Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על פג'ו 208 החדשה GT LINE

ofek300
שימו לב! השרשור הזה בן 1069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעוניין לקנות רכב חדש מסוכנות, כרגע 2 האפשרויות שלי הן סיאט איביזה FR או פיג'ו 208 GT LINE

הלכתי לנסיעת מבחן בסיאט ומאוד אהבתי את הרכב חוץ מ-2 דברים:

מובילאיי (מאוד מפריע לי)

חווית נסיעה לא הכי נוחה שיש - לא יודע להשוות כל כך לסופרמיני אחרות אז אני לא מייחס לזה בנתיים כל כך חשיבות

לגבי הפיג'ו החדשה - לא הכרתי את הרכב עד שהמליצו לי לאחרונה ואני רוצה ללכת לנסיעת מבחן.

נראה מעולה אבל לעומת האיביזה הוא יותר קטן, צורך יותר דלק ומערכת המולטימדיה ברמה נמוכה.

מה שאני בעיקר חושש לגבי הפיג'ו זה שכולם יודעים ש"מכוניות צרפתיות גרועות".. אני יודע שזה לא באמת נכון אבל מפחד שלא יהיה שוק יד 2 למכונית, ואצטרך למכור בהפסד גדול. האם למישהו יש ניסיון דומה ויכול להמליץ איך היה?

יש אפשרות לבטל את המובילאיי?

תודה לעוזרים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אי אפשר לבטל המוביל איי (אפשר, אבל זה לא חוקי) ובלי קשר לדעתי לקנות רכב עם מוביל איי ב-2020/1 זה לא נכון.

לגבי השוק - אי אפשר לדעת. ה-3008 נהנת משוק מעולה ושמירת ערך די טובה. ה-2008 החדשה כנראה גם תזכה לזה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לקחתי את ה208 לנסיעת מבחן ואלה המסקנות ביחס לאיביזה אם מישהו מעוניין:

נראת מעולה חיצונית, מהירה, המון תוספות שאין באיביזה (כניסה ויציאה בלי מפתח, משטח טעינה אלחוטי, בלם יד חשמלי, מערכות בקרת שיוט ושמירה על נתיב) והכי חשוב - אין מובילאיי

אבל, היא צפופה מאוד! שזה הדבר הראשון שמרגישים ברכב, שנכנסים אליו והתקרה נמוכה. כשנכנסתי בפעם הראשונה קיבלתי מכה בראש מהגג של הרכב :). זה ומפריע יותר במושב הנוסע ואפילו יותר במושבים האחוריים. אני גם לא גדול במיוחד (גובה 1.72 ומשקל 63) אני אני מניח שלגבוהים יותר זה יהיה בכלל לא אפשרי להשתמש ברכב הזה.

משהו נוסף שהרגשתי זה שההגה קל מדי, לא חשבתי שאני אגיד את זה על רכב מתישהו אבל פשוט יש לו 0 התנגדות וזה קצת מוזר... אולי מתרגלים

וגם כמו שחשבתי, מערכת המולטימדיה מאוד לא רספונסיבית וגם הרמקולים לא טובים כל כך. החברה מציעה מערכת שמע משודרגת בתוספת תשלום אבל אני לא בטוח לגבי מסך המולטימדיה אם אפשר להחליף.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מטר שבעים וחמש ולא הרגשתי ה208 צפופה או נמוכה במיוחד, לא מלפנים ולא מאחור.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית וזה גם תלוי בכמות הנוסעים זה מרווח בינוני מאחור, לי ההגה הסתיר את לוח המחוונים.

אבל היא זריזה, נוחה, מאובזרת, שקטה. הרכב מצוין במחיר בעייתי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי גם על האיביזה וגם על ה-208 (רמת גימור FR באיביזה ורמת גימור פרמיום ב-208), אני חייב להגיד שלדעתי ה-208 מרשימה יותר מבחינת תא הנוסעים, איכות החומרים והתחושה.

הגיר ב-208 חלק יותר, אבל לדעתי המנוע בפג'ו רועד יותר מאשר באיביזה (ויש לי ניסיון מספיק טוב עם המנוע הזה על סיאט ארונה). לא משהו משמעותי בכל אופן.

הנוחות ב-208 טובה יותר מאשר באיביזה, גם מלפנים וגם מאחור.

מבחינת אבזור בטיחות ואבזור באופן כללי - ידה של ה-208 על העליונה.

היתרון גם שב-208 אין מובילאיי בהתקנה מקומית אלא מערכת מקורית עם תיקון סטייה מנתיב.

מצד שני, על הנייר, יש הפרש של כ-10 אלף ש"ח בין האיביזה FR ל-208 GT Line.

בפועל, על האיביזה יש כמעט תמיד אפשרות לקבל איזו הנחה של כמה אלפי שקלים ולכן היא תעלה כ-110 אלף ש"ח (על הכביש, כולל שנת אחריות שלישית), לא יודע כמה פג'ו גמישים במחירים.

לגביי צריכת הדלק ב-208 - לדעתי לא משהו משמעותי לעומת האיביזה. בייחוד אם אתה לא נוסע הרבה, זה לא ממש משנה.

ה"סיכון" היחיד ב-208 זה הנושא של השוק. האיביזה אהודה בשוק ורכב שמור ימכר מהר ובמחיר טוב.

לא יודע איך ה-208, אך חלק מהשוק הישראלי לא ממש מחבב את התוצרת הצרפתית. פג'ו עכשיו באיזו מגמת שיפור בנושא של השוק (כמו עם ה-3008 למשל), אבל זה לשיקולך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, קיבלתי הנחה של 7000 מסיאט בלי להתאמץ יותר מדי, ואני פחות מפחד מהעניין של השוק אחרי שראיתי

את הרכב כי לדעתי זה רכב מדהים ואני בטוח שהוא ימכר.. הבעיה שלי כרגע עם ה208 שלא יגיעו לארץ מכוניות עד מרץ לפחות :(

לעומת זאת איביזה כבר בדצמבר..

גיליתי לאחרונה שחוץ מזה שהפיג'ו קצת יותר מרשימה חיצונית מהאופל קורסה, הרכבים זהים.

מישהו יודע להסביר את ההבדל הגדול במחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה כמה הרכב דחוף לך.

אני לא חושב שהאיביזה קניה גרועה בסופו של דבר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, ofek300 כתב:

גיליתי לאחרונה שחוץ מזה שהפיג'ו קצת יותר מרשימה חיצונית מהאופל קורסה, הרכבים זהים.

מישהו יודע להסביר את ההבדל הגדול במחיר?

בעיקר שם ומיתוג.
המותג "אופל" איבד מהקסם שהיה לו אי שם בשנות ה-80. הוא מותג די מת בארץ ישראל.
מה שכן ליין הדגמים החדש שלהם גורם להתרוממות מסויימת של המותג, והוא מבוסס על דגמי פג'ו (רכשו את אופל), אז אם אתה קונה קורסה אתה מקבל 208 במעטפת (עיצוב, אבזור) אחרת ובמחיר זול יותר.
יש הבדלים באבזור אני מניח. יש הבדל בהספק המנוע בחלק מרמות הגימור, אולי יהיה גם הבדל בגמישות במחיר ובזמינות המלאי... 
אולי תמצא את הקורסה כמתאימה יותר מאשר הפג'ו.
שווה לבדוק אותה, היא נראית מעולה לטעמי.

היתרון היחיד שאני נותן לסיאט הוא אולי שהשוק אוהב אותה. יש קהל יעד שעדיין מחפש איביזה FR למרות שFR הפכה להיות רמת גימור וזהו.
מהבחינות האחרות לא הייתי בוחר בסיאט, בעיקר כי יש מתחרות הרבה יותר חדשות ומודרניות שמציעות חבילה כוללת טבה ועכשווית יותר.

208, קורסה, קליאו, יאריס את כולן אני מוצא כחלופה מודרנית יותר לאיביזה.

שקול לבדוק את היאריס, אם אתה מוכן לשלם את מה שדורשים על ה208, היאריס גם בתקציב ותיתן לך חבילה מצויינת.
אם הייתי במצב שאני מוכן לרכוש סופר מיני בסכום כזה גבוה הייתי בוחר ביאריס. היא מודרנית, בטוחה, מאובזרת, חסכונית מאוד ונהנית משוק יד 2 שהוא לא ברזל אלה אדמנטיום.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של יאריס הוא בצריכת דלק ושמירת ערך.

הפיגו לעומתה חזקה יותר, נוחה יותר, איכות חומרים עדיפה.

דווקא מאחור היאריס נוח. יותר בזכות מושב עדיף, שתיהם לא מהמרווחת בקבוצה.

לגבי הביצועים, היאריס די מפתיעה לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא השתפרה משעותית בנושא הביצועים ביחס לדור הקודם,

אך האחיזה, נוחות הנסיעה, איכות תא הנוסעים ובידוד הרעשים לדעתי נופלות משמעותית מה-208.

גם האבזור ואבזור הבטיחות של ה-208 עדיפים על אלו של היאריס.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות מתלים מסכים לגמרי, לגבי אחיזה אני חושב שהיאריס בסדר גמור דווקא, גם הביקורות מציינות את נושא האחיזה/ התנהגות בצורה חיובית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...