Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידוש/ליטוש פנסים באוטודיפו

שימו לב! השרשור הזה בן 819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באוטודיפו יש כעת מבצע לחידוש פנסים ב 59 ₪ לזוג.
האם למישהו יש ניסיון עם חידוש הפנסים של אוטודיפו? האם הם רק מלטשים את הפנסים או גם מורחים שכבת מגן? העם החידוש שלהם מחזיק לאורך זמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאני מכיר את אוטודיפו, זה כנראה בדומה למה שעושים במכוני הרישוי - פוליש שקר כלשהו עם מכונת ליטוש

ללא שום הגנה לחלקי הפח מסביב/קצוות הפנס ותהליך ליטוש בלבד להסרת המפגעים כדי לעבור טסט, ללא הגנה. 

אתה יכול להתקשר ולשאול, אוטודיפו עונים די מהר בטלפון. 

• רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי מספר פעמים.

זה כמובן מאוד תלוי מי מצבע לך את זה.

בגדול זה מתחיל עם נייר לטש במידה והפנס מאוד צהוב.

אח"כ פוליש במכונה.

לבסוף מורחים איזו שכבה.

ב-60 שקל זה די נוח וגם אם התוצאה פחות טובה מלעשות לבד (לא תמיד אגב) - זה נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי לשירות הלקוחות של אוטודיפו ושאלתי לגבי ציפוי מגן. הם אמרו לי שהם לא מורחים ציפוי ורק מלטשים את הפלסטיק. זה שונה ממה שכתוב  Nakamichi. מעניין מה באמת נחון. קשה לי להאמין כי תמורת 59 ₪ הם כוללים את ציפוי המגן, במיוחד מכיוון שהם כותבים כי התהליך כולו לוקח רק חצי שעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ציפוי מגן" זה כולה מריחת לכה בנוסח כזה או אחר (רצוי יאכט ורניש) שלוקחת בדיוק 2/3 דקות.

מה החיסכון/קמצנות של אוטודיפו לא ברור. עושים עבודה, תעשו אותה עד הסוף. (הציפוי הוא חובה כדי לשמר את הליטוש, והגנה מפני דהייה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף כל חודשיים-שלושה למרוח שכבת פוליש על העדשות, לתת לחומר להתייבש קמעה, ואז עם נייר ניגוב להוריד תוך כדי תנועות סיבוביות עם היד.

יוצא כמו חדש

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגב20 - יאכט וארניש זאת המלצה של קארספורום. שום מקום מקצועי לא משתמש בזה.  יש ציפויים יעודיים של חברות לזה.

בבית זה כדאי כי אתה קונה יאכט וארניש ב-100 שקל וזה מספיק ל-100 רכבים. (גם אז לא בטוח כי אתה עושה לשני רכבים ואחרי שנה הוא מתייבש ויצא שהוצאת מלא על רכב 1).

בכל מקרה, אני חושב שאנשים קצת צריכים לפעמים להתאים את הדרישה שלהם למציאות (מה הקמצנות של אוטו דיפו? - הם נותנים לך ב-60 שקל שירות שכל מקום אחר לוקח 100 ומעלה. אז קמצנות זה לא).

אתה רוצה לעשות לבד? תעשה. 

אני לא מזלזל בכסף. אבל בואו. זה עולה 60 שקל. לך. תעשה. לא טוב? אז או תתקן או תוסיף את השכבת מגן שאתה רוצה אח"כ.

גם כמה דברים שאנשים מסויימים לא לוקחים בחשבון - 

יש עלות של חומרים וכלים שמתחלקת על פני רכבים.

מכונת פוליש - לא לכולם יש. אפשר ידני. אבל חד משמעית עם מכונה זה יוצא יותר טוב.

פוליש - עולה כסף. נכון שבקבוק פוליש עולה 30 שקל ומספיק ל-20 רכבים. אבל שוב. אם אני עושה רכב אחד אז אני צריך לקנות אותו.

ניירות לטש - נגיד 5 שקלים? שיהיה נוח לחשב. לדעתי אולי קצת יותר וגם את העדינים מאוד קשה להשיג.

טרפנטין - עוד 15-20 שקל.

אגב סט DIY לרכב או שתיים עולה באיזור ה-50-100 שקל תלוי בחברה.

אז מי שיש לו בבית פולישר. נקודת חשמל פוליש ויאכט וארניש ורק צריך להשקיע 5 שקל בניירות לטש-  שיעשה בבית.

מי שצריך לקנות הכל מאפס - לא בטוח שזה כזה כדאי.

לי אישית הוא מרח איזה משהו בסוף. לא יודע מה להגיד לך. 

את ה-60 שקל ששילמתי זה היה שווה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכה זאת לא המצאה של הפורום, כל הציפויים שמגיעים מוכנים גם בחו"ל, מכילים לכה כזאת או אחרת. (ציפויים ייעודיים)

פנסים לאחר שייף חייבים הגנה לשמור על הפלסטיק לעכירות חוזרת ומילוי שריטות עדינות. לפעמים אני מיישם אוטם צבע שאין לי לכה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקנה לבד, לא תגיע לסכום של 15/20 ש"ח, במידה ויש לך לכה זמינה, או מטליות מתאימות לסיים. (גם ציפוי שנשאר מהרכב יהיה מתאים)

אבל הערכה לא רלוונטית, כי הבחור לא רוצה לעשות לבד אלא אצל בעל מקצוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי לא ממליץ בכלל להתעסק עם לכה וארניש הוא לא מתאים ומשאיר  פנס עמום גם אחרי ליטוש.

לחידוש פנסים יש סדר וחוקים ! 

לחידוש פנסים אין מגבוני קסם וגם אם יש תהיה בטוח שיעיל זה רק לתקופה קצרה.

חידשתי המון פנסים וממשיך לחדש .

שוטף 

מלטש עם הידיים / נייר 400 ועולה עם המספר אבל גם צריך לדעת ממה להתחיל ומסיים ב3000-3500 .

שוטף מייבש טוב טוב (פנס במצב חלבי מלא לא להיבהל)

פוליש עם יד רצוי מברגה או אם מכונה עם יש .

תמרך כל יום וואס אבל רק לא יאכט וארניש  ואני מבטיח לך שהפנסים שלך ידברו אליך בעצם אתה אליהם .:)  

• מעניין 2

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מחייה את השרשור העתיק הזה למען אלה שצריכים לעשות ומתלבטים, בעקבות חזרתו של המבצע (או שזה המחיר בשגרה?) באוטו דיפו באותו הסכום של 59.90 .

עשיתי אתמול, והתוצאה מעולה. הפנסים נראים כמו חדשים. מעריך שזה יחזיק כשנה (עד הפעם הבאה).

יש לציין כי הליטוש התבצע בדיוק כמו במדריך שקיים באחד השרשורים, נייר 400->נייר 1200->נייר 2000-> לקה.

הליטוש בוצע בסניף מבקיעים באשקלון ע"י בחור נחמד ומקצועי בשם אלחנדרו.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכרותי זה תמיד המחיר שלהם.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להגיד משהו בנושא הלכה - בטיפול שאני עשיתי לפני כשנה וחצי שמתי יאכט-ורניש (תזכורת -  https://carsforum.co.il/topic/367667-פרוייקט-מצולם-חידוש-פנסים-עכורים-והברקתם-בציפוי-הגנה-מפני-קרני-uv-ובזול/?do=findComment&comment=6049918). יצא מדהים.

אבל עכשיו לאחר שנה וחצי, וגם למרות שרוב הזמן האוטו לא חונה בשמש, הפנסים הצהיבו.

בפעם הבאה אולי אנסה שיטה אחרת (את הלכה כנראה אשאיר לצביעת הספסל בגינה), הצעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...