Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי טעות נוראית בנהיגה בתל אביב!

דנדוש1234
שימו לב! השרשור הזה בן 1219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

לא קרה כלום.

את לא הראשונה(ולא האחרונה) שנכנסת באין כניסה או לנתיב של תחבורה ציבורית.

טעויות קורות ובמקרה הכי גרוע מקבלים דו"ח,זה לא נעים-אבל ממש לא נורא.

מאוד יכול להיות שהנהג שמולך היה יותר "דומיננטי" וסתם נלחצת למרות שהיית בסדר גמור.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, sperial כתב:

דרך אגב, אם אני צריך לבחור בין נהיגה בתל אביב לנהיגה  בירושלים אני כנראה מעדיף את תל אביב.

חד משמעית.
גם החניה שם בעייתית יותר מבת"א. וכבונוס, יש לך גם סיכון בטחוני אם אתה טועה ונכנס לשכונה הלא נכונה.

אני נוהג 30 וכמה שנים. בכל מיני חורים בעולם. כולל במקומות שנוהגים בהם בצד שמאל.

בירושלים אני מעדיף להתנהל בתח"צ, בעיקר אם זו נסיעה מרובת יעידים בתוך העיר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תל אביב זו לא עיר ידידותית לכלי רכב בכלל, כמות החוקים וכמות השלטים שצריך להיות מסוגל לקרוא שם תוך כדי נהיגה ולתאם את ההוראות בשלטים תוך כדי הנהיגה עם השעה ביום, כי יש חוקים שונים בין כל מיני שעות שונות, זה משהו מאוד לא סביר.
החוק אומנם מגן עליהם כי ככה הוא כתוב, אבל עצם זה שהמהנדסי תנועה שם בוחרים ככה זו פשוט רשעות שכנראה נולדה מאילוצים של תשתית ישנה ועיר מודרנית שגודלת עליה.

שורה תחתונה, אני לתל אביב נוסע רק אם ממש חייבים, רק באופנוע, ואם אין אפשרות עם האופנוע אז במונית שרות, אוטובוס או אופניים רגילים.
אני אצא מדעתי להיכנס לשם עם מכונית פרטית.

• אהבתי 1

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.11.2020 בשעה 11:35, דנדוש1234 כתב:

אז זה היה בערך ב10 בלילה, יצאתי מחניון גן העיר (כיכר רבין) ופניתי ימינה ברמזור ובעצם נסעתי על רחוב אבן גבירול.

ואז הוויז הראה לי שאני צריכה לפנות בפניה הראשונה שיש לי שמאלה. אז עמדתי בנתיב השמאלי וחיכיתי לרמזור שיתחלף לירוק.. ואז הוא התחלף, התחלתי לפנות שמאלה, ותוך כדי שאני פונה שמאלה אני פתאום קולטת שאין לי לאן לפנות שמאלה!!

משהו שם באותו הרגע לא היה לי ברור בכלל..

תקשיבי - יש לך טיימינג מעולה.
אני גר בתל אביב כבר כמה שנים ויצא לי לעשות את הפנייה הזו כמה פעמים.

זו הפנייה מאבן גבירול לשדרות דוד המלך.

ועדיין בדיוק לפני שבועיים - יום חמישי בלילה - עושה את הפנייה מאבן גבירול שמאלה לדוד המלך ובאמצע הפנייה אני מאט ואומר לעצמי וואוו מה קורה כאן איפה הנתיב שלי!!
זו פניה בהחלט מבלבלת מכמה סיבות:
1. כשנכנסים לדו המלך - יש לך נתיב אחד ולצד השני2 נתיבים

2. אין אי תנועה בין הנתיבים המנוגדים ולכן לרגע נדמה שכל 3 הנתיבים שייכים לצד שבא מולך

3. ומה שתורם יותר לתחושה הזו זה שיש שדרת עצים מצד ימין אז לרגע אפשר לחשוב שהנתיב שלנו צריך להיות מהצד השני של השדרה (כמו שדרות רוטשילד, בן גוריון, ח"ן) 

4. ובלילה התאורה של השדרה מעצימה את האפקט של הבלבול הזה

בגלל שאני מכיר את הפנייה  ובגלל שזה קורה לי כל פעם מחדש - אז חוץ מלהאט לרגע כדי להתאפס לא קרה כלום.
אבל לגמרי מבין מה קרה לך.

הפנייה איך שרואים אותה מאבן גבירול

image.thumb.png.be93b92fb3afdbf40c35d5ac9dcc62dd.png

הכניסה לרחוב דוד המלך - שדרה מימין, הנתיב הרצוי באמצע ושני נתיבים בכיוון הנגדי.

image.thumb.png.e48e8426e86acce3798425aae688359e.png

עריכה אחרונה על ידי nathun
  • אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה קטעים כאלה בתל אביב עם תנועה חוצה על הנתיב שלך ובכלל נתיבים מבלבלים ולא תמיד ברורים. כבר אמרו פה, לא עיר קלה לנהיגה אבל גם לא קרה אסון, מקסימום את נלחצת ולא מבינה איך לנסוע אז תטעי בכוונה והוויז כבר יסתנכרן מחדש ויכווין אותך בדרך אחרת שאולי תהיה יותר מובנת. אין מה לפחד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא צומת מת"מ מסומנת היטב, ובכיוון מזרח-מערב הרמזורים אינם מפוצלים. יש צמתים בעייתיים כמו נתן אלבז - חטיבת גולני - קיבוץ גלויות - אבן גבירול שהסימון בו כל כך מבלבל עד שאני מתווכח עם ישה כבר כמה שנים למה הכוונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, LH79 כתב:

וואלה יכלו לפזר שם כמה חיצים

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

חצים?! איפה בדיוק? באמצע הצומת?

ישנו קו קטעים אשר מוליך אותך אל נתיב יעדך, מה צריך יותר מזה?

כפי ש @איציק נ. ציין, פשוט להרים את הראש ולהסתכל קדימה, לתכנן מראש ולהיות נכון לבאות.

• רעיון טוב! 1

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אי פעם ראית חץ ביציאה מצומת לבד מתמרור 214/215?

חצי סימון על הדרך(תמרור 813) נמצאים תמיד לפני כניסה לצומת ולא אחריה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר ת"א, האם הנתיב האמצעי ברחוב הנביאים בין אבן גבירול (המיניסטור) לשדרות ח"ן הוא באמת "חצי/חצי" (חצי עולה וחצי יורד), כמו שאני תמיד נוהג בו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצומת הזה מבלבל לא בגלל הסימון - אלא בגלל האשליה של שדרה והעובדה שאין אי תנועה בין הנתיבים.
האשליה היא שהשדרה אמורה להיות בין הנתיבים הנגדיים אליך
והאשליה הזו מתעצמת בלילה בגלל שהשדרה מוארת
וזה שאין אי תנועה בין הכיוונים גורם לחשוב שאתה נכנס לתוך שדרה אבל נגד התנועה 😬

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את המקום הזה - ולפותחת השרשור, אם זה מנחם אותך אז גם עם וותק של קרוב ל 30 שנות נהיגה זה גם היה מלחיץ אותי לרגע אם היה חושך ולא הייתי מכיר את המקום.
זה פשוט נראה כאילו אתה נכנס לתוך הצד השמאלי של כביש עם 3 נתיבים לכל כיוון מהצד הלא נכון של התנועה... תכנון דפוק ולא ברור בכלל.

אל תאכלי את עצמך, אף אחד לא נפגע והכל בסדר. צאי לסיבוב באוטו, סעי באותו מקום שוב פעם והכל יהיה טוב.

• אהבתי 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, nathun כתב:

תקשיבי - יש לך טיימינג מעולה.
אני גר בתל אביב כבר כמה שנים ויצא לי לעשות את הפנייה הזו כמה פעמים.

זו הפנייה מאבן גבירול לשדרות דוד המלך.

ועדיין בדיוק לפני שבועיים - יום חמישי בלילה - עושה את הפנייה מאבן גבירול שמאלה לדוד המלך ובאמצע הפנייה אני מאט ואומר לעצמי וואוו מה קורה כאן איפה הנתיב שלי!!
זו פניה בהחלט מבלבלת מכמה סיבות:
1. כשנכנסים לדו המלך - יש לך נתיב אחד ולצד השני2 נתיבים

2. אין אי תנועה בין הנתיבים המנוגדים ולכן לרגע נדמה שכל 3 הנתיבים שייכים לצד שבא מולך

3. ומה שתורם יותר לתחושה הזו זה שיש שדרת עצים מצד ימין אז לרגע אפשר לחשוב שהנתיב שלנו צריך להיות מהצד השני של השדרה (כמו שדרות רוטשילד, בן גוריון, ח"ן) 

4. ובלילה התאורה של השדרה מעצימה את האפקט של הבלבול הזה

בגלל שאני מכיר את הפנייה  ובגלל שזה קורה לי כל פעם מחדש - אז חוץ מלהאט לרגע כדי להתאפס לא קרה כלום.
אבל לגמרי מבין מה קרה לך.

הפנייה איך שרואים אותה מאבן גבירול

image.thumb.png.be93b92fb3afdbf40c35d5ac9dcc62dd.png

הכניסה לרחוב דוד המלך - שדרה מימין, הנתיב הרצוי באמצע ושני נתיבים בכיוון הנגדי.

image.thumb.png.e48e8426e86acce3798425aae688359e.png

כן!!!!! כן כן!!!!! זו הפניה !!! 

ומה שאתה כתבת שם זה בול מה שקרה לי ועוד בחושך בלילה לא הבנתי מה אני רואה... זה היה כל כל לא ברור.. עכשיו כשאני מסתכלת על התמונה באור יום זה עוד איכשהו נראה בסדר ונראה שבאור יום כנראה הייתי מבינה איך לפנות, אבל בלילה זה היה נראה שונה לגמרי..! התיאור שלך מדוייק למה שקרה לי..

ואני שמחה שקצת מבינים אותי כאן 😊

דרך אגב, לקחתי את הרכב היום ונסעתי כמו גדולה לעבודה (בתל אביב!!) כבר נרגעתי ואפילו דיברתי עם החברה שהייתה איתי והיא מתעקשת שהיא תמשיך לנסוע איתי והכל בסדר חח

• אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...