Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כניסה לעולם ההשקעות, איך אפשר ללמוד על זה בזמן קצר?

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב.

יש בי רצון להשקיע סכום כסף שיושב אצלי בצד בבנק בקרן כלשהי. 

אני יודע בוודאות איפה אני מעוניין - באלטשולר שחם.

הבעיה שאין לי ידע בעולם הזה, ואני לא יודע מה יהיה לי טוב, מה יעניק לי רווח נורמלי ומה רמת הסיכון בעצם.

עולם המניות מעניין אותי, אבל הבנתי שיש כמה רמות סיכון וכמו שיש אופציה להרוויח כסף, יש גם אופציה לאבד.

בגלל שאני גם עובד וגם לומד , אין לי זמן עכשיו להכניס לי גם את הנושא של לימוד על קרנות השתלמות וגמל בצד ולכן אשמח לשמוע כאן מאנשים בעלי ניסיון, איך אפשר ללמוד קצת יותר על העולם הזה ואיך לדעתכם כדאי לי להשקיע את הכסף בצורה חכמה?

בשביל הרצון לדעת, נניח ואני מדבר עם נציג של אלטשולר שחם, האם הוא יבוא וידבר איתי בגובה העיניים כדי למצוא לי משהו שבאמת יתאים לי או שהוא ינסה "למכור" לי קרן שתהיה יותר רווחית לחברה עצמה וככה אני אהיה חשוף לסיכון מבחינה כספית?

לגבי קרנות, האם יש קרן עדיפה להשקעה?

זאת אומרת, האם כדאי לי ללכת על קופת גמל, קרן השתלמות או סתם קופת חיסכון פשוטה?

אשמח לעזרתכם, תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך מתחיל "בקטנה" באפליקציה המעולה של פפר אינבסט. אתה בוחר , ללא תיווך, איה מניות בודדות אתה משקיע וכמה.

פפר לוקחים  מעט עמלות ביחס לבתי השקעות.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לעשות דברים לבד כי אם הייתי מבין בעולם הייתי משקיע במניות ממזמן. אני לא מבין בעולם הזה ולכן מעדיף לקחת עסק שמבין בזה(אלטשולר) שיכול לעזור לי ולהוביל אותי קדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תלמד ותבין מה המשמעויות של ההשקעות שלך ומה התוכנית שלך להשקעה סביר להניח שבמשבר הבא (והוא יגיע) אתה תוציא את כל הכסף שלך ותפסיד הרבה כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה נעול דווקא אל אלטורשחם ומציין אותם כמה וכמה פעמים בשרשורשאתה מעוניין "רק בהם", בצורה מעוררת תמיהה, גורמת לי לחשוד שאתה עובד שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, BloodFist כתב:

אם לא תלמד ותבין מה המשמעויות של ההשקעות שלך ומה התוכנית שלך להשקעה סביר להניח שבמשבר הבא (והוא יגיע) אתה תוציא את כל הכסף שלך ותפסיד הרבה כסף.

זה בדיוק למה אני כאן, בשביל ללמוד דרך אנשים שעברו דבר אחד או שתיים. 

אם היה לי זמן ללמוד על זה, הייתי עושה את זה אבל פשוט אין לי זמן לכן רוצה לשמוע מאנשים.

לפני 4 דקות, TsachiE כתב:

זה שאתה נעול דווקא אל אלטורשחם ומציין אותם כמה וכמה פעמים בשרשורשאתה מעוניין "רק בהם", בצורה מעוררת תמיהה, גורמת לי לחשוד שאתה עובד שם.

א' זה על, לא אל.

ב', אם הייתי עובד בשבילם למה שהייתי בא ומבקש להתייעץ על איך מומלץ לי להיכנס לעולם הזה? איזה שטויות אתה מדבר.

אני פשוט שמעתי עליהם רק דברים טובים כשבמיוחד הם עובדים עם הצבא, ככה שאני רוצה לנסות אותם, זה הכל.

עריכה אחרונה על ידי maor23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח. משום מה אלטשולר הצליחו למתג את עצמם כבית השקעות "הכי מוצלח" (ע"פ מספר קטן של שנים אחורה שלא מעיד על כלום) ועם ישראל קונה את זה (תרתי משמע), לך תבין.
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, maor23 כתב:

זה בדיוק למה אני כאן, בשביל ללמוד דרך אנשים שעברו דבר אחד או שתיים. 

אם היה לי זמן ללמוד על זה, הייתי עושה את זה אבל פשוט אין לי זמן לכן רוצה לשמוע מאנשים.

א' זה על, לא אל.

ב', אם הייתי עובד בשבילם למה שהייתי בא ומבקש להתייעץ על איך מומלץ לי להיכנס לעולם הזה? איזה שטויות אתה מדבר.

אני פשוט שמעתי עליהם רק דברים טובים כשבמיוחד הם עובדים עם הצבא, ככה שאני רוצה לנסות אותם, זה הכל.

בנאדם ש"לא יודע כלום" ו"רק בא להתייעץ", לא אמור להיות נעול על שום בית השקעות

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Blaz00r כתב:

לא בהכרח. משום מה אלטשולר הצליחו למתג את עצמם כבית השקעות "הכי מוצלח" (ע"פ מספר קטן של שנים אחורה שלא מעיד על כלום) ועם ישראל קונה את זה (תרתי משמע), לך תבין.

יש לך מישהו אחר?

Just now, TsachiE כתב:

בנאדם ש"לא יודע כלום" ו"רק בא להתייעץ", לא אמור להיות נעול על שום בית השקעות

נעול רק מהסיבה ששמעתי עליהם רק דברים טובים. זה לא באמת אמור לעניין אותך איזה בית השקעות אני מעוניין, אני בגדול רוצה ללמוד על המסביב. עזוב את הקטע על אלטשולר שחם לרגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, TsachiE כתב:

אני במקומך מתחיל "בקטנה" באפליקציה המעולה של פפר אינבסט. אתה בוחר , ללא תיווך, איה מניות בודדות אתה משקיע וכמה.

פפר לוקחים  מעט עמלות ביחס לבתי השקעות.

רעיון גרוע, הוא אומר שאין לו זמן ללמוד על זה ואתה מפנה אותו לעשות הכל בצורה עצמאית?

לפותח השירשור- לצערי אני לא מכיר קיצורי דרך, תצטרך להקדיש כמה שעות טובות כדי לקבל רקע סביר. חפש באתר של הסולידית, אישית לא קראתי את החומרים שם אבל יש סיכוי טוב שיש שם את מה שאתה מחפש. תתעלם מהעצות להשקיע בזהב.

לגבי אלטשולר- אכן היסטורית יש להם תשואות יפות למדי, וכבית השקעות הם לא פוחדים ללכת עם מה שהם מאמינים בו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, BarryG כתב:

רעיון גרוע, הוא אומר שאין לו זמן ללמוד על זה ואתה מפנה אותו לעשות הכל בצורה עצמאית?

לפותח השירשור- לצערי אני לא מכיר קיצורי דרך, תצטרך להקדיש כמה שעות טובות כדי לקבל רקע סביר. חפש באתר של הסולידית, אישית לא קראתי את החומרים שם אבל יש סיכוי טוב שיש שם את מה שאתה מחפש. תתעלם מהעצות להשקיע בזהב.

לגבי אלטשולר- אכן היסטורית יש להם תשואות יפות למדי, וכבית השקעות הם לא פוחדים ללכת עם מה שהם מאמינים בו. 

תודה רבה, תגובה לעניין סוף סוף.

אשמח להבין משהו קטן, האם לדעתך במידה ואצור קשר עם אחד הנציגים של אלטשולר שידבר איתי ויכוון אותי , האם הסיכויים שידריך אותי להשקעה נכונה גבוהים יותר או שיש יותר סיכוי שהוא "ימכור" לי השקעה כלשהי שתניב יותר רווח לחברה מאשר לי ויכולה לשים אותי בסיכון כלשהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...