Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פריצת האקרים לשירביט - האם יש סיבה לאדם הפרטי לדאגה?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, Transporter כתב:

כל עוד אנשים ידועים שאף אחד לא יבקש מהם פרטים מזהים סתם ככה בטלפון או בכל מקום- אין בעיה

אבל הם לא מבקשים סתם ככה, זה כל העניין, יש להם "סיבה טובה".

לפני 29 דקות, snoop90 כתב:

אגב, פעם פירסמתי מודעה ביד 2 בתשלום, ואז התקשרו אליי, אמרו שהתשלום לא עבר וביקשו את פרטי כ"א, כולל ספרות מאחוריי הכרטיס, אז הבאתי.

לקח בערך 3 דקות אחרי שיחה לקלוט שזאת היתה הונאה.

^

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

@Transporter אנחנו מתחילים לסטות מהנושא, אבל חיסול המזומן אין פירושו הגדלת מסגרות האשראי. ארנק אלקטרוני, כרטיס דביט, העברות ישירות באפליקציות - אף אחד מהם לא מצריך אשראי. מה שזה יצמצם (תמיד יהיו מעקפים) זה פשיעה והעלמות מס.

מי שמבקר בבנק הוא מי שמטפל בסכומים גדולים, מי שצריך פעולות חריגות או מיוחדות ומי שמתקשה עם הטכנולוגיה.

דרך אגב, בסניף הבנק שבו אני מנהל את חשבוני אין מזומן כבר כמה שנים. אם יש מי שמתקשה למשוך בכספומט הפקיד מלווה אותו ומדריך אותו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

מה שזה יצמצם (תמיד יהיו מעקפים) זה פשיעה והעלמות מס.

דיי מספיק עם זה

אתה באמת חושב שאנשים שמגלגלים מליונים בשנה על סמים, הלוואות וכו זה מה שיעצור אותם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שכמו בשרשור הקורונה, אתה מעלה את משאלות ליבך, הפעם לגבי תנועות כספים.

אף אחד לא מצפה שהפשע יעלם מן העולם. אבל העדר מזומן בהחלט יקשה על העבריינים ויקל על הרשויות לעקוב אחר תנועות כספים. 

לא בכדי האמריקאים אנסו את השוויצרים וחיסלו את תעשיית העלמות המס באמצעות חשבונות ממוספרים. אצלנו מתנהלת כעת מלחמה על הגמ"חים שחשודים כצינורות להלבנת כספים, אבל בסופו של דבר ישראל תכנע למגמה בעולם לצמצום המזומן - וטוב שכך.

לפני מספר שנים קיבלתי איזו ירושה קטנטנה מארה"ב. אתה לא מבין איזו ביורוקרטיה נדרשה, בין השאר בגלל החוקים למניעת הלבנת הון. והיה מדובר על סכום לא גדול, כולו מוסדר, וההליך נוהל על ידי פירמת עורכי דין מכובדת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

דרך אגב, בסניף הבנק שבו עני מנהל את חשבוני אין מזומן כבר כמה שנים. אם יש מי שמתקשה למשוך בכספומט הפקיד מלווה אותו ומדריך אותו.

תן לעשיר לנהל לך את החשבון

• מצחיק 2

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ישה תודה, תוקן. דווקא ממש לא סניף של עניים.

ובסניף הזה יש מסה גדולה של דיירי בתי האבות שבסביבה, כשלהם יש קשיים טכניים יש מי שמלווה אותם בשימוש באמצעים ה"מודרניים" (כספומט, כן? הטכנולוגיה הגיעה לחיפה לפני יותר מ-50 שנה) . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, snoop90 כתב:

בגדול זה המון מידע שיכול לגרום לך נזק.

איך אפשר לנצל את זה?

סתם דברים שקופצים לי לראש:

יתקשרו אליך - "שלום, אנחנו מהבנק, מספר חשבון שלך הוא XXXX, כתובתך היא YYYYY, בעקבות פריצות האחרונות, אנחנו מבקשים לעדכן את התשונה לשאלה הסודית שלך"

ואז הם ילכו לאפלקציה של הבנק, יזינו את כל הפרטים ויקבלו את הקוד הסודי שלך.

או שתקבל הודעה - "שלום צחי, התבצעה פעילות חשודה בחשבון שמספרו XXXXX, אנא בצע עידכון פרטים".

אגב, פעם פירסמתי מודעה ביד 2 בתשלום, ואז התקשרו אליי, אמרו שהתשלום לא עבר וביקשו את פרטי כ"א, כולל ספרות מאחוריי הכרטיס, אז הבאתי.

לקח בערך 3 דקות אחרי שיחה לקלוט שזאת היתה הונאה.

ומן הסתם אפשר לעשות ווריאציות לתרגיל הזה. בנק, כ.א. , חברות ביטוח, ג'פניקה.

כן, אם אתה תמים בן 90 או ילד בן 5. בשום סיבה אחרת אין סיבה שתתן פרטים למישהו בטלפון. 

כל מי שיתקשר ויבקש פרטים, לא משנה איך הוא יציג את עצמו- המקסימום זה שהוא יקבל זה ניתוק בפרצוץ.

לא משנה מי אתה, אתה רוצה ממני פרטים? תשלח לי הודעה לאיזור האישי שבאפליקציה/אתר.

זה שנתת פרטים למישהו שהתקשר אליך זו בעיה שלך נטו. אתה במיעוט קטן מאוד של אנשים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בכלל לא משנה הנזק לאדם הפרטי.
הקנס באירופה על דליפת פרטי לקוחות הוא מאד גבוה. בחלק מהמדינות זו עבירה פלילית .
גם אם זה נעשה בשגגה , בגניבה או בזדון.
בארץ... כמובן המצב שונה. סחר במידע פה מאד מקובל. סחר בפנקס הבוחרים של מדינת ישראל וכו.
מישהו נקנס ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני הפעם האחרונה שדרכתי בבנק, הייתה לפני כשנתיים כשמכרתי את הרכב והפקדתי מזומן לתוך המכונה.

ביום יום, אין לי מה לחפש שם כפי שנאמר היום כמעט הכל דיגיטלי. 

לגבי הנושא - אני חושב שצילום תעודת הזהות כולל הספח הוא הבעייתי.  זה מאפשר לך להתחזות לאדם אחר ולהירשם לכל מיני שירותים כולל קבלת מידע אישי. 

ולצערינו, אי אפשר לשנות את מספר הזהות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן כאשר אני מעביר העתק ת.ז. אני מטשטש את תאריך ההנפקה, שהוא הפרט הרגיש שמאפשר פריצה לחשבונות שלך. הבעיה היא כאשר מישהו אחר, למשל סוכן הביטוח, מצלם בשבילך. לכן חשוב להקפיד גם על אימות כפול.

• רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלה המקורית - האם לאדם הפרטי יש מה לדאוג - אז כן, מאוד.

אני לא אתפלא אם זה סופה של חברת שירביט. 

כאדם פרטי, אם פרטיי היו נגנבים, הייתי מאוד לא רגוע. 

מכיוון שמתפרסמות בימים אלו לא מעט כתבות 'מה לעשות אם אתה בין לקוחות שירביט?' פשוט תקראו שם. 

אם יצליחו לעלות על התוקפים מהר - יש סיכוי להקטנה משמעותית של הנזק. 

• אהבתי 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, snoop90 כתב:
לפני 47 דקות, Transporter כתב:

אבל הם לא מבקשים סתם ככה, זה כל העניין, יש להם "סיבה טובה".

אין שום סיבה למסור למישהו בטלפון פרטי אשראי \ סיסמאות וכו'

כמו שאין סיבה למסור במייל פרטים של פייפאל וכו'

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה, עם ההתנהגות הביזיונית של שירבט בנושא... זאת הידיעה הגדולה. שמים על כולם אלף זין. התקמצנו על 50 ביטקויינים על חשבון כול הלקוחות שלהם.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשא ומתן זה לא הביזיון. שום דבר לא יכול למנוע מההאקרים לסחוט שוב בהמשך.

הדליפה עצמה, לעומת זאת :-(

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי תשלום כופר : זו דווקא התנהגות נכונה. תשלום הכופר לא מבטיח כלום. ממשלת ישראל למדה ששחרור אסירים תמורת גופות רק מזמין את החטיפה הבאה.
רוב הפעמים המידע נשמר אצל הגנב ומפעפע למכירה בשלב מאוחר במרשתת.
הנזק כבר נעשה , אין ממש דרך לצמצם אותו על ידי תשלום .
מה כן : לשלם מיליון לחברת אבטחה מקצועית שתחליף את כל המערכות ותנטר את הרשת

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...