Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונות כביסה: ״דירוג איכות הניקוי״ - מה זה אומר

Be roo
שימו לב! השרשור הזה בן 1214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחלתי לבחון רכישת מכונת כביסה חדשה וניתקלתי במושג ״דירוג איכות הניקוי״ שאמור להופיע ליד הדירוג האנרגטי ומצויין גם הוא באותיות A - G.

אבל מעבר לכך לא מצאתי שום הסבר לדירוג, כיצד הוא נמדד, מבחנים, פרמטרים, נאדה.

כאילו, מה מכונת כביסה כבר עושה, מחממת מים, מערבבת עם סבון, מסתובבת, שוטפת. זה לא שיש עכשיו מכונה שמנקה טוב יותר כי בתוך התוף יש ידיים קטנות שעושות עיסוי לבגדים.
מתחיל להשמע כמו המצאה ישראלית.

למישהו יש מידע?

ובנושא אחר, המכונה הנוכחית כנראה עומד לשבוק, מעיון בפורום (אין עליו) המיסב לקראת סוף חייו ואין טעם לתקן (אין לי כוונה לנסות לבד), המכונה בת 20 שנה.
יש סיבה לא לחכות למוות מוחלט ולהחליף קודם? מה יקרה אם התוף ישבר באמצע? בגדים יהרסו או שרק אצטרך לרוקן את המים ולהתעסק עם כביסה חצי ״עשויה״?

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין בזה יותר מדי, אבל זה ממש לא רק מסתובב.
התקן של איכות הכביסה והסחיטה הוא תקן יבש אני מאמין.
אבל ההמלצה בדרך כלל הן על מכונות בוש/סמסונג/סימנס/קונסטרוקטה.
יש במכונות כביסה קצת מעבר לסיבוב, מים וסבון, ממליץ לקרוא במרשתת.

אם אתה מרוצה כעת מטיב הכביסה ומעדיף לא להוציא כסף מיותר, הייתי ממליץ לסחוב.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תקן חובה שלא נקבע כאן אלא על ידי קובעי תקנים לצריכת חשמל. 

A או G אלא תקנים שקובעים את רמת צריכת החשמל וטיב הניקוי. איך זה נעשה? במעבדות באירופה וארצות הברית.

היום מכונות הכביסה מוציאות בגדים נקיים יותר מבעבר, עם צריכת חשמל נמוכה משמעותית, וטמפרטורה נמוכה שעושה עבודה טובה יותר

מאשר מכונות ישנות שעל מנת להגיע לאותה רמת ניקיון , היה צריך לעבוד עם טמפרטורות גבוהות פי כמה,  ששחקו/הרסו את הבגדים.

בפועל היום אפשר להוציא בגדים נקיים בטמפרטורה של 40 מעלות מה שפעם לא היה אפשרי (שוב טכנולוגיה מתקדמת)

בפחות מ -60 מעלות. מי שזוכר שפעם עשו הרתחות לבגדים לבנים בטמפרטורה מטורפת של 90 מעלות, היום בטמפרטורה של 60 מעלות

תקבל את אותה תוצאה אפילו עדיפה, במינימום חשמל,  ובגדים שיחזיקו להיות זמן עקב שחיקה עדינה שנמצאת במכונות מתקדמות.

האם הכביסה יוצאת היום יותר נקייה מבעבר, בהחלט כן, בחצי זמן. ( הבחנתי בזה כבר בכביסה הראשונה במכונה כביסה גרמנית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Be roo כתב:

יש סיבה לא לחכות למוות מוחלט ולהחליף קודם? מה יקרה אם התוף ישבר באמצע? בגדים יהרסו או שרק אצטרך לרוקן את המים ולהתעסק עם כביסה חצי ״עשויה״?

אתחיל עם החלק השני של השאלה, לא אמור לקרות שום אסון לבגדים חוץ מהתעסקות עם כביסה שרטובה ולא נקיה במקרה הרע.

לגבי האם להחליף מבעוד מועד או לחכות למוות:

להתקע בלי מדיח כלים זה לא נחמד, להתקע ללא מכונת כביסה כשיש כמה נפשות בבית - בעיה גדולה יותר בהרבה.

אם יש לך אלטרנטיבה זמנית הגיונית למקרה מות המכונה (משפחה קרובה בקרבת מגורייך או מכבסה) אני הייתי מחכה למוות שיכול להגיע בקרוב או גם בעוד שנתיים.

מסייג: אם יש התדרדרות ברורה במצב המכונה, לא לחכות וכן להחליף יזום.

• אהבתי 1

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל עכשיו לחפש בנחת מכונה חדשה (ואפילו תיעזר כאן בפורום) ואל תחכה לרגע האחרון ותיקנה אחת תחת לחץ.
ואל תשכח: על המוביל של החדשה - לפנות את הישנה וזאת ע"פ חוק. אפילו תן לו 50 ש"ח ושיהיה בריא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yogev20 כתב:

בפועל היום אפשר להוציא בגדים נקיים בטמפרטורה של 40 מעלות מה שפעם לא היה אפשרי (שוב טכנולוגיה מתקדמת)

מה הטכנולוגיה במכונה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yogev20 כתב:

היום מכונות הכביסה מוציאות בגדים נקיים יותר מבעבר, עם צריכת חשמל נמוכה משמעותית, וטמפרטורה נמוכה שעושה עבודה טובה יותר

מאשר מכונות ישנות שעל מנת להגיע לאותה רמת ניקיון , היה צריך לעבוד עם טמפרטורות גבוהות פי כמה,  ששחקו/הרסו את הבגדים.

זה נובע גם משיפורים בטכנולוגיה של אבקת כביסה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים.
אני אשמח לשמוע יותר על הדירוג ומשמעותו כי לא מצאתי מידע.
אשמח גם לדעת על טכנולוגיות מתקדמות של מכונות כביסה שמשפרות את הניקוי (צריכת חשמל זה עניין אחר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מעניין מישהו, הצלחתי למצוא מעט מידע, שלפיו הדירוג הזה למעשה לא מעניין אף אחד כי:

1. כמעט כל המכונות זוכות לדירוג A
  2. הדירוג נבדק בטמפרטורה של 60 מעלות, שלרוב פחות בשימוש.

טרם מצאתי פירוט על איך הדירוג עובד, אבל עכשיו זה כבר לא ממש חשוב, תודה לכולם.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...