Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם צריך לתמוך כספית בחובות של בת הזוג?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי השאלה המקורית ברור שמטפלים בחוב יחד כל עוד חיים יחד. חוב זה לא שונה מכל דבר אחר כמו מחלה, ושי או צורך מסויים. אם החלטתי לנהל חיים משותפים אז אני מקבל את בת הזוג עם כל החבילה כולל אפילו החמות.

לגבי חשבונות משותפים או נפרדים אישית מתנהל בשיתוף מלא מהסיבה הפשוטה שלתפיסתי במשק בית כל אחד מכניס מה שהוא יכול ומוציא מה שהוא צריך.

על הוצאות גדולות אנחנו יושבים ומקבלים החלטות יחד. אם אשתי צריכה תיק חדש או להחליף את האוטו ואצלי בחשבון שוכבים 100K אז אני אגיד לה תסתדרי?

אני מקבל שיש אנשים שחושבים אחרת ממני וזה בסדר גמור. פשוט אישית לא הייתי חי עם מישהי שאני לא יכול לסמוך עליה שתחחשב בשאר בני הבית ובצרכים שלהם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@nitch כמה שנים לקח לאותו בחור להיות לנאורוכירורג מצליח? אני מניח שלפחות 10 שנים אחרי סיום הלימודים. בינתיים הרבית דופקת. בעצם, צריך להתחיל את המחשבה הרבה קודם: הקריירה לא מובטחת כאשר אתה מתחיל לצבור את החוב.

עם זאת, כנראה שסטטיסטית תואר מבוקש מאוניברסיטה יוקרתית ישיג בארה"ב, בוודאות די גבוהה, עבודה מתגמלת היטב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

omricn

זה מדהים איך אפשר לקחת (ולא בפעם הראשונה) את הדברים למקום הכי קיצוני , אפילו חשוך.

מעט צניעות וחשיבה מעבר לקופסה יכול לעזור להבין שהחיים רבגוניים ועשירים בדעות, וחובה להיות פתוח 

לדעות אחרות שיכולת רק לתרום למי שפתוח בחשיבה. (לא הולך כמו סוס בלי להזכיר מי, בלי יכולת לקבל דעות 

ששונות מהשקפת  עולמו)

זה נקרא פתיחות. ממליץ לכולם לאמץ את זה. (זה יכול לתת לאדם עוד זווית לחיים)

תתפלא לדעת שאותו אחד שמנהל חשבון בנפרד דואג לילדים שלו לא פחות ממך, את כל כספו הוא משקיע במשפחה/בית ורק לאחר מכן בעצמו. שבוע שעבר שילם את השכר לימוד של הילד, עומד להוציא כסף עבור רכב שהיה לו נוח להגיע ללימודים, ושומר עוד סכום לרכב לבת זוג כי הוא רוצה שהיה לה יותר נוח. ורק אחרי כל זה הוא מוציא כסף(והרבה) על התחביבים שלו. 

כל זה כמובן לא שולל את מי שחשבון משותף מתאים לו.

אתה רואה  שלא חייבים לצבוע את החיים בשחור ולבן, כן אפשר להיות איש משפחה למופת וגם לנהל חשבון בנק בנפרד. אפילו הרמב"ם אמר  שדרך האמצע היא הכי נכונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מעניין עד כה לקרוא את הדעות והתובנות השונות שלכם בנושא. לא ציפיתי שיהייה כזה גיוון בדעות.

ניצ' , לא נשמע לי הגיוני שמלימודים אדם יגיע לחצי מליון דולר חוב. למה הלימודים בארה"ב כל כך יקרים ? ולמה עושה רושם שהמדינה שם לא מסבסדת  כמו כאן?

אני משלם סהכ 11 אלף שקל בשנה לאוניברסיטה, זה 45 אלף שקל לכל התואר. לא יכול לדמיין

לסיים את התואר שלי עם 200-500 אלף דולר חוב לאוניברסיטה כמו סטודנטים בארה"ב.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שם אין סבסוד ללימודים גבוהים והסכומים האלה כוללים גם הוצאות מחייה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה כאן יש? שתינו מדינות מערביות שמושתתות על קפיטליזם. ולארה"ב יש הרבה יותר כסף ואמצעים לעזור מישראל. מוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש לך שם מקולג'ים ציבוריים עד אוניברסיטאות פרטיות. והאוניברסיטאות הפרטיות היוקרתיות גובות שכר לימוד גבוה.בקישור יש טבלת שכר לימוד של אוניברסיטאות "ליגת הקוסוס" - מדובר בשכ"ל של 50-60 אלף דולר לשנה. בתרגום חופשי לעברית זה רכב מנהלים כל שנה (במחירי ישראל).  כמוכן אחוז גבוה מאד של הסטודנטים אינו גר בבית ההורים והמחיה בעיר מרוחקת בסביבה המבוקשת של האוניברסיטה גם היא יקרה מאד.

@TsachiE אתה לומד באוניברסיטה ישראלית, שבדירוגים הבינלאומיים* תהיה במקום 100-300. בארה"ב מדובר בשפיץ של הצמרת.

*הדירוגים האלה די הזויים, פרס נובל לחבר סגל או בוגר אחד יקפיץ את המוסד איזה 200 מקומות בדירוג שנגחאי, והעדר סטודנטים זרים יפיל אותו באיזה דירוג שמתמחה בהבאת סוטדנטים מרחוק.

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה כאן יש? שתינו מדינות מערביות שמושתתות על קפיטליזם. ולארה"ב יש הרבה יותר כסף ואמצעים לעזור מישראל. מוזר.
חכה שתגלה כמה הם משלמים על בריאות
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אירוני הריי אתה הולך ללמוד בשביל לעשות כסף, ובסוף אתה טובע בחובות.

יוצא שאתה מסיים את התואר בקולג' היוקרתי, ומבלה את השנים הבאות רק בכדי להחזיר את החוב,  בזמן שעובד במקדונלס נשאר עם יותר כסף בצד ממך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הולך יחד. קרא את ההודעה של ניטש ותבין למה. אז נאורוכירורג אינו מייצג את כלל הרופאים, אבל ההכשרה והביטוח שלהם (במידה רב הבזכות מערכת המשפט) מייקרים את השירות לרמה בלתי נסבלת.

@TsachiE מי שהולך לאוניברסיטת יוקרה הוא אחד משניים - או שהוא מצטיין על מלגות שמנות, או בוחר במקצוע שיאפשר לו להחזיר את החובות בלוח זמנים סביר (תלוי במקצוע). מי שאינו נוהג באחת מדרכים אלה נכנס לצרות גדולות.

בארץ הלימודים מסובסדים על ידי המדינה. לימודי הנדסה או רפואה או מדעים יקרים מאד (אם כי התאכזבתי ממיעוט התנסויות המעבדה של שני בוגרי הטכניון שלי). מדעי הרוח והחברה הרבה יותר זולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התואר של אשתי עלה לה באזור 120 אלף דולר, כמובן לא כולל מחיה וכל השאר למשך 4 שנים, וזה מחיר מוזל כי היא in state, סטודנטים מסטייט אחר שילמו באזור ה200 אלף דולר.

התחתנו כשהחוב עמד על אזור 20 ומשהו אלף דולר, לא משהו שהדאיג אותי או שבכלל חשבתי שרק היא תשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, netanel1014 כתב:

בכללי בחורה (שהיא נורמטיבית) שנכנסת למצב כזה גם אם זה בגלל סיבה טובה זאת התנהלות כלכלית כושלת ברמה הגרועה ביותר שיש.

אתה פשוט לא מבין את העלויות של מערכת החינוך האמריקאית לתואר 4 שנתי במוסד נחשב.

לרוב יש הלוואות אבל ממומנות עם ריביות נמוכות מאוד בדיוק בשביל הדבר הזה.

יחד עם זאת - בתארים נחשבים במקומות נחשבים אפשר בקלות לסיים עם internship או משרה מלאה שמשלמת 100 אלף דולר ומעלה לשנה (לפעמים אפילו 150 אלף) ומחזירים את זה דיי מהר - ובטווח של כמה שנים של ניסיון אפשר להכפיל את זה.

פוטנציאל ההשתכרות בלי תואר בארה״ב מוגבל למדי בתור שכיר - ויש מצב טוב שאחרת העבודה שהיא תמצא תהיה בסביבות ה50-60 אלף דולר שנתי לפרופורציות (ואפילו פחות) ותקרות של 70-80 אלף.

בקיצר - אי אפשר לשפוט את זה בכלים ישראליים כי השוק מאוד שונה.

לפני 44 דקות, TsachiE כתב:

ניצ' , לא נשמע לי הגיוני שמלימודים אדם יגיע לחצי מליון דולר חוב. למה הלימודים בארה"ב כל כך יקרים ? ולמה עושה רושם שהמדינה שם לא מסבסדת  כמו כאן?

אני משלם סהכ 11 אלף שקל בשנה לאוניברסיטה, זה 45 אלף שקל לכל התואר. לא יכול לדמיין

לסיים את התואר שלי עם 200-500 אלף דולר חוב לאוניברסיטה כמו סטודנטים בארה"ב.

דווקא הגיוני לתואר מאוד ארוך.

זה מכסה את הלימודים (40-50 אלף דולר בשנה למוסד נחשב) + כל עלויות המחיה כדי שאנשים יתעסקו בלהיות הכי טובים שהם יכולים בלימודים - שהיה גם מאוד קשה להתקבל.

המדינה לא מסבסדת אוניברסיטאות פרטיות - רק קולג׳ים ואוניברסיטאות של הסטייט מסובסדים ברמת הסטייט - וגם אז רק לאמריקאים.

השאר עם מלגות או הלוואות מיוחדות.

מצד שני - כמו שכתבתי - הפוטנציאל השתכרות הוא שונה לחלוטין עם תואר ובלי.

אפילו במקצועות ״פשוטים״ כמו מנהלת משרד זה הבדל בין משרות של 30-35 אלף דולר בשנה ל70-80 אלף.

לגבי כמה שאתה משלם בארץ - אתה מדבר על מוסדות מסובסדים על ידי המל״ג בעוד השוואה יותר נכונה תיהיה נגיד מול הבינתחומי שהוא אוניברסיטה פרטית שבו השכר לימוד כבר עולה לפי 3-4 (ועדיין הוא פרוטות לעומת ארה״ב)

עלות ההשכלה הגבוהה בארה״ב היא אכן אחת הבעיות הרציניות ביותר בארה״ב. הרבה יותר מביטוחי בריאות לדעתי.

לפני 42 דקות, TsachiE כתב:

אז למה כאן יש? שתינו מדינות מערביות שמושתתות על קפיטליזם.

אין בכלל מה להשוות בין ישראל לארה״ב בקפיטליזם.

בלי להעליב אבל המשפט הזה הוא שטות.

ישראל מדינת רווחה בערך פי 100 מאשר ארה״ב

לפני 34 דקות, pl7410 כתב:

חכה שתגלה כמה הם משלמים על בריאות

כשאתה עובד במקום עבודה סביר מינוס מינוס - פחות מבארץ - בגלל ביטוחים של המקום עבודה.

כשאתה לא עובד - אתה מתבסס על מדיקאייד וכו שנותן ביטוחים לא רעים.

מי שבאמת נדפק זה מי שעובד במקומות גרועים ומרוויח שכר ביניים.

לי עולה ביטוח מעולה כ300 דולר בחודש (והמס בריאות הוא סביב ה150 דולר לחודש לזכרוני) - פחות ממה שהייתי משלם בארץ - והביטוח ברמה של ביטוחים פרטיים בארץ והרבה מעבר.

לפני 35 דקות, TsachiE כתב:

בזמן שעובד במקדונלס נשאר עם יותר כסף בצד ממך

קישקוש - עובד במקדונלדס יעשה 20-30 אלף שנתי - בעוד מי שסיים עם תואר יתחיל ממעבר לכפול מזה אפילו למקום לא נחשב.

ותארים בצד הזול יכולים להיות 40-50 אלף דולר.

יחד עם כל מה שכתבתי - בהתנהלות נורמאלית - ממה שאני מכיר אצל חברים אמריקאים החוב הזה לא היה משולם על ידי סתם בן זוג עד החתונה וגם אז - היו משאירים את זה במסגרת של הלוואת סטודנט שכוללת לרוב ריביות מאוד נמוכות.

במהלך הלימודים אתה לרוב מתבסס על ההלוואה הזו כדי ללמוד ובשביל עלויות מחיה סבירות ומתחילים להחזיר אותה רק אחרי סוף התואר + תקופה של כמה חודשים.

בקיצר - קשה לשפוט בכלים ישראליים - כי ההתנהלות פה מאוד שונה.

• רעיון טוב! 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, TsachiE כתב:

אירוני הריי אתה הולך ללמוד בשביל לעשות כסף, ובסוף אתה טובע בחובות.

יוצא שאתה מסיים את התואר בקולג' היוקרתי, ומבלה את השנים הבאות רק בכדי להחזיר את החוב,  בזמן שעובד במקדונלס נשאר עם יותר כסף בצד ממך.

רק שעובד במקדונלדס ירוויח שכר מינימום שגם ממנו לא כזה אפשר לחיות.

ובמציאות של "כולם חייבים תואר", זה אומר שמי שאין לו השכלה אקדמית, נדפק לגמרי.

אפילו שאם התואר הזה אתה תלך לעבוד בחנות בגדים או משהו, כדי להחזיר את החובות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדפק לגמרי? מה הכוונה? כל אופן,  יש שלל אנשים ללא תואר שמרווחים לא פחות ואף יותר מאלו עם תואר

כגון: אינסטלטורים, שיפוצניקים, חשמלאים וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, BarryG כתב:

איך בעצם מתבצע התכנון של החיסכון העתידי, נגיד, ללימודים של הילדים או לפנסיה? הרי לא הגיוני שאחד יבזבז הרבה והשני יחסוך ויקבל הפתעה כשבני הזוג יפרשו...

קודם כל התכנון של מבנה ההוצאות מתוך החשבונות בנוי כך שהפזרן (אני) מוציא יותר על הוצאות חובה ולא נשאר המון לבזבוז, ולחסכן יש בקושי הוצאות חובה.

לפנסיה יש קרנות השתלמות וקרנות פנסיה, החסכון המתוכנן היחיד הוא לילדים, 500 ש"ח לחודש לילד בצד. מה זה משנה איפה נמצא החסכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...