Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טכנאי גז. כיוון חדש בתעסוקה. שווה?

אורח לרגע
שימו לב! השרשור הזה בן 1237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא נוהג לשפוך מידע על עצמי ברשת, אבל נראה לי שיש מצב שיש פה אנשים עם תובנות.

קורונה, חל"ת, פיטורים.

עכשיו מה עושים? 

בן 40, יש ידיים טובות, מכונאי (בין היתר) בעברי. מאוד אוהב ליצור ולקמבן עם כלי עבודה. שונא "עבודה חאפרית". אנגלית טובה יש, זמן יש.

אין תעודה אקדמאית, אין תעודה בשום תחום למען האמת (חוץ מ12 ש"ל).

לא יודע למה, תפס אותי הרעיון של לעשות קורס טכנאי גז. קראתי והבנתי על ההבדלים בין בוג 1 לסוג 2.

השאלה- יש בזה כסף? גם אם צריך לנשוך שיניים ולחכות שנתיים כדי שיהיה אפשר לעשות סוג 2?

אני חושב שהמטרה הסופית היא להיות עצמאי/פרילנסר בתחום.

יש תובנות? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר (לפני כ-10 שנים)  שוחחתי עם מישהו שיש לו תעודה של טכנאי גז (אינני יודע אם סוג 1 או סוג 2), אך אינו עובד בתחום.

הסביר שזאת עבודה בשכר נמוך, בזמן שמוטלת עליך אחריות מאוד גדולה.

אם אני זוכר נכון, אמר שהמשכורת היא מעט מעל מינימום (כמדומני, בזמנו אמר שהמשכורת היא כ-700 ש"ח מעל מינימום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את התחום כ"כ טוב.

אבל זורק כיוון חשיבה.

חברות הגז הן מונופול בתחומן, והן מעודדות באופן מובהק שיקחו טכנאים שלהם. כך שלא בטוח שיהיה לך הרבה הרבה עבודה כעצמאי. בניגוד לדוגמה לחשמלאי שחברת חשמל לא שולחת טכנאים שלה לתקן פגמים בבית .  גם אינסטלטור טוב עושה כסף יפה. אבל זה כבר תחום מלא החרא (תרתי משמע)

בשורה התחתונה, אני לא חושב שזה מקצוע מכניס כ"כ. לדעתי עדיף חשמלאי ועל הדרך להתמקצע במוצרים לבנים ובמיוחד במזגנים.

אבל שוב, זאת דעתי הצרה. אין לי באמת ניסיון עם אף אחד מהתחומים הנ"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שבתור טכנאי ממוצע, הרבה כסף לא ייצא מזה. 

השאלה יותר מתמקדת בהאם יש הצדקה בלהתמיד במקצוע ולהשיג תעודה סוג 2? זה באמת מגדיל את יכולת ההשתכרות?

האם יש לאן לשאוף מעבר לתעודה סוג 2 מבלי להכנס ללימודים אקדמאיים של כמה שנים? 

אין לי יכולת כרגע ללכת ללימודי הנדסאות וכו'... מנסה לראות אם יש הצדקה לעשות קורס  במידה ויש יכולות וזמן פנוי, האם תהיה לזה תמורה?

יש רעיונות יותר אטרקטיביים למישהו בנתונים האלו שיש לו ידיים טובות ונסיון בעץ, ברזל, שיפוצים, מכונאות וכו'?

בהכל יש נסיון. לא מומחה בכלום. הגיע הזמן להתמקד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמה חברים שהפכו לקבלני שיפוצים לא רשמיים. מה שבידע שלהם הם עושים. אבל בעיקר לוקחים עובדים תחתם וגוזרים קופון. לא צריך ידע לזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, om2 כתב:

יש לי כמה חברים שהפכו לקבלני שיפוצים לא רשמיים. מה שבידע שלהם הם עושים. אבל בעיקר לוקחים עובדים תחתם וגוזרים קופון. לא צריך ידע לזה.

ההגדרה של קבלן שיפוצים היא איש מכירות עם לשון חלקלקה, שמשווק שיפוצי בתים לאנשים שלא מבינים כלום בבנייה, ומעסיק בעלי מקצוע שלא מבינים את גודל הקופון שהוא גוזר על הגב שלהם...

אורח לרגע - באופן טבעי כמו כל דבר אחר בחיים, ככל שחסמי הכניסה גדולים יותר, ההכנסה בהתאם.  חודש שעבר שילמנו כאן בארה"ב 4400 דולר לפחות מחצי יום עבודה של שלושה אנשים עבור פינוי תעלת אזבסט. מכיוון שיש חוקים ברורים בעניין, חובה להעסיק חברה עם רישיון - וההיצע מאוד נמוך.  אני מניח שאם תחשוב מחוץ לקופסא, תמצא עוד כמה נישות יחודיות כאלו.

• רעיון טוב! 1

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, אורח לרגע כתב:

השאלה- יש בזה כסף? גם אם צריך לנשוך שיניים ולחכות שנתיים כדי שיהיה אפשר לעשות סוג 2?

אני חושב שהמטרה הסופית היא להיות עצמאי/פרילנסר בתחום.

ממה שנתקלתי, יש בזה פרנסה טובה.
קריאות פשוטות של הארכת צנרת (לא עבודה מסובכת, חצי שעה עד שעה לכל היותר) מסתכמות במאות שקלים ולעיתים יותר (תלוי באורך הצנרת).
לא נדרש ציוד יקר או יוצא דופן, לא נדרש גם רכב מיוחד.
לדעתי זה תחום שאפשר ללמוד ולהתחיל (אולי אפילו במקביל לעבודה הקיימת שלך) - וברגע שאתה נוסק אתה הופך את זה לעיקרי שלך.

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, 

לגבי הגז, משרד האנרגיה יוציא בשבועות הקרובים שימוע ציבורי לקראת החלטה שתבטל את החובה בהתקנות של מערכות גז בישול וחימום בבתים חדשים.

אם אתה מפוטר, ובהתאם למיקום הגיאוגרפי,

ישנם קורסים במימון המדינה 

בניהם : קורס CNC , חשמל, מיזוג , מנהל עבודה בבניין /עפר תשתיות ועוד.

עריכה אחרונה על ידי shimta
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני מכיר מס' טכנאים ומחלקי גז שעובדים בחברת גז גדולה.

אם יש לך שאלות ספציפיות אתה מוזמן לשאול אותי ואני יעזור לך להעביר את השאלות אליהם ולקבל תשובות.

שאלתי אדם שהיה מחלק גז מעל ל-5 שנים ועמד לעשות קורס לטכנאי גז, הוא אמר שאתה לא יכול סתם ככה לבוא ולגשת למבחן,

אתה צריך "סטאז' " ( לא זוכר של כמה זמן - כניראה מס' חודשים), למרות הנסיון שלו של 5 שנים בחלוקה(המחלקים עוברים קורסים) לא נתנו לו לגשת למבחן 

ודרשו  "סטאז' " (סטאז' = מצמידים אותך לטכנאי גז ואתה מוביל הכלים שלו ^_^ ), אחרי זה אתה עובר קורס ( ד"א לקורס כל האחד יכול לגשת אבל למבחן - לא - צריך סטאז') והופך לטכנאי.

אם תעבוד דרך חברה - משכורת 6.5K - 7.5K + רכב צמוד + פעם בחודש אתה כונן.

אם תעבוד עצמי - אפשר להרוויח יפה.

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, shimta כתב:

ועדיין ללא מעט אנשים יש חיבור לגז, ומתאר לעצמי שיהיו קריאות מפעם לפעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון המר שלי - גגן. אבל צריך ביצים כדי לטפס על גג רעפים בחורף. ולעשות עבודה יסודית. אף אחד לא יקרא לך שוב אם הגג ידלוף אחרי שנה.

ההצעה של צחי מעלי נכונה תמיד. שוב, בתנאי שאתה לומד ועובד בוצרה יסודית. חאפרים לא חסרים, מקצוענים כן.

מכל מקום - אני לא יודע איפה לומדים את המקצוע, אבל מחייב רישוי עובד גבהים שיש לחדש לעתים מזומנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, אני ואבי נתקלנו ב"חאפרים" כאלה.

מילא לא לפתור את התקלה , אבל עם יד לא מקצועית בקלות אפשר לגרום לכל מיני נזקי צנרת/יסודות בבית.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...