Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם באמת יש הבדל בין הטלוויזיות?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1187 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שיש שרשור בנושא אבל הוא מכוון לתקציב שונה לגמרי, אז לא רוצה להסיט אותו. 

כיום יש לי טלוויזיה lg בת 12 37 אינץ LCD. היא כבר לא במצב טוב והיראה לי תתפגר בקרוב , מחפש משהו שיחליף אותה בגודל של 42-45 אינץ׳ העניין הוא שיש טלוויזיות עם אותה רזולוציה ב 900 ויש כאלה ב 2500. מה ההבדל? האם יש הבדל ממשי באיכות הצפייה ? 

יש לציין שהטלוויזיה תהיה מחוברת למחשב מיני שמריץ ווינדואס, ככה שכול אופצית הסמארט לא רלוונטית(פחות עוד מוצר שירגל אחריי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תצפה לאמינות של 12 שנה במכשיר החדש שתקנה.

כן... יש הבדלים באיכות. אפילו הבדלים גדולים בסוג הפנל, מעבד התמונה, איכות הבניה של המוצר, סוג הסמארט ואפילו איכות השלט.

המותגים הגדולים בדר"כ מייצרים מוצרים יותר "אפויים" שאין בהם כל מיני תופעות וודו בעיקר בעידן של סמארט ומכשירים חכמים.

כמעט תמיד היקר יותר טוב יותר.

אל תתפשר על 3 שנות אחריות מלאות

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אם אני נשמע כמו משוכנע, אבל מבטיח שלא, פשוט רוצה לדעת. 

אין לי הרבה ידע בטלוויזות(כאמור משתמש בטלוויזיה שעברה בירושה, ומעולם לא קניתי אחת), אבל הלכתי לראות טלוויזיות בתצוגה בחנויות. אכן ראיתי הבדל(בסרטי תצוגה ב-4K, לא שידור אמיתי מן הסתם) בטלוויזיה בטכנולגיית LED לבין טלוויזיה "רגילה", אבל ההבדל במחיר היה סביב הפי 2(4500 לעומת 2300). 

אל ג'י סמסונג ופיליפס מוכרים טלווזיות "רגילות" בסביב ה-50 אחוז יותר ממתחרים כמו הייסנס והייאר ששם לא ראיתי באמת הבדל. האם באמת הם טובות יותר? מאיפה הנסיון הוודאי שהם אכן טובות יותר בחיים האמיתיים( שוב, לא סרטון הדגמה ב-4K בתצוגה כי פחות מייצג) ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאד תלוי מה מקור וסוג השידור , מרחק וזוית התצוגה ,התאורה בחדר והציפיות שלך . הרבה גורמים.
יש לי חברים עם הייסנס והם מאד מרוצים. יש כאלה עם מוצר מדבקה pilot וגם מרוצים. יש פה הרבה גורמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומחה במונחים וטכנולוגיות ומכאן גם חוסר המושגים. 

טלווזיה "רגילה"- שיש תאורה אחורית בפיקסלים מה שנותן ניגודיות בינונית וצבע שחור שהוא מעין אפרפר. 

לעומת טכנולוגיה אחרת שעושה את זה בצורה טובה יותר, נגיד טלווזיה QLED של סמסונג עושה את זה הרבה יותר טוב מסמסונג ללא הטכנולוגיה הזאת, אבל המחיר הוא בהתאם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בגלל שQLED זאת הטכנולוגיה האחרונה של סמסונג, בגלל זה גם ההבדל במחיר ובאיכות הצפייה לעומת סמסונג מטכנולוגיה ישנה יותר.

מהצד השני יש טלוויזיות OLED של חברות שונות שהגדולה שבהם (לדעתי) היא LG.

OLED = Organic Light Emitting Diodes
QLED = Quantom dot LED

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, davemustaine87 כתב:

אין לי הרבה ידע בטלוויזות(כאמור משתמש בטלוויזיה שעברה בירושה, ומעולם לא קניתי אחת), אבל הלכתי לראות טלוויזיות בתצוגה בחנויות. אכן ראיתי הבדל(בסרטי תצוגה ב-4K, לא שידור אמיתי מן הסתם) בטלוויזיה בטכנולגיית LED לבין טלוויזיה "רגילה", אבל ההבדל במחיר היה סביב הפי 2(4500 לעומת 2300). 

משיטוט בזאפ אני לא רואה בעיה למצוא סמסונג/LG בטווח של 2000-2500 ש"ח בגודל של 43'... יותר מזה, הטלוויזיה הכי יקרה של LG בגודל הזה עולה 2,690, אז לא מבין לאילו חנויות הלכת שראית טלוויזיות בגודל הזה ב- 4,500...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדלי איכות משמעותיים בין מוצר מדבקה ליצרן מוכר וגם לכל יצרן יש סדרות כניסה, אמצע וסדרות גבוהות.

בחנויות החשמל הרגילות האפשרות להתרשם מאיכות הצפייה קלושה שכן המסכים אינם מכוילים, הם מציגים סרטוני הדגמה בלבד, תאורת הסביבה אינה מתאימה ולמוכרים אין מושג ירוק בתחום.

מציע לכל מי ששוקל לקנות מסך לגשת לחנות מתמחה (כגון חשמל נטו, פיוצ'ר, ארמגדון) ולקבל ייעוץ מקצועי ולהתרשם מאיכות הצפיה במגוון רחב של מקורות צפייה ומסכים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.12.2020 בשעה 21:02, BarryG כתב:

משיטוט בזאפ אני לא רואה בעיה למצוא סמסונג/LG בטווח של 2000-2500 ש"ח בגודל של 43'... יותר מזה, הטלוויזיה הכי יקרה של LG בגודל הזה עולה 2,690, אז לא מבין לאילו חנויות הלכת שראית טלוויזיות בגודל הזה ב- 4,500...

טעות שלי, זו הייתה טלווזיה 55 אינץ במחסני חשמל. ועדיין היא יקרה משמעותית מטלווזיה אחרת של סמסונג באותו גודל שגם מוגדרת QLED. 

בקיצור, כמו הרבה תחומים, עד שלא רואים באמת בשידור אמיתי, לא יודע איך אפשר לקבוע על פי מפרט מה טוב ומה לא. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על האתר Rtings, גם הביקורות, גם הציונים (בחלוקה לקטגוריות, נניח אצלי הקטגוריה של ספורט לא רלוונטית, לאחר תצוגה של חיבור למחשב לא רלוונטית וכו'), וגם העמודי Setup שנותנים לך הגדרות הכי טובות כדי לקבל תמונה נאמנה למציאות (הרבה מנסים לעשות תמונות "עשירות", ליונית לוי אין לחיים אדומות, זה ה"העשרה" של הטלוויזיה).

נתחיל מהשאלות - הטלוויזיה נועדה לשימוש במקום חשוך או מואר? מה הגודל המתוכנן ומה התקציב?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...