Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכנים בבנין ליד זורקים זבל בפחים של הבניין שאני גר בו

ik3
שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תעשה ניסיון של חודש.
שים פתק, נסה להעיר בעדינות.
דבר יפה ובנימוס.
תחזור עוד חודש לעדכן איך הלך.
העצה המאוד לא פופולרית שלי פשוט תחסוך לך את החודש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה להתחיל מפעולות קציניות לפני שמתחילים בטוב.

יכול להיות שאלה אנשים נורמטיבים שלא שחושבים שזה לא מפריע לאף אחד, ואם רק יפנו את תשומת ליבם הם יפסיקו.
אולי אפילו לשאול אותם מדוע הם עושים זאת ולהציע עזרה בסידור חדר הזבל שלהם (אולי הם צריכים לפנות לעיריה לקבל פחים חדשים?)

ואולי לא יזיז להם, והם ימשיכו בפעולה במודע ואז צריך לשקול את האופציות:

1. לשים את האשפה שלך אצלם: פותר את בעית הצפת הפחים, אבל לא נוח לפות״ש ובבחינת ויתור מוחלט לבריונים.
  2. לשים את האשפה מחוץ לחדר האשפה שלהם: בלי פתק או הצהרה זה לאו דווקא יגיד להם משהו. לא בטוח שיפריע להם (אולי תלוי בכמות). עלול לגרום לאסקלציה בתגובות מצידם.
  3. למנוע מהם לעשות זאת באמצעות מנעול: בדיוק כמו ששמים שער בכניסה לחניה כי עבור ישראלים שלט וכבוד לשטח פרטי זה לא מספיק. זו אי נוחות מסויימת לכם, וגם עלות כזו או אחרת, אבל סביר להניח שזה יהיה לתקופה מוגבלת שאולי תדרבן אותם לטפל בחדר הזבל שלהם או למצוא קורבן אחר.
עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי לשים שלט, אכן פתרון ראשוני טוב וצריך יהיה לבדוק איפה קונים כזה שלט ולהתקין אותו מעל האיזור של הפחים.

לגבי להעיר להם על כך- זה פעולה מורכבת למדי אם חושבים על זה לעומק, הפחים נמצאים בכניסה לחניה, הבנין ללא מעלית ואני גר בקומה האחרונה.

זה אומר ש

א. אני צריך להיות כל הזמן במעקב אחרי הפחים-לא הולך לקרות בכל זאת יש לי חיים ואני לא יכול לתצפת על הפחים😂

ב. גם יוצא שאני במקרה באיזור החלון ושמתי לב שאחד מהבניין השני עושה כך- אין לי כלכך מה לעשות, אם אני אחליט לרדת למטה הוא כבר לא יהיה שם.

כך שבנושא הלהעיר לשכנים על הנושא לא מצאתי פתרון אחר חוץ מלהשאיר להם מכתב לכל אחד מהדיירים בתא הדואר.

בקשר לנושא נעילת הפחים עם מנעול- לא אפשרי, בכלל.

יש לפחים מאין שטח צר וחצי פתוח, אם לנסות לסגור אותו יגרור מספר בעיות-

א. ימנע כניסה לבניין ולחנייה(זה ממש ליד שביל הגישה של החניה והכניסה לבניין)

ב. זה יעלה הון לא קטן והדיירים לא יסכימו לדבר כזה בחיים.

האם יש סיכוי מבחינה חוקית שהערייה תתערב בעניין?

למשל פתרון פשוט ויחסית זול שחשבתי זה בנוסף לשלט להתקין מצלמה קטנה שתהיה מכוונת על הפחים ואז לנסות לפעול מול כל אחד שמצולם במצלמה שלא דייר של הבניין- השאלה היא האם זה ריאלי מבחינה חוקית?

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ik3 כתב:

בנין ללא מעלית ואני גר בקומה האחרונה.

אפשר לקנות מגפון ולהשתמש בו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תצעק ותרעיש במגפון וכל הכל הרחוב יזרוק אצלך את הזבל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Be roo כתב:

יכול להיות שאלה אנשים נורמטיבים שלא שחושבים שזה לא מפריע לאף אחד,

אנשים נורמטיבים לא הולכים לבניין שכן לזרוק את הזבל שלם.
רק אומר...

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, סולל הדרך כתב:

רק אומר...

לא מדויק.

אני יכול להגיד לך שאצלנו המצב הוא די דומה

הפחים של הבניין השכן נמצא ממש ליד החניה.

והפחים של הבניין שלנו נמצאים ממש מהצד השני.

לא פעם ראיתי שהשכנים מהבניין שלי זרקו בפח של הבניין השכן כי זה פשוט קרוב יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה במצב טוב, כי זו ישראל. חשוב על מדינות בעולם בהן אתה מקבל קנס אם עברת את הקצאת האשפה השבועית או שתפסו אותך באי הפרדת אשפה למיחזור - ואתה עלול להפגע בגלל שכנים מסוג זה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, סולל הדרך כתב:

רק אומר...

ברור, זריקת זבל בפח לא שלהם שמה אותם באותו מקום כמו עבריינים סדרתיים, ובריונים אלימים.

כשאומרים נורמטיבים לא מתכוונים לטלית שכולה תכלת.

בארץ זה נורמטיבי לנסוע במהירות גבוהה מהמותר כי לדעתך זה לא מסוכן בסיטואציות מסויימות, בארץ זה נורמטיבי חנות לרגע במקום אסור כדי לקפוץ לפיצוציה.

מדובר על אנשים שמסיבה כלשהי יש להם בעיה להשתמש בחדר האשפה שלהם. אנחנו לא יודעים למה ומה דרוש כדי לשנות זאת.  הם לא זורקים את האשפה ברחוב, הם הולכים לחדר האשפה הסמוך וזורקים שם. נכון, הם מתעלמים ממגבלת המקום, אולי במודע אולי בכלל לא חשבו עליה. בדיוק כמו שחלק מהגולשים פה מתעלם ממגבלת המהירות לפעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון קצת אחר (למרות שברור שהסיכוי נמוך):

מיכל קומפוסט בחצר הבניין.

יקטין את כמויות הזבל משמעותית ועם תחזוקה נכונה לא יהווה מפגע תברואתי.

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר די הרבה שנים לא גר בארץ ככה שלי יש פרספקטיבה אחרת לנורמטיביות.

מצד שני אני נתקל בחו"ל בישראלים הייטקיסטים שאמורים להיות הדובדבן שבקצפת, שאמורים להתנהג "קצת" אחרת.

למרבה הפליאה - הם לא... הם מתנהגים כאחרוני הבסטיונרים בשוק הכרמל.

זה כנראה משהו שטבוע ב DNA הישראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהסיבה שנכתבה מעליי אני די סולד מהמונח הזה "אנשים נורמטיביים".

גם "הייטקיסטים איכותיים" וגם "קצינים מיחידה מובחרת" מתגלים לעיתים כאנשים שלא ממש אכפת להם ממה שמסביבם, אלא בעיקר מעצמם.

אני לא הייתי חושב פעמיים ומחזיר להם באותו המטבע. אולי זה ילדותי ומפגר, אבל זה גם פותר את בעיית המקום, וגם, אולי יקרה הנס, והם יבינו איך הם מפריעים לאחרים

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

טעות להניח מראש שבן אדם שהוא הייטקיסט או קצין לשעבר בשייטת יהיה אדם "נורמטיבי". אין קשר בין הדברים וגם לNDA הישראלי. כמו בכל מקום אחר בעולם, יש פה מטומטמים בכל מיני רמות.

הפיתרון הכי פרקטי כרגע זה לזרוק שם כשאצלכם הפח מלא. אם מישהו יבוא אליך בטענות, תסביר לו שזה הדדי. אם שני הצדדים ירצו לפתור את הבעיה זה לא מסובך. אם לא, מה אכפת לך. כל עוד הזבל נשאר בפחים ולא מתפזר הכל בסדר.

אתה רוצה לעשות שריר ולהשקיע בבעיה אנרגיה, תתקין מנעול על הדלת של חדר הפחים בהסכמת כל הדיירים. זה אמנם יפגע בנוחות שלכם אבל לפחות תאלץ את הבניין השני למצוא פתרון אחר לזבל שלהם. צריך לקחת בחשבון שהפתרון הזה לא בטוח יספק תוצאות לטובתך כי הם יכולים פשוט להשאיר את השקיות שלהם ליד הדלת של חדר הזבל שלכם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו הוועד- כלומר בלית ברירה, כי הדיירת הקודמת הייתה ועד ואף אחד מהדיירים לא מעוניין בתפקיד הזה.

לגבי סגירה של הפחים- כמו שאמרתי זו פעולה לא ריאלית מבחינת מקום

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...