קניתי עד היום שום רכב שלא נהגתי עליו, ולכן אני לא מצפה שמישהו אחר יקנה ממני רכב אם לא נהג בו.

זה שעשית ביטוח נוסף - זה נכון וראוי.

אחרי שאמרנו את זה, אין סיכוי בעולם שהייתי נותן לנהגת שאין לה נסיון על ידני לנהוג ברכב שלי בכביש ציבורי, גם במחיר של פיצוץ העסקה. 

בואי, שבי לידי, תגידי לי מה לעשות, נמצא חניון רחב ללא אנשים או מכוניות, ותתנסי ברכב. אם הייתי רואה בחניון שהיא מסתדרת כמו אלופה, הייתי מאפשר לה לנהוג בחזרה עם הרכב. אם הייתי מזהה היסוס או חוסר שליטה / הבנה - תמשיכי בחניון. מחוץ לו - אני נוהג.

אין קשר להיותה בחורה. גם לגבר הייתי מתנהג באותו האופן. 

• רעיון טוב! 4
כמו שאומרים ברוסית, כל אדם הוא הפיזדץ של המזל שלו.
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפחד מתאונה- תעשו את הסיבוב במגרש חניה ריק.

ביטוח- יש

הגיון - בוודאי, אני לא הייתי רוכש רכב שלא הייתי נוהג בו.

פיקוח- אתה שם לידה לפקח.

בתאכלס- רב הבעיות נפתרו, תתקדם

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים, אני אפילו חושב שתוכל להסביר לה את המצב, בסה"כ שני הצדדים נשמעים הגיוניים ועם הרבה רצון טוב. היא כנראה רוצה לנהוג קצת על ידני, אתה מפחד שזה יקרה במקום עמוס, בטוח אפשר למצוא מקום שבו הרצונות שלכם יפגשו.

אני לא יודע מה האחריות המשפטית שלה במידה והיא גורמת לתאונה. אני לא בטוח שמסמך כזה ישנה מהותית את חלוקת האחריות, וגם אם יש או אין מסמך אם ח"ח תהיה תאונה יש סיכוי שתצטרך לקחת אותה לבימ"ש, אז אני באופן אישי לא הייתי הולך לכיוון הזה. מצד שני, אולי שווה להתייעץ אם מישהו שבאמת מכיר את החוק.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני כשעה, discoTD5 כתב:

אחרי שאמרנו את זה, אין סיכוי בעולם שהייתי נותן לנהגת שאין לה נסיון על ידני לנהוג ברכב שלי בכביש ציבורי, גם במחיר של פיצוץ העסקה. 

אני מקווה שזה מתייחס לא רק כלפי נשים כן?

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אין חוקים בעניין הזה.

יש רוכשים שרוצים לנהוג בכדי להבין אם הרכב מתאים להם - מצטער, אני לא סוכנות רכב. יש לי רק אחד. זה לא רכב הדגמה.

לאלו שיודעים מה הם רוצים - מחפשים נקודת תורפה? בשביל זה אני מוכן ללכת לבדיקה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 46 דקות, Yev Sh כתב:

אני מקווה שזה מתייחס לא רק כלפי נשים כן?

רק כלפי נשים. לגבר הייתי נותן חופשי, אפילו בלי רישיון. 

• מצחיק 1
כמו שאומרים ברוסית, כל אדם הוא הפיזדץ של המזל שלו.
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא לא נהגה על גיר ידני מאז שהוציאה רישיון נהיגה, אך ורק במגרש חניה ריק ופתוח. בכביש רגיל סכנה להרבה כיבוי מנוע, קפיצות, דרדור ושריפת מצמד.

יש הבדל בין נהג שלא נהג מאז קבלת הרישיון  וכנראה למד על רכב דיזל (רכבי דיזל ידני פרטים די נדיר בארץ כיום) לבין נהג שנוהג פעם בכמה שנים על גיר ידני וזוכר מה לעשות.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה תאונה האחריות היא על בעל הפוליסה שהוא בעל הרכב. הניפגע תובע אותו ואת חברת הביטוח שלו.

נניח שהקונה והמוכר שניהם אנשים הגונים. אבל המבחן האמיתי לזה הוא במקרה תאונה כשצריך לשלם השתתפות עצמית ויש כסף לריב עליו.
אפשר להגן מפני זה אם מחתימים את הקונה על הסכמה לתשלום השתתפות עצמית, אבל זה לא מקובל בעסקאות מכירה, לא יודע כמה זה ירתיע קונים פוטנציאליים.

זה סכום קטן  שהמוכרים לוקחים עליו סיכון. יותר קריטי לוודא שלקונה יש בכלל רישיון נהיגה בתוקף בלי שלילות וכו', אחרת כל הביטוח לא שווה כלום.

עריכה אחרונה על ידי icohen436
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף
  • תוכן חדש...