Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אין לי אומץ להתפטר

Guest Mikelt89
שימו לב! השרשור הזה בן 1241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אספר סיפור..

לאחרונה מצאתי עבודה חדשה שמתאימה לי יותר מבחינת שכר, אופי עבודה וכד', ואני אמור להתחיל לעבוד בה כבר בתחילת החודש הקרוב.

בעבודתי הנוכחית אני עובד אוטוטו 3 חודשים, עובד די חדש, ולכן על סמך הודעה מוקדמת עליי לתת רק 3 ימים טרום סיום עבודתי, מה כן נתקפתי סוג של פחד, חוסר נוחות מטורפת שגרמה לכך שעד כה לא עשיתי זאת,

המועד האחרון לעשות זאת הוא כבר מחר, לא פעם ראשונה שאני מתפטר ובחיים לא נתקלתי בסוג של חוסר בטחון כזה.

לעבודתי הנוכחית הצלחתי להתקבל למרות התקופה הקשה שאנחנו נמצאים והייתי מאוד שמח על כך, מאוד מעריך זאת, כמו-כן מנהל המחלקה בה אני עובד AKA ה"בוס" אמר לי מראש שהוא מצפה שאעבוד שם לפחות שנה, שיתנו לי אפשרויות קידום ושיפור תנאים לאחר מכן מפני שהם משקיעים בי, ועכשיו אני בסיטואציה שאני צריך למסור לו התפטרות, זה אוכל אותי, אני חייב לעשות זאת מחר אבל כנראה שאני אגמגם ואזיע וזה לא משהו שאני רוצה שהבוס יבחין בו, אני בטוח בעצמי ושעליי לעשות זאת, אבל זה מעמיד אותי במקום לא נוח וכנראה שהוא יכעס על זאת, מה הייתם עושים? האם עליי לעשות זאת בתחילת יום או בסופו?

הייתי על הקשקש לעשות זאת היום כמו שתכננתי, המכתב כבר רשום וחתום אבל פשוט השתפנתי ואמרתי לעצמי שאעשה זאת בסוף היום כדי לא ליצור אי-נעימות במהלך היום, אבל גם בסוף היום פשוט פחדתי, האם אני חסר בטחון בצורה קיצונית ?

עריכה אחרונה על ידי Mikelt89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין בדרך היושר. בסופו של דבר אנשים מעריכים כנות, גם כאשר היא כואבת.
תבוא אליו, תסתכל לו בעיניים ותגיד לו שאתה מעריך מאוד על ההזדמנות והאמון שנתן בך, אבל החלטת להמשיך הלאה, ואתה מקווה מאוד שהוא יצליח להבין זאת, ואתה רוצה להשאיר דרך פתוחה, מבחינתך לפחות.
אני מאמין וסבור שהוא לא יאהב את זה, אבל לאחר כמה זמן יבין את זה.
אין דרך אחרת נורמאלית לעשות את זה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חסר ביטחון, פשוט אתה לא מורגל בזה. 

זה לא נעים לאף אחד(עיין ערך כמויות הגוסטינג/היפרדות בהודעה שעושים היום המון בני/בנות זוג כשהם רוצים להפרד) 

אני רק יכול להגיד לך,בתור מישהו שעשה את זה לפני שנה וחצי, ברוב המוחלט זה חמור ומפחיד מאוד רק בראש שלך. במציאות התגובה של המנהל שלך תהיה הרבה יותר קלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותו מצב כמו שלך, התחלתי עבודה חדשה לפני 4 חודשים, חברה שדי רציתי לעבוד בה,

לאחר 4 חודשים חבר מתקשר אלי ואומר שמחפשים לחברה החדשה שבה הוא עובד, אמר "רק תבוא לשמוע" , לאחר כמה ימים כבר נחתם חוזה.

יום למחרת  הייתה לי שיחה עם המנהל הישיר שבה הוא אמר שהוא מבסוט עליי, וכבר מספר לי על התוכניות שהוא בונה לי לעתיד,

לאחר שהוא סיים אמרתי לו בנימוס שקיבלתי הצעה הרבה יותר גבוהה ועם אתגרים חדשים, האווירה בחדר מיד השתנתה.

התחיל משא ומתן מצידו על מנת להשאיר אותי, אך זה לא עזר.

אני בטוח שהוא כעס/מאוכזב ממני באותו רגע (דוגרי ? גם אני הייתי מתעצבן). 

הכי חשוב לסיים בטוב את היחסים עם המעסיק. העולם קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה את זה ככה - אתה בסופו של דבר מספר בדו"ח בשבילם, שאם מייצר הכנסה, אז משמרים, אם גורם להפסדים, אז מעיפים.

אני לא אומר שצריך להתנהג כמו דושבג, אבל שים את הדברים בפרופורציה.

אל תרגיש רע. תבוא למנהל ותסביר לו את המצב. אנשים מחליפים עבודות, ואם מצאת עבודה שבאמת רצית, אדם נורמלי ישמח בשבילך.

ואם הוא יתעצבן ויתחיל לצעוק - אז תגיד לו ביי.

אם יעשה לך ריגשי - תזכור מה רשמתי בתחילת ההודעה, ותרגיש חופשי לקרוא לעצמך ניאו, כי התחמקת מצרור של כדורים.

• אהבתי 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזו סיטואציה לא נעימה - אבל אני גם חושב שחשוב לשים את הקלפים על השולחן ולהיות כנה.

החלטת להמשיך הלאה מסיבותיך.

יש כאלה שמרגישים יותר אי נעימות ויש שפחות. 

אני מאלה שתמיד השיחות האלה היו קשות להם, יש לי חברים שבכלל לא חשבו פעמיים לפני שיחה כזו...

אני לא חושב שזה הכי קשור לחוסר בטחון - לדעתי יותר אי נעימות בגלל הסיטואציה שאתה עובד שם רק 3 חודשים וציפו ליותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעסיקאני אומר לך שים את הדברים על השולחן ואין לא נעים.

כשעובד מגיע אליי ואומר שהוא עוזב כי קיבל הצעה יותר טובה אם זה בתחום שונה אני מפרגן לו (מכל הלב. לא רק כלפי חוץ) ואם זה באותו צחום עיסוק אנסה להשאיר אותו ואם לא אצליח עדיין לא כועס ולא נעלב.

עובדטוב הוא קודם כל בן אדם חיובי וככזה אני רוצה שיהיה לו טוב ובטח לא אכעס שהלך למקום שיותר מתאים לו.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחלק את התשובה שלי לכמה נושאים:

1. תמיד תמיד תמיד - לא נעים להכניס את עצמך למצבים מתוחים. זה לא רק אתה. לרוב האנשים באישיות יש רצון לא להיות במצבי עימות.

2. בסופו של יום - its only business. אם הם היו צריכים לפטר אותך - אפילו החברה הכי ״משפחתית״ היתה מפטרת. ראיתי את זה קורה בסיצואציות שלא האמנתי ממש.

3. אתה בסופו של דבר עושה לעצמך והעבודה היא חלק גם מההגשמה העצמית וגם מיצירת הרמת חיים והיכולת להתעסק במה שאתה רוצה ולחיות איך שאתה רוצה מעבר לשעות העבודה. וכמו שאתה ״חייב להם״ - אתה חייב לעצמך אם אתה מרגיש שהצעד הזה נכון ומשמעותי עבורך.

4. זה המקום שבו נמדד בוס טוב - שילחץ לך את היחד (באכזבה פנימית כמובן) ויגיד לך בהצלחה. יכול להיות ששרפת גשר - אבל עשית את זה במודע וזה מה יש.

בפעם האחרונה שהתפטרתי זה היה אחרי 8 שנים באותו מקום זה גם ישב עלי מאוד - והקצאתי הרבה זמן בין העזיבה להתחלה במקום הבא - ובסופו של דבר המנכ״ל (אחרי 8 שנים בסטרטאפ שאתה מתחיל מ5 אנשים וגדל ל100 - זה היה האדם לדבר איתו באמת בנושא) איחל לי בהצלחה והכל נגמר בחיוך.

במקום אחר היה את הדיון של ה״אולי תישאר אם ...״ - טיפ חברותי - לא.

בהצלחה במקום החדש.

לפני 16 דקות, Night Driver כתב:

כשעובד מגיע אליי ואומר שהוא עוזב כי קיבל הצעה יותר טובה אם זה בתחום שונה אני מפרגן לו (מכל הלב. לא רק כלפי חוץ) ואם זה באותו צחום עיסוק אנסה להשאיר אותו ואם לא אצליח עדיין לא כועס ולא נעלב.

ברוב המקרים זה ככה כי שני הצדדים בני אדם.

במקרים שזה לא - איך אומרים באנגלית - you dodged a bullet.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין קשר לחוסר ביטחון. אתה לא רוצה לאכזב את המעסיקים שלך וזה לגיטימי והגיוני.
כמו שכולם אמרו כבר, אין לך מה לחשוש מהתגובה. סביר מאד להניח שגם המנהל שלך היה עוזב בשביל הצעה טובה יותר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה איזה קטע.
לפני 4 שנים בערך הייתי באותה סיטואציה כמו שלך ואפילו שאלתי כאן בפורום.
התשובות היו דומות.
בדיעבד החלטה מאוד טובה שקיבלתי בחיים שלי. והבוס שהודעתי לו היה מהסוג העצבני והרע ביותר( זה היה לאחר כחודש וחצי בערך של עבודה שרוב הזמן הייתה הכשרה, שתבין את הסיטואציה).
בכל זאת הוא קיבל את זה טוב יחסית, כי הסברתי לו כמה זה חשוב לי (לא לא הצלחתי לחדור לו ללב ככה, אבל לפחות לא קיבלתי צעקות).
אז לך על זה. בהצלחה.

Sent from my HD1900 using Tapatalk

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם העובדה שאתה חושש מלפתוח את זה מול הבוס זה אומר שיש לך ביד הצעה כל כך טובה שחבל לפספס אותה.

חשוב לפעמים פשוט לקפוץ לתוך המים אחרת כול הזמן תהיה במצב הזה.

שיי לבף אמר את זה הכי טוב

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מספיק כדי להכנס ללמה אתה חושש.

לא כתבת גם במה אתה עובד. אם מדובר במשהו פשוט שאחרי תדרוך של שעה אתה כבר נכנס לעבודה ומעמיס ארגזים - ניחא. לא נעים, לא נורא.

אם, מצד שני, מדובר שמשהו מורכב יותר שדורש הכשרה לא קצרה על חשבון המעביד (או לפחות על חשבון הזמן שלך בעבודה) ואתה נעלם אחרי 3 חודשים - קצת יותר נורא. לא סוף העולם, אבל זה תרגיל שאם תחזור עליו יותר מדי פעמים, לדעתי תפגע בסיכוי שלך למצוא עבודה בהמשך. בהסתכלות של מעסיק, לא הייתי רץ לגייס מישהו שעוזב מקומות עבודה אחרי תקופה קצרה, בטח בלי סיבה טובה. אני חושב שצריך לשקול (או אולי, צריך היה לשקול, בזמן עבר) את ההשלכות השליליות של עזיבה מהירה מול היתרונות במקום החדש.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאת את העבודה החדשה בגלל שחיפשת אז כנראה שלא מתאים לך לעבוד בתנאי עבודה שאתה עובד בהם כעת ובגלל זה חיפשת והנה מצאת. אז כבר הנקודת פתיחה יותר טובה. וזה שאתה עובד רק 3 חודש זה עוד יותר טוב כי אתה לא יוצר נזק גדול.

ולמה אתה חש אי נעימות המעסיק זה אישתך? אמא שלך? הוא בוס בעבודה לא חבר שלך ולא כלום. זה שיש יחסים של חברות בניכם זה בשביל הוויב ותו לא. אל תתרגש אחי לא יקרה לך כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, netanel1014 כתב:

וזה שאתה עובד רק 3 חודש זה עוד יותר טוב כי אתה לא יוצר נזק גדול.

יש תפקידים שהמעסיק משלם עליך ישירות סד"ג של 100,000₪ לשלושה חודשים האלו (משכורת + עלויות), משקיע בך לא מעט בהכשרה (זמן של אנשים אחרים, לפעמים גם כסף), ציוד וביורוקרטיה, בתקווה שאחרי הזמן הזה תתחיל לתת תפוקה חיובית.

מעבר לזה, גם מפסיקים כמובן לגייס למשך התקופה הזו כי המשרה כבר אוישה.

מישהו כזה שעוזב אחרי 3 חודשים זו חתיכת מכה למעסיק, מכל בחינה אפשרית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פו הדוב, אם אתה מתכוון לעולם פיתוח התוכנה, מגייסים (כולל אותי כשגייסתי) בהחלט נרתעים ממישהו שבקו"ח שלו יש קצב החלפת משרות מהיר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...