Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Made in Germany או פעם באמת עשו דברים כמו שצריך

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1186 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השואב אבק שהורי קנו חודש אחרי העליה אי שם ב97' עדיין חי ובועט. 

שואב גיבור, אחרי 23 שנות עבודה מתניע בקריאת fur die arbeit, Vuuuuuu!

כל הפלסטיקים שלמים, כפתורים עובדים ואפילו מנגנון הגלגול של הכבל עם קצת עזרה מצליח למשוך אותו פנימה עד הסוף. אחלה בחירת קפיץ & מומנט - פאקינג 23 שנות גלגלול ועייפות חומר והוא עדיין  שומר על המומנט הנדרש. 

גם הקפיץ הקטן שפותח את המכסה של האביזרים עושה זאת כל כך מהר שהמכסה הזה נותן כאפה ליד בקריאת schneller!!! כל פעם שפותחים אותו. 

הצינור מקורי, אביזרים מקוריים, ראש שקע מקורי. איפה הוא לא היה, כמה מעברי דירה הוא שרד, מה הוא לא שאב וטפו טפו טפו.... 

הדבר היחיד שנשבר הם הלשוניות שאמורות להיתפס בחיבור הצינור לשואב אבל זה לא מפריע לפעולה כלל, כל עוד לא מושכים את השואב מהצינור חזק מדי הוא מחזיק ודואג להעביר את כל הזבל לשקית. 

בקיצור אחלה מוצר של חברה שכבר לא רואים בארץ בכלל אבל מחיפוש קצר שעשיתי אתמול נראה שהם עדיין מייצרים שואבי אבק. 

למי עוד יש פיסות הנדסה נפלאות בבית? 

יאללה לשתף! 

20201125_184359.jpg

20201125_184404.jpg

20201125_184423.jpg

20201125_184430.jpg

20201125_184511.jpg

20201125_184440.jpg

20201125_184451.jpg

20201125_184528.jpg

עריכה אחרונה על ידי Dimo
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להורים שלי גם היה שואב אבק EIO מודל 96 במשך 20 שנה, והסיבה שהחליפו אותו הייתה שאי אפשר היה להשיג את השקיות בשום מקום.

במקומו קנו שואב אבק סמסונג, שגם כבר כמה שנים עובד בלי שום בעיה, ולא מצריך לקנות מתכלים.

לי יש שואב אבק AEG שקניתי מיד2. המוכר לא רצה אותו כי חשב שהוא כבר בקושי עובד, אבל הסתבר שזה היה פשוט פילטר סתום, והשואב חזר לחיים אחרי ניקוי.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד הוא לא קרא להתייצבות מול קרונות הרכבת - הכל בסדר.

לנו יש קומקום מים חמים של בוש שיוצר כאשר הם פתחו את המפעל הפולני שלהם (לפני למעלה מ- 20 שנים). עובד כאילו יצא עכשיו מהאריזה, אז נכון, הרבה פחות מכלולים מאשר שואב, אבל עדיין. זה אומר משהו לגבי איכות הרכבה וחומרים. 
אקדח סיג שתוכנן בשוויץ ויוצר בגרמניה המערבית, יותר בסביבות 1990, מעולם לא ביצע מעצור - לא משנה מה המשקל שיריתי דרכו ומה היה מצבו (והוא היה מלוכלך לא פעם).

כלי עבודה ידניים, כמובן. אלה שיוצרו בשוויץ, גרמניה, אנגליה וארה"ב. מעולים ואיכותיים גם לאחר 50 ו- 60 שנים של שימוש.
מדיח כלים קונסטרוקטה, יוצר בגרמניה המערבית, עבד רצוף וללא תקלות משנת 1982. כאשר הוחלף בחדש לפני כחודש, עדיין היה במצב עבודה מושלם, פשוט כבר לא ניתן היה להשיג חלקי פלסטיק/גומי.

יש עוד לא מעט, אני אזכר וארשום.
אני מאד מעריך כלי או מכשיר שיוצר בכדי לשרוד, אבל אל לנו לשכוח שהמגמה בכל העולם היא כעת שונה. הטכנולוגיה קיימת כמובן, אבל הכוונה היא להפסיק עם זה ולתת לכל כלי אורך חיים מסוים. עשרות ומאות משפחות מתקיימות בגלל הכוונה הזאת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא של אשתי יש מקדחה רוטטת של aeg שנקנתה בהולנד בשנות ה80 (יוצרה בגרמניה), עדיין עובדת כמו חדשה.
ההורים שלי החליפו לפני כמה חודשים מכונת כביסה של בוש (יוצרה בגרמניה) שהייתה אצלם מסוף שנות ה90 קרוב לאפס תקלות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין זה טכנולוגיה מתקדמת שפגעה בעמידות/שרידות של כל מוצר כולל רכבים. 

יחד עם שרידות יותר נמוכה של מוצרי צריכה, שבעבר התבססו על חלקים פשוטים, ולא שבירים גם לא עם גרזן

היום אלה מעגלים מודפסים עדינים שרגישים ללחות, שבר, וכמובן עמידות נמוכה יותר. מה הרווחנו, קידמה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, ירחמיאל כתב:

אני מאד מעריך כלי או מכשיר שיוצר בכדי לשרוד, אבל אל לנו לשכוח שהמגמה בכל העולם היא כעת שונה. הטכנולוגיה קיימת כמובן, אבל הכוונה היא להפסיק עם זה ולתת לכל כלי אורך חיים מסוים. עשרות ומאות משפחות מתקיימות בגלל הכוונה הזאת.

מסכים ואם זאת יצא לי לעבודה תקופה של כמה חודשים במעבדת תיקונים שלא אחד היבואנים, איכות המוצרים מחפירה.

היינו זורקים מיקרו/שואב אם זמן התיקון היה עולה על חצי שעה (פירוקים הרכבות וכו') כי העלות שלו יותר נמוכה מחצי שעת עבודה, מוצר שלם לפח בגלל כפתור , מכלול דפוק.

הסינים מזהמים את כל העולם בפלסטיק , כמויות אדירות של דברים הולכים לפח לאחר שימוש מועט מדי, צעצועים סטייל מקס סטוק לא שורדים שבוע אצל הילד שלי. אז נכון יש משפחות שמתקיימות מהדברים האלה אבל יש גם משפחות שנפגעות מהזיהום האדיר הזה של העולם במוצרים חרא שמלכתחילה לא היו אמורים להגיע למדפים.

• אהבתי 6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלולרי בן 20 נחשב? יש לי סמסונגים בגיל הזה שפועלים כאשר הם מחוברים למטען. כמובן שהסוללות מתות.

ויש מקדחת B&D רוטטת כבת 40 שקודחת כל מה שצריך. מיקסר קנווד הוצא לגמלאות לפני מספר שנים בגיל 30 פלוס. מעבד מזון AEG עדיין מתפקד בגיל דומה.

כמובן שלא הכל תוצרת גרמניה, אבל כן בנוי לשרות ממושך.

לפני כמה עשורים אבא שלי הסביר לי מה ההבדל בין ישראל לגרמניה: בישראל מעידים על מוצר איכותי שהוא באיכות יבוא, בגרמניה שהוא איכות יצוא. בינינו, כנראה שדברים השתנו מאז.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 17 דקות, yogev20 כתב:

העניין זה טכנולוגיה מתקדמת שפגעה בעמידות/שרידות של כל מוצר כולל רכבים. 

יחד עם שרידות יותר נמוכה של מוצרי צריכה, שבעבר התבססו על חלקים פשוטים, ולא שבירים גם לא עם גרזן

היום אלה מעגלים מודפסים עדינים שרגישים ללחות, שבר, וכמובן עמידות נמוכה יותר. מה הרווחנו, קידמה. 

לא חושב שמורכבת טכנולוגית זה המקור לבעיות, פשוט בונים את המוצרים כך שנצטרך להחליף אותם בצורה תכופה יותר. אפשר לבנות מעגלים מודפסים שיחזיקו 30 שנה אבל זה לא משתלם ללקוחות כי המוצרים יהיו יקרים מדי וגם ליצרן כי הוא ימכור משמעותית פחות. לאף חברה אין אינטרס שתוריש לבן שלך שואב אבק, הם רוצים שתקנה לך ולו 2 במבצע כי יצא דגם חדש עם טכנולוגיה מתקדמת יותר.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

לפני כמה עשורים אבא שלי הסביר לי מה ההבדל בין ישראל לגרמניה: בישראל מעידים על מוצר איכותי שהוא באיכות יבוא, בגרמניה שהוא איכות יצוא. בינינו, כנראה שדברים השתנו מאז.

החלף צדדים לפירות וירקות, והמשפט ממשיך לעבוד.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם DSG

• מצחיק 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

לא חושב שמורכבת טכנולוגית זה המקור לבעיות, פשוט בונים את המוצרים כך שנצטרך להחליף אותם בצורה תכופה יותר. אפשר לבנות מעגלים מודפסים שיחזיקו 30 שנה אבל זה לא משתלם ללקוחות כי המוצרים יהיו יקרים מדי וגם ליצרן כי הוא ימכור משמעותית פחות. לאף חברה אין אינטרס שתוריש לבן שלך שואב אבק, הם רוצים שתקנה לך ולו 2 במבצע כי יצא דגם חדש עם טכנולוגיה מתקדמת יותר.

זה.

התיעוש מאפשר מוצרים זולים יותר, הם מתוכננים להתעייף בזמן מסויים ובעלות שלא ממש כואב להחליף. זה איום ונורא לעולם שלנו אבל זו מגמה כ"כ מושרשת וקונצרני ענק מרוויחים עליה סכומים כאלה דמיוניים, שאני לפחות לא רואה איך היא משתנה.

לעצם השרשור, ההורים שלי קנו מעבד מזון של מולינקס כשנולדתי ובקרוב שנינו נחגוג 42. 

והוא עובד כמו חדש ואמא שלי דואגת לו לתעסוקה קבועה כל השנים האלה. 

• אהבתי 4

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו אבקש להוסיף למה שסמוראי אמר כאן: "האשמה" היא גם בנו. בלקוחות.

היום ניתן לקנות מזגן ב- 1200 ש"ח, פעם רק לעשירים היה.
מי אשם?
אני, אתה והשאר, שרצו מיזוג זול וזמין.
זה מצב של ביקוש והיצע שבא אחריו, תגובות לשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

זה נכון אבל זו יד רוחצת יד.

איכות החיים עלתה, אנשים רוצים ויכולים להרשות לעצמם דברים שלא יכלו, כמו למשל מיזוג כדוגמא נכונה שהפופולריות שלה עלתה משמעותית, נניח משהו כמו 25-30 שנה אחורה?

אז השוק מבקש זול יותר אבל גם היצרן רוצה למכור יותר ולהגיע לאותם לקוחות.

אז הוא משנמך איכות, פותח קווי יצור במזרח, QA מפוקפק לעיתים ובעיקר מייצר כאלה מאסות שהמחיר מתחיל להיחתך.

בזמן שמזגנים יש בודדים בכל בית והם עדיין יעבדו כמה שנים טובות לפני החלפה, הטרור האמיתי הוא בצעצועים ובכלים החד פעמיים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מזכיר לי שלקחתי לצבא (סדיר) טוסטר לחיצה (אמפא נראה לי?) שבזמנו היה בן 25. החרימו לי אותו כי כמובן אסור, בשלב מסויים עזבתי את המוצב וביקשתי אותו בחזרה - החזירו אותו עם ידיות חדשות (אין לי מושג מאיפה הם השיגו חלקים מקוריים), הטוסטר המשיך לעבוד עוד כמה שנים טובות עד שלהורים שלי נמאס והם זרקו אותו (לדעתי הגיע לגיל 40).

הבעסה היא שהטרמוסטט שלו היה מכוון גבוה והיה יכול להוציא טוסטים עם צליה יפה בניגוד לטוסטרים החדשים שמוציאים טוסט אשכנזי.

• אהבתי 1
  • מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 55 דקות, itaysamurai כתב:

בזמן שמזגנים יש בודדים בכל בית והם עדיין יעבדו כמה שנים טובות לפני החלפה, הטרור האמיתי הוא בצעצועים ובכלים החד פעמיים

ראיתי פעם איזה מחקר שאומר שבשקלול היצור, ההפצה, המכירה והניקוי, כוס רב פעמית עדיפה מבחינת זיהום על כוס חד"פ רק אם אתה משתמש באותה כוס 1000 פעם, כי מסתבר ששטיפת כלים לא פחות מזהמת את הסביבה. 

לדעתי הבעיה הגדולה עם החד פעמי זה שאנשים מרגישים בנוח לזרוק את זה בכל מקום לאחר השימוש לעומת משהו רב פעמי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...