Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ווקי טוקי מעליאקספרס תקוע במכס, מה עושים?

שגיא 601
שימו לב! השרשור הזה בן 790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המכשיר היחיד שמאופשר בארץ ללא רשיון אלו המכשירים הצרובים מראש בתדרים האירופאים ( לצורך העניין אותם מכשירים בתדרים האמרקאים אסורים) המכשיר שהזמנת משדר בעוצמה גבוהה מזה שמותר וכמו כן ניתן לצריבה בקלות לכל תדר בטווח בו תומך ולכן לא ישחררו אותו אלא אם יש לך מישהו עם רשיון חובב רדיו. לסיכום חפש בגוגל תדרים אירופאים

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם לחובב רדיו השימוש הוא אישי - המכשיר רשום על שם חובב מסויים . הנהלים קצת מזכירים נהלים של כלי יריה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להביא להם אישור מהמוכר ולהראות באיזה תדרים הוא משדר

אם אלה תדרים מותרים הרווחת

אני הבאתי בעבר מיקרופונים אלחוטיים ששידרו בתדר שמוראה בארץ למקרופונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yd b-4 כתב:

לסקרנות מה זה בכלל חובב רדיו. מה עושים עם זה?

פעם, לפני אינטרנט, זאת הייתה דרך ליצור קשר ישיר עם כל מיני חובבים אחרים בעולם, בלי לשלם כמה שקלים על כל דקת שיחה לחו"ל.

היום זה תחביב, כמו לאסוף בולים.

• מצחיק 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחובב רדיו מזה 50 שנה בקירוב (אם כי כבר די הרבה שנים לא פעיל) - זה תמיד היה תחביב, שהבסיס שלו היה יצירת קשר עם חובבי רדיו אחרים בעולם. מה מהות התחביב? כל חובב התיחס אליו אחרת. היו, למשל, חובבים שהיו להם 4-5 חברים בעולם וישבו כל יום שעתיים לקשקש אתם. אחרים התעסקו כל הזמן בבניים מכשירים ושכלול שלהם, וכשהמכשיר הגיע לסוף השכלול פירקו אותו והתחילו לבנות משהו חדש. יש מי שמתעסק בתחרויות  לדבר על כמה שיותר חובבים אחרים בכמה שיותר מקומות, בהתאם לכללי התחרות. או לאסוף תעודות המעידות על יצירת קשר עם מספר מסויים של חובבים אחרים ממדינה או מדינות אחרות, על גל אחד או יותר ובשיטת תקשורת זו או אחרת. בקיצור תחביב מגוון מאוד.

מעבר לכך, חובבי הרדיו עמדו תמיד בחזית הטכנולוגיה. אישית הכרתי בחור שהסתובב עם טלפון חוגה בתיק שהיה מקושר לקו הטלפון בבית שלו ואפשר לו לדבר עם כל העולם עוד לפני שמוטורולה עשו את הניסוי שלהם עם הלבנה בניו יורק. בארץ חובבי רדיו הפעילו רשת תקשורת נתונים אלחוטית באמצע שנות ה-80, לפני שמישהו שמע על האינטרנט (חוץ, אולי, מכמה אנשים שהתעסקו עם הביטנט האקדמי. חלקם היו חובבי רדיו). והדוגמאות האלה הולכות לאחור לתחילת המאה ה-20.

דרך אגב, @hans, אולי חובבי הרדיו לא שילמו מחיר יקר לדקת שיחה (באותם ימים אלה היו "פעימות מונה"), אבל הציוד ותחזוקתו יקרים ו\או מצריכים השקעת הרבה זמן. בעבר חובבים בדרגה הגבוה היו מורשים לקשר את תחנתם לרשת הטלפון הציבורית בתנאים מסויימים, מה שאפשר לעקוף את מחיר הדקה היקר. מעטים מאד עשו זאת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך שום תרחיש אפוקליפטי. חובבי רדיו מקשרים עם כל העולם ובכל השיטות - מהמורס העתיק שהוא השיטה האמינה ביותר שקיימת (מבחינת שרידות ועמידות להפרעות) ועד שיטות דיגיטליות מתקדמות.

That said - בכל העולם חובבי רדיו מחזיקים רשתות לשעת חירום, והניסיון והיכולת שלהם מוכחים. אם להזכיר שני ארועים משנות ה-80 - במלחמת לבנון חובבי רדיו השתמשו בציוד האישי שלהם בהצלחה במקומות בהם הקשר הצה"לי לא פעל, ושנתיים - שלוש אח"כ קיימו את הקשר בין ישראל לקהילה היהודית במקסיקו כאשר כל דרכי הקשר האחרות התמוטטו בגלל רעידת האדמה שם. ודרך אגב - בעקות ארוע זה הוקמה הרשת הדיגיטלית הראשונה בישראל, שהקדימה את רוב חובבי הרדיו בעולם. די אם לציין כי נקודת הגישור היעילה ביותר בין אירופה לארה"ב עברה בתל אביב, גם אם היה מדובר בקצבים האיטיים של גלים קצרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.12.2020 בשעה 01:28, Transporter כתב:

תנסה להביא להם אישור מהמוכר ולהראות באיזה תדרים הוא משדר

אם אלה תדרים מותרים הרווחת

אני הבאתי בעבר מיקרופונים אלחוטיים ששידרו בתדר שמוראה בארץ למקרופונים

טווח תדרים ברוחב 70MHz אין סיכוי שיקבל אישור כניסה לארץ, בטח לא בתחום הדיי צפוף של 400-500MHz.

בכלל לקבל אישור לאיזה 5MHz זה סיפור מהתחת. אז 70?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שלום,

מקפיץ את השרשור - הזמנתי את הווקי טוקי המצ"ב מאמזון וגם שלי נעצר ע"י המכס/משרד התקשורת.

https://www.amazon.com/gp/product/B09LLR7BTB/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s01?ie=UTF8&th=1

לצערי אין נתונים על תדר ההפעלה, מלבד:

Transmit power: 0.5W (civil safety frequency, no interference and radiation)

אך באתר של משרד התקשורת דורשים תדרים ב-Hz. אני לא מצליח למצוא פרטים נוספים על המוצר ברשת וממתין לסיוע של אמזון בנושא.

אשמח לסיוע - האם ניתן להסיק מה התדר של המכשיר או איזה תדר עלי לכתוב ע"מ שיאשרו את הפריט כיוון שזה סה"כ צעצוע?

בכל מקרה אצטרך לשלוח להם DATA SHEET כך שהפרטים לא יוסתרו - אעשה צילום מסך ואצרף לבקשה אבל לפני כן אני חייב למלא את שדה התדר.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך אולי את ה-FCCID כדי לחפש מידע מהFCC. אבל באמזון לא רשום, זה סתם ווקי טוקי גנרי מדבקה.

מצחיק שעדיין משתמשים בבטריות של טלפון נוקיה ישן.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, romer- כתב:

אך באתר של משרד התקשורת דורשים תדרים ב-Hz. אני לא מצליח למצוא פרטים נוספים על המוצר ברשת וממתין לסיוע של אמזון בנושא.

אכן דיי בסיסי

לפני 15 שעות, romer- כתב:

אשמח לסיוע - האם ניתן להסיק מה התדר של המכשיר או איזה תדר עלי לכתוב ע"מ שיאשרו את הפריט כיוון שזה סה"כ צעצוע?

להסיק מה התדר - ככה"נ משהו באיזורי 430MHz, אבל זה ניחוש והם ידרשו תדר מאוד ספציפי וגם אישור שזה התדר הספציפי שמתאים למוצר...

ליאור

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נראה תדרים תקינים.

זה ככה"נ מגה הרצים ולא הרצים

ליאור