Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Made in Germany או פעם באמת עשו דברים כמו שצריך

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1187 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא רק גרמני. כיום יש לי טלוויזיה LG LCD משנת 2008 שיוצרה בקוריאה, שעובדת כמו גדולה. 

הכי מצחיק  שלפני 3/4 שנים, החליפה אותה אצל ההורים שלי גם טלווזית LG דקה יותר ויפה יותר אשר מיוצרת בסין, והיא התקלקלה אחרי שנה וחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בתחום האלקטרוניקה הבידורית, הסדרות הגבוהות של מרבית היצרנים היפנים והקוריאנים עדיין מיוצרות "בבית" ביפן/קוריאה ורק הסדרות העממיות יותר מועברות למפעלים בחו"ל בסין/תאילנד/ויטנאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מזמן החלפנו מכונת כביסה סימנס תוצרת גרמניה, נקנתה בשנת 1999. האמת שהיא כבר עשור הייתה חולה אבל כיבסה כמו שצריך.

ביומה האחרון הציפה, אני דיי בטוח שבעלת תיקון אך רצינו להתחדש כבר.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בעוד משהו כרגע אני משתמש בטלוויזית toshiba 42" lcd 720p מ2008 כשעוד טושיבה היו מותג אמיתי ולא חברת מדבקה. 

היא מסרבת למות ואין לה פיקסלים שרופים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום חטיבת המסכים של טושיבה שייכת לhisense.

נראה לי גם sharp זה בפועל hisense.

זה כמו עם מוצרי חשמל לבנים, שיש כמה מותגים שהם בפועל Midea, או את foxconn, שמייצרת חצי מהמחשבים הניידים בעולם בערך.

יש רק כמה יצרנים גדולים (בעיקר קוריאנים, טייואנים וסינים) שמחזיקים מפעלי ייצור משל עצמם (וגם הם לפעמים מתפקדים בתור קבלני משנה בשביל אחרים, לדוגמא ASUS או HTC).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 שעות, סולל הדרך כתב:

יש לי ציוד אודיו מאמצע שנות ה80 של אקאי, סנסוי וטכניקס שעובדים כמו ביום שהם יצאו מהמפעל.

טוב אודיו זה סיפור אחר, נראה לי רוב הציוד שלי מתחילת שנות התשעים, אפילו רמקולים.

בחדר שינה רמקולים שקניתי לפני יותר מ25 שנה... וגם בסלון רמקולים שקניתי יד שניה שיוצרו בתחילת ה90. שלא לדבר על פטיפון שהוחלף רק לאחרונה שיוצר ב1976 (הוא עדיין עובד אבל יש לו מצבי רוח - או שהמהירות מדוייקת פיקס או שהוא עייף).

באוטו גם ציוד שהיום אפשר לקרוא לו כבר וינטאג', פרוססור של אלפיין מאמצע שנות ה90. פאק, אני מרגיש קשיש כשרכיב כמו פרוססור סראונד כבר נחשב וינטאג'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומות בהם אני גולש ממש פעם בחודש יש דיון שכזה, "פעם עשו טוב".

אז מבזק חדשות: גם היום עושים טוב. הכל תלוי בכמה משלמים. אני אוהב להשתמש באנלוגיית המאוורר-

היום רוב האנשים קונים "מאוורר שופרסל" ב 100 שקל, פלא שהוא נדפק אחרי שנה וחצי?

מעטים האנשים שקונים מאוורר ב 600 ש"ח. אבל אותו מאוורר ב 600 ש"ח יעבוד כמו סוס גם שיעבור לילדים. הדבר היחיד שהשתנה זה שפעם לא היה מאוורר שופרסל, היה רק את זה האמין והיקר.

זה נכון לגבי רוב המוצרים, תלוי באיזו קטגוריה. דוגמה שאוהבים להעלות בנוגע ל "דברים שיתקלקלו בכוונה" למשל אלו מכשירי הסלולר. אז לא, הם לא מתוכננים פתאום להידפק אחרי X שנים (אלא אם אתם אפל ולמוצר קוראים אייפון 4-6...), חוץ מהסוללה שקשה כיום להחליף ויש לה אורך חיים סופי.

הנקסוס 1 בן העשור שיושב במגירה עדיין עובד נפלא לדברים שלא כבדים לו מדי, וגם הנוט 3 בן ה 7.

הטלויזיה של LG מהסלון שחגגה 13 עברה לאחותי ממש היום, ואין לי ספק שתמשיך לעשות חיל.

הפלייסטיישן 3 בן ה 9 עדיין עושה שעות נוספות כמכונת אמיולייטורים.

ומצד שני, כל מיני רמקולים דרעק סיני שקניתי למטרות כאלו ואחרות כבר התפגרו מזמן, מכונת הכביסה הזולה 1000 שקל של "קריסטל" כנראה לא תחזיק יותר מ 5-6 שנים, והמחשב הנייד הכי זול בסדרה של asus vivobook הוא זבל מוחלט. 

אז הכל פונקציה של מחיר. ארצה להעלות דוגמה לתחום עם מכשירים שבו "הכל אמין"- מצלמות DSLR/מירורלס, ואוזניות שוק גבוה. למה הכל אמין שם? כי למעשה אין את המוצר הזול. אז למרות שהאוזניות של סוני יוצרו במלזיה והמצלמה של פנסוניק בסין, סטנדרטי היצור הם כאלו שהיצרן קבע, ההנדסה טובה, והתוצאה היא מוצר איכותי ואמין- למרות שהוא מתקדם טכנולוגית.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תמיד מדויק. קניתי מסך יקר/מתקדם של סוני(20k)  התקלקל כמה פעמים, בסוף הוחלף למסך יותר גדול בתוספת לא מבוטלת. להבדיל מסך הכי יקר דאז קורו של פיוניר החזיק ללא בעיה 10 שנים ללא תקלה אחת, ואפילו נמכר ביד שנייה ללא בעיה.

שני מסכי פרימיום, אחד של מהדור של פעם שרד ללא בעיה אחת, שני מהדור הנוכחי, גילה שרידות נמוכה

ועבר תיקונים כל כמה חודשים. כלומר, היום המוצרים פחות אמינים מאשר בעבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 שעות, vadim6385 כתב:

אני לא חושב שזה הופיע בגלל שצרכנים דורשים את זה. רוב החידושים האלה מבחינת הצרכן נעים על הסקאלה בין nice to have, דרך meh, ועד ל"מי לעזאזל ביקש את זה מהם?"

הצרכנים לא דורשים שימציאו כלום, אבל מצד שני -

הלקוח מסתכל, רואה שיש מוצר שעושה X, ובאותו מחיר מוצר מתחרה שעושה גם X וגם Y, אז יקנה את המוצר המתחרה, גם אם הוא לא באמת צריך את זה. למה - more buttons, אז למה לא.

אז ברור שצריך להמציא חידושים כל פעם כי אם לא תמציא, הלקוחות יעברו למתחרה שכן המציא.

מבחינת הצרכן אין הרבה הבדל בין גולף 1.6 99, לבין גולף 1.4TSI 2010, לבין גולף 1.2TSI 2020 (כל עוד היא תקינה ולא עושה בעיות). בסך הכל המטרה היא אותה מטרה - להניע 5 נוסעים פלוס מטען.

בטח שהצרכן מאמין שיש הבדל אחרת הוא לא היה מחליף את הגולף שלו כל שנתיים בדגם חדש יותר. כל מי שלא מבין יותר מדי או שזה לא מעניין אותו יגיד לך שחדש תמיד יותר טוב. יש אנשים שמחפשים את הפשטות ומעדיפים שימכרו להם גולף 99 חדשה שיוצרה ב2021, אבל הם מעטים. אם כולם היו כאלה לא היו היום מקררים עם וויפיי ואסלות שמורידות מים דרך אפליקציה.
בשביל לקוחות כאלה המציאו את המותג הסיני הגנרי שתחתיו אפשר למצוא מקררים, מכונות כביסה, מייבשים, קומקומים, מיקרוגלים ומה לא, במחירים זולים עם מיטב החידושים של 1999 ב2020. היום אתה יכול לקנות קומקום נירוסטה בעיצוב איטלקי עם התראה לנייד ותאורת אווירה ב600 ש"ח או קומקום זכוכית עם ידית מפלסטיק וכפתור on-off ב70 שקל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, yogev20 כתב:

שני מסכי פרימיום, אחד של מהדור של פעם שרד ללא בעיה אחת, שני מהדור הנוכחי, גילה שרידות נמוכה

ועבר תיקונים כל כמה חודשים. כלומר, היום המוצרים פחות אמינים מאשר בעבר. 

אין פה כלומר, יחידה אחת זו אנקדוטה חסרת משמעות. יש לי טלויזיה דרעק של פיילוט שחוגגת 13 ועובדת כמו סוס. מצד שני, יש לי גם סאמסונג בת 8 שהתקלקלה פעם אחת ותוקנה בתקופת האחריות (עובדת עד היום)

האם זה אומר שפיילוט אמינות מסאמסונג? האם זה אומר שמוצר זול אמין יותר ממוצר יקר? ברור שלא. זה חסר משמעות. גם פעם מוצרים היו מתקלקלים, והאדם שהמוצר התקלקל לו היה אומר לך ש "לא כדאי, התקלקל לי"

סטטיסטיקה זה העניין, וגם שם- לא של מוצר אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגשתי שבוע שעבר טכנאי מקררים שאמר לי:

"בשנות ה 80 - "אמפא" (אמקור) היו מייצרים מקרר, מוכרים אותו ללקוח ושוכחים ממנו 30 שנה" (זה אגב, נכון... אני יכול להעיד וכמוני לא מעט כאן בפורום, שמקררי אמקור של פעם היו סוסי עבודה שעבדו 30-40 שנה עם תקלות מינוריות להחריד או ללא תקלות כלל). "היום כבר לא מייצרים מקררים כמו שאמפא ייצרו פעם, מאז כולם למדו לא לייצר מקררים כמו אמפא".

כידוע - אמפא כבר לא קיימת "הודות" לייבוא מוצרי חשמל באיזור שנות ה 90 שגרם להפסדים ושקיעה של החברה. בסופו של דבר אמפא נמכרה לקבוצת משקיעים שהסבו את פעולתה לתחומים אחרים.

מאז כולם למדו שלא צריך לייצר כמו אמפא, אחרת אנשים לא יקנו חדש או לא יזדקקו כלל לחלפים.

המוצרים של היום רחוקים מלהיות מהמוצרים של פעם. בתכל'ס לא כולם ממש גרועים - להפך, יחסית למורכבות שלהם הם אפילו דיי אמינים ***אבל*** בנויים להחזיק פרק זמן מסויים.

בצד החיובי של המטבע; היום הכל יותר נגיש. פעם היית צריך כמה משכורות בשביל לקנות מקרר, היום אתה יכול לקנות מקרר משפחתי *גדול* החל מ-1/2 משכורת מינימום.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, SlowRide כתב:

בשביל לקוחות כאלה המציאו את המותג הסיני הגנרי שתחתיו אפשר למצוא מקררים, מכונות כביסה, מייבשים, קומקומים, מיקרוגלים ומה לא, במחירים זולים עם מיטב החידושים של 1999 ב2020. היום אתה יכול לקנות קומקום נירוסטה בעיצוב איטלקי עם התראה לנייד ותאורת אווירה ב600 ש"ח או קומקום זכוכית עם ידית מפלסטיק וכפתור on-off ב70 שקל.

באופן מפתיע, הם לפעמים גם עובדים יותר טוב ממוצר ממותג שעולה פי כמה.

לאמא שלי היה בלנדר ידני שעלה 120 שקל בשוק רמלה, במשך 10 שנים. כשהוא מת, הוחלט לקנות משהו יותר איכותי דוגמת פיליפס או בראון, ב400-500 שקל.

אבל כל אלה היו מאוד חלשים. למנוע של אף אחד מהם לא היה את אותו כח כמו לבלנדר הסיני הזה.

בסופו של דבר נקנה בלנדר ידני חדש במקס סטוק, שהיה זהה באיכותו ועוצמת המנוע שלו לבלנדר המקורי מהשוק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

בטח שהצרכן מאמין שיש הבדל אחרת הוא לא היה מחליף את הגולף שלו כל שנתיים בדגם חדש יותר. כל מי שלא מבין יותר מדי או שזה לא מעניין אותו יגיד לך שחדש תמיד יותר טוב. יש אנשים שמחפשים את הפשטות ומעדיפים שימכרו להם גולף 99 חדשה שיוצרה ב2021, אבל הם מעטים

בתור צרכן, אני לגמרי מאמין שיש הבדל, אפילו די משמעותי. להפך, קצת מפתיעה אותי הטענה שאין הבדל (כאילו, מנוע וגיר, בטיחות, אבזור, מה לא בעצם?)

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הוא מדבר על הא לב בעיקר, ובין היתר על ההבדל בביצועים שלא ירגיש אדם מן השורה בנסיעה מהבית לסופר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, pooh-bear כתב:

בתור צרכן, אני לגמרי מאמין שיש הבדל, אפילו די משמעותי. להפך, קצת מפתיעה אותי הטענה שאין הבדל (כאילו, מנוע וגיר, בטיחות, אבזור, מה לא בעצם?)

ברור שיש הבדל, פשוט לאדם שלא חובב רכב זה לא ממש משנה.

העיקר שייסע, לא יעשה בעיות, יהיה מזגן ורדיו, לא ישתה יותר מדי דלק, כל השאר בונוס, שאפשר גם להסתדר בלעדיו.

זה כמו שאני לא אראה הבדל שמצדיק את המחיר בין טלוויזיה ב1500 ש"ח לבין טלוויזיה ב6000, או בין מכונת כביסה ב1000 לבין אחת ב10000.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...